Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2010., 11:05   #61
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
zato su ti bebice tako i velike..
dex deblja djecu jer je kortikostereoid...
zato su tako i napredni i neka su

moja sa 38 tjedana kada je i rođena bila 50 cm i 3200
da sam čekala 40 rekli mi brat bratu bilo bi to 4 kile i 53 cm...

to je od dexa

a da ju vidiš sad 79 cm dugačka i 11 i pol kila teška i jede ko kanta za smeće.. to je kada u trudnoći navikne da dobiva puno hrane i kada su protoci savršeni... dobija previše i tu naviku zadrži i poslije.
Iako to nema direktne veze sa samim heparinom jer heparin ne prolazi kroz posteljicu.. ima sa super protocima
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 11:35   #62
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
zato su ti bebice tako i velike..
dex deblja djecu jer je kortikostereoid...
zato su tako i napredni i neka su

moja sa 38 tjedana kada je i rođena bila 50 cm i 3200
da sam čekala 40 rekli mi brat bratu bilo bi to 4 kile i 53 cm...

to je od dexa
A jebote nisam znala za to.
Pa meni stvarno dođe da tužim one konjine.
Meni su isto dali dex čim su me ostavili i kao beba se bila udebljala u tih par dana kad su me bili pustili doma, sad kužim da se udebljala od dexa, a ne što su se protoci bili popravili.
Fakad što si rekla, čisto čudo što je ostala živa.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 12:05   #63
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Fakad što si rekla, čisto čudo što je ostala živa.
i dalje tako mislim. Ti imaš puno puno goru mutaciju od mene a moja prva bebica je umrla od moje hereditarne trombofilije.
Stoga, čudo je pravo da ti je pile ostalo živo i fala Bogu da je tako

inače, koliko sam ja shvatila kako se radi sa dexom i zastojima (u Petrovoj)
dijagnosticiraju zastoj/posteljica je granum ili ne radi daju dex u dva tri dana.. napumpaju dijete kortikostereodima (i obavezno prate protoke i otkucaje).. i kada dijete nabubri i umjetno ojača od kortikostereoida.. ide Hitan carski...

e tu su kod tebe na Sv. Duhu zakazali.. trebali su ti dati 4-5 injekcija i zadržati u bolnici (a ne jednu injekciju i pustiti doma, oni su znali da ćeš im se brzo vratiti) i nakon toga Hitan carski..


ali opet onaj ali.... dex je skup i ne daju ga baš kao 505 sa crtom ili normabel..
evo http://www.24sata.hr/news/zabok-u-bo...rudnice/97517/
http://www.ezadar.hr/clanak/zabok-tr...obiti-terapiju

pa je najbolje u slijedećoj trudnoći da preventivno odeš privatniku da ti ga da
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 12:10   #64
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
i dalje tako mislim. Ti imaš puno puno goru mutaciju od mene a moja prva bebica je umrla od moje hereditarne trombofilije.
Stoga, čudo je pravo da ti je pile ostalo živo i fala Bogu da je tako

inače, koliko sam ja shvatila kako se radi sa dexom i zastojima (u Petrovoj)
dijagnosticiraju zastoj/posteljica je granum ili ne radi daju dex u dva tri dana.. napumpaju dijete kortikostereodima (i obavezno prate protoke i otkucaje).. i kada dijete nabubri i umjetno ojača od kortikostereoida.. ide Hitan carski...

e tu su kod tebe na Sv. Duhu zakazali.. trebali su ti dati 4-5 injekcija i zadržati u bolnici (a ne jednu injekciju i pustiti doma, oni su znali da ćeš im se brzo vratiti) i nakon toga Hitan carski..
Ma kod mene su zakazali što me nisu stavili na heparin.
Beba bi rasla dalje, ne bi bila nedonošće i imala bi normalniju težinu.
I ne bi "umirala" u trbuhu.
Ma mi smo i dobro prošli. :kuckuc:
Pričala sam sa ženskom koja je nosila dvojčeke, pa su ju sa identičnom situacijom kao kod mene pustili da "čeka", jedna beba je umrla u trbuhu, druga odma nakon hitnog carskog.
A kao, ležala je u bolnici pod nadzorom na promatranju.
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ali opet onaj ali.... dex je skup i ne daju ga baš kao 505 sa crtom ili normabel..
evo http://www.24sata.hr/news/zabok-u-bo...rudnice/97517/
http://www.ezadar.hr/clanak/zabok-tr...obiti-terapiju

