Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2021., 07:14   #1
Svadja na relaciji Srbija-Hrvatska zbog Tesle na kovanici

Oprostite mi sto ovako otvaram temu ali iznio sam se u javnost da progovorim o ovome i sve mislim što ovdje rekoh;



https://youtu.be/-GEJlqM9F3g
JohnConnorHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2021., 10:12   #2
Guglaj si riječ cringe pa malo porazimisli o njoj.
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo
Delvecchio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2021., 11:11   #3
inace, taj odgovor Maceku je falsifikat...

https://www.croatianviewpoint.com/Ho...egramAuthentic
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2021., 11:39   #4
To nije svađa. To je razgovor slobodnog stila.
Hera-Kenhreja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2021., 16:40   #5
Čemu svađa , gosn Tesla bi se sad popišo i na jedne i na druge.
podbarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2021., 09:07   #6
Quote:
podbarac kaže: Pogledaj post
Čemu svađa , gosn Tesla bi se sad popišo i na jedne i na druge.
Gospon Tesla je puno toga učinio da njegova domovina ima prvu hidrocentralu u Europi, pored Šibenika.

U Srbiji je za svoga života bio svega 1,5h i to je slučajno zalutao u Turski dio Europe.
SkyShark is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2021., 23:15   #7
Quote:
podbarac kaže: Pogledaj post
Čemu svađa , gosn Tesla bi se sad popišo i na jedne i na druge.
Pače...već jest:

'Vaša mržnja, pretvorena u električnu energiju mogla bi osvjetljavati gradove i gradove!'
__________________
Daß wir miteinander reden können, macht uns zu Menschen.
der neue is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2021., 12:52   #8
Quote:
SkyShark kaže: Pogledaj post
Gospon Tesla je puno toga učinio da njegova domovina ima prvu hidrocentralu u Europi, pored Šibenika.

U Srbiji je za svoga života bio svega 1,5h i to je slučajno zalutao u Turski dio Europe.
Općenito, glup smo narod, jer ne znamo zaštititi ono što je naše, pa to svaka budala može svojatati i tumačiti kako želi. Za mene je Tesla ostao Hrvat i točka. Osim ako i vi smatrate da je Smiljan kraj Gospića u Srbiji, onda možemo zatvoriti temu. Srbija nema temelja za njegovo svojatanje, s obzirom da je čovjek velik dio svoga djetinjstva proveo u Hrvatskoj, Austro-Ugarskoj i SAD-u, ali ima sreću što je Hrvatska retardirana država s kretenima, koji ne znaju tko su i što su, pa sada svakoga, tko ima malčice srpske krvi, Srbi proglašavaju svojim čovjekom. I naši se slažu s time, jer mi valjda ne možemo smisliti Hrvata, s malo srpske krvi. To onda nije hrvatsko i točka, odmah to tjeramo van odavde.

Prema tome, dokaza ima mali milijun da je bio naš, ali treba se izjasniti oko toga, a mi se svađamo. Amerikance isto zanima, tko je ustvari bio i gdje se rodio, jer i njima nije logično da je on srpski, pošto nije skoro ni bio tamo. Ali eto, mi se opet pravimo grbavi i glupi, kao i po pitanju mnogočega. Još jedan dokaz da Hrvata više nema u Hrvatskoj. Ako nas nađete više u promilima, možete si dati nagradu, jer takve će uskoro likvidirati i izbrisati, a ostat će samo oni, koji ne znaju o Hrvatskoj ništa i koji ju ne vole, niti su je ikada voljeli, osim što su ju koristili kao bankomat.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2021., 05:52   #9
Quote:
SkyShark kaže: Pogledaj post
Gospon Tesla je puno toga učinio da njegova domovina ima prvu hidrocentralu u Europi, pored Šibenika.

U Srbiji je za svoga života bio svega 1,5h i to je slučajno zalutao u Turski dio Europe.
Sto je ucinio u to ime (nije retoricko, ne znam)?

Pise wiki da je jaruga iz 1895. Pise i da je to dva dana nakon Niagare, sto je prva ocita glupost, hidroelektricni pogoni na Njagari su postajali puno prije tog postrojenja za izmjenicnu struju u cijem projektiranju je djelom sudjelovao Tesla.

U Njemackoj je 1891 vec postojala trofazna hidroelektrana, a prvo uspjesno koristenje hidroenergije za struju na maloj eksperimentalnoj razini je u Engleskoj desetljecima ranije.

Stoga ne vidim kako to moze biti prva hidroelektrana u Europi, sto god notorno losa hrvatska Wikipedija pisala o istom.

