Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2012., 11:18   #201
odgoda ročišta

poštovana Lara
molim Vas savjet - suprug je podnio tužbu za razvod braka, htjela bi odgodu ili mirovanje, dok se ne očitujem o prestrašnim stvarima koje je napisao u tužbi a koje nisu istinite - treba mi vremena da bi skupila dokumente za 25 godina braka.
hvala puno na odgovoru

Zadnje uređivanje Tupelo : 01.06.2012. at 12:27. Reason: Skraćivanje citata
anabel_218 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 12:10   #202
Quote:
anabel_218 kaže: Pogledaj post
htjela bi odgodu ili mirovanje, dok se ne očitujem o prestrašnim stvarima koje je napisao u tužbi a koje nisu istinite - treba mi vremena da bi skupila dokumente za 25 godina braka.
hvala puno na odgovoru
Od podnošenja tužbe pa do prvog ročišta imaš vremena za - još jedan 25-godišnji brak .

Ali, nije baš jasno o kakvim se "strašnim stvarima za koje trebaš skupiti dokumente" može raditi, a pogotovo o kakvom "skupljanju dokumenata za 25 godina braka" govoriš. U brakorazvodnoj parnici sud zanima s kim će biti djeca i kolika će biti alimentacija - sve drugo je predmet eventualne zasebne parnice.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 15:11   #203
od tužbe do prvog ročišta - 35 dana
Difference is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 15:21   #204
Quote:
-different- kaže: Pogledaj post
od tužbe do prvog ročišta - 35 dana
Dovoljno.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 13:02   #205
Cure procitala sam cijelu temu ali htjela bi odgovor na jedno pitanje ako je moguce i sta mi savjetujete. Dakle muz me je bio napao (nakon sto sam pokusala zastitit sina kojeg je bacio na pod glavom) i to dok sam drzala bebu od 4mj u narucje. Mene je ugusio dok mi vrat nije poplavio a beba je srecom pala na kauc. Prijavila sam ga policiji (ali to je bilo van RH). I sada zelim razvod. Razmisljam sto bi bila bolja varijanta, da mu ponudim sporazumni razvod (jer tuzba traje duze i vjerujem da ce imati utjecaj na njegov posao pa bi mozda pristao na to). Ali imam jednog uvjeta (uz formulaciju sporazumnog razvoda i dogovora oko vidjanja i alimentacije) htjela bi jos da mi napise s time potvrdu u javni biljeznik da mi dopusta sljedece godine da se presel s djecom u inozemstvu (gdje usavrsav studij i radim) da li je to moguce i da lu se treba to navesti u sporazumni zahtjev braka?
Sandibel1237 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 19:42   #206
Kolegicu je ostavio muž prije par godina i otišao "negdje" u inozemstvo. Nisu imali djece ni zajedničke imovine. Ona je sad upoznala novog muškarca i htjela bi se rastati (ne znam misli li to učiniti sporazumno ili tužbom, ali ionako ne zna kako, s obzirom da nema pojma gdje on živi). Mene zanima- može li ona tražiti da se njega proglasi nestalim ukoliko ne dođe do nekih informacija o njemu, je li uopće dužna navesti njegovu adresu u tužbi ako je ne zna i kako sud postupa u tim slučajevima.
Još nešto- (u slučaju da dođe do njegove adrese) što ako se on ne pojavi na sudu? Ili inače ako se tužena strana ne pojavi, razvlače li se takve parnice sto godina ili..?

