Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2009., 23:02   #21
prvo, hvala na ovako brzom odgovoru!!
pa da, vidim da su s ulicne strane gotovo svi pozatvarali, a sa ove dvorisne nitko, pa se pitam zasto mada ako se smije s jedne, trebalo bi se smjeti i s druge strane, narocito jer gleda na dvoriste..
pinklecic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 17:09   #22
knežija

cvjetno naselje je još bolji kvart......zelenilo,nasip,mir i tišina ,odlična
povezanost sa centrom i lak pristup cijelom gradu...
knežija je isto ok ali previše nagruvana dok je cvjetno (većinom) prostrano
i ipak mirnije
ozirus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 21:01   #23
Quote:
pinklecic kaže: Pogledaj post
prvo, hvala na ovako brzom odgovoru!!
pa da, vidim da su s ulicne strane gotovo svi pozatvarali, a sa ove dvorisne nitko, pa se pitam zasto mada ako se smije s jedne, trebalo bi se smjeti i s druge strane, narocito jer gleda na dvoriste..
jel to s one strane prema Baschieri i Čujiću?
s te strane su baš jedni ljetos zatvorili terasu
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 13:51   #24
Quote:
tiha27 kaže: Pogledaj post
razmišljam o kupnji stana u Knežiji pa me zanima ima li netko iskustva s zgradom na Horvačanskoj 39 (gradila Tehnika 2006)?
kvaliteta gradnje? neki drugi problemi??
Osim što je zgrada bespravno sagrađena i nema papire, drugih problema nema.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 14:47   #25
Vi ne pričate i istoj zgradi! Polupani lončići!
__________________
"Being well adjusted to a sick society is not an indication of health." (Jiddu Krishnamurti)
NekaNovaJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 15:11   #26
Quote:
NekaNovaJa kaže: Pogledaj post
Vi ne pričate i istoj zgradi! Polupani lončići!
Jep, točno. Pardonček.
Ja govorim o baskjera zgradi.
Reagirao sam na 'broj trideset i nešto'...
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 18:54   #27
Zna li netko, ako postoji koji fitnes centar ili teretana u Knežiji?
Baščan_87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 23:06   #28
Vita fitnes ti je ravno prek mosta...
Teretana u Veslačkoj ti je prek ceste

Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 23:12   #29
Kupujem stan, a pošto nisam iz ZG, nisam siguran da sam točno potrefio kvart, tj. topic od kvarta, pa skužajte ak sam fulao. Uglavnom, riječ e o stanu u starogradnji na Horvaćanskoj, 30 godina staro. Ne znam točnu lokaciju, al mogu pljunut do studentskog doma Stjepan Radić. Vlasnik će sam renovirati stan. 56 kvadrata, sve za 1650 eura po kvadratu. Jel se isplati to? Jel će se to moći dobro iznajmiti i kolika bi bila očekivana renta?

Ispričavam se ako vam kvarim topic, al spremam se iskeširati velike pare, pa bi mi pomoć dobro došla
stanokupac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 11:55   #30
To je dobra ponuda, daj javi na pm, i ja sam zainteresiran
renta? nekih 400 ojra
papandreu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 11:58   #31
Quote:
pinklecic kaže: Pogledaj post
moze li mi itko reci da li se na toj zgradi na horvacanskoj 39 sa strane dvorista smije zatvarati terasa?

ja bi kupio stan u prizemlju i zatvorio bi terasu sa pvc prozorima sa unutarnje strane ograde i natkrio bi cijelu terasu pa pitam samo informativno?

vjerujem da je odgovor pozitivan jer sam vidio da je s vanjske strane ogradjeno vec dosta stanova, a sa strane dvorista samo jedan stan ima svojevrsnu zeljeznu konstrukciju, ali niti jedan nije u potpunosti zatvoren...pa zato pitam??



nadam se brzom odgovoru, hvala

Naravno da se ne smije zatvarati. To što svi to rade nije baš neki razlog. Kod nas svi zatvaraju lođe i sl., pa nam zgrade izgledaju ko cirkus
papandreu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 23:22   #32
knežija je stvarno odličan kvart, miran i ima sve šta treba, a ono šta nema ionako je na pljuc od kvarta! aliiiiii... postoji jedan problem koji nitko nije naveo, a ne znam zašto pošto je taj problem učestao: žohari!

