Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2012., 15:53   #121
Quote:
Ima kaže: Pogledaj post
i iako si mi srcu drag, bubi , kakvo izumiranje?
to je tek prazna retorika, objasnila sam zašto to vidim koji post prije ovoga.
pasmine niču ko gljive poslije kiše, mijenjaju se i "dorađuju" i ovako, samo pod čvrstom paskom kapitala.
uopće ne nužno na pseću dobrobit.
baš i nije točno...nove pasmine ne niču kao gljive poslje kiše jer je to dugotrajan proces i potrebno je ohohohoh da bi se pasmina priznala kao pasmina, hibridi niču jer je eto popularno imati američkog neo bulla i sl. no čak i tad registriraju se uzgajivačnice hibrida neo bulla i podlježu svim zakonima i normama kao i legalni uzgajivači američkog bulldoga...ignoriranjem kastracije i sterilizacije dolazi do tako velikog broja neželjenih životinja koje završavaju u azilima i nađu se na listi za udomljavanje ili eutanaziju, da su zakoni stroži i da se psi ne djele šakom i kapom misliš li da bi ih toliko bilo na ulici? da svaki idiot koji nema uzgojnu dozvolu,pa odbije kastrirat/sterilizirat svog psa plati globu od jedno 20 000kn misliš li da bi mu palo na pamet štancat 4 legla maltezera godišnje? promoviranje udomljavanje je plemenita i odlična stvar,zbilja je ali ne na ovakvim plakatima gdje se ljudi upravo odbijaju od uzimanja bilo kakve životinje jer eto imali su kupljenu njemačku dogu,kad je uginula ljudima je mali tulio još 3 godine jer misli da je njegova Bea ubila nekog tam jadnog psića sa plakata i sad neće više ništa... azile ne pune pravi uzgajivači već nepodobni roditelji koji ne mogu procjenit vlastitu djecu kad je pitanje brige o drugim bićima i naravno štanceri kojima je jedini cilj zarada.

I još sam zaboravila dodati da je ovim načinom štancanja i ne poštivanja pravila uzgoja moguće dovesti do nestajanje cijele jedne pasmine osobito na našim velebnim područjima...pasmine se sustavno uništavaju mješanjem i ne pravilnom selekcijom ( tipa više legla godišnje,parenje kuja i pasa bez uzgojnih dozvola i sl.) dolazi do slabljenja pasmine dok to na kraju nije više odličan primjerak pasmine već mješanac mješanaca koji eto bit će jako sladak i naravno pravi ljubimac ali ćeš eto platit svakih par godina operaciju od 4 000kn jer ima tešku displaziju,luksacije i sl...sve je moguće i kod udomljavanja i kod kupnje ali onaj koji nikad nije nogom kročio u azil i registriranu uzgajivačnicu nema pravo lijepiti ovako debilne plakate,a možemo se kladiti da većina nije -.-'
__________________
My greatest fear is that PMS doesn't exist and this is my real personality o.O'

Zadnje uređivanje a7x : 21.01.2012. at 15:59.
a7x is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 21:00   #122
Quote:
Ima kaže: Pogledaj post
totalni off, pa makar i dobila karton - bubi, jel se može organizirati kakva pobuna ljudi koji su zaglavili u administraciji, sad kad nam je i ministrica sama roditeljica posvojenog djeteta? to je jaaako bitno, i sama planiram posvajanje kad dođe vrijeme, a znam da su ljudi vjerojatno iscrpljeni od svega pa im ni na kraj pameti nisu pobune. možda. nudim pomoć, imam iskustva s organiziranjem tog tipa... i držim joj fige!!!

i iako si mi srcu drag, bubi , kakvo izumiranje?
to je tek prazna retorika, objasnila sam zašto to vidim koji post prije ovoga.
pasmine niču ko gljive poslije kiše, mijenjaju se i "dorađuju" i ovako, samo pod čvrstom paskom kapitala.
uopće ne nužno na pseću dobrobit.

Tesko, znas kako inace "pobune" u Hrvatskoj krecu a jos gore zavrsavaju, kao da se nista nije dogodilo.
B.A.B.E. , Rode i slicne udruge puno godina vec to "provode" no nikad nista.

Sadasnja ministrica je obecala smanjit kriterije posvajanja djeteta, i mijenjanje zakona. Vise nece bit dovoljno nazvat jednom u 3 mjeseca da bi bio "roditelj", morat ce se dijete i posjecivat. To je dobro i drago mi je zbog toga.