pa je najbolje u slijedećoj trudnoći da preventivno odeš privatniku da ti ga da
Dex 1 ampula od 1mg košta 6kn u apoteci.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 12:15   #65
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ali opet onaj ali.... dex je skup i ne daju ga baš kao 505 sa crtom ili normabel..
evo http://www.24sata.hr/news/zabok-u-bo...rudnice/97517/
http://www.ezadar.hr/clanak/zabok-tr...obiti-terapiju
Ovo je stvarno sramota.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 12:26   #66
8472.. ma nerado ti doktori propisuju heparin. Oko njega su mišljenja podijeljena.. Neki ga smatraju lošim u trudnoći da izaziva mnoge neželjene posljedice.
Znam da sam čitala mnogo kritika na njega i iskreno isto bila u strahu da li da ga uzimam uopće ali nisam imala izbora, to je u mom slučaju jedini način da dođem do poroda.

Neznam kakav je stav Svetog Duha u svezi njega ali znam da ga u Petrovoj daju (valjda se prof. Đelmiš izborio za taj stav). Daju ga i na carskim rezovima normalnim trudnicama dan dva nakon poroda 0.3 kao preventivu zbog tromboze.

Rijetko će ti koji doc dati heparin bez nalaza... ne kažem da neće nitko ali jako rijetko.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 12:34   #67
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
Rijetko će ti koji doc dati heparin bez nalaza... ne kažem da neće nitko ali jako rijetko.
Slažem se s tim da je rizičan i da ne daju bez nalaza. Daleko od toga.
Jedino me muči kad ne odrađuju dijagnostiku.
Ja ne znam jesu li meni radili d-dimere, fibrinogen i ostalo, ali mislim da se nešto moralo vidjet. Jer je išlo jako polako, u toliko bi se u krvi uspjelo nakupit biločega, nije se dešavalo u dan dva, već se radilo o tjednima.
Jedino znam da nisu kvalitetno odradili dijagnostiku, ne samo meni, mnogima sa istom situacijom.
Tamo dok sam ležala, pa od dvadesetak cura, 5-6 je imalo zastoj u rastu.
Nikome nisu provodili ovaj postupak.
Ne vjerujem da nisu upoznati.
Samo iz nekog razloga ne prakticiraju.


Sjetila sam se sad Nikoline, nadam se da će nam se javit kad rodi.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 12:38   #68
gle, masa njih smatra da su te pretrage skupe i bespotrebne jer zaostajanje u razvoju može biti iz xy razloga.
kako meni rekoše, treba se dogoditi zlo nažalost da bi vas se detaljno obradilo....

meni je u 2 trudnoći uvijek bila dijagnoza ovakva:
1. trudnoća- Fetus mors in uterus grav. 27+5
heredirarna trombofilija
2. trudnoća - grav. (i sad su bili tjedni u kojim sam bila trudna)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 12:41   #69
znači 8472.. znaš što ti je raditi

kada kućni test pokaže +, isti dan se naručuješ prof Đelmišu i odlaziš mu. On te naručuje slijedeći dan u Petrovu i ideš na cjelokupnu dijegnostiku i obradu i dobijaš terapiju.
Bodeš se kao narkić svaki dan i oko 30 tjedna preventive radi traži dex i traži oko 34 tjedna i onda sa 38 na carski
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 12:49   #70
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
znači 8472.. znaš što ti je raditi

Znam draga, zahvaljujući tebi!
Puno ti hvala!
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 12:52   #71
ma što'š mi se zahvaljivati
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 12:54   #72
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
E, da, mi se moramo i otić zapit jednom.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 15:26   #73
ne kužim se uopće u ovu tematiku, možda pitam i skroz nepovezanu stvar, ali da li sama činjenica što su mi obe bake imale duboku vensku trombozu ukazuje da bi i ja mogla imati sklonost tome?