Od tog jadnog Tesle napravili religiju
Doduse munjoza se i sama potrudila mitologizirat samog sebe, a raja pusi gluposti i danas, kamoli tada

Ne bih ga uopce osobno stavio na kovanicu in da frst plejs, imamo cak i nebitni mi boljih, nekontroverznijih i kvalitetnijih znanstvenika, to je samo zbog statusa pop-ikone svoje vrste. Glupa svadja i svojatanje, a mogli Rudjera naljepit i vozi
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2021., 21:26   #10
Nije mi jasno zasto srbi nisu sretni da susjedna Hrvatska ima hrvatskog srbina na kovanici? Nije da stavljamo nekog anti-srpskog lika na kovanicu, za sto bi shvatio da se ljute, nego odajemo priznanje covjeku iz Hrvatske koji se smatrao srbinom, "srpskim sinom Hrvatske domovine".
Mozda bolje da stavimo Marca Pola pa da se talijani ljute.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2021., 12:24   #11
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Sto je ucinio u to ime (nije retoricko, ne znam)?

Pise wiki da je jaruga iz 1895. Pise i da je to dva dana nakon Niagare, sto je prva ocita glupost, hidroelektricni pogoni na Njagari su postajali puno prije tog postrojenja za izmjenicnu struju u cijem projektiranju je djelom sudjelovao Tesla.

U Njemackoj je 1891 vec postojala trofazna hidroelektrana, a prvo uspjesno koristenje hidroenergije za struju na maloj eksperimentalnoj razini je u Engleskoj desetljecima ranije.

Stoga ne vidim kako to moze biti prva hidroelektrana u Europi, sto god notorno losa hrvatska Wikipedija pisala o istom.
Kada pišemo o Tesli i njegovim izumima, kaj stvarno moram pisati da se radi o izmjenicnoj struji odnosno njegovoj tehnologiji, koju je gurao na Nijagari tako je gurao to i na Krki?
SkyShark is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2021., 16:57   #12
Quote:
SkyShark kaže: Pogledaj post
Gospon Tesla je puno toga učinio da njegova domovina ima prvu hidrocentralu u Europi, pored Šibenika.

U Srbiji je za svoga života bio svega 1,5h i to je slučajno zalutao u Turski dio Europe.
Po toj logici je onda i Momčilo Đujić Hrvat, on u Srbiji nije bio ni 1,5h.
Perion is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2021., 17:00   #13
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno zasto srbi nisu sretni da susjedna Hrvatska ima hrvatskog srbina na kovanici? Nije da stavljamo nekog anti-srpskog lika na kovanicu, za sto bi shvatio da se ljute, nego odajemo priznanje covjeku iz Hrvatske koji se smatrao srbinom, "srpskim sinom Hrvatske domovine".
Mozda bolje da stavimo Marca Pola pa da se talijani ljute.
Meni ne smeta, smeta onima koji misle je ovo čin prisvajanja.
Perion is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2021., 11:25   #14
Quote:
Perion kaže: Pogledaj post
Po toj logici je onda i Momčilo Đujić Hrvat, on u Srbiji nije bio ni 1,5h.
Hahahahahah
__________________
Vrata na umu fanatika otvaraju se prema vani, tako da ih pritisak izvanjskih činjenica još čvršće zatvara.
nevenb is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2021., 11:47   #15
Quote:
Perion kaže: Pogledaj post
Po toj logici je onda i Momčilo Đujić Hrvat, on u Srbiji nije bio ni 1,5h.
Evo na drugoj temi napisalo da je Elon Musk - 'African american'!

Tesla nije nikad puno držao do ovih nacionalnih pizdarija. Rekao je da se ponosi srpskim rodom i hrvatskom domovinim, većinu ivota bio je amerikanac... po 'religiji' bio je više MGTOW nego bilo što drugo...
Ako ga Hrvatska stavi na novčanicu, nitko ne brani Srbiji da učini isto.
thortwins is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2021., 12:58   #16
Quote:
Perion kaže: Pogledaj post
Po toj logici je onda i Momčilo Đujić Hrvat, on u Srbiji nije bio ni 1,5h.
A ja sam napisao da je Tesla Hrvat?

Hrvatska je domovina mnogim Srbima, bez obzira što bi mnogi željeli drugačije.
SkyShark is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2021., 12:21   #17
Meni je već posve bezveze to što se biralo po sistemu, neka narod predloži što mu padne na pamet, pa ako se nađe dovoljno istomišljenika, imamo odabir. Trebalo je sastaviti povjerenstvo stručnih osoba jer je tema preozbiljna da bi se radilo po istom ključu kao da se bira pjesma za Eurosong.

Osobno bih daleko radije stavio Ivanu Brlić-Mažuranić ili Mariju Jurić Zagorku, ili neku drugu povijesno važnu Hrvaticu, kad već ni na jednu kunsku novčanicu nismo uspjeli staviti ženu.

Što se tiče Srbije i Tesle, pored toliko drugih zaslužnih ličnosti, odabrali smo baš Teslu i time u domaću raspravu o euru uveli Srbiju i Srbe, kojima tu definitivno nije mjesto. Osim toga teško da se može naći manje racionalan partner za bilo kakvo argumentiranje. To je čisti mazohizam s naše strane.
Mimozni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2022., 14:22   #18
Hoće li dubrovačko naslijeđe biti novi kamen spoticanja hrvatsko-srpskih odnosa ?
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:22.