Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2011., 15:49   #81
Isto pitanje...Tko ih radi u Osijeku?
law_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 20:35   #82
nemojte se ograničavat na gradove. danas obrtnici nemaju poslom i putuju di god treba. radije si izaberite nekoga tko zna posao.
Blackie is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 12:53   #83
Quote:
Blackie kaže: Pogledaj post
nemojte se ograničavat na gradove. danas obrtnici nemaju poslom i putuju di god treba. radije si izaberite nekoga tko zna posao.
naravno da sam voljna potraziti firmu koja radi to i iz zagreba, ali nevirujem da bi njima mojih 30-50 kvadrata bilo zanimljivo

pa ako neko zna firmu iz bilo kojeg dijela hrv koja bi to mogla napraviti kod mene nek vice dok ne narucim plocice
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 14:31   #84
Quote:
fasinain kaže: Pogledaj post
naravno da sam voljna potraziti firmu koja radi to i iz zagreba, ali nevirujem da bi njima mojih 30-50 kvadrata bilo zanimljivo

pa ako neko zna firmu iz bilo kojeg dijela hrv koja bi to mogla napraviti kod mene nek vice dok ne narucim plocice
možda bi se i iznenadila

ja gradim isto u dalmaciji i većinu radova mi rade firme iz zagreba
Blackie is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 21:45   #85
Pozdrav!

Pitanje za sve znalce - kakav je pod u ovoj kuhinji? Jeli to epoxy, pu, industrijski ili...?
http://www.feng-shui-dom.com/images/..._l_Kitchen.jpg

Želim baš takvu kuhinju ali nas muči pod - kako i od čega ga izvesti? I još sitnica, tražim nekog da mi napravi takav pod na samo 10 kvadrata (okolica Zaprešića) - nemoguća misija, stoga ako se nekome od ovdašnjih majstora radi, javite se na pp i "dobrodošli, uzmite mi pare!"

i jos detaljcic - dali je itko od vas stavljao epoxy na radnu plohu u kuhinji? Citam da se to moze koristiti i tako. Ima li itko saznanja o tome?

Thanx!
minnie158 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 12:58   #86
Materijal koji se vidi u Art&Decoration se zove Beton Cire i dostupan je već neko vrijeme u Hrvatskoj. Razni domaći građevinari i majstori nemaju pojma o ćemu se radi i onda imaju sve moguće kritike na račun tog materijala...razlog je samo jedan, nemaju pojma! Sve možete vidjeti na stranicama ..., a slike koje su na tim web stranicama prikazuju njihove reference u Hrvatskoj tako se sve može vidjeti i uživo. Majstori su njihovi i obučeni za postavljanje istoga, a ono što su napravili je fantastično. Čak i cijene su pristupačne...kvadrat ugrađenog košta oko 450,00 kn + PDV, a što je niža cijena nego u Francuskoj ili Italiji. Naši majstori koji nemaju pojma će taj materijal uspoređivati sa samonivelirajućim epoxy podovima, pa tako i cijene, ali pod od beton cire se ne može ni približno usporediti sa samonivelirajućim podovima. Beton cire ide na podove, zidove, vanjske prostore, terase, čak možete raditi cijele kupaonice uključujući i same kade i tuš kabine...mrak! Pogledajte na ... sve će vam biti jasno.

Zadnje uređivanje City : 15.12.2011. at 20:04. Reason: Reklama
Kamerman is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 18.06.2012., 20:21   #87
Zna li itko koliko je cijena Pandomo poda? I prednosti/nedostatci? Mislim ga staviti u kupaonicu, kuhinju i hodnik.
Anjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 23:53   #88
Question

Quote:
Mayo kaže: Pogledaj post
Nije poliesterski, nego poliuretanski

Prvi dan su brusili pločice i ravnali podlogu, drugi dan su nanijeli premaz, treći dan razvukli pod i pobacali po njemu chips (ukrasni listići u raznim bojama, može i bez njih) i četvrti dan polakirali.
Nismo po njemu hodali tjedan dana dok ne stvrdne.

Cijenu trenutno ne znam jer su mi to poklonili prijatelji kao dar za useljenje. Radila mi je A-proma pa je najbolje nazvati njih i provjeriti.

hey Mayo
evo slučajno nabasah na tvoj post o podovima. Htjela bi to staviti u svojoj kući u Zadru umjesto pločica. Molim te javi točno kako se to zove, ko ti je radio i kakva su iskustva! I da li te je došlo skuplje nego da si postavljala pločice?
Šatrunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 14:29   #89
Quote:
Anjaa kaže: Pogledaj post
Zna li itko koliko je cijena Pandomo poda? I prednosti/nedostatci? Mislim ga staviti u kupaonicu, kuhinju i hodnik.
Ja ti samo znam da košta 750kn/m2 jer ga i ja planiram postavit samo u kupaonicu, ali još uvijek gledam koji su nedostaci, tj da li je preporučljiv za kupaonice.
Pa ako netko zna nek javi
oližica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 20:07   #90
Joj ne, ja sam zvala izvodace, isto rekli 100eura po kvadratu, ali, citiram, nije vodonepropusan, vec tamo gdje je kada treba staviti epoxy ili poliuretan. Pa dakle... Htjela sam izbjeci poliuretan i epoxy jer su kao nize kvalitete i cijene, a na kraju su se ispostavili kvalitetniji... Nisam jos odlucila ali od pandoma odustajem. Kao postavili bi ga na "mokre" plohe na moju odgovornost. A sto je najbolje, epoxy i poliuretan mi imaju bolji zavrsni efekt- glatke sjajne plohe, kakvu zelim.
Anjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 15:42   #91
Na terasu koja je djelomično natkrivena (cca 30m2) postavili bismo neki monolitni pod, vjerojatno betonski... Zanima me da li su epoksidni ili poluretanski podovi isto primjenjivi za vanjske površine i koja im je cijena, te prednosti i mane u odnosu na betonske? Hvala
scarlett13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 14:43   #92
epoksidni podovi

