Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2017., 11:07   #5561
Neka svatko radi ono u čemu je najbolji, a institucije neka rade svoj posao.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 19:23   #5562
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Neka svatko radi ono u čemu je najbolji, a institucije neka rade svoj posao.
kad bi bar...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 20:14   #5563
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
kad bi bar...
Kad je to sve tako zanemarivo...
newone is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 07:51   #5564
Jos jedna od mojih terminologija poput prehranjivanja uhljeba ulazi i u clanke:

http://www.index.hr/mobile/clanak.as...esti&id=817583

"Sad se vratite na posao, bandu treba nahraniti

01. SVIBNJA 2015. | R.I.A., R.I.C."
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 10:15   #5565
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Jos jedna od mojih terminologija poput prehranjivanja uhljeba ulazi i u clanke:

http://www.index.hr/mobile/clanak.as...esti&id=817583

"Sad se vratite na posao, bandu treba nahraniti

01. SVIBNJA 2015. | R.I.A., R.I.C."
"Ured za koordinaciju sustava procijene ucinka propisa"

A tko provjerava da li je sustav procijene ucinka propisa dobro koordiniran?
newone is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 11:32   #5566
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
A koliko ih više košta život neg da su u hr?
Cisto za tvoj info, u Njemackoj je u ducanima sve jeftinije nego u Hrvatskoj. Od hrane do kucnih potrepstina.

U istom Lidlu kao i u Hrvatskoj.

Skuplji su renta za stan i luksuzi tipa kafancenje i cuge po krcmama, cigarete...

Ja kao samac s nesto vise od prosjecne njemacke place ustedim skoro dvije prosjecne hrvatske place na mjesec, ziveci doslovno istim nacinom zivota i standardom kao i u Hrvatskoj.

Trkeljas kroz prizmu predrasuda temeljenih na krajnjem neznanju.
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 11:35   #5567
Tocno. A evo i kakve su cijene u Irskoj kad se usporede s banana drzavom uhljeba:
https://www.google.ie/amp/amp.index....jednog-detalja
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 11:36   #5568
Znači, plaća je 2700 eura, a trošiš 1300?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 12:11   #5569
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Znači, plaća je 2700 eura, a trošiš 1300?
Da, skoro da si u brojku pogodio.

S time da zivim u profi flatshareu, a ne u svom osobnom iznajmljenom.

Ali opet - potrosim na sebe poprilicno, pa se to kompenzira
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 12:16   #5570
Pretpostavljam, profi flatshare je nešto skulji?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 12:24   #5571
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam, profi flatshare je nešto skulji?
Mrvicu, vise je stvar ekipe koja se okupi i drzanja do urednosti i uredjenosti stana (studosi imaju svoj lifestyle, ko i svugdje).

Tu gdje sam ja studentski flatshare je od 180-300€/mj. s rezijama, profi ekipe koje su popecale bolje stanove placaju 250-375€ s rezijama.

Ja placam 325€\mj. za 18 kvadrata namjestene sobe + zajednicka dnevna s telkom i zajednicka kuhinja sa doslovno svim mogucim uredjajima i posudjem.
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 12:27   #5572
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
Mrvicu, vise je stvar ekipe koja se okupi i drzanja do urednosti i uredjenosti stana (studosi imaju svoj lifestyle, ko i svugdje).

Tu gdje sam ja studentski flatshare je od 180-300€/mj. s rezijama, profi ekipe koje su popecale bolje stanove placaju 250-375€ s rezijama.

Ja placam 325€\mj. za 18 kvadrata namjestene sobe + zajednicka dnevna s telkom i zajednicka kuhinja sa doslovno svim mogucim uredjajima i posudjem.


Nije ni čudo koliko zaradiš s obzirom u kakvim uvjetima zivis, 18 kvadrata je malo veca garaža ali svako ima svoj ukus i stil života


Sent from my iPhone using Tapatalk
croatiacroatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 12:32   #5573
Quote:
croatiadevil kaže: Pogledaj post
Nije ni čudo koliko zaradiš s obzirom u kakvim uvjetima zivis, 18 kvadrata je malo veca garaža ali svako ima svoj ukus i stil života


Sent from my iPhone using Tapatalk
Cuj, ja sam samac, u sobi imam sve kaj mi treba kad dodjem s posla, imam kuhinju za sve sto si zelim skuhati/sloziti, imam dnevnu ako mi se izlezava i gleda telka (nju opce ni ne koristim).

Dodjem s posla u 18, imam neko drustvo ako zelim, popijemo kavu/pivu, nemam ako ne zelim i odem u sobu spavati.

Placati extra 300-400€/mj. za luksuz da svih 20 tanjura iskljucivo samo i ja koristim ili za 30 minuta kupaone na dan mi je bezveze.

Nijemci tako zive i njima ne smeta (stovise), ne vidim zasto bih ja bio posebniji i imao potrebu za jos vecim komforom.

Drugo je kad imas obitelj, ili kad nekog nadjes, naravno da cemo u svoj stan.
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 12:33   #5574
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
Mrvicu, vise je stvar ekipe koja se okupi i drzanja do urednosti i uredjenosti stana (studosi imaju svoj lifestyle, ko i svugdje).

