Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2014., 18:41   #41
Quote:
mackamama1 kaže: Pogledaj post
Vito je postao zaboravljeni slučaj....

Nažalost ostalo mu je još jedno kilo hrane i to če pojest za 2-3 dana i to je to...
Trebao bi jesti Hypoalergenic hranu, najjeftiniju smo našli Trovetovu od 3 kg cca120 kn, on mjesečno jede cca 6 kg... Glutamaxe vise ne pije iako bi trebao jer se nema za njih, jedna tableta košta 7,50 kn...Trebao bi piti glutamax tablete još minimalno mj dana što iznosi 225 kn i to nemamo, nakon toga bi trebao vadit krv i radit biokemiju ponovo o tome može samo sanjat.... Morat če jest najjeftiniju Pet centar hranu jer za bolje nemamo...Treba mu ampula...

Nevidimo više izlaza jer u zadnjih mjesec i više dana jedva da smo dobili 3 uplate na naš račun...

Zar smo trebali gledat kako ga vlasnik u veterinarskoj pred nama uspavljuje, zar je Vito to zaslužio?

Da prepustimo Vitu slučaju?
Pa da čovjek ne povjeruje, uza sve nevolje što su ga snašle zar da još i gladuje
Uplatit ću sutra 50 kn za Vitu i nazvala sam 3 puta humanitarni telefon - nažalost, trenutno ne mogu više.

Ima li još netko voljan donirati koju kunicu za ovog malog, trpnog peseka - ili nazvati humanitarni telefon - 6,25kn, barem toliko?
Lily04 is offline  
Old 10.11.2014., 18:47   #42
Evo nazvala nekoliko puta na broj, sretno Vitu!!
Aarie is offline  
Old 11.11.2014., 17:58   #43
Dragi forumaši i svi vi koji pratite Vitu i pomažete mu, Vito vam se zahvaljuje od srca na donacijama...
Sa foruma je uplačeno 350 kn... Sutra mu odmah idem kupit 30 tableta glutamaxa što je 225 kn a za ostalo ču mu kupit vratiče, pileče želudce i srca tako da bi trebao biti miran jedan period sa hranom...Dehidrat sam izbacio potpuno, svakodnevno mu kuham oba obroka...

Imamo i obečanu donaciju sa facebooka za njega, čim bude uplačena Vitu čemo i cijepit za zarazne da bude komletan...

hvala vam puno...
mackamama1 is offline  
Old 11.11.2014., 21:40   #44
Samo neka su životinjice zdrave i punih želučića, pa još kad ih volite i pazite
Lily04 is offline  
Old 13.11.2014., 10:44   #45
Evo kao sto sam i obecao...Računi od Vite..Cijepljen je , kupljeni su vratici, želuci i jetrica..Također i Glutamax 30 tableta...Kad popije sve glutamaxe idemo na vađenje krvi...

Račun od Glutamaxa kupljenog 13.11.2014.
30 komada =225 kn



Račun od Vitinog cijepljenja...13.11.2014... Ukupno 110 kn


Račun kupljenih pilečih jetrica, želudaca i jetre za Vitu...12.11.2014. 61,45 kn


Vitina knjižica...
mackamama1 is offline  
Old 21.11.2014., 12:35   #46
Koliko god smo se borili i odgađali ipak smo morali kupiti tu brnjicu...Vito ima problema sa usima, koristimo i kapi i trebamo svakodnevno cistiti...Međutim to čiščenje je veliki problem...Svi znate da je Vito jako dobar pas , poslušan, obožava se mazit, međutim čim se krene prema ušima postaje zvijer, agresivan, nekoliko puta je pokušao ugristi...Ne zamjeram mu, vjerojatno tj. sigurno ga boli i naravno da neda...Kako mi ruke trebaju i zbog maca, da bi sprijecio ugrize i mogao čistiti uši bez problema brnjica je bila neophodna...Kupljena je skuplja i jača jer smo imali onu od 26 kn koju je pokidao prilikom prvog čiščenja...



Račun od Vitine brnjice i lopatice za čiščenje macama( stara nam je pukla)...
mackamama1 is offline  
Old 09.12.2014., 17:49   #47
Kupljeno 4 kg hrane za Vitu... Unatoc svoj mojoj volji da mu kuham oba obroka dnevno nestignem...Tako da Vito jede jedan obrok dehidrate drugi kuhano....Vito nam je sada dobro, ne posjecuje vise veterinara i vrlo rado bi da nadje sto prije svoj stalni dom gdje ce biti jedina maza....



