Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2017., 19:44   #1
AUDI A6 PROBLEM

Pozdrav ljudi, evo da se raspitam malo, dakle radi se o c5 liniji sa onim zloglasnim 2.5 TDI, znan da mi slijedi sad porcija osuda 2.5 motora no u redu hahaha

radi se o sljedećem, sa motorm je sve u redu, nikakav veći kvar ali sta san primjetia, recimo kada polazim na uzbrdici, i u 1. naglo dam pun gas, i naravno u toj situaciji se prednji kraj auta podiže, e pa tada čujem ka neko brujanje, auto jednostavno zabruji jače nego u normlanom radu, dok recimo kad ne dajem naglo gas ne čuje se ništa, normalno sve....a druga situacija je da kad vozim sa jako malim gasom i onda ga dodatno još pustim opet zabruji ali dosta tiše nego kao sta san opisa u prethodnom slučaju...sa autom je sve u redu, odaržavan uredno, vuče normalno, ubrzava, radi uglađeno, barem koliko jedan dizel može bit uglađen...e sad jel to od motora zvuk, ili neke vibracije ako se neki dija otkačia ili nešto, ne znan, uglavnom, ako ima neko prijedloga, voljan san saslušat
cromarine is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 22:17   #2
Što nisi ti to pitao neki dan na jednoj od tema? Ili su dva slučna slučaja.
Rezonancija Vibracije određenih frekvencija se pojave kad motort vrtiš na određenim okretajima, pa se čuje brujanje.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 22:22   #3
nosač motora, motor se nasloni na šasiju kad naglo startaš
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 22:40   #4
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Što nisi ti to pitao neki dan na jednoj od tema? Ili su dva slučna slučaja.
Rezonancija Vibracije određenih frekvencija se pojave kad motort vrtiš na određenim okretajima, pa se čuje brujanje.
a ne znaan, strah me toga...pranoičan san na bilo koji neregularan zvuk iz auta...da barem osjetim nesto, da motor ne radi dobro, ne vuče ili nesto...apsolutno sve okej, jedino taj gadan zvuk i lagano lagno podrhtavanje papučica i volana, zapravo ne podrhtavanje nego osjećaj masažne stolice na ultra niskom, najnižem stupnju hahaha ako me razumiš
cromarine is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 22:42   #5
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
nosač motora, motor se nasloni na šasiju kad naglo startaš
to isto se desava i u vožnji prilikom prelaska valovitog dijela ceste, ili na blago otpustanje gasa....i nanovo san primjetia, kad šaltam višu ako su bili obrtaji mrvicu viši, 2500-2800rps, kad stisnem kvačilo isto? može bit isti razlog?
cromarine is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 05:42   #6
Zamašnjak? Trebal bi bit dvomaseni.... Ak se ne varam, bil je kod mene na C4 2.5 TDI.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 10:27   #7
Hmmm, palo mi je to na pamet pa san istraživa, al simptomi za zamašnjak su lupanje u leru, treskanje, udarac pri paljenju auta...meni se to ne dešava ništa...najbolje dat ga mehi, nek provoza pa sam nek prokuži haha

I daj mi molin te reci, valjda nije neka bitna razlika, na koliko se na tvom R5 minja zupčasti, meni otapala naljepnica sa haube, a volia bi se pridržavat intervala sto je vise moguće
cromarine is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 12:16   #8
Meni je interval bio 90 000 km. Kolko je za V6, nemam pojma. Vampir bi mogel znat. Il CD.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 14:06   #9
Quote:
cromarine kaže: Pogledaj post
to isto se desava i u vožnji prilikom prelaska valovitog dijela ceste, ili na blago otpustanje gasa....i nanovo san primjetia, kad šaltam višu ako su bili obrtaji mrvicu viši, 2500-2800rps, kad stisnem kvačilo isto? može bit isti razlog?
Nosaci motora, seleni na vilicama. Isti problem lupkanja sam imao na A3. Kod trzaja auta lupne nesta, kod davanja-oduzumanja gasa, kod saltanja pa brzeg pustanja kvacila.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
DinoA3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 14:27   #10
Quote:
DinoA3 kaže: Pogledaj post
Nosaci motora, seleni na vilicama. Isti problem lupkanja sam imao na A3. Kod trzaja auta lupne nesta, kod davanja-oduzumanja gasa, kod saltanja pa brzeg pustanja kvacila.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
seleni nisu, ni nista na ovjesu...to nisu ti zvukovi, bilo šta na ovjesu je lupkanje lagano, ovo je baš brujanje...nesto najsličnije bi bilo zvuk lošeg ležaja točka, al nije to kod mene...mislin da ce na kraju bit nosači koji prinose neke vibracije...
cromarine is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 15:14   #11
AUDI A6 PROBLEM

Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
. Vampir bi mogel znat. Il CD.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk


Ak je friško kupljen i nema povjesti održavanja i nezna se
zadnja izmjena , trebalo je JUČER promjenit remen .


