Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2017., 14:52   #381
7 dana bez novosti?
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 16:34   #382
U stripovima kada piše npr. Tekst: Sclavi, Crtež: Freghieri, mi doznajemo ko je crtao i pisao, a ko je ustvari scenarista stripa, ko je osmislio priču, toga nema nigde, ni na koricama..zna li neko kako to ide?
__________________
Daily Comic Mind
yoda33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 21:56   #383
Večeras kupljeno u SNK: Zagor Extra - Zmajeva usta
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 22:24   #384
Quote:
yoda33 kaže: Pogledaj post
U stripovima kada piše npr. Tekst: Sclavi, Crtež: Freghieri, mi doznajemo ko je crtao i pisao, a ko je ustvari scenarista stripa, ko je osmislio priču, toga nema nigde, ni na koricama..zna li neko kako to ide?
Ja sam uvijek pretpostavljao da tko piše tekst da je i scenarist. Ako je tekst sclavi, onda je njegov scenarij.
Čitam zagora ova novija izdanja. Trenutačno je Burratini najbolji pisac za zagora.
__________________
Sudija mora biti strog, ali mora umeti i da pokaže milost.... To je lice pravde.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 16:36   #385
Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
Ja sam uvijek pretpostavljao da tko piše tekst da je i scenarist.
Ja sam isto mislio da se na to odnosi
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Večeras kupljeno u SNK: Zagor Extra - Zmajeva usta
Isto ga kupio prije 10-tak dana, čak niti najava nije bila na s.com kupio i redovni "Ognjena zemlja".

Zagor extra 277: Zmajeva usta



Zagor 264: Ognjena zemlja

ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 22:12   #386
Solidna će biti ta epizoda s argonautima. Više realno povijesni likovi, pa zato. Najviše mi se dopada one epizode Posljednji viking, kada je s Gruthumom išao u nepoznate zemlje tražiti prave vikinge.
A ognjena zemlja, ne dopada mi se crtež, ali solidna epizoda. Jedino se ne mogu sjetiti tog lika koji iznenadi Zagora. Samuel ili tako nešto.
__________________
Sudija mora biti strog, ali mora umeti i da pokaže milost.... To je lice pravde.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 23:16   #387
Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
Solidna će biti ta epizoda s argonautima. Više realno povijesni likovi, pa zato. Najviše mi se dopada one epizode Posljednji viking, kada je s Gruthumom išao u nepoznate zemlje tražiti prave vikinge.
A ognjena zemlja, ne dopada mi se crtež, ali solidna epizoda. Jedino se ne mogu sjetiti tog lika koji iznenadi Zagora. Samuel ili tako nešto.
Rado bi ti se pridružio u raspravi/komentiranju, ali ove nove brojeve zasad samo slažem u policu. Čitam od samog početka kronološki, mislim da je tako najbolje pošto se Zagor susreće sa mnogim neprijateljima i po nekoliko puta, pa mi glupo nekako da krenem čitat primjerice od sredine serijala gdje se susretne 2. ili 3. put sa tim i tim, onda mi fali ovo od prije

Nego, bio danas u gradu da vidim dal ima što novih paketa Zagora, i nisam mogao vjerovat' na što sam naišao. Gigant 6: Priča o Betty Wilding toliko dugo tražim, nema ga nigdje. Striparnice, njuškalo, nigdje. Zvao sam i SNK, rekli su da je to izašlo 2014. i teško da će se naći.

Kad danas na kiosku ga vidim u ponudi, idešššš bio je u kompletu sa još jednim redovnim Zagorom, za 39.90 kn :klap:



ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 08:42   #388
ReemCP: He,he, shvaćam. Na kojim si sada epizodama?
__________________
Sudija mora biti strog, ali mora umeti i da pokaže milost.... To je lice pravde.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 11:12   #389
Stao tek na SDX 60: Strvinar, od 65 stranice zapravo počinje Strvinar. S tim da sam počeo čitati od broja Slobodne Dalmacije Extra 31: Zasjeda u šumi. Znaš kako je kod nas to svakako izlazilo, nije se poštovao kronološki red kakav je orginalno u Italiji

Držim se ovog redoslijeda čitanja:

SDX 031 - SDX 075
LUX 076 - LUX 092
SDX 001 - SDX 030
LUX 093 - pa do današnjeg broja (spajanje sa redovnim negdje početkom/sredinom 2021.)