Tu gdje sam ja studentski flatshare je od 180-300€/mj. s rezijama, profi ekipe koje su popecale bolje stanove placaju 250-375€ s rezijama.

Ja placam 325€\mj. za 18 kvadrata namjestene sobe + zajednicka dnevna s telkom i zajednicka kuhinja sa doslovno svim mogucim uredjajima i posudjem.
U HR bi živio u babinoj kući / stanu kvadrature malo ispod 100 kvadrata + teren, u biti besplatno (izuzev režija)
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 12:36   #5575
Prava istina o "egzodusu Hrvata"?

Quote:
croatiadevil kaže: Pogledaj post
Nije ni čudo koliko zaradiš s obzirom u kakvim uvjetima zivis, 18 kvadrata je malo veca garaža ali svako ima svoj ukus i stil života


Sent from my iPhone using Tapatalk


Zivi odlicno. Da je ostao u hr matrixu jeo bi zastave i pecate dok uhljebi narucuju raskosna jela na pauzi na rucak. Kako ljudi odlaze tako lagano i presusuje uhljebnicka skrabica.

Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
U HR bi živio u babinoj kući / stanu kvadrature malo ispod 100 kvadrata + teren, u biti besplatno (izuzev režija)

Dakle ipak nije besplatno plus nadolazeci porez za nekretnine. Onda bi covjeku kao zadnja nada da to sve poplaca barem ostala akcija HZZ-a Za sve je kriv Zavod, kaj ne?


https://youtu.be/o_BOEhXiTzc
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 12:40   #5576
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
U HR bi živio u babinoj kući / stanu kvadrature malo ispod 100 kvadrata + teren, u biti besplatno (izuzev režija)
Nemam babu sa stanom u Hrvatskoj, a da i imam, ne bi mi nakon placanja rezija i svih troskova zivota ostale dvije prosjecne hrvatske place mjesecno na stednji, uz zivot u kojem si mogu priustiti doslovno sve sto mene osobno veseli (od odjece i gadgeta, do otici doslovno bilo kud bilo kamo za vikend, bez da moram posebno stedjeti)...

Ne sudim onima kojima je tako dobro, dapace.

No bezveze mi je da pamet o troskovima zivota dijele oni koji nisu nikad u zivotu prismrdili Njemackoj ili inostranstvu, ali sve znaju o tome (ide Smotani2, ne tebe).
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 12:49   #5577
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
Nemam babu sa stanom u Hrvatskoj, a da i imam, ne bi mi nakon placanja rezija i svih troskova zivota ostale dvije prosjecne hrvatske place mjesecno na stednji, uz zivot u kojem si mogu priustiti doslovno sve sto mene osobno veseli (od odjece i gadgeta, do otici doslovno bilo kud bilo kamo za vikend, bez da moram posebno stedjeti)...

Ne sudim onima kojima je tako dobro, dapace.

No bezveze mi je da pamet o troskovima zivota dijele oni koji nisu nikad u zivotu prismrdili Njemackoj ili inostranstvu, ali sve znaju o tome (ide Smotani2, ne tebe).

A čuj, što da ti kažem super ako ti plaća to pokriva, i ako si prilagodljiv, ja se recimo ne bi mogao prilagoditi življenju s 5--10 ljudi s kojima nemam veze.

Ai mislim budi iskren, pa reci kolike su šanse da bi pristao na sličan aranžman u HR?
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 12:52   #5578
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
A čuj, što da ti kažem super ako ti plaća to pokriva, i ako si prilagodljiv, ja se recimo ne bi mogao prilagoditi življenju s 5--10 ljudi s kojima nemam veze.

Ai mislim budi iskren, pa reci kolike su šanse da bi pristao na sličan aranžman u HR?
Pa naravno da bi pristao za iste novce,a na za našu crkavicu.Čovjek je napisao da uštedi dvije naše prosječne plaće.
__________________
Promeniću svet do kraja pesme.EKV
hrvatina_i_po is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 12:52   #5579
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Zivi odlicno.




Dakle ipak nije besplatno plus nadolazeci porez za nekretnine. Onda bi covjeku kao zadnja nada da to sve poplaca barem ostala akcija HZZ-a Za sve je kriv Zavod, kaj ne?


https://youtu.be/o_BOEhXiTzc
Bezveze se radi panika oko nekretninskog poreza, prvo postoji kvadratura iznad koje se plaća porez, mislim da je to 50 kvadrata po osobi, tako da zapravo taj porez neće biti Bog zna što visok.
A osim toga, ako si podstanar, porez nećeš ni plaćati.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 12:56   #5580
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Bezveze se radi panika oko nekretninskog poreza, prvo postoji kvadratura iznad koje se plaća porez, mislim da je to 50 kvadrata po osobi, tako da zapravo taj porez neće biti Bog zna što visok.
A osim toga, ako si podstanar, porez nećeš ni plaćati.


Je ali podstanarstvo ne moze placati od zastava i pecata. Ustvari pardon moze - barem tijekom ljetne sezone ako se ukljuci u izuzetnu akciju Za sve je kriv Zavod koju su kako mozemo vidjeti cak i klinci prokuzili i recenzirali u ovom videu
https://youtu.be/TTy3VrOzCEs
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:00.