ja zadnjih tjedana pomalo paničarim, pitam dr. opće prakse, pitam gina, išla čak i na hitnu (gin dao uputnicu ua uzv), ali nitko me ne doživljava ozbiljno, a meni se upalila vena s unutrašnje strane koljena, natekla lagano, napravile se one ružne kvrge, boli me, oko toga i po cijelom list uzduž i dio oko gležnja mi ispucale kapilare i imam onu ljubičastu mrežu, na nekim mjestima i gustu veličine 5kn.. strah me da u svemu tome nema nedajbože nekakav ugrušak, ali na hitnoj dr (kirurg neki, nadam se vaskularni) samo malo popipao i rekao da mu se čini da ne bi trebalo biti ničega u veni, neka masiram (!!!) s polar ice-om i mirujem, da nema potrebe za uzv-om.. mene i dalje boli, kvrge sve veće..

što raditi dalje? ima li to veze s ovom temom?
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 15:45   #74
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
ne kužim se uopće u ovu tematiku, možda pitam i skroz nepovezanu stvar, ali da li sama činjenica što su mi obe bake imale duboku vensku trombozu ukazuje da bi i ja mogla imati sklonost tome?

ja zadnjih tjedana pomalo paničarim, pitam dr. opće prakse, pitam gina, išla čak i na hitnu (gin dao uputnicu ua uzv), ali nitko me ne doživljava ozbiljno, a meni se upalila vena s unutrašnje strane koljena, natekla lagano, napravile se one ružne kvrge, boli me, oko toga i po cijelom list uzduž i dio oko gležnja mi ispucale kapilare i imam onu ljubičastu mrežu, na nekim mjestima i gustu veličine 5kn.. strah me da u svemu tome nema nedajbože nekakav ugrušak, ali na hitnoj dr (kirurg neki, nadam se vaskularni) samo malo popipao i rekao da mu se čini da ne bi trebalo biti ničega u veni, neka masiram (!!!) s polar ice-om i mirujem, da nema potrebe za uzv-om.. mene i dalje boli, kvrge sve veće..

što raditi dalje? ima li to veze s ovom temom?
obično se tromboza ne vidi golim okom,toliko sam ja skužila. To što ti imaš su proširene vene i ispucale kapilare.
KOd proširenih vena je normalno da se nakom nekog vremena izboče.
Imam ih i ja i kroz trudnoću se to pogoršaa što je normalno zbog težine. I nikad mi nisu rekli da je opasno ili slali na color dopler.
Nakon druge bebe namjeravam povaditi te vene i rješiti kapilare.
Nemoj paničariti
Ali ipak,možda da napraviš color dopler kad te boli?
Mislim ja isključujem trombozu,ali čisto da vidiš u kakvom su stanju.
Ipak ovo ti je sad druga beba,a svakom trudnoćom vene bivaju sve gore,što je normalno
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 15:55   #75
zaboravih,obzirom na bake,ja bi na tvom mjestu ipak otišla to pogledati.
Meni je isto nasljedne prirode,ali kod mog starog i kod pokojne bake su bile samo proširene vene,bez pogoršavanja stanja.
A jesi ikad provjeravala vene?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 16:07   #76
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
znači 8472.. znaš što ti je raditi

kada kućni test pokaže +, isti dan se naručuješ prof Đelmišu i odlaziš mu. On te naručuje slijedeći dan u Petrovu i ideš na cjelokupnu dijegnostiku i obradu i dobijaš terapiju.
Bodeš se kao narkić svaki dan i oko 30 tjedna preventive radi traži dex i traži oko 34 tjedna i onda sa 38 na carski
Ne mora biti da se ide na carski, to profesor odlučuje individualno. Ja nisam dobila dex i rodila sam prirodno.
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 16:09   #77
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
gle, masa njih smatra da su te pretrage skupe i bespotrebne jer zaostajanje u razvoju može biti iz xy razloga.
kako meni rekoše, treba se dogoditi zlo nažalost da bi vas se detaljno obradilo....

