Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2012., 20:30   #201
Quote:
Znatiželjko kaže: Pogledaj post
Dobro rečeno Zlatko. Ja sam još sa spomenutih 24 bio blag, a ustvari klinci debelo prije 20-e se najčešće mogu vidjeti kao vlasnici pločica, poslije 20-e respekt svakome tko uspije bez kemije. I mislim da je ful važno da ti primarno mjesto taloženja nije trbuh, a takvih je muških malo, kao i žena kojima prvo nisu bedra i bokovi....jer tijelo brani totalka da ostane bez masti, a odmastiti slabu točku koja uvijek zadnja ostaje bi značilo eliminirati praktično zadnju minimalnu zalihu masti.
Maratonci su suhi kao slama, a nisam siguran da imaju vidljive pločice, možda pokoji...

Alek tebi je garant gen takav da ti ništa ne šalje na trbuh, plus trening i disciplina, baš sve ti se moralo poklopiti. Ili u kuhinji malo kemija radi...ja slabo vjerujem a tvoje slike nisam vidio
Nisu ni maratonci tako suhi kako se misli.
Profesionalna atletika na svjetskom nivou je nešto drugo,jer kad gledaš žgoljave crnce dugoprugaše na tvu ili slike pobjednika sigurno primjećuješ vitku liniju,ta vitka linija ja tek manjim dijelom postignuta treningom,a većim dijelom je genetski uvjetovana za dobar rezultat.
Kad kažem "vitka linija" nemislim na malo masti već baš na žgoljavi izgled(ne preveliku mišićnu i koštanu masu),a kod neizgladnjivanja on je samo genetski uvjetovan,to je uvijet da neko bude u vrhu svjetskog maratona.Isto ko što su košarkaši visoki,a to nisu dobili igranjem košarke,već genetikom.
Kad bi vidio fizičke građe maratonaca koji nisu u vrhu i sudjeluju po lokalnim trkama vidio bi da nema baš puno "žgoljavaca" tj. muškaraca sa Bmi ispod 21,
ima tu hrpa muškaraca od 80-85kg na 180cm visine,možda imaju nešto manje masti od ljudi koji netreniraju,ali ogromna većina ih je masivna i to mišićno premasivna za vrhunski rezultat u maratonu,oni žgoljavci kakvi se viđaju kao pobjednici na tvu su rijetkost na lokalnim trkama.
Što se tiče izdefiniranosti i među dugoprugašima je malo onih što imaju izdefiniran trbuh,može se vidjet kod nekih koji nemaju sklonost taloženja na području trbuha.Ja recimo imam idealnu građu dugoprugaša i neki drugi trkači koji su na istu visinu teži od mene 10-15kg znaju imat izdefiniran trbuh sa vidljivim pločicama,ali imaju daleko deblje noge,mast im se tamo taloži.Ipak takvi muškarci su u manjini,možda nekih 20posto,velikoj većini ipak ide u trbuh.
Zlatko99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 21:53   #202
Joj daj molim te. Svatko može imati pločice bez da izgleda osušeno, bez obzira na genetiku. Hoćeš reći da nitko od svih silnih sportaša koji imaju pločice nemaju genetski zapisano da im se salo skuplja prvo na trbuhu? Gluposti.
__________________
Tired.
Crais is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 22:29   #203
Quote:
Crais kaže: Pogledaj post
Joj daj molim te. Svatko može imati pločice bez da izgleda osušeno, bez obzira na genetiku. Hoćeš reći da nitko od svih silnih sportaša koji imaju pločice nemaju genetski zapisano da im se salo skuplja prvo na trbuhu? Gluposti.
Neznam na koje sportaše misliš?
Pogledaj vaterpoliste,pošto oni nemaju majce i vidjet češ da su oni sa izdefiniranim trbuhom u manjini,a treniraju svaki dan nekad i 2x.
Bilderi i razni fajteri koji su na steroidima i drugim suplementima su druga priča.
Zlatko99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 22:36   #204
Lijepo je vidjeti pločice,ali mislim da su ženske previše opterećene s tim. Bitan je ravan stomak,a za stvarno dobru figuru i ženama je bitno imati dobar oblik tijela i vidljiv oblik mišića. Dakle više vježbi snage za oblikovanje tijela,a manje trbušnjaka. Istina je i ono što dečki tvrde da je ženama bitno lakše do pločica nego muškarcima,zato jer su ženskama mjesta za skupljanje sala uglavnom dupe,noge i ruke,a muškarcima gotovo isključivo stomak.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 22:55   #205
Quote:
Zlatko99 kaže: Pogledaj post
Nisu ni ...
Slažem se

