Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2014., 18:57   #941
Odi drugom vetu. Ima vetova koji imaju dezurstva i doci ce na poziv, a i nebi bilo lose otic vetu kaj ce napravit neke pretrage (za pocetak izvadit krv), a ne samo suludo sibat injekcije.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 23:41   #942
Pozdrav svima.
Prije dva tjedna je mama maca dobila proljev, jako je smrsavila i 10 dana ga je imala tek se sad pocela oporavljat. Nakon dva dana kako je mama dobila proljev tako je i njezina kci koja ce 23.8. Dva mjeseca. Prije 5 dana je dobio jos jedan macic star mj dana. On je nazalost uginio nakon tri dana proljeva. Ostalih 4 maca i macica su potpuno zdravi. Problem mi je kci macic. Dok njezina seka ima preko 600 g ova jadnica ima 300. Nece jesti ni piti a kada ju uzmem u ruke potpuno se opusti. Nema snage i na silu ju hranim a danas ujutro sam ju pocela na dudu tjerat da pije rehidracijsku sol.
Popodne je zivnula ali navecer opet katastrofa...
Na mjestu gdje joj je kokica joj je nesto kao nakupina dlaka i sluzi zutosmede boje ali ne mogu joj to oprati...
Strah me da nece dozivjeti jutro. Kost i koza je i navecer joj je i nosic bijelje boje i meso kod zubi...
Sta da jos radim? Kako da joj pomognem jer ocito da je jako dehidrirala.
Prije 3 dana su svi ocisceni od glista
Hvala unaprijed
Vedrana87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 00:23   #943
Nisam siguran gdje bolje postaviti ovo pitanje, ali opet zanima me stvarno...

Dakle u pitanju nije bolestan ljubimac, nego jedan koji je umro. Riječ je o maci staroj 11 godina, što i nije baš mlada maca, ali bez obzira na to, savršenog je zdravlja bila, nije bila bolesna već 8 godina, vitalna, živahna, svi zubi na broju, bez ogrebotine ili ožiljka na sebi, uvijek savršeno čista, krzno divno, blago bucmasta, ali i dosta velika(veća od mnogih muških mačora ), veliki lovac, no opet izbirljiva u prehrani, pa ni nije jela što bi ulovila, nego samo ono što bi dobila u svojoj posudi za hranu, dosta nepovjerljiva prema ljudima koje ne poznaje, pa čak ni nije išla van dvorišta kuće.

Sve u svemu, za nju sam mislio da će mene nadživjeti, posebno što joj je i majka još uvijek živa, nekoliko godina starija od nje, ali u skoro jednako dobrom stanju.

Ali večeras, samo se je vrlo glasno oglasila, pala s mjesta gdje je spavala, još jednom pogledala oko sebe i jednostavno se ugasila, kroz 10-ak sekundi je prestala disati i umrla je. Nije imala nikakvih tragove od ozljede po sebi, cijeli se je dan normalno ponašala, pa čak i prije toga. Nije izgledala kao da je otrovana. Ma...ništa, da ju ostavim na mjestu ni ne bi skužio razliku između toga kako normalno izgleda dok spava.

Što je njoj moglo biti?
Kako je mogla samo tako bez ikakvog upozorenja, bez ikakvih naznaka, bez ičega, samo na jednom umrijeti?
nemouzagrebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 00:29   #944
Tako otprilike je zavrsila moja pokojna biglica.
Bila je kraj mene, samo je pala, ispustila zadnji krik i u 10-20sec sve je bilo gotovo. Kod nje je bio srcani udar.
Jesu maci jezik/desni plav/e?
Po tvom opisu to je ili srcani ili mozdani udar.

Edit: zaboravih napisat da je, kad se to dogodilo, moja pesica imala samo malo vise od 8god, nikad bolesna i da smo tjedan!! dana prije vadili krv (biokemija i kks) cisto pregleda radi i da je sve bilo ok.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 00:36   #945
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Tako otprilike je zavrsila moja pokojna biglica.
Bila je kraj mene, samo je pala, ispustila zadnji krik i u 10-20sec sve je bilo gotovo. Kod nje je bio srcani udar.
Jesu maci jezik/desni plav/e?
Po tvom opisu to je ili srcani ili mozdani udar.

Edit: zaboravih napisat da je, kad se to dogodilo, moja pesica imala samo malo vise od 8god, nikad bolesna i da smo tjedan!! dana prije vadili krv (biokemija i kks) cisto pregleda radi i da je sve bilo ok.
Ne čak ni plav jezik ni desni...u svemu je izgledala savršeno normalno.

