Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2007., 13:11   #1
Ante Tomić - stvaralačka kriza ?

Evo baš jučer razgovaramo ja i jedan prijatelj u kafiću i došli nekako do teme kolumni Ante Tomića u Jutarnjem listu.

Ono, nekad smo i jedan i drugi prvo obvezno pročitali njegove tekstove, dobro se nasmijali i zatim nastavili dalje s čitanjem.

Međutim, u posljednjih godinu, dvije njegove kolumne bilježe stalan pad kvalitete. Više se i ne sjećam kada me neki njegov tekst nasmijao i zabavio (a za to je on jako dobro plaćen). Sad se često dešava da na pola teksta jednostavno odustanem od daljnjeg čitanja.

Uglavnom došli smo do zaključka da se čovjek situirao, oženio, zalazi u srednje godine i polako od duhovitog i ironičnog buntovnika postaje osrednji hrvatski novinar.

Što vi mislite ?
Profesor. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 13:16   #2
Dosadio vam je Ante. Proći će vas.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 13:22   #3
Quote:
Profesor. kaže: Pogledaj post

Uglavnom došli smo do zaključka da se čovjek situirao, oženio, zalazi u srednje godine i polako od duhovitog i ironičnog buntovnika postaje osrednji hrvatski novinar.

Što vi mislite ?

zaboravija si i da je kupija mercedes...
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 13:42   #4
Quote:
Claire kaže: Pogledaj post

zaboravija si i da je kupija mercedes...
...znači...naučio je nešto od onog svog župnika...

...BTW...osciliraju mu kolumne. Ne opet...ne možeš stalno biti na istoj razini....
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 14:29   #5
Quote:
Profesor. kaže: Pogledaj post
Evo baš jučer razgovaramo ja i jedan prijatelj u kafiću i došli nekako do teme kolumni Ante Tomića u Jutarnjem listu.

Ono, nekad smo i jedan i drugi prvo obvezno pročitali njegove tekstove, dobro se nasmijali i zatim nastavili dalje s čitanjem.

Međutim, u posljednjih godinu, dvije njegove kolumne bilježe stalan pad kvalitete. Više se i ne sjećam kada me neki njegov tekst nasmijao i zabavio (a za to je on jako dobro plaćen). Sad se često dešava da na pola teksta jednostavno odustanem od daljnjeg čitanja.

Uglavnom došli smo do zaključka da se čovjek situirao, oženio, zalazi u srednje godine i polako od duhovitog i ironičnog buntovnika postaje osrednji hrvatski novinar.

Što vi mislite ?
Oženjen je jaaaako dugo, koliko mi je poznato. To vam obara teoriju
split555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 14:47   #6
Quote:
split555 kaže: Pogledaj post
Oženjen je jaaaako dugo, koliko mi je poznato. To vam obara teoriju
Jaaaako dugo nije napisao dobar tekst

Ne obara, to sam spomenuo samo uz put i nije uopće važno !

Važno je da mislim da je izgubio oštrinu i duhovitost koju sam nekad obožavao u njegovim tekstovima

Jedenostavno me više ne oduševljava
Profesor. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 15:09   #7
Evo jedne od prije mjesec dana koja me je oduševila:

http://www.jutarnji.hr/komentari_i_m...lumna,65089.jl
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 16:46   #8
Quote:
split555 kaže: Pogledaj post
Oženjen je jaaaako dugo, koliko mi je poznato. To vam obara teoriju
a i daleko je od srednjih godina.
ja ga ne čitam već dulje vrijeme.
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 17:54   #9
Hm, Ante je '70-to godište, a to mi je malo rano za "ulazak u srednje godine", meni se nekako čini da se potrošio u hiperproduktivnosti. Kolumne, knjige, scenariji...nekako mi je postao predvidljiv i često bih kao i profesor odustala od od čitanja negdje na sredini kolumne.

Inače i sam je jednom napisao da je otišao u Motovun vukući sa sobom ženu i djecu i da se osjećao staro i "out" pored klinaca koji su hopsali uz brdo.

Iduće godine nije poveo ženu i djecu...
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 18:10   #10
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Evo jedne od prije mjesec dana koja me je oduševila:

http://www.jutarnji.hr/komentari_i_m...lumna,65089.jl
Nisam je ranije pročitao, a žao mi je što sam i sada !

Pametnome dosta
Profesor. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 18:51   #11
Quote:
Profesor. kaže: Pogledaj post
Nisam je ranije pročitao, a žao mi je što sam i sada !

Pametnome dosta
Baš je dobra. Šta ti točno nevalja u njoj?
__________________
An expropriating property protector is a contradiction in terms.

We sit together, the mountain and I until only the mountain remains
Vautrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 19:13   #12
Quote:
VAUTRIN kaže: Pogledaj post
Baš je dobra. Šta ti točno nevalja u njoj?
Predvidljivo i šablonizirano. Možda je tebi ok, ali ja duže pratim Tomića i na ove fore sa sv. Petrom sam već oguglao.