Quote:
Crais kaže: Pogledaj post
Joj daj molim te. Svatko može imati pločice bez da izgleda osušeno, bez obzira na genetiku. Hoćeš reći da nitko od svih silnih sportaša koji imaju pločice nemaju genetski zapisano da im se salo skuplja prvo na trbuhu? Gluposti.
Pa čim mu se vide pločice on mora biti suh, jer se to podrazumijeva !
Ti hoćeš možda reći da ne mora biti građen kao maratonci, tanak.

Da, imena treba reći, konkretno.
Ja koliko sam primjetio, ima pokoji vrhunski atletičar vidljive trbušnjake, ali oni su prvi na popisu sumnjivih što se suplemenata tiče, od vrhunskih nogometaša rekao bi svaki trideseti možda...evo reci koji ima, ja neznam, možda zvijer Cristiano Ronaldo. I onima kojima se vide to je ono, jedva...
Znatiželjko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 00:08   #206
Neki maratonci koji imaju veći BMI,tj. preveliku mišićnu masu za dobar rezultat u dugoprugaškom trčanju vjeruju kako će smanjivanjem unosa hrane ili samo proteina izgubit na mišićnoj masi,tj. dovest mišićnu masu na optimum za dugoprugaško trčanje.
To se u pravilu i dogodi,ali poboljšanje rezultata izostane.
Razlog je u tome što smanjivanje mišićne mase,smanjuje i ostale važne mišiće,tj. srce i ošit koji širi pluća pri udisaju,uz to smanjuju se i glikogenske rezerve,a može se i narušit krvna slika ,sve to loše utječe na rezultat.
Tako da tada trkač maratonac koji ima istu masu,a ne gladuje i ne smanjuje proteine je u bitnoj prednosti pred onim koji gladuje ili smanjuje proteine za svoju željenu masu.
Tako da u maratonu nema gladovanja,ako je neko prirodno tanak može bit dobar,ostali gladovnjem ili ograničenjem proteina sa ciljem da se utanje neće moći do rezultata.
Možda bi neko donekle salast trčanjem mogao izgubit dosta masnog i ako nema preveliku mišićnu i koštanu masu opet bit dobar u maratonu,ali nebi smio gladovat.Kod nekih je trčanje dosta limitirajuće u pokušajima gubljenja masnih naslaga,dok nekima ide lakše.
Za maraton nije dobro bit ni pretanak,idealni bmi za muškarce bio bi 19-21,jer i tu treba neka mišićna masa da vodi sve te kilometre brzim tempom.
Ali gledajući muškarce bijele rase takav bmi je rijedak i znatno ispod prosjeka.
Zlatko99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 09:41   #207
18 godina,180 cm 78kg, teretana 4 puta tjedno,nakupilo mi se sala po trbuhu jer sam u zadnjih pola godine jeo svakako.
Jedno pitanje; poslije teretane,nakon sto sam odradio trening od sat i 15ak mnuta ,prije PWMa(l glutamin,whey,glukoza i kreatin u shakeu),dali da odradim lagani kardio od pola sata?

Neznam jel valja poslije teretane tridesetominutni kardio ,da skinem to malo stomaka sto imam ,jer me strasno nervira.naravno,prehranu cu paziti maskimalno.
Dr.Milkun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 09:51   #208
Quote:
Dr.Milkun kaže: Pogledaj post
18 godina,180 cm 78kg, teretana 4 puta tjedno,nakupilo mi se sala po trbuhu jer sam u zadnjih pola godine jeo svakako.
Jedno pitanje; poslije teretane,nakon sto sam odradio trening od sat i 15ak mnuta ,prije PWMa(l glutamin,whey,glukoza i kreatin u shakeu),dali da odradim lagani kardio od pola sata?