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 16:19   #12
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
Ak je friško kupljen i nema povjesti održavanja i nezna se
zadnja izmjena , trebalo je JUČER promjenit remen .


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
ma nije, odavno je već kod mene, i od zadnje promjene je nekih 100k, malo manje,98xxx možda....pa znan da je ubrzo...pa me zanima
cromarine is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 16:35   #13
cromarine jesi li iz Zadra mozda?
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 16:49   #14
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
cromarine jesi li iz Zadra mozda?
nisan nisan, malo južnije još....zasto pitaš, ako smijem znat hahah
cromarine is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 20:11   #15
Quote:
cromarine kaže: Pogledaj post
ma nije, odavno je već kod mene, i od zadnje promjene je nekih 100k, malo manje,98xxx možda....pa znan da je ubrzo...pa me zanima
Minjaj.
scarwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 23:25   #16
Quote:
scarwin kaže: Pogledaj post
Minjaj.
Evo bas danas sa poznanikom se sritnem, vozi isto auto, samo facelift, možda 155, 180KS, nisan pita....kaže da vozi vec 200k na istom remenu, pa da će sad ubrzo...mislin, daleko od intervala al onda moj nije toliko kritičan haha
cromarine is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 02:45   #17
Khm, svaka budala ima sreće. Ja stavil novu remenicu radilice, nije bila šrot, SKF ak se ne varam, pa otišla u kurac nakon manje od 80 000 km.... Jednostavno nestal gumeni blok. Prednji remen je zgledal ko žvaka, stražnjeg nisam gledal, odmah zval kolegu da šalje šogija po mene. Fala bogu ostal u fazi.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 10:56   #18
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Khm, svaka budala ima sreće. Ja stavil novu remenicu radilice, nije bila šrot, SKF ak se ne varam, pa otišla u kurac nakon manje od 80 000 km.... Jednostavno nestal gumeni blok. Prednji remen je zgledal ko žvaka, stražnjeg nisam gledal, odmah zval kolegu da šalje šogija po mene. Fala bogu ostal u fazi.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
a pazi, znaš šta ću ti reć, počinjem se uvjeravat da je tako i bolje i da su zapravo svi propisani intervali zapravo preventivni, a da slobodno mogu bit duplo duži...mislin i dalje ću ih se pridržavat, al znan masu ljudi koji auto održavaju do samih granica iskoristivosti, i onda se zapitam 'pa kojeg k**** ja bacam parejbt'...no eto, a to tvoje je ja mislin slučajnost hahah
cromarine is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 11:13   #19
Iz iskustva sa nosačem motora na fiesti... Kada bi dao malo više gasa u startu sa semafora, ili na ravnici (a sve mu je mehanički pa se trza ako se neravnomjerno dodaje gas) pri tom trzanju bi čuo udarac, metalni... kao nekakav "klap" nimalo ugodan.

Vibracija drugih i brujanja nije bilo.

Rezultat- prednji nosač motora.
__________________
Ae
Bushi no nasake is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 14:26   #20
Quote:
cromarine kaže: Pogledaj post
nisan nisan, malo južnije još....zasto pitaš, ako smijem znat hahah
mislio sam da si clan petarfall..reko da nije a3 mijenjao za "pravi" auto

ne razumijem vlasnke vozila koji mijenjau tek kad nesto ode ili se oslanjaju na druge vlasnike...

valjda sam znas kad se sto mijenja...a ako ne znas odes mehanicaru i on ti odrzava auto kako treba...

a ne strepiti uz svaku uzbrdicu hoce lipuknuti remen ili nece...
jer eto kod prike je vec 200000km isti remen...i nije mu pukao...

ja osobno kad kupim auto obavim totalni pregled i izmjenjam sve sto treba i onda redovno odrzavam,
remen i pumpu mijenjam 20000km prije interval i to je to
ulje mijenjam izmedju 10000 i 15000km ovisno koji je interval na autu(prepolovim ga)
i dosad jos hvala Bogu nisam imao nikakvih problema niti me je od 1998god iti jedan auto ostavio na cesti

imam mehanicara od povjerenja,dovezem,bacim kljuc na stol,kad je gotovo dodjem platim i ciao...(znam zvuci bahato al nije...to su cifre sve do 100eu i ne moze mi nitko reci da nema 100eu za servis)
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:32.