Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2010., 08:47   #1
Zlatni nakit

Kad se nasa mala sreca rodila dobili smo koraljnu narukvicu. Zlatar nam je rekao da nije dobro da je kopcica zlatna jer to nije dobro za djecu, da on ima troje djece i ni jednom nije stavljao koraljnu narukvicu sa zlatnom kopcicom... Zna li netko zasto?
__________________
Carpe diem!
luce007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 11:36   #2
ja kad sam bila mala beba kitili su me zlatom hehe a i mislim da ti je zlato puno bolj eod bižuterije ili običnih metala, mislim znam puno ljudi koji su alergični na sve što nije zlato, a iskreno nisam još čula da je netko alergičan na zlato
__________________
Budem ja
korny30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 11:51   #3
Sigurno neka babska priča..
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 11:59   #4
Quote:
korny30 kaže: Pogledaj post
a iskreno nisam još čula da je netko alergičan na zlato
Offt.

Ja sam alergična na bijelo zlato. Sa žutim nemam problema. Nemam pojma zašto je to tako, ne znam ni kemijsku razliku između bijelog i žutog zlata. Žuto zlato je jedini metal koji smije doći u dodir sa mojom kožom.

Ne trebam ni spominjati koliko mi život zna biti sjeban zbog toga...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 12:01   #5
Quote:
korny30 kaže: Pogledaj post
ja kad sam bila mala beba kitili su me zlatom hehe a i mislim da ti je zlato puno bolj eod bižuterije ili običnih metala, mislim znam puno ljudi koji su alergični na sve što nije zlato, a iskreno nisam još čula da je netko alergičan na zlato
Ne znam zasto ne za stavljanje na dijete ali postoje ljudi alergicni na zlato. Ja poznajem dvoje.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 12:03   #6
ooo ti si prva koju znam
meni npr dok sam bila dijete kad bi stavili nešto što nije zlato dobila bi crvene mrlje po prsima (o lančičima govorim naravno)
ziher se to zlato isto mješa nekak sigurno ti ne odgovara sastojak za tu boju
meni su svi govorili da maloj moram kupiti koraljnu narukvicu za zaštitu od uroka jel je kao slatka i zgodna pa će je ljudi htjeti ureknuti, mislim svašta
__________________
Budem ja
korny30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 12:06   #7
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Ne znam zasto ne za stavljanje na dijete ali postoje ljudi alergicni na zlato. Ja poznajem dvoje.
a vidim da to nije rijetkost (stalno naučiš nešto novo)
ja iskreno na svoju bebu (2mj) ništa ne vješam, mislim da ću s tim pričekat dok se sama ne poželi đinđat heheh
__________________
Budem ja
korny30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 12:09   #8
Quote:
luce007 kaže: Pogledaj post
Kad se nasa mala sreca rodila dobili smo koraljnu narukvicu. Zlatar nam je rekao da nije dobro da je kopcica zlatna jer to nije dobro za djecu, da on ima troje djece i ni jednom nije stavljao koraljnu narukvicu sa zlatnom kopcicom... Zna li netko zasto?
I moj mali je dobio koraljnu narukvicu,al sa srebrnom kopčom. Niš mu nije bilo...Nosio ju je 3 mjeseca (do krštenja) i onda sam ju skinula...da ga netko ne urekne

Sad mi je to smješno...ali,eto nosio ju je za svaki slučaj
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 12:12   #9
Quote:
tina06 kaže: Pogledaj post
I moj mali je dobio koraljnu narukvicu,al sa srebrnom kopčom. Niš mu nije bilo...Nosio ju je 3 mjeseca (do krštenja) i onda sam ju skinula...da ga netko ne urekne