Quote:
oližica kaže: Pogledaj post
Ja ti samo znam da košta 750kn/m2 jer ga i ja planiram postavit samo u kupaonicu, ali još uvijek gledam koji su nedostaci, tj da li je preporučljiv za kupaonice.
Pa ako netko zna nek javi
ima više vrsta monolitnih podova. klasični epoksidni podovi sve više izlaze iz trenda jer djeluju jako plastično i dosta su podložni grebanju.

u zadnje vrijeme se sve više izvode dekorativno cementni ili betonski podovi, tzv. BETON CIRE jer izgledaju puno prirodnije i atraktivnije.

u hrvatskoj ima nekoliko ozbiljnih tvrtki koje rade takve podove kao što su colledani ili pandomo. i među njima postoje razlike, ali kod ove dvije je riječ o tvrtkama koje zastupaju ozbiljne europske proizvođače i rade profesionalno svoj posao.

tu je prisutan i mapei, ali njihov osnovni posao je nešto drugo, a ovo im je usputna prodaja. kod mapeia je najgore to što se materijal može gotovo svugdje kupiti. znači da ga kupuje i ugrađuje svatko tko misli da nešto zna, bez profesionalno završene edukacije pa je i rezultat obično takav.

cijene naravno da variraju, mapei ultratop se može dobiti za 250 - 300 kn čak i manje ako je izvođač u gabuli pa mu trebaju novci. iz colledania tvrde da je ultratop dobar materijal, ali samo kao podloga za njihov materijal i da će oni svakome tko treba iznivelirati (podignuti) pod do potrebne visine za izvedbu colledania sugerirati mapei ultratop, ali nikako ne kao gotov pod jer je riječ o istom tom materijalu koji oni sugeriraju za podlogu, pa je logično da se kao takav dodatno obojanen i premazan poliuretanom ne bi trebao prodavati kao gotov pod. u mapei-u u hrvatskoj neki tvrde da materijal ide u vlažne, a neki da ne ide u vlažne prostore (kupaonice), a u sloveniji i italiji gdje mapei ima najviše izvedenih podova tvrde da ide samu u zatvorene prostore koji nisu izloženi vlazi.
u dalmaciji postoji izvjesna tvrtka (vukić ili sl.) koja izvodi podove ispod svake cijene, iste takve kvalitete. miješaju sve što im se nađe dostupno na tržištu i to ugrađuju. pandomo im je oduzeo licencu zbog fušeraja i neda im više materijale, a colledani im nije htio ni započeti prodavati materijale da im nebi radili štetu.

colledani ide svugdje, oni rade sudopere, bazene, kade, terase...svašta, za pandomo ne znam točno, ali definitivno najkvalitetnije na našem tržištu što možete dobiti su ta dva proizvođača, uz napomenu da pandomo i colledani ne možete kupiti u "bauhausu", jer oni ne prodaju materijal nego ugrađuju, a njihovi principali ne prodaju materijal nikome osim svojim zastupnicima, tvrtkama koje su licencirane i čiji su radnici završili edukacije u colledaniju i pandomu (ardexu). pandomo je nešto skuplji, colledani nešto jeftiniji, cijene se im od 60 €/m2 do 100 €/m2 ovisno o broju kvadrata, mjestu izvođenja, složenosti, itd., ali to su još uvijek cijene niže od onih u EU gdje se takvi materijali, BETON CIRE prodaje od 100 €/m2 do 180 €/m2

Zadnje uređivanje Kamerman : 13.02.2013. at 15:16. Reason: lektoriranje
Kamerman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 13:33   #93
Pozz svima ljudi... htio sam pitati u vezi podova-gumenih... ima li tko iskustva s time i dali su dobri za skladišta... Znam da su laki za održavanje, ali nisam ih baš viđao često? Hvala unaprijed.
NoaIvanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 10:26   #94
Pozdrav.
Da li ima netko iskustva čime skinuti cementne fleke sa industrijskog poda?
Probao sam sa mini washem i bio je kao staklo (dok je bio mokar), a jutros katastrofa.
Postoji li neko sredstvo?
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 10:07   #95
Budem proba saznat. Otac se bavi s industrijskim podovima.
Olio FTL is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 19:58   #96
Quote:
Olio FTL kaže: Pogledaj post
Budem proba saznat. Otac se bavi s industrijskim podovima.
a šta šutiš ?trebaju nam takovi meštri
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.