Neznam jel valja poslije teretane tridesetominutni kardio ,da skinem to malo stomaka sto imam ,jer me strasno nervira.naravno,prehranu cu paziti maskimalno.
Pa obično se i preporuča za skidanje sala nakon teretane i prije obroka, kad su zalihe goriva za mišiće na minimumu, u prijevodu, učinkovito je trčati kad si iscrpljen, gladan i jedva stojiš na nogama
Znatiželjko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 10:14   #209
Quote:
Znatiželjko kaže: Pogledaj post
Pa obično se i preporuča za skidanje sala nakon teretane i prije obroka, kad su zalihe goriva za mišiće na minimumu, u prijevodu, učinkovito je trčati kad si iscrpljen, gladan i jedva stojiš na nogama
ova tema puna viceva bokte...samo još fali the one and only CHUCK NORRIS
lipakaja_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 11:20   #210
Quote:
Dr.Milkun kaže: Pogledaj post
18 godina,180 cm 78kg, teretana 4 puta tjedno,nakupilo mi se sala po trbuhu jer sam u zadnjih pola godine jeo svakako.
Jedno pitanje; poslije teretane,nakon sto sam odradio trening od sat i 15ak mnuta ,prije PWMa(l glutamin,whey,glukoza i kreatin u shakeu),dali da odradim lagani kardio od pola sata?

Neznam jel valja poslije teretane tridesetominutni kardio ,da skinem to malo stomaka sto imam ,jer me strasno nervira.naravno,prehranu cu paziti maskimalno.
nakon treninga popij taj shake i onda kardio
__________________
potpis
Mrki Plishanatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 11:40   #211
Quote:
Znatiželjko kaže: Pogledaj post
Pa obično se i preporuča za skidanje sala nakon teretane i prije obroka, kad su zalihe goriva za mišiće na minimumu, u prijevodu, učinkovito je trčati kad si iscrpljen, gladan i jedva stojiš na nogama
Tako je. Iznimno učinkovito, posebice za rekreativce. Za syebat, među ostalim, (dugo)trajno lokomotorni sustav, od stopala,skočnih zglobova, koljena, kukovi to jedva čekaju (pa, ima novi za ugradit, cementni, bezcementni, biraj), kralježnica,posebice donji dio... Još ako ne znaš dovoljno dobro tehniku trčanja (čak i ako znaš " kad su zalihe goriva za mišiće na minimumu"- još jedna genijalna preporuka- ta činjenica ne pomaže pri "stabilizaciji" zglobova)... A, ako uz sve preporučeno imaš i suvišak tjelesne mase... Samo naprijed, maestro... Taj tip savjetnika, koji to preporučuju, je vjerojatno savjetovao i Gadafija na temu "Kako opstati na vlasti i sretno živjeti u 2011" i Službu za zaštitu nuklearne elektrane u Fukushimi od elementarnih nepogoda...
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 12:02   #212
Quote:
lipakaja_1 kaže: Pogledaj post
ova tema puna viceva bokte...samo još fali the one and only CHUCK NORRIS
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Tako je. Iznimno učinkovito, posebice za rekreativce. Za syebat, među ostalim, (dugo)trajno lokomotorni sustav, od stopala,skočnih zglobova, koljena, kukovi to jedva čekaju (pa, ima novi za ugradit, cementni, bezcementni, biraj), kralježnica,posebice donji dio... Još ako ne znaš dovoljno dobro tehniku trčanja (čak i ako znaš " kad su zalihe goriva za mišiće na minimumu"- još jedna genijalna preporuka- ta činjenica ne pomaže pri "stabilizaciji" zglobova)... A, ako uz sve preporučeno imaš i suvišak tjelesne mase... Samo naprijed, maestro... Taj tip savjetnika, koji to preporučuju, je vjerojatno savjetovao i Gadafija na temu "Kako opstati na vlasti i sretno živjeti u 2011" i Službu za zaštitu nuklearne elektrane u Fukushimi od elementarnih nepogoda...
E da, sa svime time bi se dobrim dijelom složio. Ali to su preporučivali znalci iz teretane, koji su ovdje po rekreaciji pisali Ali dobro, njihov zadatak je bio kako skinuti salo najbrže, ostale moguće posljedice se zanemaruju, u idol stilu Ramba kad ga je metak pogodio a njemu skoro ništa
Znatiželjko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 04:20   #213
pozz svima

Imam jedno pitanje, možete li mi preporučiti određene vježbe za dobivanje plocica, s obzirom da sam žensko i imam problema sa srcem i brzim umaranjem.

