Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2008., 09:44   #101
Preko raznih oglasnika kao ogrlicu ili klasika za 1/4 cijene samog materijala kod zlatara. Neka burza zlata u hrv. kao takva ne postoji
Rookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 11:18   #102
To ti je "pušing" za prodavati, tim više ako je ogrlica čitava. To otkupljuju zlatari, daju ti 1/4 cijene, ti odeš, oni ispoliraju taj komad nakita i stave ga u vitrinu i prodaju po punoj cijeni. Nakit je najnezahvalniji za prodavati što se tiče zarade.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 00:37   #103
treba znati trgovati sa zlatom a nije bitno gdje ga kupujes il od koga. ja radim sa janjevcima i nemam rijeci za njih,dok za druge nacije ne bih nis reko.
ti mozes i kupovati i 8,10,14,18,20,22 kt zlato pa pretvarati u 24 kt. to je najisplatljivije i najbolja zarada. a problem je jer je kriza i trenutno burzovna cijena izlazi
oko 25 eura po gramu,ali ti ga nitko nece platiti toliko jer je skupo i ne isplati im se proizvoditi po toj cijeni.
ricelme is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 00:40   #104
i pazi ak ides u sloveniju jer ti je porez na luksuz na zlatu 35%. u hrvatskoj mozes kupiti u rafineriji pl.kovina Tratinska ulica,Zagreb.
ricelme is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 06:41   #105
Quote:
sstefa45 kaže: Pogledaj post
Zanimalo bi me ako netko ima kakva saznanja, može li se u Hrvatskoj kupiti neprerađeno zlato u obliku poluga kao što npr. nude Slovenci. Tražio sam po Internetu, ali ništa korisno vezano za naše područje nisam našao. Nudi se mogućnost otvaranja internet računa pa "virtualna" kupovina na taj način, ali u tom slučaju zlato nemate fizički kod sebe. A druga opcija je prošetati do Slovenije i tamo kupiti, a to se baš i ne isplati uzevši u obzir carinske zavrzlame oko prijenosa plemenitih metala preko granice. Takva vrsta štednje-ulaganja u svijetu je uobičajena i dostupna svakome tko ima s čime platiti. Ne znam zašto je kod nas to tako konspirativno i javnosti nedostupno. Ideje, prijedlozi, saznanja... Pomozite!
Nemojte se baviti polugama, tko zeli zlato neka kupuje zlatne "kovanice" (zlatnike)...iz razloga sto poluge se razlikuju od rafinerije do rafinerije, ako ih ikada trebas prodati, kupac ti nece vjerovati vec ce morati provjeravati kvalitetu dok "kovanice (recimo juznoafricki Krugerrand ili Vienna Philharmonics) su kao novac, kuju se na samo nekoliko lokacija u svijetu i kada ih prodajes, ne moras nista dokazivati tj, puno ih je lakse prodati...nesto su skuplji ali ja mislim da vrijedi.

Polugu svatko moze napraviti u garazi (od tko zna kakvog zlata) zlatnike moze napraviti samo drzavni "mint"

Jeftinija verzija su srebrnjaci...plus imaju veci potencijal rasta cijene.
Mali_Morgen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 12:21   #106
E ali poluga dolazi s certifikatom, a ne gola u vrećici od Konzuma.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 15:34   #107
Moram se pohvaliti da sam imao jednu. Je da je bila od 1 gram, ali je poluga. i imo sam neki cerifikat o autentičnosti. samo sam je prodo na aukcijama, trebalo para za mob i dobio za nju puno više nek inače vrijedi.
__________________
ex load katfile upstore filejoker
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 18:16   #108
1 gram? Pa mali dukat ima 3,49 grama, a nemaš ga što vidjeti.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 20:24   #109
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
1 gram? Pa mali dukat ima 3,49 grama, a nemaš ga što vidjeti.
Full minijaturna, nemaš ju kaj vidit, da ispod nje nije plastificirani cerifikat o autentičnosti nebi ju primjetil. a dobio 400kn na aukcijama za nju
__________________
ex load katfile upstore filejoker
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 01:52   #110
Thumbs up

