Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2017., 18:05   #2501
Unhappy

Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
to je i moje iskustvo. i onda nas je nazvala jedno za dva mjeseca (već kupili stan i preselili se) i zove za baba, bahato, i kao, ajd dobro, recite vi kakav bi vi stan u stvari? te agencije su polusvijet.
Ma strašno,tražimo stan godinu dana i dosad nismo imali dobro iskustvo s agencijom. Ili se uopće ne jave ili ako se jave,kažu da će nazvati s povratnom informacijom pa ne nazovu. Praktički ih moraš moliti da ti prodaju najtužnije od svega je što nam se stvarno sviđao ovaj stan,a nitko ga drugi ne oglašava.
Ruddy is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 18:42   #2502
Quote:
Ruddy kaže: Pogledaj post
Ma strašno,tražimo stan godinu dana i dosad nismo imali dobro iskustvo s agencijom. Ili se uopće ne jave ili ako se jave,kažu da će nazvati s povratnom informacijom pa ne nazovu. Praktički ih moraš moliti da ti prodaju najtužnije od svega je što nam se stvarno sviđao ovaj stan,a nitko ga drugi ne oglašava.
Unos?
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 22:49   #2503
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Unos?
Njih mislim da sam nekako usojela zaobići zasad 😂
Ruddy is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 23:05   #2504
Quote:
Ruddy kaže: Pogledaj post
Njih mislim da sam nekako usojela zaobići zasad ��
Ne trebaš brinuti - oni će ovako i onako zaobići tebe, nabasaš li slučajno na njih! Nema šanse da ti pokažu stan!
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 12:38   #2505
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Ne trebaš brinuti - oni će ovako i onako zaobići tebe, nabasaš li slučajno na njih! Nema šanse da ti pokažu stan!
Ruddy is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 19:32   #2506
Pozdrav!

Zna li netko može li se izbjeći potpisani ugovor o razgledavanju stana?
Moj otac planira kupiti stan, a ja sam isao do agencije gdje mi je agent s kojim sam isao pogledati nekretninu dao da potpisem ugovor o razgledanju stana. Taj stan bi htjeli kupiti bez agencije, ali u ugovoru pise da nitko iz mog krvnog ili tazbinskog srodstva ne moze kupiti taj stan bez te agencije.
Može li se to ikako izbjeci?

Hvala!
Antoanz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 19:45   #2507
Quote:
Antoanz kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Zna li netko može li se izbjeći potpisani ugovor o razgledavanju stana?
Moj otac planira kupiti stan, a ja sam isao do agencije gdje mi je agent s kojim sam isao pogledati nekretninu dao da potpisem ugovor o razgledanju stana. Taj stan bi htjeli kupiti bez agencije, ali u ugovoru pise da nitko iz mog krvnog ili tazbinskog srodstva ne moze kupiti taj stan bez te agencije.
Može li se to ikako izbjeci?

Hvala!
ovisi šta je vlasnik stana potpisao s agencijom. ako je vlasnik potpisao ugovor gdje agencija ima ekskluzivitet, ne možete je izbjeći. neki se vlasnici tako za****.

ukoliko nije, tj imaš kontakt s vlasnikom i želi tako riješiti, riješi sve s njim.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 19:49   #2508
Hvala na brzom odgovoru!

Vlasnici nisu potpisali ekskluzivitet, sto znaci da mogu prodati stan i bez agencije iako je stan oglasen preko njih. Ali sam ja taj koji je potpisao ugovor o razgledanju stana, pa po tome moj otac ne moze kupiti taj stan jer je u krvnom srodstvu, tj. mogu ga tuziti iz agencije ako to napravi.
Kako bi se to trebalo rješiti s vlasnicima?
Antoanz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 19:52   #2509
Quote:
Antoanz kaže: Pogledaj post
Hvala na brzom odgovoru!

Vlasnici nisu potpisali ekskluzivitet, sto znaci da mogu prodati stan i bez agencije iako je stan oglasen preko njih. Ali sam ja taj koji je potpisao ugovor o razgledanju stana, pa po tome moj otac ne moze kupiti taj stan jer je u krvnom srodstvu, tj. mogu ga tuziti iz agencije ako to napravi.
Kako bi se to trebalo rješiti s vlasnicima?
nisam nikad vidjela odredbe tog ugovora o razgledavanju stana i ugovora kojeg je sklopio taj vlasnik s agencijom, pa ne želim davati krive informacije napamet. vidi što točno tamo piše.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 01:26   #2510
Quote:
Antoanz kaže: Pogledaj post
Hvala na brzom odgovoru!