Trčanje je djelomično iskljuceno jer me hvata nesvjestica već nakon 30 minuta.
Bi imalo kakvog efekta da trčim po 15 minuta tri puta tjedno, umjesto sat vremena jednom tjedno?
Radila sam trbušnjake,no nisam primijetila nikakav napredak.

..imam 21 god,oko 53 kg,vitke sam građe,ali mi se oko trbuha nakupilo malo sala..
pa eto,ako ima tko kakav savjet bila bih mu zahvalna..

(ak sam fulala temu,najte se srditi...)
zlatna_libica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 04:54   #214
Ako imas problema sa srcem, savete o vezbanju definitivno trazi od doktora, ne na forumu. A kako god okrenes sat vremena aktivnosti tjedno je premalo da bi imalo bilo kakvog ucinka Trebaju ti i vezbe snage uz neku cardio aktivnost koja je za tebe OK, npr. cucnjevi, sklekovi, iskoraci. Samo trbusnjaci nisu korisni, korisnije su ti vezbe u plank poziciji jer radi ceo core. Staticke vezbe slobodno mozes, znaci plank, reverse plank, side plank od toga nema puno pomoci za topljenje sala ali su odlicne vezbe za generalno jacanje core misica, treba ti strong core da bi ispravno vezbala u dobroj formi.
alek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 12:06   #215
kad vec spominjete maratonce..
trcim maratone i ultre, istina je, da dobro ne jedem niti traci ne bih mogao nekoliko sati,
i najveci ultrasi crpe energiju iz masti pa koliko god mrsavi bili,a u svezi plocica,
pogresno je misljenje da se dobiju samo klassicnim vjezbama za trbusnjake..
Svaka sportska aktivnost na to utjece ali pomalo i genetika..samo da razdvojim
dva bitna pojma...cvrsti trbusnjaci...oblikovani trbusnjaci..
Cvste imaju gotovo svi sportasi ali oblikovane najcesce bilderi, gimnasticari..zbog
prirode vjezbanja...
Rollover is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 21:47   #216
Quote:
zlatna_libica kaže: Pogledaj post
pozz svima

Imam jedno pitanje, možete li mi preporučiti određene vježbe za dobivanje plocica, s obzirom da sam žensko i imam problema sa srcem i brzim umaranjem.

Trčanje je djelomično iskljuceno jer me hvata nesvjestica već nakon 30 minuta.
Bi imalo kakvog efekta da trčim po 15 minuta tri puta tjedno, umjesto sat vremena jednom tjedno?
Radila sam trbušnjake,no nisam primijetila nikakav napredak.

..imam 21 god,oko 53 kg,vitke sam građe,ali mi se oko trbuha nakupilo malo sala..
pa eto,ako ima tko kakav savjet bila bih mu zahvalna..

(ak sam fulala temu,najte se srditi...)
Hodaj,šeći bar pola sata dnevno ili još bolje kombiniraj brzo hodanje i trčanje,recimo u omjeru 3:1,kad uđeš u formu možeš i 2:1.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 16:56   #217
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Hodaj,šeći bar pola sata dnevno ili još bolje kombiniraj brzo hodanje i trčanje,recimo u omjeru 3:1,kad uđeš u formu možeš i 2:1.
ok,hvala svima na odgovoru.
Uglavnom,evo baš jučer bila na trčanju, kombinirala sa hodanjem.
Nisam bila u stanju trčati dulje od 10 minuta u komadu. Mišići me nisu boljeli ,niti jučer niti danas, jedino sam imala pritisak u plućima i gušilo me, zato sam svaki put morala stati.
Je li to znak loše kondicije ili nečeg drugog?
zlatna_libica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 18:25   #218
Netko je jednom rekao da se trbušnjaci rade u kuhinji, samo se ne mogu više sjetit tko.
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 19:36   #219
Quote:
Vespers kaže: Pogledaj post
Netko je jednom rekao da se trbušnjaci rade u kuhinji, samo se ne mogu više sjetit tko.
Ak je ovo trebala bit uvreda,loše ti ide.
zlatna_libica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 22:24   #220
Quote:
zlatna_libica kaže: Pogledaj post
Ak je ovo trebala bit uvreda,loše ti ide.
Nije uvreda. To sam i ja pročitala na puno mjesta i sama sam svjedok tome. Vježbam od 7 mj. prošle godine i pločice imam jedino u kupaoni i kuhinji
janis2102 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:01.