meni je u 2 trudnoći uvijek bila dijagnoza ovakva:
1. trudnoća- Fetus mors in uterus grav. 27+5
heredirarna trombofilija
2. trudnoća - grav. (i sad su bili tjedni u kojim sam bila trudna)
A ovo je nažalost istina, meni je privatnica u Splitu (poliklinika CITO) tražila da kopira moje nalaze, jer da se već dugo bori sa liječnicima u splitkom rodilištu, jer oni smatraju da su to sve gluposti i da nije dokazano da heparin pomaže i zato neće da rade pretrage niti da daju heparin.
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 19:47   #78
sad sam vidjela sekine nalaze i kaže:

višestruka kombinirana nasljedna trombofilija

FII 20210A dokazana točkasta mutacija, homozigot
MTHFR C677T heterozigot CT,
PAI-1 5G/4G heterozigot i
nešto više vrijednosti FVII.

E sad prema dr ono što i ja sigurno imam je ovaj FII jer je homozigot i na temelju toga bi mi mogli molimtebože dat preventivno heparin dok čekam vlastite nalaze.

Eto
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 21:25   #79
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
obično se tromboza ne vidi golim okom,toliko sam ja skužila. To što ti imaš su proširene vene i ispucale kapilare.
KOd proširenih vena je normalno da se nakom nekog vremena izboče.
Imam ih i ja i kroz trudnoću se to pogoršaa što je normalno zbog težine. I nikad mi nisu rekli da je opasno ili slali na color dopler.
Nakon druge bebe namjeravam povaditi te vene i rješiti kapilare.
Nemoj paničariti
Ali ipak,možda da napraviš color dopler kad te boli?
Mislim ja isključujem trombozu,ali čisto da vidiš u kakvom su stanju.
Ipak ovo ti je sad druga beba,a svakom trudnoćom vene bivaju sve gore,što je normalno
proširene vene, to imam.. ali, sad je ova jedna upaljena, kvrge su sve veće i boli me za poludit ako sam duže na nogama (a jesam, jer uz malu nema mira). strah me da u tim kvrgetinama nema slučajno neki ugrušak.
znam da je kod tromboze noga otečena, vruća i crvena, boli da jedva hodaš. meni nije tako, nabubreno je samo oko tog upaljenog mjesta, ali nije mi baš svejedno s obzirom da su obe bake imale baš trombe u proširenim i upaljenim venama..
i ja planiram nakon ove trudnoće otići da mi to spale, počupaju što već rade s tim. sve me strah kako će to do kraja izgledati, sad je već ružno.

nisam nikad kontrolirala vene..
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 22:03   #80
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
proširene vene, to imam.. ali, sad je ova jedna upaljena, kvrge su sve veće i boli me za poludit ako sam duže na nogama (a jesam, jer uz malu nema mira). strah me da u tim kvrgetinama nema slučajno neki ugrušak.
znam da je kod tromboze noga otečena, vruća i crvena, boli da jedva hodaš. meni nije tako, nabubreno je samo oko tog upaljenog mjesta, ali nije mi baš svejedno s obzirom da su obe bake imale baš trombe u proširenim i upaljenim venama..
i ja planiram nakon ove trudnoće otići da mi to spale, počupaju što već rade s tim. sve me strah kako će to do kraja izgledati, sad je već ružno.

nisam nikad kontrolirala vene..
mom tati je cijeli list desne noge u kvrgama,ogromne kvrge i to je tako godinama. On je bio na pregledu,sve pet,nema ugrušaka.
A bolovi su normalni,mislim kad duže stojiš na nogama, ista je stvar i sa sjedenjem.
Jel su ti vene ljubičaste? Meni je jedna poljubičastila i ispupčila se i zna me zaboljeti kad dugo stojim na nogama,iako sam dosta smršavjela od poroda.

Tako da nije ni čudo što tebe gravidnu boli.
Opet,ako te pregledao vaskularni kirurg,onda je valjda sve ok.
Sa druge strane ako oni to mogu vidjeti golim okom i opipom,zašto se onda šalje na CD
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:10.