Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2017., 21:03   #1461
Naravno da trolam. Uz pozdrave dezurnim teoreticarima zavjere i nepoznavateljima onog o cem govore i tipkaju
__________________
Order is for idiots, genius can handle chaos.
Eng3lthal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 21:17   #1462
Quote:
Eng3lthal kaže: Pogledaj post
Naravno da trolam. Uz pozdrave dezurnim teoreticarima zavjere i nepoznavateljima onog o cem govore i tipkaju
isto kao što je i problem što ljudi nakon što su negdje vidjeli neko pitanje i zapamtili ga, misle kako je to lako i sasvim normalno pitanje
luka_fc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 21:20   #1463
Išao sam malo pogledati na Wikipediji koordinate gradova, naglašavam gradova, a to se tiče valjda središta. Ako sam sve dobro shvatio između Ljubljane i Praga je razlika 5 minuta!
tripapet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 21:36   #1464
Quote:
tripapet kaže: Pogledaj post
Išao sam malo pogledati na Wikipediji koordinate gradova, naglašavam gradova, a to se tiče valjda središta. Ako sam sve dobro shvatio između Ljubljane i Praga je razlika 5 minuta!
Da, vidjeh i ja to kad sam išao provjeravati, al, eto, gledajući to na tv-u, bez puno razmišljanja sam ih poslagao točno i bio tolko siguran u to da bih i tamo išao dalje na to pitanje. Pretpostavljam da bi to značilo da sam imao puno sreće, što je samo još jedan pokazatelj da je bolje roditi se bez kurca, nego bez sreće, što se lijepo moglo vidjeti i u današnjoj emisiji...
__________________
...marva je marva, u trnju jede, u blatu spava, ali se nikada ne uprlja k'o čovjek...
OnajKojiJeDošao is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 21:44   #1465
Quote:
tripapet kaže: Pogledaj post
Išao sam malo pogledati na Wikipediji koordinate gradova, naglašavam gradova, a to se tiče valjda središta. Ako sam sve dobro shvatio između Ljubljane i Praga je razlika 5 minuta!
Eto, a ja baš pomislio kako danas napokon vidjesmo jedno normalno pitanje za 500.000 kn.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 22:20   #1466
Ljubljanski dvorac: 14°30′30″E
Hradčany: 14° 23′ 50″ E
Schonbrunn: 16° 18′ 42.71″ E
Reichstag: 13° 22′ 34.68″ E

pa ti vidi
__________________
tinyurl.com/pobjednikATD8
tinyurl.com/pobjednikTuthankopa21
tinyurl.com/pobjednikBaltiCopa23
sesve is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 23:01   #1467
trebali su stavit kloviceve dvore umjesto reichstaga kako bi malo olaksali
__________________
Order is for idiots, genius can handle chaos.
Eng3lthal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 10:56   #1468
Quote:
sesve kaže: Pogledaj post
Ljubljanski dvorac: 14°30′30″E
Hradčany: 14° 23′ 50″ E
Schonbrunn: 16° 18′ 42.71″ E
Reichstag: 13° 22′ 34.68″ E

pa ti vidi

Ukratko rečeno: bolesno!


Za koji kua služi to pitanje od 500.000? Radi reklame?
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 16:52   #1469
Prije svega, čestitke natjecateljici na izvrsnoj igri, kako na znanju tako i na hrabrosti.
Meni je jedan detalj upao u oko. Tijekom igre, natjecateljica je suvereno prošla kroz manje više sva pitanja. Jedino s kojim je imala problema je bilo geografsko pitanje gdje se vidjelo da joj je to slabije područje. Za relativno poznate zemlje nije bila sigurna koja od njih uopće izlazi na more.
Svi mi imamo slabijih područja, a njeno je, očito, geografija.
I kakvo završno pitanje dobije? Geografsko
Tako da mislim da si u pravu s reklamom. Završno pitanje je samo za privlačenje pažnje javnosti, a ne baš za osvajanje novaca
protesilaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 09:39   #1470
Quote:
protesilaj kaže: Pogledaj post
Prije svega, čestitke natjecateljici na izvrsnoj igri, kako na znanju tako i na hrabrosti.
Meni je jedan detalj upao u oko. Tijekom igre, natjecateljica je suvereno prošla kroz manje više sva pitanja. Jedino s kojim je imala problema je bilo geografsko pitanje gdje se vidjelo da joj je to slabije područje. Za relativno poznate zemlje nije bila sigurna koja od njih uopće izlazi na more.
Svi mi imamo slabijih područja, a njeno je, očito, geografija.
I kakvo završno pitanje dobije? Geografsko
Tako da mislim da si u pravu s reklamom. Završno pitanje je samo za privlačenje pažnje javnosti, a ne baš za osvajanje novaca
Meni je išlo na živce njene poštapalice na engleštini nakon svakog odgovora.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 18:43   #1471
Quote:
protesilaj kaže: Pogledaj post
Tako da mislim da si u pravu s reklamom. Završno pitanje je samo za privlačenje pažnje javnosti, a ne baš za osvajanje novaca