I meni je pao na pamet srčani udar, ali baš...nevjerojatno, zadnja za koju bi pomislio da joj se tako nešto moglo dogoditi...
nemouzagrebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 00:44   #946
I ja sam za svoju biglicu vjerovala da ce dozivjet bar 15, al eto

Jesi ju dobro cijelu pregledao? Desni, oci...?
Mozes ju odvest veterinaru da ju on pogleda i ako je potrebno (i ako to zelis) napravi obdukciju.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 00:56   #947
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
I ja sam za svoju biglicu vjerovala da ce dozivjet bar 15, al eto

Jesi ju dobro cijelu pregledao? Desni, oci...?
Mozes ju odvest veterinaru da ju on pogleda i ako je potrebno (i ako to zelis) napravi obdukciju.
Pa ovako smo je skroz pregledali, tražili išta da izgleda neobično, ali ona je izgledala samo kao da spava, baš ništa na njoj.

Ako je bilo srčani ili moždani...pa jel se to ikako može predvidjeti kod njih?
Nešto, nekakve naznake da bi im se to moglo dogoditi?
nemouzagrebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 01:15   #948
Iz iskustva ti mogu rec da se u mom slucaju nije moglo. Pas mi je hodinu dana prije bio na ultrzvuku srca i sve je bilo ok, a tjedan dana prije smo vadili krv i isto je sve bilo ok. Ona je bila skroz normalna, bilo je jutro, bila je vesela, zicala je jest i dok sam se ja spremala u kupaoni da idemo van mi se motala pod nogama kao i uvijek. Dogodilo se od jednom, bez ikakavih naznaka i nisam joj mogla pomoc
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 10:04   #949
malo vjerojatno da je mozdani jer on ne ubije (bar ne prvi) a smrt nakon mozdanog je uzasna (tako je moj pok. otisao). drugi pas kog sam imala je otisao od srcanog, bio je star, taman je dobio hranu i dok je jeo samo se srusio. od smrti svih ljubimaca koje sam imala to je najmanja patnja ako te to ista tjesi. do tad je pas bio najnormalniji, jedino od starosti nije vise dobro cuo i slabije je vidio. drugi koji je ugibao danima (ne znam zasto smo mislili da ce se oporaviti) nije uginuo od srcanog a cijeli zivot je imao srcanu manu
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 23:37   #950
Mačić (2.5 mjeseca star) ne jede

Radi se o leglu od pet mačića. Jedan već neko vrijeme lagano zaostaje za drugima (manji je i mršaviji), ali danas sam primijetio (ne boravim stalno tamo) da je bezvoljan, slab, teško se kreće... Ne jede, premda je liznuo malo mlijeka, a i pokušao je doći do sise.

Odnio sam ga kod veterinara koji ga je samo pogledao i rekao kako on ne vidi nikakav upalni proces (oči su čiste, nos također) i kako je on naprosto gladan, jer nije mogao doći do sise. Nije dobio nikakvu terapiju, samo je preporučeno da dobije pojačanu prehranu. Po njegovoj preporuci kupio sam zamjensko mlijeko, ali mačić ga ne želi.

Sad primjećujem da mačić i kiše... Ne često, ali kontinuirano. Možda je ipak bolestan?

Budući da nije htio zamjensko mlijeko palo mi je na pamet da ga odnesem kod mame i zatvorim ih zajedno u transporter (prije par godina mačka je odbacila mlade, ali kad smo ih zajedno zatvorili oni su bez problema sisali), ali strah me da ne zarazi ostale...

Novi pregled kod veta (novi simptom: kihanje) ili zatvaranje u transporter?
__________________
Minute su duge, a godine kratke...
TotalnaParezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 11:48   #951
Jel moguće da štene od 7mj piški u snu? Samo kad čvrsto zaspi idu kapljice. Malena lokvica na kraju ispadne, veličine spojenog palca i kažiprsta. Koliko sam pričala s drugima kažu da joj se sprema tjeranje, neki lažno tjeranje (a nije imala ni prvo!?). I kakica joj je mekana već dva, tri dana. Ponašanje nije mijenjala, samo je maznija nego inače, dođe i odgurne mojeg drugog psa, samo bi se ona mazila, a mazi se poput mačke, po nogama, glava prva, mota se oko nogu. I ne jede nešto puno kao prije, smršavila je.
__________________
15 nisu godine

Zadnje uređivanje Labradorica15 : 19.08.2014. at 11:54.
Labradorica15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 11:59   #952
Zar 2 i pol mjeseca stare mačiće hraniš samo mlijekom? Oni bi sad već trebali jesti i suhu i mokru hranu. Nema potrebe za zamjenskim mlijekom u toj dobi.

I ja imam u leglu najmanjeg mačića, tzv. "runt" na engleskom.