Zadnje uređivanje -honey- : 04.07.2012. at 19:47.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 00:08   #207
Pozdrav! U braku sam skoro 2 godine, imam bebu od 7 mjeseci. Odlučili smo se razvesti. Jedini problem radi moj muž oko djeteta, jer kaže da ga on ne da nikome od sebe. Ja naravno želim da moje dijete živi sa mnom. Postoje li kakvi načini da mi muž "uzme" dijete ako se razvedemo? Smatram da je dijete premalo da bi pripalo ocu. Inače, ne razumijem se previše u ove pravne stvari, pa ako bi mi netko tko ima iskustva mogao pomoći bila bih jako zahvalna.
platinum blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 00:22   #208
Quote:
platinum blonde kaže: Pogledaj post
Pozdrav! U braku sam skoro 2 godine, imam bebu od 7 mjeseci. Odlučili smo se razvesti. Jedini problem radi moj muž oko djeteta, jer kaže da ga on ne da nikome od sebe. Ja naravno želim da moje dijete živi sa mnom. Postoje li kakvi načini da mi muž "uzme" dijete ako se razvedemo? Smatram da je dijete premalo da bi pripalo ocu. Inače, ne razumijem se previše u ove pravne stvari, pa ako bi mi netko tko ima iskustva mogao pomoći bila bih jako zahvalna.
moje, tvoje, njegovo...
dogovoriti se mozete ako izbacite taj dio cije je dijete.
probajte se dogovoriti sa normalnim argumentima kod koga ce dijete biti vise, a ako ne ide onda obicno czss odredi da je jako malo dijete sa majkom, a otac ima vidjanje od npr. 2 x 3 sata tjedno.
__________________
Svijet bez mene ne bi bio isti
xcal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 15:01   #209
Quote:
platinum blonde kaže: Pogledaj post
Pozdrav! U braku sam skoro 2 godine, imam bebu od 7 mjeseci. Odlučili smo se razvesti. Jedini problem radi moj muž oko djeteta, jer kaže da ga on ne da nikome od sebe. Ja naravno želim da moje dijete živi sa mnom. Postoje li kakvi načini da mi muž "uzme" dijete ako se razvedemo? Smatram da je dijete premalo da bi pripalo ocu. Inače, ne razumijem se previše u ove pravne stvari, pa ako bi mi netko tko ima iskustva mogao pomoći bila bih jako zahvalna.
Naravno da postoji mogučnost da vam "uzme" dijete. Pitanje je gdje i što radite, dal on može biti bolji otac...kakvog ima odvjetnika.. i sl.
Pitanje je samo zašto ste se tako brzo poželjeli razvesti. Imate malo dijete.. mislim da se morate malo brinuti sada o njemu.. a ne samo misliti na sebe..
Spasiti brak ako je moguće... i živjeti za to dijete.
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 15:33   #210
Prvo se radi djecu a tek poslije misli o njima, da bi ih se u trenutku rastave tretiralo kao dio imovine koju treba podijeliti...

...RIP... zrelo roditeljstvo i sretno djetinjstvo...
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 01:18   #211
Može li se na račun psihijatrijske dijagnoze dobiti poništenje braka i kako ide postupak?
pimki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 07:42   #212
Quote:
Može li se na račun psihijatrijske dijagnoze dobiti poništenje braka i kako ide postupak?
Psihijatrijsku dijagnozu?
Poništenje braka?
Mislim da ne.....

Sent from my NexusHD2 using Tapatalk 2
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 09:48   #213
Quote:
pimki kaže: Pogledaj post
Može li se na račun psihijatrijske dijagnoze dobiti poništenje braka i kako ide postupak?
U stvari, mislim da i može ako činjenica nije bila poznata u vrijeme sklapanja bračne zajednice.
Sličan proces kao i kod brakorazvodne parnice samo se umjesto teških i trajno poremećenih odnosa, neživota u istoj zajednici više od godine dana i bla, bla , truć-truć iznosi argument da tužitelj traži prekid, razvrgnuće bračne zajednice zbog....psi dijagnoze i činjenice da mu ista nije bila poznata u vrijeme sklapanja iste.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 16:10   #214
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
U stvari, mislim da i može ako činjenica nije bila poznata u vrijeme sklapanja bračne zajednice.
Sličan proces kao i kod brakorazvodne parnice samo se umjesto teških i trajno poremećenih odnosa, neživota u istoj zajednici više od godine dana i bla, bla , truć-truć iznosi argument da tužitelj traži prekid, razvrgnuće bračne zajednice zbog....psi dijagnoze i činjenice da mu ista nije bila poznata u vrijeme sklapanja iste.
U vrijeme sklapanja braka nisam znala da partner boluje od duševne bolesti. U braku smo dvije godine. Početkom ove godine dogodila se psihotična epizoda, za koju tvrdi da je prva. Odnosi su se pogoršali između nas dvoje i u cijeloj obitelji. Djece nemamo. Živim u st i ne znam odakle da krenem sa cijelim procesom...
pimki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 17:19   #215
Quote:
pimki kaže: Pogledaj post
U vrijeme sklapanja braka nisam znala da partner boluje od duševne bolesti. U braku smo dvije godine. Početkom ove godine dogodila se psihotična epizoda, za koju tvrdi da je prva. Odnosi su se pogoršali između nas dvoje i u cijeloj obitelji. Djece nemamo. Živim u st i ne znam odakle da krenem sa cijelim procesom...
Zašto ti je tako važno da brak bude poništen, a ne razveden? Podjela imovine, što li?