Vlasnici nisu potpisali ekskluzivitet, sto znaci da mogu prodati stan i bez agencije iako je stan oglasen preko njih. Ali sam ja taj koji je potpisao ugovor o razgledanju stana, pa po tome moj otac ne moze kupiti taj stan jer je u krvnom srodstvu, tj. mogu ga tuziti iz agencije ako to napravi.
Kako bi se to trebalo rješiti s vlasnicima?
Sad sam tek razumjela onu pricu kad prijateljica ide u razgled stana...

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 15:22   #2511
neugodne agencije i iskustva: Zagreb Max Nekretnine, Hojski, Exclusive nekretnine..

Vođen pričom Waxey Gordon na ovom forumu dat ću i svoje iskustvo. Sa gore navedenim agencijama iskustva su podjednaka, ali imaju zajednički nazivnik: neprofesionalnost i nezainteresiranost.
Bar se tako meni kao kupcu čini. Zovem, npr. Zagreb Max Nekretnine, na svojoj web stranici hvale se na sve strane, sve pozitiva i sjaj, a u par iskustava mi se pojavio šablon njihovog rada: pripravnik pokaže stan, iskreno kaže da se stvar može dogovarati, da je procedura takva i takva (daš kaparu, sjednete, potpišete ugovor, cijena nije fiksna, nema obziljnih kupaca ili kaže da je bila jedna ponuda, može se pregovarati ako se radi o većem učešću..itd....) a onda u drugom kontaktu više se ne javlja pripravnik već neka iskusnjara koja govori da ta priča ne stoji, da vlasnik stana ima 2-3 bolje opcije od moje, da će se to brzo prodati ako ne dam veću cijenu, i da ništa nije podložno pregovorima, a cijena ne može ići dole ne ovisno kako plaćao..i onda ti u čudu!!
A stanovi, iako na nekim oglasima stoje po najmanje dva mjeseca, nekim čudom na njuškalu refrešaju svaki dan..pa je onda moguće da ga u jednom satu pregleda 4000 ljudi ili druga opcija, da se i brojač pregleda refreša iako stan stoji 2 mjeseca. to je malo čudno.

Iz druge ruke ću prenijet iskustvo koje su prijatelji imali: doslovno su angažirali agenta koji im je pokazivao stan i s njim dogovorili da više nikog ne šalju vlasniku stana te da mu tvrdi da nema zainteresiranih dok ovaj ne popusti i ne spusti cijenu. Možda sam te sreće da za dobru nekretninu agent već ima nekog prijatelja ili nekog tko ga je 'angažirao' pa vlasniku prodaje priču da nema kupaca, a tebe zavlači 2 mjeseca govoreći da ima bolje ponude, da se pregovara, možda čak i da je netko dao kaparu.. 100 je priča.

Krug, Terra X, Hojski, Exclusive i druge 'žnj' agencije su ili toliko neaktivne i nezainteresirane, da mi bude žao što vlasniku na prvom pregledu ne kažem svoju cijenu i ostavim broj i nek mi se javi, jer dok ti prespavaš i daš ponudu, ta ponuda nikad ne dođe do vlasnika ..bar dobiješ takav feeling.. i onda kažeš, pa ok, propustili su ozbiljnog kupca, nek zavlače koga hoće, sljedeći put ću u čelo vlasniku (ako se taj uopće pojavi) reći za ovakva iskustva i ako hoće nek mi se javi direktno, a tih 500-1000 Eura ću dat agenciji samo da se ne miješa. Uostalom svaki ugovor je raskidiv samo što se to vlasnicima neda raditi, i ako on sam pronađe kupca - čemu davati agenciji proviziju..samo što smo mi preplašen narod i idemo linijom manjeg otpora.
Da ne spominem da u oglasu ne navedu da naplaćuju 2% proviziju, već te iznenade kad pregledaš stan i uvale papir da potpišeš...da ćeš preko njih kupiti, i da si ti miran jer oni sve za tebe obave, kao da rade ne znam što - promjene brojila i šprancu ugovora. Lopovi lopine
spooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 11:21   #2512
bok, ima li netko iskustva sa agencijama za iznajmljivanje iz Rijeke. kontaktirao sam par njih i nisam bas dobio neki jasan odgovor na svoja pitanja. Npr. za stan od 300€, dali se plaća 300 agenciji+ 300 polog +300 stanarina za prvi mjesec, ili provizju plaća agenciji stanodavac? i postoji li mogućnost da se ne plaća polog u naprijed jer bi uzeli stan na duzi period vremena. pozdrav i hvala
silence! is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 18:56   #2513
@ Spooky,