knežija i srednjaci su poznati po tome! pogotvo šta je na knežiji dosta starogradnje i zgrade imaju one famozne unutrašnje kanale za smeće koji vode do podruma. u našoj zgradi se to više ne koristi (fala bogu, jel), al ionako su se žohari odavno nakotili!

naš stan je adaptiran i žohara nema... al nam nitko ne garantira da se neće pojaviti! fuj!
voxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 18:06   #33
mi smo u onoj Baschierinoj zgradi i nikad vidla žohara nisam jer kad ga prvi put vidim više tu neću stanovat
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 22:46   #34
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
mi smo u onoj Baschierinoj zgradi i nikad vidla žohara nisam jer kad ga prvi put vidim više tu neću stanovat
Ta zgrada je relativno nova, starogradnja je druga priča!
voxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 09:19   #35
Živio na Knežiji kao podstanar cca godinu dana. Predivan kvart, lokacija odlična! Međutim, žohara leglo - nikako ih se riješiti i pun kufer parkića koji od 05. do 10. mjeseca budu puni sredjoškolaca ili brucoša tako da se možete pozdraviti sa spavanjem u tišini (pijančevanja i zvanje murje). Inače, stvarno super kvart ali radi žohara i te buke - ne hvala!
deepo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 16:47   #36
knežija

povezanost da bi riječ rekao. za 15 min u centru..preko most u novom zagrebu. nasip dušu dao ..pogotovo za nas koji imamo pse

jedino što mogu potvrdit da ima žohara..prije sam bila u bićanićevoj..al su nas žohari potjerali... al horvaćanska

daj bože da jednom kupim tu svoj stan!!
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 10:49   #37
ja upravo prodajem stan u baschierinoj zgradi na knežiji, pokazujem ga ljudima i pokušavam glumiti agenta za nekretnine i navoditi prednosti.
već 4 godine živim u blizini kvatrića i, iako je kvart objektivno elitniji i bliži centru, ne mogu nikako prežaliti knežiju. ovdje mi se stalno neki čudni ljudi vrzmaju pod prozorom, prosjaci, luđaci. na knežiji je sve bilo pitomije, tiše, ljudi su izgledali normalno. i, kvragu, fali mi normalan veliki kvartovski konzum. što se tiče žohara, u svom stanu na knežiji u životu nisam vidjela žohara, a u ovdje ih ima. zgrada je, doduše, iz 35'.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 21:56   #38
Jedino je posve neshvatljiva vječna gužva u MaxiKonzumu na Knežiji. To mi je misterij samo takav. Uđeš i bar 10-15 min. si zarobljen radi sporih kasa...
FED is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 19:06   #39
Quote:
sasa80 kaže: Pogledaj post

puno više se isplati kupit stari stan pa si ga napravit po svom guštu, većina starih zgrada je fakat kvalitetna...
ali uvijek ostaje ona stara fasada i ružan izgled zgrade i miris zaprške po hodnicima i susjedi +70g

ja sam na knežiji živjela ko student jedno 5g, u poljani Dragutina Kalea, stanovi su stvarno kvalitetni, kvart super, miran, s puno zelenila, blizina svega al recimo ja tamo nebi nikad kupovala stan upravo što su te zgrade rađene 60-ih god, stare, neugledne i možeš ti fenomenalno renovirati stan uvijek treba doć do njega onim starim hodnicima s mirisom plijesni i zaprške
libe2404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 19:36   #40
Ta jadna, stara, socijalno ugrožena populacija uistinu je minus Knežije. Bože mi oprosti, ali to je tako. Previše je tih jadnih osiromašenih staraca, još kako su bez novaca, tako djeluju i bez neke pameti.
Druga mana Knežije su stanovi, koji su maximalno trosobni, dok prevladavaju dvosobni i jednoiposobni.

Prednost Knežije je iznimno inteligentno, duhovito i razigrano isprojektirano naselje sa neopisivo puno zelenih površina, te vrlo dobra lokacija, omeđena sa 4 prometne žile kucavice, naslonjena na tramvajski promet, blizu grada i blizu izlaska iz grada, Jaruna, nasipa...
Kad bi Knežija imala nešto od duha npr Špansko POS-a, ili drugih mlađih naselja, bila bi sjajna.
FED is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:41.