Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2010., 15:41   #21
Nisam našao pomoć. Javila mi se Zvončica s drugog foruma s reg. br. 22 za razliku od 7 pa mi ne odgovara ni na telefon. Naravno da je aktualno.
Danas mi se fond reponja obogatio za još jednog člana. Uvaljen mi je mali pas tjelesne građe kao pekmezer, ali kratke dlake. Žuti buco sa šarenom ogrlicom. Nisam ga našao na SUZI-GUZI. Trenutno boravi u kvadratu prostora starog nužnika, karanteni za mace. Danas ću probati očitati čip pa što bude. Nadam se da će moći urediti suživot s 5 mačaka, jer u kerroomima nema mjesta. Malen je to psić, žućkast, kulturan, obrazovan, miran, ali izgubljen. Kad se vratim od veta bit ću pametniji.
Lajoš is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 16:08   #22
Ide te s pekinezerima Nadam se da ima čip, javi kako je prošlo.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 22:17   #23
Vratio sam se od veterinara neznatno pametniji. Nema čip, ima 7 kg. Dogovorili smo se da je star nešto preko godine.Sad mi manje liči na bejingezera. Čini mi se da je čistokrvni kiks-miks. Ukoliko za dan dva ne primjetim da ga traže bit će i nova tema.
Živio je u stanu, naučio se voziti na zadnjem sicu i jako se voli družiti s mačkama. Od 5 mačaka 4 mu uzvraćaju pažnju, dok je mali Đorđe dosta nepovjerljiv. Inače je Đorđe nekako sramežljiv i povučen. Ukoliko je to zbog imena, mislim da se da srediti. Neće on biti prvi Đorđe u nas koji je promjenio ime.
Humanitarno razminiranje- razdrekiranje mašastanske nizine je u najtežoj fazi. Suhi i savijeni listovi oraha savršeno liče drekvurštima. Bez obzira na dugotrajan monitoring redovito se dešava da vrećicom pokupim list a stanem u sasvim različitu materiju istog oblika. Naravno tada smrdim i psujem.
Lajoš is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 17:53   #24
Pekmezer mi više ne liči na pekmezera, niti malo. Dobio je i ime. Mašastanska državna komisija za imenovanja i nadjevanje imena dala mu je ime Malik. Sav je malen. Male uši i nožice. Malen mu je repić i mali k... Dakle Mali k.
Čekam još neko vrijeme pa će nova tema, ako me nešto ne iznenadi.
Od jučer u Mašastanu žive dva Bena. Ukoliko oni nisu zbunjeni tom činjenicom, ja jesam. Olakšao sam si stanje da ih preimenujem privremeno u Benita i Benedikta. Možda mi bude lakše.
Lajoš is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 20:09   #25
Koji je moj??? Bendit ili Benedikt??? :-)))))
nusazvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 06:00   #26
Tvoj je Benito. Molim te ne povlači paralele s imenom jednog digića.
Jučer je stvar izmakla kontroli. Nakratko se pojavio i Beni. Tri Bena odjednom zvuči prilično pretjerano.
Lajoš is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 09:43   #27
Zaptavo zvučio doista politički upitno, Benito i Benedikt, sve nekakve paralele i okomice... ne znam...

Kako izmišljate imena za te lajavce... ja otvorim post za oglas i... blokada.... osobito kad treba imenovati medvjeda od 40 kila s karakterom male bebe...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 23:42   #28
Imena dođu sama. Treba biti malo lud. Možda ne malo. Kad te to zabavlja sve ide lako.
Medu od 40 kila nazoveš Krsto ili Romeo što nema veze s karakterom i veličinom ali je blesavo i neobično, dakle zanimljivo. Politički ništa nije upitno osim politike.
Neki dan su dame iz Zaprešića uz Bena-Benedikta dostavile i gomilu hrane koju su otkrili Dario i Srna prije nego sam je spremio na sigurno. Otvorili su svak sebi vreću i ubili se klopom ko u svatovima. Par kila su razvukli po dvorištu da ostane i prijateljima. Tek danas nemam gomile nego standardne hrpe dreka. Dehidrat se u probavi poželio hidrirati pa se pila naveliko voda i dva dana sam hodao u mokraći do gležnja po kerroomima. Bio sam par minuta pretjerano opušten.
Lajoš is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 02:02   #29
Bravo Lajoš,smijeh u ovo doba noći je garancija za dobar san.No nije mi bilo do njega dok mi je moj voljeni Karlek maleni kakav je bio,skriven od ostalih stanara kojima baš i nije dobro došao demolirao cijelu garažu a najmanje potrganih pet šest vreća hrane nekoliko pari cipela i još raznoraznih bosovih potrebština.Karlek otišao,bos poludio ja popušila kubanku i idemo dalje do nekog drugog Karleka.Šta možemo takav je život nas ludih baba i ponekog đentlemena.
nina.73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 06:35   #30
Ukoliko mogu birati između đentlemena i lude babe izabrao bih ono prvo. Istina je međutim da mi je bliža sudbina lude babe.
Lajoš is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 07:17   #31
Quote:
Lajoš kaže: Pogledaj post
Ukoliko mogu birati između đentlemena i lude babe izabrao bih ono prvo. Istina je međutim da mi je bliža sudbina lude babe.
odi spat, Lajoš!