baš čudno to što pišeš za agenciju Zagreb Max... jer mi imamo potpuno suprotno iskustvo. Pogledali smo više stanova po centru sa dva agenta iz iste agencije (V.P. i G.D.), te mogu potvrditi da je Zagreb Max agencija koja radi profesionalno i pošteno. Na svaki naš poziv je brzo odgovoreno, dobili smo sve tražene informacije, a najvažnije od svega kod Zagreb Max ponude - kupac nije obavezan platit proviziju, što i jasno piše u njihovim oglasima.

Spooky, možda si zamjenio Zagreb Max s nekom drugom agencijom? Ili si samo bio loše sreće pa je drugi kupac ponudio bolju cijenu?

Pozzz
LeoZGB is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 19:33   #2514
Quote:
LeoZGB kaže: Pogledaj post
@ Spooky,

baš čudno to što pišeš za agenciju Zagreb Max...

Spooky, možda si zamjenio Zagreb Max s nekom drugom agencijom? Ili si samo bio loše sreće pa je drugi kupac ponudio bolju cijenu?

Pozzz
..ne znam što je čudno u mojim neugodnim iskustvima, kao što ne vidim ništa neobično u pozitivnim iskustvima..ako ih imaju. To što se ne treba platiti provizija od strane kupca je super, posebno ako će odraditi dio posla, no očito da takve agencije očekuju da ih i kupac angažira (kao što nude na webu), i onda se valjda drukčije odnose prema tebi. I izbjegavat ću agencije koje naplaćuju proviziju samo da mi otvori stan ili kuću a ne zna reći ništa o nekretnini ili ih moram zvati i moliti nešto gdje bi oni trebali biti proaktivniji i angažiraniji nego čekat da ih neko nazove..neradnici, samo-reklamirani makeni i prodavači magle koji za otključavanje vrata i šprancu ugovora hoće par posto provizije plus PDV. Neka se prošetaju tržnicom ili prođu par tečajeva za prodavatelje, danas je to umijeće.

Ja imam neugodna iskustva sa Zagreb Max Nekretninama, a imam i još iskustava obzirom su prijatelji prošli sličan put kao ja, za tih par nekretnina te neke druge. Volim provjeriti način rada tako da kažem prijateljima da nazovu i ispitaju situaciju, a onda sjednemo na kavu i ne možemo vjerovat kakvu priču prodaju. Lažni lihvari trebaju biti prokazani a lažne i plaćene reklame sa web stranica mogu prodavati nekom drugom. I Zagreb Max i svi drugi, zato je dobro poslušati svaki feedback.
To je ta ekipa, lijepo izgledaju ako ništa drugo : https://www.zagrebmax.hr/upoznajte-nas
spooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 08:57   #2515
Quote:
spooky kaže: Pogledaj post
Vođen pričom Waxey Gordon na ovom forumu dat ću i svoje iskustvo. Sa gore navedenim agencijama iskustva su podjednaka, ali imaju zajednički nazivnik: neprofesionalnost i nezainteresiranost.
Bar se tako meni kao kupcu čini. Zovem, npr. Zagreb Max Nekretnine, na svojoj web stranici hvale se na sve strane, sve pozitiva i sjaj, a u par iskustava mi se pojavio šablon njihovog rada: pripravnik pokaže stan, iskreno kaže da se stvar može dogovarati, da je procedura takva i takva (daš kaparu, sjednete, potpišete ugovor, cijena nije fiksna, nema obziljnih kupaca ili kaže da je bila jedna ponuda, može se pregovarati ako se radi o većem učešću..itd....) a onda u drugom kontaktu više se ne javlja pripravnik već neka iskusnjara koja govori da ta priča ne stoji, da vlasnik stana ima 2-3 bolje opcije od moje, da će se to brzo prodati ako ne dam veću cijenu, i da ništa nije podložno pregovorima, a cijena ne može ići dole ne ovisno kako plaćao..i onda ti u čudu!!
A stanovi, iako na nekim oglasima stoje po najmanje dva mjeseca, nekim čudom na njuškalu refrešaju svaki dan..pa je onda moguće da ga u jednom satu pregleda 4000 ljudi ili druga opcija, da se i brojač pregleda refreša iako stan stoji 2 mjeseca. to je malo čudno.
spooky, s obzirom na činjenicu da su moji prijatelji imali vrlo uspješnu suradnju s agencijom Zagreb Max nekretnine, o kojoj tako pišeš, (te su ti isti moji prijatelji dali svoju preporuku agenciji potpisanu imenom i prezimenom)... pitam se tko ovdje govori istinu, a tko ne? Iz "aviona" se vidi da pišeš s namjerom da naneseš štetu istoj agenciji.

