Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2013., 13:30   #1621
Nebitno, mada je malo blesavo. Ostalo im boje od 84ki? Volio bih znati ima li mjesta u kupoli za PO raketu dvije ili ide vani. I koliko stane minicije za 30mm. Puni se iz vozila ili se treba ići vani?
__________________
mučko jedno džubre
asmodeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 14:09   #1622
Sudeći po ovoj fotografiji cijela se municija nalazi u kupoli i posada nema nikakav doticaj s njom.
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 15:05   #1623
Quote:
Sinji strijač kaže: Pogledaj post
Izgleda da konigsberg i đuro imaju različitu pustinjsku maskirnu shemu
Zar nije ĐĐ izradio i tijelo i RCWS/kupolu 30mm, samo je kupola sa 12,7 od KG. KG uopće nije imao RCWS za 30mm izrađen do posla s ĐĐ.
tadeusk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 18:13   #1624
Quote:
asmodeus kaže: Pogledaj post
Nebitno, mada je malo blesavo. Ostalo im boje od 84ki? Volio bih znati ima li mjesta u kupoli za PO raketu dvije ili ide vani. I koliko stane minicije za 30mm. Puni se iz vozila ili se treba ići vani?
S obzirom na visinu i okomitost bočnih stranica, mislim da bi unutra moralo biti mjesta za bar dvije PO "cijevi"...ili bi netko morao hitno na obuku iz pakiranja japancima
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 13:55   #1625
Quote:
Grga-os kaže: Pogledaj post
a dali si se zapitao ima li možda tu na forumu netko tko je po profesiji vojnik

sorry na kasnom odgovoru,ali u gužvi sam ovih dana.
nisam se nikad zapitao dali je netko vojnik,to mi nikad nije palo na pamet.



pa obzirom da sam neke stvari osobno vidio, čuo, da sam pitan za neka mišljenja, pa poslije ubjeđivan da je bolje onako, a ne onako ... mogu sa sigurnošću puno toga reći, ali ne bi o tome tu ...
i sigurno je to da puno njih koji donose odluke ne zna kako bi, ne trebala, nego morala izgledati satnija ... čak i ako zanemarimo oružane sustave na patrijama ...
jebga,nemamo sreće,vode nas nesposobni ljudi,a svi sposobni sjede za kompjuterom i pišu po forumima.



pa ne znaš što sam prije par mjeseci pisao ...
da i?!?



pa ugovor je sklopljen za vozila, uz to da će se broj pojedinih konfiguracija naknadno definirati ... jer naravno da u trenutnku sklapanja ugovora za vozila nismo imali odabrane stanice koje su bile u planu ... a kao i uvijek postavlja se pitanje love ... jer za vatrogasce u vojsci mora biti ali za naoružanje i oružane sustave nemora ... jedin je sreća da je NATO prepoznao naše igre s proračunima i već smo dobili packu te je zatraženo da se sve te civilne zajebancije izbace iz proračuna OS te da se isti dovede u zahtjevane okvire ...



da sada sam pominjao izvorni plan nabave vozila i oružanih stanica, te sa među ostalim prije, možda i godine, napisao da se za sada ide u nabavu 8 stanica ... 6 ili 13 nikada nije bilo u igri ...
ja govorim o broju verzija vozila po opremi(12,7mm,30mm,ambulantno,za izvlačenje,...) a ne o tome koliko će biti nabavljeno 30mm. dakle,smanjeno je sa 13 verzija na 6,pa je ipak vraćeno na 8. a ako je točno ovo što govori vojnik sa Jaruna,onda će 30 mm biti dosta više od 8,no živi bili pa vidjeli.
http://www.militarium.eu/article.aspx?ID=142
ovdje su nabrojane verzije iz prvog ugovora,a s obzirom da je kasnije smanjeno na svega 6,brojke su naravno bitno drugačije. očito je da su ljudi iz vojske svjesni kako treba izgledati Patrija po pitanju opreme,ali su sjecikese iz vlade skresale maksimalno kad je počela kriza. navodno je daleko najskuplja trebala biti verzija ABKO,a pretpostavljam da ni minobacačka i PZO verzija nisu bile puno jeftinije.


ma da poznati smo p tajnosti ... prije svega tajne su provizije, a sve ostalo je javno ... ugovor o modernizaciji je tko zan koji po redu ... jer sve što se pominjalo, ominjalo se temeljem nekog ugovora ... a i obzirom da su nedavno boli izbori ne mogu reći da je to išta drugo nego li predizborni ugovor ...
ja vjerujem suprotno,ali ja sam i inače optimističan,pa mi nemoj zamjeriti.



A je ga sada usra ... dakle za mobitele i to pametne se ima ... za službene aute i to sa kožom od neprcane deve, 16 zonskom klimom (kako bi jaja bila za pravoj temperaturi) ... se ima ... ali za 3-4 aviona više se nema ... za još 8 stanica se nema ...
O odlukama i sturčnosti stvarno ne želim ovdje raspravljati ...