Slika hrane

Zadnje uređivanje mackamama1 : 09.12.2014. at 17:51. Reason: dodavanje
mackamama1 is offline  
Old 14.01.2015., 18:12   #48
Vito nam je ostao bez hrane pa vas moli koju kunu za hranu...
Uplatiti mozete na sljedeci racun:

Udruga "Slavonske šapice"
IBAN: HR51 2500 0091 1014 17264
Svrha uplate "za Vitu"
mackamama1 is offline  
Old 21.01.2015., 14:12   #49
Hrana za Vitu kupljena pozivima na humanitarni broj.
mackamama1 is offline  
Old 17.02.2015., 16:52   #50
Kupljeno 6 kg hrane za Vitu.
Hvala svima od srca koji pomazete i odvajate i najmanji komadic svoga da bi njima zivot ucinili bar malo ljepsim..

mackamama1 is offline  
Old 08.03.2015., 06:21   #51
Na ovom racunu se nalaze 3 vrecice po 3 kg hrane kupljene za Vitu. Hvala donatorici Eleni od srca.



Dragi nasi prijatelji i svi vi koji nas podupirete i pomazete napustenim zivotinjama, trenutno na facebooku traju aukcije i ima jako puno stvarcica po jako malim cijenama.
Link na Aukcije Udruge Slavonske Sapice Osijek: Aukcije Udruge Slavonske Sapice Osijek
mackamama1 is offline  
Old 11.04.2015., 18:46   #52
Vito nam je danas dobio na poklon profesionalno fotkanje. Cim dobijemo slike stavljamo i nadamo se da ce mu to pomoc za udomljenje. Inace za Vitu vec 10 mjeseci nista. Jedan jako neozbiljan upit.
mackamama1 is offline  
Old 13.04.2015., 18:50   #53
Vito je danas bio kod veterinara. Ustanovljena je upala usiju, ociscene analne zlijezde i osjeceni nokti.
Dobio je antibiotik, Aurizon kapi, vitamine. U cetvrtak idemo ponovo na antibiotik i da vidimo jel sta bolje. za sada je njegov racun 160 kn. Molimo sve da se odazovete bar jednim pozivom na humanitarni broj za donacije 060 93 93 93 i pomognete u placanju vitinog racuna. Takodjer donaciju za njegovo lijecenje sa svrhom uplate "Za Vitu" mozete uplatiti na racun udruge.

060 93 93 93
6,25 kn fix/mob poziv
It Jedan d.o.o. 072700700
----------------------------------------
Udruga "Slavonske šapice"
IBAN: HR51 2500 0091 1014 17264
mackamama1 is offline  
Old 19.06.2015., 10:56   #54
Dragi prijatelji, kao sto ste vec procitali na temi od Udruge Slavonske Sapice udruga prestaje djelovat. Zivotinjice koje su kod udruge na skrbi prelaze od 01.07. u placeni smjestaj ukoliko im se ne nadje udomitelji...
Vito se od jucer nalazi na tom smjestaju medjutim naplacivat ce mu se od 01.07. taj smjestaj...
Smjestaj je potrebno podmiriti do 5. u mjesecu za tekuci mjesec.
S obzirom da vise udruga nece skupljati nikakve donacije pa tako ni za vitu ova tema ce se zatvoriti a otvoriti nova za skupljanje za Vitu...
Vitim smjestaj ce kostati 500 kn sa hranom a u smjestaj nisu ukljuceni veterinarski troskovi i ampule...
Smjestaj mu je u kuci sa ogradjenim dvoristem...
U novoj temice se voditi njegova kasica i troskovi, dodavat svi racuni i sve vezano za njega i njegov smjestaj...
Preko noci boravi u kuci, preko zime to je grijani prostor...
Nadam se da ce biti odaziva za pomoc i da necemo okrenuti glavu od ovog vjecnog Osjeckog nezeljenog psa...

Molim moderatora da zatvori ovu temu...
mackamama1 is offline  
Old 19.06.2015., 13:48   #55
Napisao si da si iz podstanarskog stana preselio u podstanarsku kuću u kojoj smiješ imati životinje.

Kako to da u tom slučaju daješ Vitu nekome na plaćeni smještaj?
Bilo bi logično da Vito ostane kod tebe i da za njega sakupljaš donacije za hranu i ostale potrepštine. Nije lako biti nezaposlen, a živjeti i još k tome biti podstanar, ako nemaš obitelj ili prijatelja s kojim ćeš podijeliti podstanarske troškove.

U ovom slučaju izgleda kao da Vito ostaje kod tebe, ali ćeš sakupljati novac za njegov smještaj i sve ostalo?
Lily04 is offline  
Old 19.06.2015., 13:53   #56
Quote:
Lily04 kaže: Pogledaj post
Napisao si da si iz podstanarskog stana stana preselio u podstanarsku kuću u kojoj smiješ imati životinje.

Kako to da u tom slučaju daješ Vitu nekome na plaćeni smještaj?
Bilo bi logično da Vito ostane kod tebe i da za njega sakupljaš donacije za hranu i ostale potrepštine. Nije lako biti nezaposlen, a živjeti i još k tome biti podstanar, ako nemaš obitelj ili prijatelja s kojim ćeš podijeliti podstanarske troškove.
U ovom slučaju izgleda kao da Vito ostaje kod tebe, ali ćeš sakupljati novac za njegov smještaj i sve ostalo?
Lily04 Vito je od 01.07. na placenom smjestaju, ja sam se preselio tako je i placam, udruga se zatvara i nedjeluje vise, ako netko viti moze ponuditi besplatni smjestaj moze se obratit, ja mu nazalost nemogu to priustiti....