Prije nego nastaviš u istom tonu, predlažem da pročitaš čl. 149. KZ-a. Ako ti bude trebao odvjetnik, javi se na pm, imam jednu krasnu odvjetnicu za preporučiti.

Zadnje uređivanje salsadancer : 01.12.2017. at 09:11.
salsadancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 09:24   #2516
Quote:
salsadancer kaže: Pogledaj post
spooky, s obzirom na činjenicu da su moji prijatelji imali vrlo uspješnu suradnju s agencijom Zagreb Max nekretnine, o kojoj tako pišeš, (te su ti isti moji prijatelji dali svoju preporuku agenciji potpisanu imenom i prezimenom)... pitam se tko ovdje govori istinu, a tko ne? Iz "aviona" se vidi da pišeš s namjerom da naneseš štetu istoj agenciji.

Prije nego nastaviš u istom tonu, predlažem da pročitaš čl. 149. KZ-a. Ako ti bude trebao odvjetnik, javi se na pm, imam jednu krasnu odvjetnicu za preporučiti.
Ovdje je toliko jadno očito da je salsadancer ustvari iz zagrebmax agencije

Pazi ovo , prijatelj zadovoljnog klijenta (!?!?) u ime agencije prijeti odvjetnikom i poziva se na zakone
Ako nema protuargumenata, osim izmišljenih prezadovoljnih klijenata, molim da salsadancer objasni zašto se on kao "prijatelj klijenata" zagrebmaxa nekome uvijeno prijeti ( trebati će ti odvjetnik).
Možda bi vama trebalo,poslati inspekciju da se malo spustite na zemlju. Ili se lijepo predstavite pa se argumentirano objašnjavajte.

Možda vas i ja kontaktiram kao "secret customer" pa nakon toga iznesem svoja iskustva. Najbolje je što nećete znati ni tko ni kada.

Ovo bi trebala biti konstruktivna tema a ne poligon za samohvalu pod krinkom zadovoljnih "klijenata"
To je zaista vrijeđanje inteligencije korisnika foruma. A pitam se onda kako se odnosite prema ljudima koji zbog nekretnina dolaze u kontakt s vama
mrhappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 09:30   #2517
Quote:
salsadancer kaže: Pogledaj post
spooky, s obzirom na činjenicu da su moji prijatelji imali vrlo uspješnu suradnju s agencijom Zagreb Max nekretnine, o kojoj tako pišeš, (te su ti isti moji prijatelji dali svoju preporuku agenciji potpisanu imenom i prezimenom)... pitam se tko ovdje govori istinu, a tko ne? Iz "aviona" se vidi da pišeš s namjerom da naneseš štetu istoj agenciji.

Prije nego nastaviš u istom tonu, predlažem da pročitaš čl. 149. KZ-a. Ako ti bude trebao odvjetnik, javi se na pm, imam jednu krasnu odvjetnicu za preporučiti.
Primijetio sam i da dosta agencija ili agenata bude na ovom forumu, najčešće u obrani svoje 'časti i ugleda', skrivene promocije..usput baš mi je drago za tvoje prijatelje i njihove preporuke, kao i za tvoju prijateljicu odvjetnicu, lijepo je što čovjek ima puno prijatelja, nitko ne bi trebao da šeta sam

Iza svojih iskustava stojim, vjerujem, kao i brojni drugi na forumu koji su prokazivali neprofesionalne agencije, tako treba i ostati, a pozivanje na odvjetnika bi neki nazvali prijetnjom. Usput pitaj odvjetnicu da li je pružanje pravne pomoći, što agencije rade, nadripisarstvo, uz primjenu oblika protupravne naplate...ne znam, pitam

Usput, isprike svim zadovoljnim klijentima profesionalnih agencija, slobodni ste ih navesti, volio bih čuti pozitivne kritike kao što sam ih par i pročitao i nastavio po svom.