SD 001 - SD 005
LU 074 - LU 093
SD 006 - SD 071
LU 072 - LU 073
LU 094 - pa do današnjeg broja

Ljeto mi je baš zeznuto i ne stgnem puno čitati, radim neki sezonski posao. Zato jedva čekam jesen/zimu kad ću imati puno više vremena, a i netko je u temi spomenuo (mislim da forumaš Nick7) da je gušt čitati doma u toplome dok je vani ružno vrijeme

Pored Zagora, čitam i Mister Noa i druge Bonneli junake
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:03   #390
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Rado bi ti se pridružio u raspravi/komentiranju, ali ove nove brojeve zasad samo slažem u policu. Čitam od samog početka kronološki, mislim da je tako najbolje pošto se Zagor susreće sa mnogim neprijateljima i po nekoliko puta, pa mi glupo nekako da krenem čitat primjerice od sredine serijala gdje se susretne 2. ili 3. put sa tim i tim, onda mi fali ovo od prije

Nego, bio danas u gradu da vidim dal ima što novih paketa Zagora, i nisam mogao vjerovat' na što sam naišao. Gigant 6: Priča o Betty Wilding toliko dugo tražim, nema ga nigdje. Striparnice, njuškalo, nigdje. Zvao sam i SNK, rekli su da je to izašlo 2014. i teško da će se naći.

Kad danas na kiosku ga vidim u ponudi, idešššš bio je u kompletu sa još jednim redovnim Zagorom, za 39.90 kn :klap:



E na kojem si kiosku to kupio? Ako ima još koji rado bih se zaletio ako je oko Zagreba negdje...
ihrstic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 14:22   #391
Ekipa, super ste mi!

Do koje epizode izlaze Extra Zagori? Ako sam dobro razumio, to su reprintevi starih i negdje se spomenulo da ide do 2021. (ReemCP)?

Mene muči više da nikako ne mogu naći redovne Zagore od 160-200 broja. Nisam ih baš vidio ni u ovim pakiranjima od po tri?
Zna li netko je li epizoda Zagor priča u sklopu nekog maxi / klasik izdanja?
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 15:19   #392
Quote:
decec kaže: Pogledaj post
Ekipa, super ste mi!

Do koje epizode izlaze Extra Zagori? Ako sam dobro razumio, to su reprintevi starih i negdje se spomenulo da ide do 2021. (ReemCP)?

Mene muči više da nikako ne mogu naći redovne Zagore od 160-200 broja. Nisam ih baš vidio ni u ovim pakiranjima od po tri?
Zna li netko je li epizoda Zagor priča u sklopu nekog maxi / klasik izdanja?
Nisam siguran koliko brojeva, ali sam zadnje čitao da još 7 godina treba do kraja extra izdanja. Da, to su reprintovi starih brojeva.

Za te brojeve Zagora, ja sam pronašao brojeve u asteroid knjižari. Ali skupo naplaćuju stare brojeve.
Za Zagor priča, nisam siguran, ali bilo je u extra izdanju i klasik.
__________________
Sudija mora biti strog, ali mora umeti i da pokaže milost.... To je lice pravde.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 18:06   #393
Quote:
ihrstic kaže: Pogledaj post
E na kojem si kiosku to kupio? Ako ima još koji rado bih se zaletio ako je oko Zagreba negdje...
U gradu Otočac (Ličko-senjska županija). Mali grad, svega 3 kioska, ali solidna ponuda recimo, prije 10 dana ga nije bilo, znači da je prošli ili ovaj tjedan friško dostavljen na kiosk. U Zg-u pretpostavljam da bi se mogao naći jer je znatno bogatija ponuda, možda Tisak media..

Quote:
decec kaže: Pogledaj post
Do koje epizode izlaze Extra Zagori? Ako sam dobro razumio, to su reprintevi starih i negdje se spomenulo da ide do 2021. (ReemCP)?

Mene muči više da nikako ne mogu naći redovne Zagore od 160-200 broja. Nisam ih baš vidio ni u ovim pakiranjima od po tri?
Zna li netko je li epizoda Zagor priča u sklopu nekog maxi / klasik izdanja?
Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
Nisam siguran koliko brojeva, ali sam zadnje čitao da još 7 godina treba do kraja extra izdanja. Da, to su reprintovi starih brojeva.

Za te brojeve Zagora, ja sam pronašao brojeve u asteroid knjižari. Ali skupo naplaćuju stare brojeve.
Za Zagor priča, nisam siguran, ali bilo je u extra izdanju i klasik.
Trenutni Zagor Extra broj je 277 (Zmajeva usta), a neka precizna pretpostavka je da bi zadnji Extra trebao biti broj 321. To bi trebalo biti otprilike ljeto 2021., ali kako je sad Ludens ubrzao ritam, bit će to i prije. Onda onaj prvi redovni broj "Lov na vuka" je zapravo 322. broj ako gledamo kronologiju, nastavak - tu se spajaju extra i redovni brojevi, te dobivamo onda kompletnu kolekciju (naravno, ima i redovnih još dosta za izaći..).