OT: sto se tice izumiranja, mislim na izumiranje odredjene pasmine. Naravno da se sve mijenja i svako zivo bice evoluira.
No problem je sto kao sto si sama rekla, ljudi previse uplicu prste u to i mijenjaju pasmine sve vise i vise. Za mene je to izumiranje vrste. Ako je odredjena pasmina po danasnjim standardima bila bijele boje, a za 10 godina je sarena, to je posve druga pasmina, bez obzira sto je ona na molekularnoj razini skoro pa ista, no eto promjenjen je gen za boju.

Ako je pas bijel, treba ostat bijel, ne crn, ne ljubicast!
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 09:05   #123
ok, neka djevojka ovdje pita tko je kamo kročio, pa čist da se legitimiram ako je nužno.
kao što sam rekla, kročila i volontirala sam po "azilima" i šinterajima i kod nas i u americi. nije mi to nepoznato.
u tzv. "legitimnu" uzgajivačnicu ne mislim ulaziti, nemam zašto. smatram da neću time biti niš bolje kvalificirana za... bilo što.

"izumiranje" pasmina, ako je zaista problem (što ne znam, zvuči mi nategnuto), onda je problem samo ljudima. to sam već razjasnila. psa je savršeno baš briga jel mu dijete plavo, žuto s tufnicama, etc...
ne možemo nijekati da je uzgoj pasmina biznis, i to dobar. zašto se to maskira u pseću "dobrobit"? koji to ekosustav ne bi podnio nestanak pasmina? možda jedan sustav ne bi, a to su neke ljudske frustre nazvane "kinologijom".