**usput hvala mr.happy-u na obrani prava na iznošenje mišljenja, uz podsjetnik da 'oštećeni' članovi foruma pročitaju pravila istog, i u slučaju da se osjete uvrijeđenim, ili da su im određena prava iz kaznenog i drugih zakona povrijeđena, prijave to na propisani način naveden u pravilima foruma....khhhpussykhhhh

Zadnje uređivanje spooky : 01.12.2017. at 09:58.
spooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 12:00   #2518
re: neugodne agencije i iskustva: Zagreb Max Nekretnine

Poštovani forumaši,

ovim putem kao direktor agencije za posredovanje u prometu nekretnina ZAGREB MAX reagiram na objavu (post) korisnika "spooky" od dana 29.11.2017. u 16:22 kako slijedi, kao i na postove koji su usljedili kao odgovor na naprijed navedeni post.

Kako naša agencija nema službeni korisnički račun na ovom forumu, morali smo potražiti alternativno rješenje - stoga odgovaram kroz ovaj korisnički račun, te se ograđujemo od prijašnjih postova poslanih preko istog korisničkog računa.

Quote:
spooky kaže: Pogledaj post

Lažni lihvari trebaju biti prokazani a lažne i plaćene reklame sa web stranica mogu prodavati nekom drugom. I Zagreb Max i svi drugi, zato je dobro poslušati svaki feedback.
To je ta ekipa, lijepo izgledaju ako ništa drugo : https://www.zagrebmax.hr/upoznajte-nas
Plaćene reklame sa ZAGREB MAX web stranice koje spominjete jesu autentične preporuke naših klijenata s kojima smo imali uspješnu suradnju. Ne samo da su potpisane imenom i prezimenom, te sa fotografijom klijenata, već za svaku preporuku na našoj web stranici možemo dostaviti dokaze o autentičnosti odnosno ugovor o posredovanju i ZK izvadak (vlasnički list) iz kojeg je vidljivo da je predmetni stan zaista bio u vlasništvu naših klijenata te da je prodan. Iz ugovora o posredovanju vidljivo je da smo isti stan prodali mi kao agencija.

Poštovani "spooky", iz Vašeg posta proizlazi da ste nezadovoljni sa iskustvom koje ste imali kao zainteresirana osoba tj. potencijalni kupac nekog ili nekih stanova koji su Vam bili pokazivani od strane naših agenata.

Prije svega, zahvaljujem Vam na otvorenoj kritici te istovremeno izražavam žaljenje zbog lošeg iskustva. Vaš input će nam koristiti kako bismo u budućnosti pružili bolje iskustvo kupcima te našim klijentima koji su većinom potencijalni prodavatelji.

Ovdje želim napomenuti da je naša usluga prvenstveno namijenjena našim klijentima, koji su većinom prodavatelji nekretnina, a kojima želimo omogućiti da svoje nekretnine prodaju po što boljim uvjetima, bez pravnih i drugih rizika. To svakako podrazumijeva i postizanje bolje cijene za nekretninu u pitanju. Drugim riječima, ponajprije smo odgovorni prema našim klijentima (prodavateljima), a tek nakon toga prema potencijalnim kupcima.

Jednako tako, želim objasniti da je prema našem iskustvu tržište stambenih nekretnina u Zagrebu vrlo dinamično uslijed velikog broja zainteresiranih osoba te istovremeno nedovoljnog broja kvalitetnih nekretnina na tržištu. Zbog toga na dnevnoj bazi primamo veliki broj upita i ponuda za nekretnine za koje posredujemo. Takve ponude nekada jesu neozbiljne, pa čak i podcjenjivačke. Pokušavamo nastupati korektno i otvoreno prema svim zainteresiranima, no činjenica je da su moguće greške u komunikaciji. Ako smo i pogriješili u komunikaciji, bilo je ne namjerno te se ovim putem ispričavam radi istoga.