Sad mi je to smješno...ali,eto nosio ju je za svaki slučaj
ista stvar i kod nas - samo sa zlatnom kopčom, al mala ju je sama potrgala
mislim da je zato sad ovoliko živa, biće se sama urekla kad ju je potrgala
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 12:13   #10
prvi glas da se koraljna narukvica stavlja zbog uroka...koliko ja znam, ona govori ima li dijete temperaturu, jer ako ima, narukvica posvijetli... ja ju stavljam iskljucivo zbog toga...
mislim da zlatar nije htio istaknuti mogucnost alergije na zlato, vec vjerojatno postoji neki drugi razlog...samo ne znam koji pa sam mislila da ce netko od vas mozda znati...inace smo dobri s tim zlatarom, ali moja mama, koja je kupovala tu narukvicu, nije stigla pitati jer je u zlatarnici bila guzva...
__________________
Carpe diem!
luce007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 12:16   #11
a, ja prvi put čujem da narukvica posvijetli zbog temperature
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 12:19   #12
Mi nismo nista dobili, svi znaju da nema sanse da nesto nakacimo na dijete.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 12:25   #13
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Mi nismo nista dobili, svi znaju da nema sanse da nesto nakacimo na dijete.
mi nismo ništa dobili jel su svi škrtice oko mene osim jednog zlatnog lančića sa jako lijepim privjeskom ali odrasle veličine (tak da ću joj to čuvati), i dobili smo iz swarowskog genijalnu ogrlicu, makar po meni to nije primjereno za djecu (jedino se mogu zadaviti s time) ali to bi ja mogla na sebe objesiti
__________________
Budem ja
korny30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 12:36   #14
hehe, niti ja ništa ne kačim na nju, a grozim se ideje kojom me trenutno velik dio ljudi obasipa - što joj ne probušiš uši?
nema šanse, nek si buši uši onda kad ona to bude željela, ako nikad ne bude htjela, ja je sigurno neću tjerati.
mene mama nije ganjala s tim, ja sam ih probušila kad sam imala 12. godina i sama poželjela to.

moja šogorica je probušila maloj uši prije prvog rođendana, a jedna biserka svojoj kad je mala imala 8. mjeseci
i to su još po gradu tražili zlatara koji će im to učiniti,jer zlatari odbijaju bušiti uši djeci mlađoj od tri godine, ali uvijek se nađe kreten koji će to učiniti i ranije.
da ne spominjem, kak nećakinja uvijek nosi neke naušnice za odrasle, sam gledam da si ih jedan dan ne počupa ili ne zapne za robu, ne daj Bože da si ušnu resicu ozljedi.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 12:37   #15
btw, moja sestrična je Luni za krstitke kupila predivan antikni srebrni lančić s privjeskom anđela, ali baš veličine za dijete, tak da si ja to nemrem staviti, a tako bi htjela
Luni to tako skoro neće ići oko vrata
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 12:42   #16
Quote:
Plavooka Sanja kaže: Pogledaj post
btw, moja sestrična je Luni za krstitke kupila predivan antikni srebrni lančić s privjeskom anđela, ali baš veličine za dijete, tak da si ja to nemrem staviti, a tako bi htjela
Luni to tako skoro neće ići oko vrata
probaj naći sličan lančić pa zamijeni, Luna se neće ljutiti
__________________
Budem ja
korny30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 12:43   #17
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Mi nismo nista dobili, svi znaju da nema sanse da nesto nakacimo na dijete.
I kod nas svi znaju.

Al sveki svejedno morala kupiti ogrlicu za 3. rođendan. Pa se napizdila kad sam zahvalila i rekla da će mala biti oduševljena kad krene u srednju školu pa je stavi.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 12:45   #18
a to s naušnicama mi je presmiješno, mislim jadne bebe
ja imam probušene uši od 5 godine i to samo zato što sam ih mjesecima uvjeravala da to želim
__________________
Budem ja
korny30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 12:53   #19
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Al sveki svejedno morala kupiti ogrlicu za 3. rođendan. Pa se napizdila kad sam zahvalila i rekla da će mala biti oduševljena kad krene u srednju školu pa je stavi.
tak je i Luna dobila od strine neke zlatne naušnice koje si može staviti za maturu
al, glavno da je ona iste takve kupila i svojoj maloj i stavila ih joj na uši. napomena, malena joj ima 22 mjeseca.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 13:39   #20
ja sam čuo da se djeci muškoj stavlja takva narukvica zbog radi toga da nebi u poznijoj dobi dobio hemoroide, a curicama da ne dobiju vanjske vene.
girling is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:46.