Koliko gledam ove pakete, i redovni i extra se vrte oko 220 broja pa nadalje, barem koliko sam uspio vidjet. Evo vidim da se u paketu može već naći broj 273 extra: Grabežljivci iz Vražije doline, kojeg smo imali prilike kupiti u svibnju ove godine.

Ovo za "Zagor priča", ja sam našao taj od Slobodne Dalmacije za nekih 75kn na njuškalu (bila je i cijena poštarine u to uključena). Kako Constantine kaže, dosta skuplje idu ti stariji brojevi, od 30kn pa naviše u striparnicama. Upravo taj "Zagor priča" ima u ponudi asteroid knjižari za 100kn (2 komada su dostupna trenutno): http://skab612.com/index.php?site=po...st&oznaka=ZESD

"Zagor priča" je objavljen i u prvom Klasiku Zagora, a i u Libellus knjizi, ta "nesretna" knjiga 23, ako te više o tome zanima, odi u ovoj temi na stranicu 17, post #324.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 12:35   #394
Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
Čitam zagora ova novija izdanja. Trenutačno je Burratini najbolji pisac za zagora.


S ovim se slažem, mada se točno kaže scenarist, Buratini je jedan od važniji scenarista Zagora.
Iako bi te na jednom stripovskom forumu zbog ove izjave klanovski opredijeljeni forumaši popljuvali. To je toliko daleko otišlo da su oni opsjednuti Boselijem
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 12:53   #395
Quote:
Kruger Jr kaže: Pogledaj post
S ovim se slažem, mada se točno kaže scenarist, Buratini je jedan od važniji scenarista Zagora.
Iako bi te na jednom stripovskom forumu zbog ove izjave klanovski opredijeljeni forumaši popljuvali. To je toliko daleko otišlo da su oni opsjednuti Boselijem
Misliš na stripovi.com?
__________________
Sudija mora biti strog, ali mora umeti i da pokaže milost.... To je lice pravde.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 13:43   #396
Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
Misliš na stripovi.com?

Da, tamo su pojedinci pomalo opaljeni, ali dobro to je forum specijaliziran za strip pa im nije ni zamjeriti.


Usput, Buratini je prije nego što je postao scenarist za Zagora bio veliki fan Zagora te je salo svoje tekstove uredništvu Bonelija, nekako su ga prihvatili i postao je to što danas jeste.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 14:10   #397
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
U gradu Otočac (Ličko-senjska županija). Mali grad, svega 3 kioska, ali solidna ponuda recimo, prije 10 dana ga nije bilo, znači da je prošli ili ovaj tjedan friško dostavljen na kiosk. U Zg-u pretpostavljam da bi se mogao naći jer je znatno bogatija ponuda, možda Tisak media..
E hvala ti Ma u ZG nema neke ponude na kioscima, bar na ova 2-3 na koja ja idem, a Tisak Media nije ništa bolja. Mislim da ću jedan dan sjest u auto i obići 20-30 kioska

Ako netko zna koji kiosci ili Tisak media centri imaju malo bolju ponudu neka slobodno podijeli sa svima
ihrstic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 23:15   #398
Quote:
ihrstic kaže: Pogledaj post
E hvala ti Ma u ZG nema neke ponude na kioscima, bar na ova 2-3 na koja ja idem, a Tisak Media nije ništa bolja. Mislim da ću jedan dan sjest u auto i obići 20-30 kioska

Ako netko zna koji kiosci ili Tisak media centri imaju malo bolju ponudu neka slobodno podijeli sa svima
Nema na čemu možda sutra budem išao opet u grad, pa ću pogledat jel im još koji ostao. Iako sam ja samo ovaj vidio, tako sam sretan bio da nisam više ništa vidio oko sebe
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 20:04   #399
@ihrstic - bio danas u gradu, imali još jedan i kupio ga ako slučajno ne budeš našao, ja ti mogu poslat poštom.

Evo slike:





ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 11:37   #400
U ZG ima puno ovih s Betty W. Jučer ih je bilo bar po 5 na sniženju s jednim redovnim Zagorom u kompletu. Ja sam kupio u WEST Gateu.
Nisam siguran da Tisak Media uopće imaju Zagore? Ako da, ona je to nešto jako skromno. Vidio sam na ZG Glavni kolodvor da imaju dosta kompleta po tri broja pa tamo pogledajte isto.

Nije mi jasno za Klasik Zagore, jesu to isto reprintovi starih izdanja? Jer vidim da i oni na unutarnjim koricama se referiraju na originalne brojeve. Dok je Zagor Extra u odnosu na originalne brojeve u zaostatku oko 40 brojeva. Kako to?
decec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:56.