Sasvim uredno (i teško) bi bilo pitanje npr. Poredaj po udaljenosti od Ekvatora slijedeća 4 grada: ... pa dva sa sjeverne, dva sa južne polutke i nek su međusobno udaljeni barem desetak stupnjeva.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 09:39   #1472
Ha, gledajući par zadnjih epizoda Potjere, ista je postala daleko probitačnija od Šifre koja se prijeti sa fantastičnih 500.000 kn.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 14:04   #1473
[QUOTE=fgzcvijetic;66643199]Ha, gledajući par zadnjih epizoda Potjere, ista je postala daleko probitačnija od Šifre koja se prijeti sa fantastičnih 500.000 kn. [/
Problem kod šifre je u tome što je kompliciranije ući na stolicu, da ne nabrajam što sve moraju kandidati proći prije.
Al kad jednom sjedneš, rijetko ostaješ bez ičeg.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 19:13   #1474
Poredati Nobelovu, Fieldsovu, Abelovu, Wolfovu nagradu po iznosu novca koje donose bilo bi sigurno za većinu takmičara teško pitanje barem kad se kockaju otići kući praznih ruku ako pogriješe ili zadržati solidnih 125. 000 kn koliko košta jedan novi autić.
Pitanje se može dodatno otežat tako da se stave druge manje poznatije nagrade Copleyeva medalja, Saharova nagrada itd.

Ili poredati sveučilišta ili države po broju nobelovaca, broju službenih jezika.... Da nije vječito samo površina ili broj stanovnika. Poredati svjetske stadione, građevine po veličini odnosno visini. Može se balansirati na težini da se dobije primjerena težina.

O razlozima zašto se sastavljači odlučuju na nepotrebne opskuritete možemo nagađati. Naravno, cilj je što više smanjiti njhovu šansu. I Lokas će još dugo ponavljati da i dalje traži natjecatelja koji će uzeti pola milijuna kuna. Ali neće ga naći, sve dok pitanja budu više zahtjevala hazardersko znanje opskurnih podataka nego obrazovanosti, načitanost, znanje. Upravo pitanje o albumu beatlesea je dokaz tomu. Netko može pročitati sve wikipedijine članke o beatlesima, rock-encikklopedije i opet ne bi znao ono pitanje. Jer ono spada u domenu slučajnosti ili da se slučajnom zgodom primjeti taj detalj a definitvno nije odraz znanja o Beatlesima. Jer postoji more zanimljivih i teških podataka o njima...

Takav trend ni ne čudi. Kviz sve u 7 je pokazatelj da je zapravo presudno kakav set dobiješ na poklon od urednika. Na kraju masa prokušanih kvizaša otišla je s tog kviza praznih džepova uključujući pokojnog Mirka. Ali zato je baranjac Leonard kao zadnje pitanje koje ga je dijelilo do milijun kuna bilo znati najveću državu koja nema izlaz na more štp je više neki notorni podatak za kvizaše koji piše u kvizopedijama.
Serengeti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 20:28   #1475
Jedan od najzajebanijih drugih krugova pitanja realno

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 20:36   #1476
Quote:
karter kaže: Pogledaj post
..što sve moraju kandidati proći prije...
Možeš li pojasniti ovo? Na što si mislio?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
QuarkTheFerengi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 20:43   #1477
Šifra - novi kviz na HTV-u

Gledam i ne vjerujem da su ljudi ovako glupi. I to vec par epizoda u nizu. Pa sta se desi covjeku? Strah? Zaboravi gdje je? Zaboravi pitanja pa se nada da ih ima 10-tak? Strasno

I frajer promijeni peto pitanje???????
A Josko ga pita na analizi petog pitanja da nije nista promijenio. I pita oce promijeniti bar na petom i nista. I na kraju promijeni peto. Bez komentara.

Zadnje uređivanje mezzzzzo : 23.11.2017. at 21:02.
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 20:48   #1478
Ja isto ne kužim kaj se ovom liku motalo po glavi. Da je promijenio u Analizi peto, znao bi da mu je dobro i možda posumnjao na prvo. Ovakvom "taktikom" se samo osramotio...
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 21:00   #1479
Koji fail pameti.. Ajde da mu Joško nije ništa rekao, jbg čovjek se zalaufao i zaboravio promijeniti.. Ali ovaj ga upozori i frajer sve jedno potvrdi peto.
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 22:12   #1480
još se mislim koji zicer je dobio u 2.krugu od pitanja "bacit se na glavu", jer mi se činilo više za 1.krug, a onda se on skroz pogubi
luka_fc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:28.