Quote:
spooky kaže: Pogledaj post

Iz druge ruke ću prenijet iskustvo koje su prijatelji imali: doslovno su angažirali agenta koji im je pokazivao stan i s njim dogovorili da više nikog ne šalju vlasniku stana te da mu tvrdi da nema zainteresiranih dok ovaj ne popusti i ne spusti cijenu. Možda sam te sreće da za dobru nekretninu agent već ima nekog prijatelja ili nekog tko ga je 'angažirao' pa vlasniku prodaje priču da nema kupaca, a tebe zavlači 2 mjeseca govoreći da ima bolje ponude, da se pregovara, možda čak i da je netko dao kaparu.. 100 je priča.
S punom odgovornošću tvrdim da iznad napisano ne može biti točno, jer osobno provodim redovitu kontrolu naših agenata te bi postupak agenta kakav ste naveli rezultirao izvanrednim otkazom - a budući bi takav postupak značio teško kršenje našeg pravilnika o radu kao i ugovora o radu. Svi naši agenti rade transparentno, u skladu sa Zakonom i našim pravilnikom o radu koji ne ostavlja prostora radnjama kakve vi navodite.

U zadnjih par mjeseci u više navrata se dogodilo da za pojedinu nekretninu imamo više zainteresiranih kupaca, pri čemu je svaka pojedina nekretnina prodana kupcu koji je ponudio najbolje uvjete kupoprodaje - tu mislim na iznos kupoprodajne cijene, ali i način plaćanja te ostale bitne uvjete (npr rokovi). Sve naprijed navedeno bilo je u dogovoru s našim klijentom - prodavateljem nekretnine te u njegovom najboljem interesu. Pri tome drugi zainteresirani kupci očito nisu mogli kupiti nekretninu koju su odabrali, pa se pojavila i određena doza nezadovoljstva među istim kupcima. Potpuno razumijemo i te kupce, no situaciju na tržištu ne kroje agencije za nekretnine, već zakon ponude i potražnje, odnosno ekonomija.

Quote:
mrhappy kaže: Pogledaj post
Možda bi vama trebalo,poslati inspekciju da se malo spustite na zemlju. Ili se lijepo predstavite pa se argumentirano objašnjavajte.

Možda vas i ja kontaktiram kao "secret customer" pa nakon toga iznesem svoja iskustva. Najbolje je što nećete znati ni tko ni kada.
Poštovani "mrhappy", inspekcija nas je već posjetila te je utvrđeno kako sve radimo sukladno Zakonu o posredovanju. Također, svaka druga inspekcija je kod nas dobrodošla - jer u našem poslovanju poštujemo sve Zakone koji se odnose na rad agencija, kao i sve druge Zakone RH.

Svatko je slobodan kontaktirati nas i s namjerom da sazna radimo li pošteno i kvalitetno, a mi se trudimo svakome pružiti jednako kvalitetno iskustvo suradnje s našom agencijom.

Zaključno smatram da vaši komentari, koji su anonimni i očito pisani sa određenom dozom zle namjere da nam se nanese poslovna šteta - nisu vjerodostojni. Za razliku od svih pozitivnih komentara za koje sam već utvrdio da se mogu i provjeriti. Tko god sumnja u vjerodostojnost komentara naših zadovoljnih klijenata, pozivam ga da nam se obrati na našu službenu e-mail adresu kako bismo potvrdili vjerodostojnost istih.

Također, svakog kupca koji bi imao i najmanju kritiku ili negativno iskustvo sa radom naših agenata, molim da se obrati pisanim putem na naš službeni e-mail. Svaka kritika je dobrodošla, kako bismo ubuduće mogli pružiti još kvalitetniju suradnju - kako našim klijentima prodavateljima, tako i kupcima koji su potencijalno zainteresirani za nekretnine iz naše ponude.

Dodatno, bez namjere da komentiramo rad pojedinih agencija, ističem da je naša poslovna politika takva da proviziju naplaćujemo jedino od naših klijenata (većinom prodavatelja) - nikada od druge strane (većinom kupaca). Naime, držimo da po prirodi stvari nije realno da osoba koja posreduje za obje strane jednako brine o interesima obje strane.

Ne želimo da se našu agenciju dovodi, niti indirektno, u vezu s agencijama koje navodno posluju na način da proviziju naplaćuju istovremeno od kupaca i prodavatelja. Od toga se u potpunosti ograđujemo.

