Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno > Quizorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2008., 16:43   #1
Kokoš

Ne znam dal uopće ovo spada pod ovu temu, ali ajde, ak mi netko moze riješiti..
Kokoš i pol snese jaje i pol za dan i pol. Koliko ce snesti tri kokosi za pet dana?
tonka0911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 16:47   #2
To ti je pitanje za našeg Koka, ček
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 16:47   #3
Uzmemo li u obzir činjenice da:

1) Pola kokoši ne može snesti jaje, te
2) Kokoš ne može snesti pola jajeta;

Logično je za zaključiti da kokoš iz ovog zadatka snese jedno jaje dnevno.
Dakle, za pet dana će snesti pet jaja, a samim time će tri kokoši snesti 15 jaja u pet dana.

Do I get a cookie?
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 17:01   #4
Quote:
tonka0911 kaže: Pogledaj post
Ne znam dal uopće ovo spada pod ovu temu, ali ajde, ak mi netko moze riješiti..
Kokoš i pol snese jaje i pol za dan i pol. Koliko ce snesti tri kokosi za pet dana?
Da nije mozda pitanje pet koka za sest dana?
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 17:07   #5
6! haha
objasnil mi moj prika foru
oblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 17:08   #6
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Uzmemo li u obzir činjenice da:

1) Pola kokoši ne može snesti jaje, te
2) Kokoš ne može snesti pola jajeta;

Logično je za zaključiti da kokoš iz ovog zadatka snese jedno jaje dnevno.
Dakle, za pet dana će snesti pet jaja, a samim time će tri kokoši snesti 15 jaja u pet dana.

Do I get a cookie?
Ne, kokos ipo ili sama kokos snese jaje za 36 casova. Pet dana je 120 casova, podjelimo sa 36 dobijamo 3,33333, a to bi iznosilo 10 jaja. Zadatak nije korektan!
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 17:12   #7
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Ne, kokos ipo ili sama kokos snese jaje za 36 casova. Pet dana je 120 casova, podjelimo sa 36 dobijamo 3,33333, a to bi iznosilo 10 jaja. Zadatak nije korektan!


...moje koke nesu jedno jaje dnevno,i to skoro u isto vrijeme,
a kad ne nesu,onda ne nesu!
Zadatak nije realan!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 17:15   #8
Dan nema 36 sati, već 24.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 17:16   #9
http://www.ptt.yu/korisnici/m/i/mikr...ustralorp2.jpg

koja komedija od teme
Fan of Belinda Carlisle is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 17:25   #10
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post


...moje koke nesu jedno jaje dnevno,i to skoro u isto vrijeme,
a kad ne nesu,onda ne nesu!
Zadatak nije realan!
To su zadaci za malu djecu. Pazi, kokos i pol snese jaje i pol, a sad ine ona zamka, za dan i pol. Znaci da kokos snese jaje za 36 casova. Tu je sva zamka. Kuzis?
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 17:26   #11
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Dan nema 36 sati, već 24.
Mislio sam na radni dan koke! U tom periodu snese jaje.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 18:50   #12
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Uzmemo li u obzir činjenice da:

1) Pola kokoši ne može snesti jaje, te
2) Kokoš ne može snesti pola jajeta;

Logično je za zaključiti da kokoš iz ovog zadatka snese jedno jaje dnevno.
Dakle, za pet dana će snesti pet jaja, a samim time će tri kokoši snesti 15 jaja u pet dana.

Do I get a cookie?

Nije 15. I meni je prvo palo na pamet da pola kokosi ne moze snesti jaje, ali ovaj put nije caka u tome. I 15 je netocan odgovor. Profesor je reko danas da je 15 netocno i da je odg cijeli broj.
Ja sam dobila 10, sad ne znam koliko je to tocno
tonka0911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 18:54   #13
Ako ti je "palo na pamet da pola kokoši ne može snesti jaje" - čime te taj profesor razuvjerio?
Ili ćeš mi reći da je actually i donio pola kokoši koje je sneslo jaje?
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 22:04   #14
Moje mišljenje o ovome threadu je da je promašen podforum. Ako bi se gledalo sa matematičke strane, u matematici može postojati i sqrt(2) kokoši jer je matematika apstrakcija... Ovo je trebalo na pdf. filozofija...
MathUniverse is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 23:37   #15
Quote:
MathUniverse kaže: Pogledaj post
Moje mišljenje o ovome threadu je da je promašen podforum. Ako bi se gledalo sa matematičke strane, u matematici može postojati i sqrt(2) kokoši jer je matematika apstrakcija... Ovo je trebalo na pdf. filozofija...
Pa u pitanju je jedan lijep matematički zadatak koji sasvim lijepo funkcionira i uvodi u apstraktno razmišljanje.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 00:30   #16
Quote:
tonka0911 kaže: Pogledaj post
Nije 15. I meni je prvo palo na pamet da pola kokosi ne moze snesti jaje, ali ovaj put nije caka u tome. I 15 je netocan odgovor. Profesor je reko danas da je 15 netocno i da je odg cijeli broj.
Ja sam dobila 10, sad ne znam koliko je to tocno
Bravo Tonka. Odgovor je zaista 10. Ljudi se zafrknu u faktoru vrijeme. Ono je zajedničko i za koku i za "polovicu".

Dakle, 1 kokoš za dan i pol snese 1 jaje. Za ostalo samo proširiš ...


:klap:
ARTETUREN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 05:49   #17
tri kokoši su zapravo dve jedinke kokoši ipo koje se tak treba promatrat. sad da si ja to malo sračunam. kokoš i po za dan i po snese jaje i po. za pet dana ima tri ciklusa nešenja jaja i snese četir ipo jaja. ima i druga kokica ipo koja za dan ipo snese jaje ipo. ona također ima tri ciiklusa nešenja jaja i tokom njih snese četiri ipo jaja. imamo sad dvije kokice ipo koje svaka snesu četiri ipo jaja. u ukupnom zbroju to je devet jaja. kad su snijele svoje zadnje jaje ipo ostalo im je još pol dana za koje vrijeme nis nič mogle snjet.


ovaj odgovor je točan, sto posto!! rec to profesoru pa nam javi kak je prošlo
__________________
Odlika glupog čovjeka je da je spreman umrijeti za neki cilj, dok je odlika zrelog čovjeka da je spreman smjerno živjeti ka ostvarenju istog tog cilja
Mišo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 09:23   #18
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Mislio sam na radni dan koke! U tom periodu snese jaje.
Čak i kada bi kokošima dan trajao 36 sati, one ne znaju na sat.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 11:59   #19
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Čak i kada bi kokošima dan trajao 36 sati, one ne znaju na sat.
Tak je, al doticna dade zadatak kao da znaju. Mozda instiktivno!
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 13:01   #20
To nije fair play. Mislim, zadavati zadatke iz fantasy svjetova u našim glavama. WTF? Tako može reći da snesu i milijun jaja.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:16.