Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2009., 16:27   #461
Hvala na podrsci.
Vidjet cemo kako ce se stvari razvijati....

Mislim da cu veceras stavit nekakav test render onoga sto se sada radi da pokusam potkrijepiti ono sto govorim - slikom
Hrvoje_29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 16:48   #462
Koju konfu imaš, Hrvoje ?

Evo ovdje su usporedbe 3d app.
http://www.tdt3d.com/articles_viewer.php?art_id=99
Misliš li (Hrvoje,Igor i ostali cinemaši)da cinema još uvijek takva ili je bolja?

Zadnje uređivanje Cugy1234 : 04.08.2009. at 16:55. Reason: lol
Cugy1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 17:07   #463
Te liste su stare.

Imam solidnu masinu ali sam u procesu nabave nove

Dfi Lanaprty ut 790fx
Imam phenom II x4 955 BE + Zalman 9700cnps
8Gb Corsair Dominator
Ati 4870x2 2Gb
620w Corsair
2x500gb Seagate
Coolermaster Cosmos 1000
Dell 2408 wfp 2408 24"

Nije los stroj ali trebat ce mi jaci.
Hrvoje_29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 17:53   #464
To je strojetina.
Pa čime se ti baviš u 3d , mora da imaš dobru plaču čim imaš ovaku konfu ?
Cugy1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 19:41   #465
Quote:
Hrvoje_29 kaže: Pogledaj post
Ma koja recesija

Ma to i mislim napravit,samo to ne bih nazvao bas tecajem jel to po meni sugerira nesto kratko i povrsno.
Govorim o pravom osposobljavanju za 3D,znaci nauciti covjeka kako spada.
Tu govorimo o trajanju od npr.300 sati da bi se nekoga osposobilo dovoljno za samostalan rad i za posjedovanje razumjevanja dovoljnog za dalje samostalno ucenje koje bi bilo puno lakse s obzirom na dobro udarene temelje.

Bas me zanimaju misljenja ostalih ljudi na forumu o tome,da li bi htjeli tako nesto.
Upravo sam se sjetio nečega.
Ako planiraš otvoriti kao školu cineme ,300h , nebili tu trebalo nabaviti kompove a to je po meni neisplativo za jednu osobu a i treba orginal cinema ?

Da pogodim koliko će se plačati 7000 kn za ulaz ?
Cugy1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 19:49   #466
Ma on ti je mafijas...bavi se radom. Covijek radi kao crnac,malo ih je takvih. Npr. radi coek po cijele dane i onda jos u teretanu. Mogu milslit kako ga zamisljate. Debelko sa ocalama ,zmazan itd...hehehe...potpuno suprotno. Radi u sumi i ko bik je,a uz to ima vremena i za 3De...aaaaaaaaaaaa,celicni zivci i jos veca volja!

Da ni bilo mog glunpavog gazde(bivseg),puno vise sati bi bil na poduci...ah...sta ces,takav je zivot. E,a kad otvorimo sklou,onda smo na konju!!!!
CINEMA...iiiiha!!
__________________
3D in my blood. :)
Igor88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 19:52   #467
Ma ne sekiraj se Cugy,sve ce to bit top topova. Nece se ulaziti u nesto tek tako. Pooooolako...treba prvo sve otkriti o Cinema,a onda razmisljati o necem drugom!!
__________________
3D in my blood. :)
Igor88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 20:02   #468
To je strojetina.
Pa čime se ti baviš u 3d , mora da imaš dobru plaču čim imaš ovaku konfu ?



vjeruj mi da nije
Hrvoje_29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 20:54   #469
Gledam malo na netu o cinemi i onu zajednicu (http://www.c4dcafe.com) ima dobrih radova ali ima i na maxsonovim str ima recenzija .
3dworld ima dobe komentare kao i drugi.
Inače cool mi je stvar s modulim pa da malo probam (ponovo).
Imam na netu skinuti neki 3,2 gb verziju cineme , jel ona ima one module ?


Inače ova mi je najdraža slika :
http://i26.tinypic.com/14d2dy1.jpg
Cugy1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 22:02   #470
To ti je od Cardinal-a

Ma htio sam reci da mi treba jos jaca masina - tu govorim o dual nehalem xeonu i 16 gb ram-a,a sad sta ce se realizirat u stvarnosti...

Inace strichek Igor88 je talentiran i ima potencijala ali ga je gazda bas zeznuo jako i nije imao priliku nauciti jos vise,ali bude.sve kroz rad :P
Hrvoje_29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 22:04   #471
E da, kad otvorite školu zovite, i ja bi bio učenik!
Hoće li tamo bit tečajevi samo za Cinemu, ništa drugo?? Bilo bi dobro kada bi bilo tečajeva i za ostale programe... Al dobro, vi radite tako da
Tale is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 22:18   #472
Sto se tice skole ona bi bila kompletna koliko moze biti kompletna.

to bi ukljucivalo poznavanje 2d pripreme - Photoshop
Post obradu u After effectsu Mmontaza u Premiereu

Zasto u Adobeovim paketima?iz razloga sto je Cinema tako sjajno povezana s Adobeom kao da su skupa ovce pasli.Doslovno nema nikakvih prepreka u razmjeni formata,psd je nativno podrzan,export specificno za after effects nema gubitka informacija - jednostavno sjajno!