Vezano za postove trećih osoba na ovu temu, od istih se također ograđujemo. Nemamo namjeru bilo koga tužiti jer nemamo vremena niti potrebe za time. Svaki potencijalni prodavatelj i potencijalni kupac će najbolje sam prosuditi čije riječi su vjerodostojne - a čije nisu. Ako je bilo zle namjere u postovima gospodina "spooky"-a, možemo isto razumijeti, jer najlakše je na forumu pisati neistinu. Ako ste zaista imali tako neugodno iskustvo s nama, zašto niste uputili pisani prigovor? Ne morate odgovoriti na ovo pitanje, to je zato što pisani prigovor nebi bio javno dostupan te nam istim nebiste mogli nanjeti štetu kao pisanjem neistine na forumu. Svejedno Vam želimo sve najbolje u daljnoj potrazi za nekretninom, jer smo sigurni da će naši budući klijenti usprkos vašem pisanju angažirati našu agenciju - ZAGREB MAX nekretnine.

Hvala

Vid Penezić, direktor, suosnivač
Gregor Dominko, suosnivač
jutarnja kavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 14:39   #2519
@ jutarnja kavica , direktori i suosnivači (pa i cijenjena publiko, slušateljima, gledateljima, moderatorima, ostalim čitateljima...

U slučaju da sam vam se obratio putem vaše mail adrese, da li biste tu kritiku stavili na vašu web stranicu pod naslovom 'preporuke zadovoljnih klijenata'? i mislio sam.. ostao bi to tek trag u pijesku. Obzirom se dobar glas daleko čuje siguran sam da ćete svoje vjerne klijente i njihove preporuke imati i dalje, ako poslujete onako kako tvrdite. Moju preporuku nemate (kao i druge nabrojane agencije) a na forumu u prethodnih XX stranica, pa i na drugim temama, puno je agencija i pohvaljeno i kritizirano..kao i u temama o krojačkim radnjama i tetama sa placa, i tako ljudi dijele svoje mišljenje i stavove. Više dobrih preporuka - više šanse da ću otići kod tete Anice na Dolac, a ne kod babe Mare koja na vagu stavlja uteg da bi te prevarila kad kupuješ krumpir. Tu ne vidim ništa sporno, a ni moderatori, obzirom bi takve stvari odavno bile zabranjene. Npr. o agenciji Opereta sam čuo toliko negativnih kritika, a razvikani su stalno: ili su im agenti na TV-u u reportažama o nekretninama, ili su u novinama.. Tako da njih ni ne spominjem niti osobno znam kako rade, ali bilo mi je dovoljno pročitati nešto da bih stvorio sliku na temelju tog nekog uzorka negativnih komentara.

Drago mi je da ste upoznati sa radom vaših djelatnika, i to može biti znak da odobravate zavlačenja kupaca, iznošenje različitih tvrdnji, oduglovačenja i navođenja krivih stavova, a ne mislim ponavljati priču sa dva ili tri agenta/ice koji svaki ima svoju priču o jednoj nekretnini i svemu vezanom za nekretninu. A može biti i znak da vam ne prenose sve informacije.
Navedeni primjer kako su prijatelji kupili stan 'angažirajući' agenta/agenciju da vlasniku ne šalje kupce ne mora se odnositi na vas, niti je to rečeno, već stvarni primjer. To je u jednu ruku snalažljivost, a u drugu ruku je to ozbiljni znak svakom kupcu da bude na oprezu i bude svjestan i te mogućnosti. U cijeloj lepezi agencija, crnim listama (koja također postoji na forumima i društvenim mrežama), teško je povjeriti svoje vrijeme, ideje, želje i u konačnici novac tek tako. Osobno imam dvije osobe koje u moje ime traže nekretnine, i u koje imam izuzetno povjerenje, koje to rade kao svojevrsni ''osobni agenti'' - nije serijsko pokazivanje stanova, rade to u tišini i na moje veliko zadovoljstvo, neće mi se dogoditi (kao jednom kod vas) da sam potjeran iz stana usred pregleda jer je kupac prije mene kasnio, a poslije mene dolaze još dva pa ako se mogu požuriti s pregledom zbog tih iza mene. To cijenim, kad se agent posveti kupcu, zna što tražim i gdje, za koje novce, i javi mi kad to ima, za to ću dati proviziju ako treba. Za otključavanje stana i zavlačenje da moja ponuda jest/nije/možda će biti predana - neka hvala. Nanjušim o čemu se radi, a to onda provjerim i ponovi se šablona. Možda uistinu nemam sreće kako je netko rekao..