Quote:
dioptrija1 kaže: Pogledaj post
Nazvala sam ih, postoji mogućnost da kupim zlato u Sloveniji, pa da ga ostavim tamo u sefu. ili da ga švercam doma :-(. Kod prodaje zlata, ista procedura. Da li netko zna kakvo je stanje u Hrvatskoj? Da li se očekuju promjene po pitanju regulacije prometa zlatom i drugim metalima?
e dioptrija,a kolika kolicina bi te zanimala ako bi te uopce zanimalo,imam dobru cijenu
dragogera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 11:34   #111
ja imam zlatne zube za prodat al je u jednima još zub pa neznam dal mogu takvo prodat?
nina2201 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 13:38   #112
ne znam jeli već netko odgovorio, nemam vremena čitati cijeli topic; u Grazu ima firma koja otkupljuje zlato, srebro, platinu, svašta, koliko god u lošem stanju bio nakit, polomljen ili što ja znam; izvažu ga i daju ti protuvrijednost. Ja sam skupila tako svoj, mamin etc polomljeni nakit koji je godinama bio u kutijici i dobila lijepu svoticu Dobiješ račun i sve 5. Kod nas ne znam da li uopće to rade... Meni su obično ponudili razmjenu, daju mi neki svoj komad nakita Ili ga debelo podcijene.
__________________
Well, THIS is all you have.
Marina2501 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 14:41   #113
Quote:
Marina2501 kaže: Pogledaj post
ne znam jeli već netko odgovorio, nemam vremena čitati cijeli topic; u Grazu ima firma koja otkupljuje zlato, srebro, platinu, svašta, koliko god u lošem stanju bio nakit, polomljen ili što ja znam; izvažu ga i daju ti protuvrijednost. Ja sam skupila tako svoj, mamin etc polomljeni nakit koji je godinama bio u kutijici i dobila lijepu svoticu Dobiješ račun i sve 5. Kod nas ne znam da li uopće to rade... Meni su obično ponudili razmjenu, daju mi neki svoj komad nakita Ili ga debelo podcijene.

Koliko eura po gramu?
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 21:21   #114
ne znam Mi smo prodavali i lomljeno zlato i nešto srebra, pa i nešto sitno platine, istresli sve "u đuture" i to je bilo to
__________________
Well, THIS is all you have.
Marina2501 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 21:36   #115
ako si dobila račun na njemu bi trebalo pisati, zar ne?
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 19:22   #116
To je bilo prije godinu dana.
Mogu mu dati broj telefona, pa nek lijepo nazove.
__________________
Well, THIS is all you have.
Marina2501 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 19:37   #117
Što sa zlatom?

Ok, vjeujem da se ovo već sigurno provlačilo po forumu ali..
Uglavnom, svi nešto spominju pojam zlata kao neku sigurnu investiciju u ovo vijeme burzovnih oscilacija, no mene zanima kaj se s tim zlatom konkretno može, kakvo je tržište, jer postoji otkup i sl.
Konkretno posjedujem poveću zbirku zlatnika (stari dvadesetak godina, kupljeni u banci bla bla) i kaj ja s time konkretno mogu, osim utopit u nekoj zlatarni u dubravi skupa sa bakinim zlatnim gebisom, i to po cijeni starog željeza.
Sumnjam da će mi u banci dat neku dobru kamatu na štednju ako ih tamo strpam, a prebacivanje po stanu iz jedne kasice prasice u drugu mi se baš ne čini smisleno, a još manje kao investicija.
baklava is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 20:17   #118
Možeš koristit kod banke kao zalog za kredit, ako se ne varam.

Možeš i prodati...nekome...

Zlato, uglavnom funkcionira kao u filmovima - a to su zlatne poluge...
Jasno da baratanje zlatom kao i svime ostalim zahtjeva novac i znanje.

Javi mi se na p.p.
LP
Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 11:35   #119
ajde kupim ti ja nesto od toga u 11 mjesecu (ako prodajes) po cjeni po kojoj zlato bude u tom trenutku.
to ako se kinezi i rusi ne raspistolje pa dignu zlato nebu pod oblake. a kako su kinezi krenuli kupovat ne bih se cudio da se to dogodi.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 19:42   #120
ne moraju kinezi nešto puno kupovat, ionak su najveći svjetski proizvođač zlata...
__________________
Oh God, oh God, we're all going to die.
serenity now is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:56.