Dakle u potpunosti bi pripremili osobu za solo ili timsku produkciju s tim da bi glavnina bila 3D.

Naravno da bi kroz neku ekspanziju ponudili i druge pakete ako bi pronasli osobe/predavace dovoljnog kalibra...tu se u principu radi o ponudi/potraznji.

Naravno da ce se koristiti legalni softver,cak sam poslao preliminarni upit u Maxon kako bi to izgledalo s licenciranjem i sl.

Dakle u svakom slucaju polaznik bi imao osigurano racunalo,legalni softver,nekima ce mozda biti smjesno ali i kvalitetan stolac,mis i monitor te dobru atmosferu na predavanjima.

EDIT:nemam jos cak niti okvirnu idejo o cijenama ali siguran sam da bih pronasli odgovarajuce modele placanja za sve zainteresirane,pogotovo ako bi se ministarstvo odlucilo subvencionirati neke polaznike po odredjenim kriterijima,npr.nezaposleni,mladi,studenti itd
Hrvoje_29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 22:28   #473
Predspostavljam da bi ta škola trebala bit u Zagrebu??
Tale is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 23:03   #474
Quote:
Hrvoje_29 kaže: Pogledaj post
Sto se tice skole ona bi bila kompletna koliko moze biti kompletna.

to bi ukljucivalo poznavanje 2d pripreme - Photoshop
Post obradu u After effectsu Mmontaza u Premiereu

Zasto u Adobeovim paketima?iz razloga sto je Cinema tako sjajno povezana s Adobeom kao da su skupa ovce pasli.Doslovno nema nikakvih prepreka u razmjeni formata,psd je nativno podrzan,export specificno za after effects nema gubitka informacija - jednostavno sjajno!

Dakle u potpunosti bi pripremili osobu za solo ili timsku produkciju s tim da bi glavnina bila 3D.

Naravno da bi kroz neku ekspanziju ponudili i druge pakete ako bi pronasli osobe/predavace dovoljnog kalibra...tu se u principu radi o ponudi/potraznji.

Naravno da ce se koristiti legalni softver,cak sam poslao preliminarni upit u Maxon kako bi to izgledalo s licenciranjem i sl.

Dakle u svakom slucaju polaznik bi imao osigurano racunalo,legalni softver,nekima ce mozda biti smjesno ali i kvalitetan stolac,mis i monitor te dobru atmosferu na predavanjima.

EDIT:nemam jos cak niti okvirnu idejo o cijenama ali siguran sam da bih pronasli odgovarajuce modele placanja za sve zainteresirane,pogotovo ako bi se ministarstvo odlucilo subvencionirati neke polaznike po odredjenim kriterijima,npr.nezaposleni,mladi,studenti itd

Nemoj samo od ovoga napraviti fakultet da se nemoram upisivati.
Ja želim biti VIP osoba .
Inače fora s photoshopom i cinemo je super ali kud baš i after effects?
Nije li on malo teže za učiti ?

Zadnje uređivanje Cugy1234 : 04.08.2009. at 23:13.
Cugy1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 23:36   #475
@Tale

Zagreb bi bio najrazumnija lokacija.mozda bi se dalo nesto srediti i za ljude koji nisu iz Zagreba ili blize okolice,npr online prisustvovanje predavanju ili slicno.
Sto otvara neke prednosti ali i stvara probleme ujedno.

@Cugy

Ma nije nista tezi od bilo cega drugog,a laksi je za ucit od Maye sigurno :P
,osim toga sve osim Cineme bi se ucilo rudimentarno za osnovno koristenje,dakle jedno upucivanje u druge aplikacije koje su logicni slijed prije i poslije 3D-a.Tak da se ljudi znaju snaci i u tome,pa ce neki od njih pozeljet prosiriti i ta znanja.
Hrvoje_29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 13:44   #476
Za učit After Effect ti nema bolje od videocopilot.net! Ja imam tutoriale od Total Training za CS3, objasne svaku opciju, odličan trening!
Fora mi je taj način učenja, ne samo program već sveukupno znanje. Od pripreme do rada u 3d programu pa sve do montaže video... Super se čini, ako se to ostavri javite!!
Tale is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 14:32   #477
Radimo na tome!
Hrvoje_29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 14:37   #478
Jel gotov onaj render ?
Cugy1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 15:12   #479
Quote:
Cugy1234 kaže: Pogledaj post
Jel gotov onaj render ?
Radi se i na tome!!
__________________
3D in my blood. :)
Igor88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 16:00   #480
auuu...taj render traje,ali i to je jos uvijek velikim dijelom nedovrsena scena,bilo mi je nestalo struje pa sam morao ispocetka

Bit ce do navecer pa cemo ga postat

Strichek Igor ajde na MSN ak ste doma
Hrvoje_29 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:21.