I sad je manji od svoje braće, ali je mali ko raketa i uvijek pojede najviše mokre hrane. Ponaša se sasvim normalno, štoviše, najmazniji je

~Tapatalk~
Kulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 14:43   #953
Ja bi s njim odmah kod veta.
Bez razmišljanja i dvoumljenja.
Malim mačićima se brzo zna pogoršati stanje da postane kasno za pomoć.
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 18:21   #954
Ne hranim ih samo mlijekom, jedu sve... Ali ovaj ne jede jer je bolestan, a zamjensko mlijeko je savjetovao veterinar.

Danas sam bio kod drugog veta, mali ima upalu pluća. Sad je na antibiotiku + prisilno hranjenje recoveryem.
__________________
Minute su duge, a godine kratke...
TotalnaParezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 19:33   #955
Ajme, micica. Držim fige da se oporavi. Bome, uvijek je pametno potražiti drugo mišljenje. Koja razlika u dijagnozi, katastrofa!

~Tapatalk~
Kulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 22:30   #956
Ponašanje mačaka s gingivitisom

Pozdrav svima.
Mačka mi ima gingivitis (upalu zubnog mesa) prema veterinaru, evo 3. joj je dan, dobila je drugu dozu inekcija (antibiotik, nešto za temperaturu i protiv bolova joj je dao veterinar. Kaže on da je jako uznapredovao gingivitis i da je u jakim bolovima.
Tražila sam po internetu kako izgleda ponašanje mačke s gingivitisom i moram reći da opis ne odgovara.
Molila bih za iskustva ljudi s mačkom koja je bolovala od gingivitisa.
Evo simptoma moje jadnice:
Počela je zapišavati i kakati okolo. Ja odmah na net- moguće je da je ljuta na vlasnike pa zapišava. Za svaki slučaj svježe očistili wc njen i odlučili pričekati da vidimo hoće li ju proći kada se malo podružimo. Počela je mjaukat jako glasno, inače praktički ne mjauče, postala je jako umiljata, inače se mazi isključivo ujutro negdje 4-6h. I primjetili smo da zapišava ne nama pred nosom nego kao da ju zatekne. Zanimljivo je to što jede pohlepnije nego prije, sve smaže, a na internetu piše (i logika nalaže) da slabije jedu jer ih boli zbno meso. Kasnije počinje pomalo kao hiperventilirati, slina joj curi iz usta i nakon toga se silno zaletava po stanu, počela je udarati zidove. Vodimo ju kod dežurnog veterinara koji dijagnosticira i daje inekcije.
Od inekcija je prestala zaletavati se u zidove hvala bogu, ali sada svakih 5-10min ima iste simtome - počne tako da se malo upiški, počne hiperventilirati sva zgrčena, slina na usta, i onda glasno mjaukanje.
U zadnja 3 dana je samo malo zadrijemala poslje inekcija pa je sva iscrpljena jadna.
Molim vas za vaša iskustva, koliko brzo djeluje terapija i koji su simptomi vaših mački bili?
informerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 10:33   #957
Opet ja i zarazni kašalj
Od četiri psa u kući, tri su obolila. Kod dva je situacija ok, ali kod pesice koja i inače ima problema s dušnikom je katastrofa. Ne prestaje kašljati. Bili smo kod lokalnog veta i svi su dobili Synulox. Je li to dovoljno? Je li trebala dobiti i nešto protiv kašlja? Da je vodim u u Zagreb drugom vetu ili je normalno da to tako grozno zvuči? Danas joj je četvrti dan. Kod druga dva psa nisu bili tako česti napadi.
Avamys is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 12:54   #958
To je bronhitis. Dosta pasa u susjedstvu ima to. Bas uzasan kasalj . Navodno je zarazno medu psima (tako su rekli)

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2
dostojevska is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 13:08   #959
Update:
Krivo nam je dijagnosticirano - mačka ima epilepsiju.
Nakon što sam napisala ovaj post imala je strahovito čudne serije napadaja, postala silno agresivna, ponovo veterinaru išli i izgleda da su to epileptični napadaji, sad je na promatranju da ustanove terapiju koja funkcionira.
Pitanje koje nam je postavio da originalno utvrdi ima li napadaje je bilo gubi li svjest. Naša nije, no napadaj ne treba biti popraćen gubitkom svjesti.
informerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 13:34   #960
To nije nuzno bronhitis, a i bronhitis nije zarazan.
Mozes joj davat djecjeg (bezalkoholnog) propolisa, super je i za podizanje imuniteta, a mozes joj dat i sirup (npr. islandski lisaj) da joj malo umiri kasalj.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.