Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2013., 13:21   #161
Dali se kod isplate dobiti ostvarene od 2001-2004 plaća porez po stopi od 12% ili 15% ?
Witty ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 13:48   #162
plaća se po stopama koje vrijede na dan isplate, a ne kad je ostvarena dobit.......12% + možebitni prirez
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 15:29   #163
Quote:
nedica kaže: Pogledaj post
plaća se po stopama koje vrijede na dan isplate, a ne kad je ostvarena dobit.......12% + možebitni prirez
Thanks!
Witty ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 17:27   #164
Što kažete na ovu informaciju
"Ustavni sud privremeno obustavio retroaktivno oporezivanje dividende",
www.iusinfo.hr
kanj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 06:17   #165
...zezam se...ne kazem nis...zao mi je eto onih koji su placali po sistemu 12 + prirez i sto im novci nece biti vraceni...sad kada napisah ovo skontala sam da sam eto i ja to magare...hebi ga
lealea2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2013., 23:38   #166
Quote:
kanj kaže: Pogledaj post
Što kažete na ovu informaciju
"Ustavni sud privremeno obustavio retroaktivno oporezivanje dividende",
www.iusinfo.hr
To sam cula.. Ima li negdje kakva sluzbena objava koja se moze iskoristiti kao podloga za isplatu bez placanja 12%+ prirez?
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2013., 23:47   #167
Imajte na umu da je osporavano retrogradno oporezivanje, a ne ono od uvođenja Zakona.

Nisam tražila službenu objavu jer mi za sad ne treba
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 00:35   #168
Lijepo vas pozdravljam.

Da u pravu ste Lili p., radi se o neoporezivanju dobiti za 2011. godinu. Ja imam jednog komitenta koji nije isplatio cijelu ostvarenu dobit, već samo dio. Bilo mu je malo krivo što ja nisam obračun napravila do kraja veljače, pa da on svoj udio u dobiti isplati bez ovog poreza. Eto, zato me sada ova informacija veseli.

Vitas, moramo još malo pričekati dok se ne donese konačna odluka Ustavnog suda.
kanj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 13:58   #169
Objavljena je danas
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 02:20   #170
.......

Ne kuzim se u to al da pitam ak netko zna.........koliko sam skuzio do 12 000kn se nije trebalo oporezivat dividenda,onda su uzeli svima s tim da ovi do 12 000 imaju pravo na povrat,e sad stari mi je u mirovini i predao je zahtjev za tih 108kn povrata poreza (iz principa) i da ne duljim dobio je rijesenje da ce dobit 0kn,sad ne kuzim na koju to foru i jel se sta mijenjalo u zakonu..........
Brle is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 08:24   #171
Nije se ništa mijenjalo, po opisanom ima pravo na povrat
je li ispravno popunio prijavu, priložio potvrdu o plaćenom porezu na dividendu?
na rješenje se može i žaliti
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 19:13   #172
...

Je sve je prilozio..........moze se zalit al placas biljege 50kn tak pise,nije neka cifra 108kn al me zivcira ak nest ima pravo onda ima pravo..........
Brle is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 20:24   #173
Quote:
Brle kaže: Pogledaj post
Je sve je prilozio..........moze se zalit al placas biljege 50kn tak pise,nije neka cifra 108kn al me zivcira ak nest ima pravo onda ima pravo..........
ej nemojte se žaliti, ali ne budi lijen nazovi ili odi u PU kod referenta koji je obrađivao prijavu i pitaj koji je razlog.....ovo ti govorim iz vlastitog iskustva, jedne godine sam predala žalbu zbog nečeg što mi nije priznato i zamislite što je bilo zvala me referentica koja je obrađivala moju por.prijavu i kaže mi "pa što ste predali žalbu, što niste potražili onoga tko je obrađivao prijavu" kao da sam ja znala da to mogu....tako mi je onda ona maknula žalbu i bez toga ispravila grešku jer je ona preskočila nešto upisati, a radilo se o malo više od dvije tisuće...i dobila nakon par dana novčiće
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 20:28   #174
........

Ok........ma necu se zalit nije do tih 108kn nego mi idu na zivce,bude otisao bas da vidi,opet kazem nije cifra nikakva al me zanima u cemu je stvar.......hvala na odgovoru.......
Brle is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 18:19   #175
nisam našao u temi, ali ako mi netko može odgovoriti, naime u zakonu piše da su dividende i udjeli u dobiti neoporezivi do 12 000 kuna udjela u kapitalu..sad, zanima me kako se gleda taj udui u kapitalu, dal je to tržišna vrijednost na dan skupštine ili nominalna vrijednost ili što?
Nick Praskaton is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 22:59   #176
Quote:
Nick Praskaton kaže: Pogledaj post
nisam našao u temi, ali ako mi netko može odgovoriti, naime u zakonu piše da su dividende i udjeli u dobiti neoporezivi do 12 000 kuna udjela u kapitalu..sad, zanima me kako se gleda taj udui u kapitalu, dal je to tržišna vrijednost na dan skupštine ili nominalna vrijednost ili što?
u ovih 12.000 kn ulazi ono što je isplaćeno
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 01:57   #177
Quote:
nedica kaže: Pogledaj post
u ovih 12.000 kn ulazi ono što je isplaćeno
S tim da se mora platiti kod isplate, pa povrat po godišnjoj prijavi tražiti..jel tak ?
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 10:07   #178
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
S tim da se mora platiti kod isplate, pa povrat po godišnjoj prijavi tražiti..jel tak ?
Točno, pa je i upitno hoćete li dobiti povrat ili ne kada prijavite sve dohotke! U biti ispada da je to povoljno jedino za umirovljenike i eventualno one koji imaju samo plaću!
bloom123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:09.