U mojim komentarima nije bilo zle namjere jer nisam isfrustriran ničim-gledam da je to dugoročna investicija, i meni kao kupcu i vama kao posredniku koji živi od toga. Neposlovanje s vama smatram vašim gubitkom. No želim vam uspješnu poslovnu budućnost..

Kako ovo ne bi ispao svojevrsni hibridni napad, ja ću s ovime završiti, te ću pratiti rad foruma na ovu temu i dalje.
spooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 15:15   #2520
Quote:
spooky kaže: Pogledaj post

U slučaju da sam vam se obratio putem vaše mail adrese, da li biste tu kritiku stavili na vašu web stranicu pod naslovom 'preporuke zadovoljnih klijenata'? i mislio sam.. ostao bi to tek trag u pijesku.

Navedeni primjer kako su prijatelji kupili stan 'angažirajući' agenta/agenciju da vlasniku ne šalje kupce ne mora se odnositi na vas, niti je to rečeno, već stvarni primjer. U cijeloj lepezi agencija, crnim listama (koja također postoji na forumima i društvenim mrežama), teško je povjeriti svoje vrijeme, ideje, želje i u konačnici novac tek tako. To cijenim, kad se agent posveti kupcu, zna što tražim i gdje, za koje novce, i javi mi kad to ima, za to ću dati proviziju ako treba. Za otključavanje stana i zavlačenje da moja ponuda jest/nije/možda će biti predana - neka hvala.

U mojim komentarima nije bilo zle namjere jer nisam isfrustriran ničim-gledam da je to dugoročna investicija, i meni kao kupcu i vama kao posredniku koji živi od toga. Neposlovanje s vama smatram vašim gubitkom. No želim vam uspješnu poslovnu budućnost..

Kako ovo ne bi ispao svojevrsni hibridni napad, ja ću s ovime završiti, te ću pratiti rad foruma na ovu temu i dalje.
Poštovani,

ispred agencije ZAGREB MAX nekretnine, odgovaram: vi se očito iz nekog razloga skrivate iza anonimnosti na forumu, što drugo možemo pomisliti nego da je vaša priča - samo priča, odnosno kako vi kažete "trag u pijesku". No dobro, kako god, nemam se namjeru s vama raspravljati na forumu unedogled. Vi ste svoje napisali, dopustite da odgovorim i rado bih da time završimo ovu temu, kako ste i vi napisali iznad.

Sada kažete da se dio teksta koji ste napisali - ne odnosi na našu agenciju. Zašto ste ga onda napisali na način da čitatelj može zaključiti jedino to da se isti tekst odnosi upravo na nas. Time ste potencijalno nama nanjeli štetu, jer iz napisanog teksta proizlazi da poslujemo suprotno ugovoru, odnosno da se ne pridržavamo ugovornih obaveza prema prodavatelju (nalogodavcu), a time i kršimo Zakon o posredovanju.

I sada ponovo nas stavljate u kontekst sa agencijama koje bi vama kao kupcu pokušale naplatiti proviziju, a utvrdili smo ranije da ZAGREB MAX kupcima ne naplaćuje nikakvu proviziju.

Dodatno, mogu potvrditi da mi kao agencija trenutno ne nudimo uslugu kojom bismo pretraživali ponudu nekretnina u ime kupca, odnosno ne posredujemo za kupce već smo isključivo posvećeni prodavateljima. Naš način poslovanja je transparentan, a svojim znanjem i iskustvom u mogućnosti smo za gotovo svaku nekretninu pronaći kupca u vremenskom roku prihvatljivom za prodavatelja. Ne očekujemo niti od vas niti od drugih kupaca da nam plate bilo kakvu naknadu, proviziju i slično.

G. Spooky, ako do sada niste imali sreće (kako pišete), evo držimo vam "fige" da se i vama sreća osmijehne te da uspješno kupite nekretninu i budete zadovoljni, kako sa kupljenom nekretninom tako i sa cijelim procesom kupoprodaje. Sretno!

Hvala

Vid Penezić, direktor, suosnivač
Gregor Dominko, suosnivač
jutarnja kavica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:44.