Ostajem pri svome, definitivno mu fali inspiracije u zadnje vrijeme,
samo se ponavlja
Profesor. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 19:43   #13
Ok. Meni je ovo treća njegova priča koju sam pročita. I sasvim je dobra.
__________________
An expropriating property protector is a contradiction in terms.

We sit together, the mountain and I until only the mountain remains
Vautrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 21:02   #14
Atila, nitko ne spori da je on dobar pisac, međutim izgubio je ono zbog čega sam prije subotom kupovala Jutarnji, njegove reportaže, kolumne bile su britke, pune humora i vrlo osviještene, (kasnije prebačene na nedjelju).
Sve njegove knjige imam.

Jednostavno, malo se potrošio s vremenom....počeo malo ponavljati.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 22:19   #15
jednostavno piše dosta dugo i umorio se čovjek pa je lošiji. mogao bi smislit nešto novo(ili jutarnji). ili ga štedit malo.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 22:45   #16
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
jednostavno piše dosta dugo i umorio se čovjek pa je lošiji. mogao bi smislit nešto novo(ili jutarnji). ili ga štedit malo.
Nije se on umorio, vi ste se umorili. O tome se radi.

Ili da pokušamo penetrirat s druge strane...

A tko je bolji kolumnist od Ante Tomića u Hrvatskoj?

Ajmo, linkovi...
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 01:17   #17
Quote:
Profesor. kaže: Pogledaj post
Evo baš jučer razgovaramo ja i jedan prijatelj u kafiću i došli nekako do teme kolumni Ante Tomića u Jutarnjem listu.

Ono, nekad smo i jedan i drugi prvo obvezno pročitali njegove tekstove, dobro se nasmijali i zatim nastavili dalje s čitanjem.

Međutim, u posljednjih godinu, dvije njegove kolumne bilježe stalan pad kvalitete. Više se i ne sjećam kada me neki njegov tekst nasmijao i zabavio (a za to je on jako dobro plaćen). Sad se često dešava da na pola teksta jednostavno odustanem od daljnjeg čitanja.

Uglavnom došli smo do zaključka da se čovjek situirao, oženio, zalazi u srednje godine i polako od duhovitog i ironičnog buntovnika postaje osrednji hrvatski novinar.

Što vi mislite ?
Ne bi znao... vjerojatno je popljuvao sve što se može popljuvat u ovoj zemlji pa se sad počeo ponavljat... moralo je do tog doć, jebi ga, a da ode malo dublje u prošlost pa oplete malo po komunizmu, drugu Titu i sličnim još uvijek dobrodržećim ikonama narušio bi brižno građeni imidž mrzitelja svega što ima hrvatski predznak... a to ne dolazi u obzir...

Da zaviri malo u tuđe dvorište je opet nepristojno i tako, štaš, zapelo... i Ante se počeo vrtit u krug...

Likovi kao što je taj Tomić u normalnoj državi bili prezreni. Al pošto Hrvatska nije normalna država onda su takvi frustirani jadnici giganti novinarstva...

Al nema veze, neće ni oni bit dominantni do Sudnjeg dana, tekstovi ne gore i jednom, kad sew klima promijeni će mu vjerojatno opet bit pročitani. Al pošto je on ljudska nula to mu vjerojatno neće previše značit...

Eto da ne ispadne sve crno samo da dodam da je Tomić talentiran tip, ima stila i pisanje mu dobro ide... sve ostalo
carson is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 01:46   #18
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Nije se on umorio, vi ste se umorili. O tome se radi.

Ili da pokušamo penetrirat s druge strane...

A tko je bolji kolumnist od Ante Tomića u Hrvatskoj?

Ajmo, linkovi...
Nemam ti ja prijatelju nažalost ni volje ni vremena tražit linkove po netu (ionako sam prečesto tu na forumu u zadnje vrijeme, ali zato jer sam trenutno na praznicima).

Uglavnom da ne bih ispao isprazni kritizer bez ikakvih argumenata, evo upravo sam čitao knjigu Srećka Jurdane "Surova politika" (njegove kolumne iz Nacionala) A i "Stupovi društva" (stare kolumne iz 90-ih) su mu - za mene bolji od Tomića.

Prije par tjedana sam pročitao Dežulovićevu kolumnu u Globusu - počinje s njegovom vizijom scenarija filma o Đapiću - nasmijao sam se doslovno do suza (a inače ne spadam u fanatične Dežulovićeve obožavatelje da ne bude zabune)

Zadovoljan ?
Profesor. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 10:15   #19
Paaaaa, mala smo zemlja i ispucao je manje-vise sve teme iz svog zavicaja. Trebalo bi mu davati vise reportaza, a kolumnu mozda staviti malo i u stanje pauze.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 10:22   #20
Quote:
robybaggio kaže: Pogledaj post
Paaaaa, mala smo zemlja i ispucao je manje-vise sve teme iz svog zavicaja. Trebalo bi mu davati vise reportaza, a kolumnu mozda staviti malo i u stanje pauze.
I muzičku da ti ispuni?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:14.