U stvari po pitanju odluka, stručnosti moram dodati ... zanimljivo je da nitko sad kada je jedan DPR na isteku ne podnosi izvješće o realizaciji istoga ... pa da se vidi sturčnost onih koji su ga usvojili i provodili ... te da se ukoliko je potrebno nekoga pozove na odgovornost ... jer ako DPR nije realiziran u nekom normalnom postotku onda imamo dva moguća krivca, predlagatelja istoga ili provoditelja ...
slažem se u potpunosti,ali ako se držimo teme Patrije,moje osobno mišljenje je da će na kraju biti bolje nego što bi se dalo zaključiti po forumu.
mikimiska is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 18:41   #1626
Eto više nije dvobojna i kreće na put. Želim im puno sreće!!

Quote:
Đurina Patria AMV 8x8 krenula u Kuvajt

Nakon 25 godina, od zadnjeg izvoza vojnog programa, Đuro Đaković je danas ispratio hrvatsku verziju Patrie AMV 8x8 na testiranje u Kuvajt.

Ministarstvo obrane Kuvajta pozvalo je Đuru Đakovića na finalno testiranje borbenih oklopnih vozila temeljem kojeg će donijeti odluku o kupnji novih vozila za svoje oružane snage.

Radi se o vozilu posebno prilagođenom i modificiranom za pustinjske uvjete koje će krajem kolovoza konkurirati najuglednijim svjetskim proizvođačima borbenih oklopnih vozila.

http://www.duro-dakovic.com/press_ce..._u_kuvajt.aspx
many-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 19:07   #1627
Sretno ĐĐ, kvaliteta je sigurno na visokom nivou...ostaje nam da vidimo konkurenciju te našu i njihovu moć lobiranja
__________________
"I, Hatchet Jack, being of sound mind and broke legs, do leaveth my rifle to the next thing who finds it, Lord hope he be a white man. It is a good rifle, and kilt the bear that kilt me. Anyway, I am dead. Sincerley, Hatchet Jack."
Jeremiah is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 19:13   #1628
Ma koje lobiranje...Predsjednik ili premijer su trebali već danima logorovati dolje, ostali se nisu sigurno bakčali s besmislenim referendumima kod kuće, nego gradili "mostove prijateljstva".

BTW, kakva je ono "njuška! s rupama po sredini naprijed? Čemu to služi?
Vidim i da su (a to je bilo već na nekim slikama) svijetla dobila nekakve cjevaste štitnike-obrve, a valjda je bilo i 1 dl boje za one retrovizore.
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 20:03   #1629
Sretno im, kad im to već ne žele političari. Šteta što im nekako u paketu ne pokušaju uvaliti i M-84D, ako ništa onda po minimalnoj cijeni samo da radnici imaju što raditi. Sveobuhvatna modernizacija oklopa na jednom mjestu.
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 20:22   #1630
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
BTW, kakva je ono "njuška! s rupama po sredini naprijed? Čemu to služi?
Dodatne kamere/senzori? Na nekom oklopnom vozilu sam vidio nešto slično ali nemam pojma na kojem.

Sretno ĐĐ!
__________________
Ljudi su žrtva, a žene su poludile.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 20:29   #1631
Quote:
Amazing Pudding kaže: Pogledaj post
Sretno im, kad im to već ne žele političari. Šteta što im nekako u paketu ne pokušaju uvaliti i M-84D, ako ništa onda po minimalnoj cijeni samo da radnici imaju što raditi. Sveobuhvatna modernizacija oklopa na jednom mjestu.
a ko zna ak dobe posel možda i do tog dođe

uglavnom sretno im
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 20:31   #1632


sretno!
krunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 20:49   #1633


Sritno, neka konkurencija bude dobra a ĐĐ najbolji!
pinco is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 21:05   #1634
Kuwait se ne šali kad testira...
http://youtu.be/hE-F8rvVFH0
__________________
Pesimist je optimist s iskustvom!
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Hawk75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 21:11   #1635
Jedan konkurent manje! U videu piše da je kupola Kongsberg, dakle win-win situacija za Norvežane, koga god izabrali.
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 09:29   #1636
Sretno Patriji i ĐĐ
__________________
Za SVOJE,a nju nedam ne prodajem ona mi je jedina!http://youtu.be/8IB86caf3wA http://youtu.be/vMjDE3jDLk4 http://youtu.be/70kV_Wp5WpE ICH WILL!! http://youtu.be/fudTbylhVC8 http://youtu.be/xawEPd1gt0o

"Danas kažu protiv tebe riječi pune zavisti,za života šutjeli su glasa nisu podigli..."
zdrug2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 10:57   #1637
SRETNO !!!
__________________
BAREM 40 MIG 29 M U HRZ
mač33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 15:33   #1638
Sretno ĐĐ !!
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 19:35   #1639
..da,da sretno Đ.Đ. jedino ako budu radili kvalitetnije od onih za HV...
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 19:53   #1640
Vidio vozilo za testiranje jučer na labudici na autocesti ZAG-KARL.Valjda ide u luku Rijeka.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:51.