Ja imam svoje udomljene zivotinjice 4 macke i psa willya koji je udomljen od cupanke i za njih sam se pobrinuo da imaju besplatni smjestaj medjutim za zivotinje od udruge to nemogu, ukoliko neko moze neka mi se slobodno javi i vrlo rado cemo ih dati na besplatni i onda skupljat samo za hranu i potrebstine, u osom slucaju ja sam psa preuzeo od udruge kao i jos dosta maca i trudim se da im osiguram smjestaj, kako se nitko nije javio za besplatni drugog nemam osim da idu na placeni...I sad im pokusavam skupiti sredtva za placeni a ukoliko ne uspijem neznam kud s njima... Nadam se da sam sad bio malo jasniji...

U kuci sam ja iznajmio sobu od 20 kvadrata a u toj sobi smo ja, pas i 4 macke, nazalost vise nemogu nikog drugog primit...Istina vito ce biti u istoj kuci gdje i ja, ali ne i u mojoj sobi, ukoliko mu ne platim ili skupim za smjestaj on mora van...

Vito ce dobit svoju novu temu koja nema veze sa udrugom i na njoj ce biti sve redom stavljano i azurirano redovito, ponavljam u svakom trenutku kada netko pozeli mu osigurat sve besplatno moze mi se javit u inbox, potpisat ugovor i preuzet psa...
mackamama1 is offline  
Old 19.06.2015., 13:59   #57
Vito i nekoliko maca su bili cijelo vrijeme s tobom u stanu.
Žašto je problem da budu u kući u kojoj sada živiš?

Zašto je Vito na plaćenom smeštaju ako si ti u kući?

Meni tu ništa nije jasno
Lily04 is offline  
Old 19.06.2015., 14:01   #58
Quote:
Lily04 kaže: Pogledaj post
Vito i nekoliko maca su bili cijelo vrijeme s tobom u stanu.
Žašto je problem da budu u kući u kojoj sada živiš?

Zašto je Vito na plaćenom smeštaju ako si ti u kući?

Meni tu ništa nije jasno
Sve tu pise, zbog situacije nisam iznajmio cijelu kucuc jer jedva placam i tu sobicu...Nastavak samo kopiram


U kuci sam ja iznajmio sobu od 20 kvadrata a u toj sobi smo ja, pas i 4 macke, nazalost vise nemogu nikog drugog primit...Istina vito ce biti u istoj kuci gdje i ja, ali ne i u mojoj sobi, ukoliko mu ne platim ili skupim za smjestaj on mora van...

Vito ce dobit svoju novu temu koja nema veze sa udrugom i na njoj ce biti sve redom stavljano i azurirano redovito, ponavljam u svakom trenutku kada netko pozeli mu osigurat sve besplatno moze mi se javit u inbox, potpisat ugovor i preuzet psa...
mackamama1 is offline  
Old 19.06.2015., 14:11   #59
Quote:
mackamama1 kaže: Pogledaj post
Sve tu pise, zbog situacije nisam iznajmio cijelu kucuc jer jedva placam i tu sobicu...Nastavak samo kopiram


U kuci sam ja iznajmio sobu od 20 kvadrata a u toj sobi smo ja, pas i 4 macke, nazalost vise nemogu nikog drugog primit...Istina vito ce biti u istoj kuci gdje i ja, ali ne i u mojoj sobi, ukoliko mu ne platim ili skupim za smjestaj on mora van...

Vito ce dobit svoju novu temu koja nema veze sa udrugom i na njoj ce biti sve redom stavljano i azurirano redovito, ponavljam u svakom trenutku kada netko pozeli mu osigurat sve besplatno moze mi se javit u inbox, potpisat ugovor i preuzet psa...
Da, to je dodatak koji nisam vidjela jer sam u međuvremenu pisala odgovor.

A zbunilo me i to što si na drugoj temi napisao da si unajmio kuću - to je ogromna razlika.

Jako me žalosti što je smještaj za životinje prilika nekim (mnogim) ljudima da poboljšaju svoje financije, pa žive na račun tih životinja.

Tako će i Vito nažalost biti nečiji izvor financiranja
Lily04 is offline  
Old 19.06.2015., 14:14   #60
Quote:
Lily04 kaže: Pogledaj post
Da, to je dodatak koji nisam vidjela jer sam u međuvremenu pisala odgovor.

A zbunilo me i to što si na drugoj temi napisao da si unajmio kuću - to je ogromna razlika.

Jako me žalosti što je smještaj za životinje prilika nekim (mnogim) ljudima da poboljšaju svoje financije, pa žive na račun tih životinja.

Tako će i Vito nažalost biti nečiji izvor financiranja
Nazalost je tako, ja bih volio kad bi im svima mogao omoguciti sve ali nazalost nemogu i onda im pomazem koliko mogu.....
mackamama1 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:45.