naravno da bi bilo idealno da se svatko odgovorno brine za životinje s kojima živi, i to jest argument protiv "štancera", jer ne tretiraju pse dobro, ali sve ostalo je lupetanje.
tzv. štancera kao takvih ne bi ni bilo da ne propagiramo kupjnu "rasnih" pasa.
a to rade uzgajivači i ljudi koji ih kupuju. e, pa, sad - tko je tu OPET suodgovoran?!
Ima is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 09:07   #124
@bubi - znam da je to opačić rekla. niš, onda sad čekamo i držimo fige. mislim da bi bilo nužno olabaviti još neke detalje u zakonu, al kao što rekoh... sljeduje mi kartončina . držim fige i tebi i tvojima!!
Ima is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 15:34   #125
Quote:
Ima kaže: Pogledaj post
... sljeduje mi kartončina . držim fige i tebi i tvojima!!
Neće još, ali ako nastavite, vjerojatnost hlađenja za oboje se povećava
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 15:33   #126
Udomljavanje, definitivno!
Zbog toga jer ću barem nekom peseku ili nekom mačku pokušat vratit vjeru u ljude i spasit mu život (budući da u šinterajima imaju određeno vrijeme boravka)...
A one uzgajivačnice
__________________
...I can't help myself...
The Perkins is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 19:21   #127
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Na primjer, želim njemačku dogu...
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Bravo! Znači svi vi koji podržavate udomljavanje životinja spadate u kategoriju pravih ljubitelja istih a mi koji ih kupujemo smo snobovi. Neće ići.
Ne možete nekome uskraćivati mogućnost izbora.
imala sam "kupljenu" kokericu i kada je umrla (nakon 18 god), nakon vremena koje mi je trebalo za preboljavanje, javila sam u azile da čim dobe zlatnu kokericu da mi se jave..
jer sam željela baš kokericu..a istovremeno sam željela i spasiti barem jednog psa..
i vrlo brzo su mi javili da su zaprimili čistokrvnu kokericu, 3 godine staru, slijepu (ali to mi ništa nije značilo), ostavljenu na zimi..tako da te razumijem..
obožavam pse i nitko sretniji od mene da su azili i šinteraji prazni..
ali postoje ljudi koji žele baš određenu vrstu pasmine..iz bilo kojeg razloga..
nisam pročitala temu, ali sudeći prema ovome- ružno je da se takvi nazivaju snobovima i slično..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 01:20   #128
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
imala sam "kupljenu" kokericu i kada je umrla (nakon 18 god), nakon vremena koje mi je trebalo za preboljavanje, javila sam u azile da čim dobe zlatnu kokericu da mi se jave..
jer sam željela baš kokericu..a istovremeno sam željela i spasiti barem jednog psa..
i vrlo brzo su mi javili da su zaprimili čistokrvnu kokericu, 3 godine staru, slijepu (ali to mi ništa nije značilo), ostavljenu na zimi..tako da te razumijem..
obožavam pse i nitko sretniji od mene da su azili i šinteraji prazni..
ali postoje ljudi koji žele baš određenu vrstu pasmine..iz bilo kojeg razloga..
nisam pročitala temu, ali sudeći prema ovome- ružno je da se takvi nazivaju snobovima i slično..
jesi ti na kraju udomila tu slijepu kokericu ili nisi? ako jesi..svaka ti čast..
uglavnom..udomljavanje uvijek i zauvijek ponosna vođa čopora :P jednog mješanca
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 01:27   #129
Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
jesi ti na kraju udomila tu slijepu kokericu ili nisi? ako jesi..svaka ti čast..
uglavnom..udomljavanje uvijek i zauvijek ponosna vođa čopora :P jednog mješanca
Udomila štene od Škotskog ovčara,zapravo prisililil me!Evo sad ima 13 godina i ne bi ju mjenjala za ništa!Dobila je na poklon.Udomila mače koje sam našla u jarku,isto tako ne bi mjenjala niti za jednu čistu.Osim kad mi se u 3 ujutro uvlači u krevet,onda bi ju za rep i kroz prozor!Sad u drugom stanu opet bi udomila odraslog psa ali dečko ne da.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 13:34   #130
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Sad u drugom stanu opet bi udomila odraslog psa ali dečko ne da.
nije ni moj dao... al sam ja bila dosadna ko uš. sad je on taj koji misli da voli psa više od mene ..uvuku se te male beštije odmah pod kožu
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 15:48   #131
Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
jesi ti na kraju udomila tu slijepu kokericu ili nisi? ako jesi..svaka ti čast..
uglavnom..udomljavanje uvijek i zauvijek ponosna vođa čopora :P jednog mješanca
naravno da jesam
čula sam već puno puta da su psi iz šinteraja drugačiji i kad povučem paralelu između njih dvije-ima tu istine..prva je bila grofica, došla u stan sa 3 mjeseca, bila razmažena do zla boga..jedan od primjera- nije grofica htjela piti "ustajalu" vodu, već si pred njom morao svaki puta pustiti vodu iz pipe, da ona vidi kako teče i tek tada bi pila vodu, jer je jl'te, morala biti svježa
a ova..da ju stavim da visi sa lustera, visila bi nama za ljubav..
toliko skromno i nježno biće..osjetiš njenu zahvalnost u svakom danu..ma prekrasna je..
dobro kaže pedigreova reklama- psi su zakon..tko ih ne bi volio
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 20:45   #132
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
naravno da jesam
čula sam već puno puta da su psi iz šinteraja drugačiji i kad povučem paralelu između njih dvije-ima tu istine..prva je bila grofica, došla u stan sa 3 mjeseca, bila razmažena do zla boga..jedan od primjera- nije grofica htjela piti "ustajalu" vodu, već si pred njom morao svaki puta pustiti vodu iz pipe, da ona vidi kako teče i tek tada bi pila vodu, jer je jl'te, morala biti svježa
a ova..da ju stavim da visi sa lustera, visila bi nama za ljubav..
toliko skromno i nježno biće..osjetiš njenu zahvalnost u svakom danu..ma prekrasna je..
dobro kaže pedigreova reklama- psi su zakon..tko ih ne bi volio
baš lijepo ) divim se ljudima koji udome neku "hendikepiranu" životinju
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 00:38   #133
Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
nije ni moj dao... al sam ja bila dosadna ko uš. sad je on taj koji misli da voli psa više od mene ..uvuku se te male beštije odmah pod kožu

Eee to je tako.

Moj stari nije znao da imamo psa u stanu od 60 kvadrata 2 mjeseca xD srecom nije skoro pa nikako lajala,no kad bi, mi bi rekli to vani

I onda skuzi da ga pravimo budalom, i nasao ju... i odmah dao mami ultimatum, ili pas ili on.. mama rekla nek on slobodno ode.

Naravno nije otisao, pas ostao, i sad ju on seta, pazi da ima vode i hrane xD
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 08:07   #134
Quote:
BUBI69 kaže: Pogledaj post
Eee to je tako.
Moj stari nije znao da imamo psa u stanu od 60 kvadrata 2 mjeseca xD srecom nije skoro pa nikako lajala,no kad bi, mi bi rekli to vani

I onda skuzi da ga pravimo budalom, i nasao ju... i odmah dao mami ultimatum, ili pas ili on.. mama rekla nek on slobodno ode.

Naravno nije otisao, pas ostao, i sad ju on seta, pazi da ima vode i hrane xD

TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:39.