Mislim da će dokazivanje činjenice da je on bio bolestan prije ubračivanja biti teško, neizvjesno i - najvažnije - dugotrajno. Za to se vrijeme možete milijun puta razvesti.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 19:56   #216
Quote:
pimki kaže: Pogledaj post
U vrijeme sklapanja braka nisam znala da partner boluje od duševne bolesti. U braku smo dvije godine. Početkom ove godine dogodila se psihotična epizoda, za koju tvrdi da je prva. Odnosi su se pogoršali između nas dvoje i u cijeloj obitelji. Djece nemamo. Živim u st i ne znam odakle da krenem sa cijelim procesom...
Čuj, samo da se razumijemo, tvrditi da je netko psihički bolestan i nije baš lako dokazivo, znaš. Za to bi morala imati uvid u njegove nalaze ili da ih predoči liječnik na zahtjev suda a do onda pacijent-liječnik odnos ( povjerljivi ).
Ja isto ne znam da li ti je važno da dođe do poništenja ili razvoda ili tazličite riječi definiraš pod isto.
U svakom slučaju, pravac, pravni zastupnik ili ti ga fiškal ili odvjetnik. Prva stanica. Nema druge. I to bez obzira da li želiš razvrgnuće ili rastavu. CZZS ovdje nije neophodan.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 11:39   #217
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju, pravac, pravni zastupnik ili ti ga fiškal ili odvjetnik.
Čemu odvjetnik "u svakom slučaju"? Nema djece - nema ni alimentacije, ako se odluči na razvod fakat ne znam zašto bi uzimala i plaćala odvjetnika.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 14:35   #218
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Čemu odvjetnik "u svakom slučaju"? Nema djece - nema ni alimentacije, ako se odluči na razvod fakat ne znam zašto bi uzimala i plaćala odvjetnika.
Ako hoće poništiti ili razvesti se, ili će skupiti šprance sa neta koje će prilagoditi svom slučaju ili će otići kod advokata.
Pošto je dama navela da se radi o psihičkoj bolesti supružnika mišljenja sam da se radi o specifičnom slučaju koje kvalificirana osoba može obaviti.
Svakako da postoji mogućnost da sve sama odvali no moje mišljenje je takvo. Eto.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 22:21   #219
Uvid u nalaze imam. Razlikujem pojam razvoda od poništenja, ali iz principa želim poništenje jer se osjećam preveslano.
pimki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 21:02   #220
Quote:
pimki kaže: Pogledaj post
Uvid u nalaze imam. Razlikujem pojam razvoda od poništenja, ali iz principa želim poništenje jer se osjećam preveslano.
Ako imas dokaze da je bolovao prije braka i da ti to prilikom sklapanja braka nisi znala mozes dobiti ponistenje crkvenog braka (ako ste vjencani u crkvi), za gradanski ne znam....
__________________
tigar 09.08.2010. i zmaj 11.07.2012....
nangaparbat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:03.