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 09:44   #32
Quote:
Lajoš kaže: Pogledaj post
Ukoliko mogu birati između đentlemena i lude babe izabrao bih ono prvo. Istina je međutim da mi je bliža sudbina lude babe.
Lajoš, ti zaista podigneš i najtmurniji dan (nama LUDIM babama)
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 15:57   #33
Važno je da se mi lude babe držimo skupa.
Lajoš is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 17:06   #34
__________________
If a dog will not come to you after having looked you in the face, you should go home and examine your conscience.
Slucajnigost is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 21:20   #35
Malo o ljubavi.
U Mašastanu se rodile mnoge ljubavi. Vuco je bio lud za Martom i kad su se rastali postao je sretan pas.
Trenutno u malom kerroomu žive Dario i Srna. Ljubav je neupitna i bila bi incestuozna da nisu pravonremeno sterilizirani. Od velike ljubavi pojave se povremeno i sitni ožiljci.
Lloyd i Marči su muški zaljubljeni par. Nakon perioda Lloydovog naskakivanja sve je prešlo u neku duhovnu dimenziju. Bar pol sata Lloydove otsutnosti Marči bolno zavija. Dok je Marči sam u šetnji prijatelj mu je ko krpa za pranje poda.
Jedini standardni par su Vili i Thalia s pastorkom Benitom. Savršeni po svim puritanskim mjerilima.
Lajoš is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 23:32   #36
Mašastanski Avavaz nije baš dnevni nego više zapušteni. Dešavalo se mnogo toga, ali i opravdanja može biti jednako.
Pred nekoliko dana posjetio nas je bivši građanin Mašastana gospodin Otto. Došao je obići nekad najboljeg prijatelja Blaža. Razmjenili su par av-avova, provjerili stanje pod repovima i obavili ugodnu šetnju s pripadajućim ljudskim poslužiteljima. Mislim da su bili zadovoljni, ali su poželili ostaviti hladan dojam nama servisnom osoblju. Uspjeli su.
Mačke su bile daleko konkretnije. Pogrizle su gomilu kablova kompića koji se zovu nekim kraticama. Te kratice razumiju samo tipovi koji su sređivali problem. Ista gospoda su mi sve objasnila tako da ništa nisam razumio, a oni su ostavili utisak nenadmašnih mahera.
Marči je otišao trbuhom za dehidratom i izaziva sreću u novoj sredini. Blentone navijam za tebe. Zaslužio si nešto savršeno.
Jedno jutro brojno stanje nam se povećalo za kom 3. Po dogovoru je došla ljepotica Zina i dvoje štenaca kao iznenađenje. Da imam nešto gušću kosu sigurno bih je čupao od frke.
Lajoš is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 10:34   #37
genijalni opisi šteta što avavazove novine ne izlazi češće
zeljkax is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 21:55   #38
Avavaz se vratio.
Kad se nešto dešava nema vremena za pisanje. Kad je mir nema o čemu pisati. Naravno bila je gužva. Hrpa kastracija, čipiranja i cjepljenja.
Mali Ben-Benito je bio bolestan. Prživio je i oporavlja se. Mršav je i veseo. Jadno je štene u svojih par mjeseci preživilo terapije za čopor veterana. Opet je samo Ben. Zaboravite Benita.
Ben-Benedikt je odselio i ostavio priliku da mali Ben sam koristi svoje ime. Otišle su Milka i Eva. Marči još ranije.
Mjesta su im popunili Malik, Zina i sestrice Pika i Lina.
Već dugo vremena nije bilo bježanja iz Mašastana pa se usudim pisati. Lloyd je naravno u tom segmentu života prvak svijeta. Zbrisao je i preko i ispod ograde. Izvukao je glavu iz ogrlice, a kad je nadobudno pušten uvalio se u crknutog soma, razbjesnio maksimirske ribiče i vratio se nakon par sati doma. Gracija je dama po svim mjerilima, ali voli provaliti vrata i za sobom povesti čopor. Radi nje jednom prilikom sam imao potrebu u granice Mašastana vratiti ukupno osam pasonja. Thalia preskače, Blaž izmigolji kraj nogu. Gosn Karlo su unatoč zreloj dobi i zdravstvenim problemima bježali poput alpiniste penjući se pomalo preko žičane ograde. Zasad su sve bježanije završavale uglavnom sretno. Uglavnom je zato što je pekica Žikaživac nakon bjega ozlijeđena pod kotačima, ali se više nego dobro izvukla.
Lajoš is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 11:48   #39
Sviđa mi se dnevni avaz
a gdje je mašastan??
(nova sam tu)
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 23:58   #40
Mašastan je apsolutistička monarhija koja graniči s Hrvatskom. Lako se nađe u Dubravi kod globalno poznate Konjšćinske ulice. Točnije u ulici koja se zove po najpoznatijim i najstarijim ulošcima- Virovskoj.
Ime Mašastan duguje svojoj prvoj dami- Maši.
Kad se govori o Kerroomima riječ je o sobama koje koriste naši psi. Dok skupljam produkte probave tzv. nasere kažem da radim u Swi ssairu ili dvorištu koje je nekad imalo čak i travu. Mačke i ja smo u gornjem domu otkud blejimo u Maksimir kao da se tamo nešto dešava.
Budući da je ovo glasilo pasa iz Mašastana zove se AVAVAZ, a ne avaz. Početnicima je oprošteno.
Lajoš is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:20.