Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2008., 17:38   #21
Question gdje podici papire za razvod braka? hitno !

pozdrav...

pitanje je gdje da podignem papire za rastavu braka.... zivim u zg zupaniji, vjencani smo u zagrebu, zivimo 20ak km dalje u gradicu kraj zagreba... da li u zagrebu ili u mjestu trenutnog prebivalista i gdje, na opcini, sudu....

nisam uspio naci nigdje odgovor na ovo pa sam otvorio novi topic...

puno hvala na odgovorima

pozdrav
yebiwetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 18:34   #22
Quote:
yebiwetar kaže: Pogledaj post
pozdrav...

pitanje je gdje da podignem papire za rastavu braka.... zivim u zg zupaniji, vjencani smo u zagrebu, zivimo 20ak km dalje u gradicu kraj zagreba... da li u zagrebu ili u mjestu trenutnog prebivalista i gdje, na opcini, sudu....

nisam uspio naci nigdje odgovor na ovo pa sam otvorio novi topic...

puno hvala na odgovorima

pozdrav

netrebas dizati papire za razvod,moras priloziti vjencani list ne stariji od 6mj,rodni list djeteta-ako ih imate.,moras rucno napisati zahtjev za razvod braka.sporazumno ili tuzbom-ako se jedan od supruznika ne slaze sa razvodom.ako imate djece to treba naglasiti tada je sve slozenije i duze traje.kad prikupis sve dokumente sa zahtjevom odneses na sud u mjestu gdje zivis i cekas poziv za prvo rociste.
__________________
be happy
yopita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 14:02   #23
iako je razvod sporazuman mora se ic na to prvo rociste, drugo kako god vec to ide??

Zadnje uređivanje aina_mo : 09.09.2008. at 14:02. Reason: ...
aina_mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 09:36   #24
Htjela bih samo skrenuti pažnju na to da se prvo pokreće postupak pri sudu a tek nakon prvog ročišta upućuje na mirenje.
Citiram dio teksta sa stranica b.a.b.e.:
Quote:
Prijašnji propisi su obavezivali stranke koje namjeravaju pokrenuti postupak razvoda braka, da prije pokretanja postupka pred sudom moraju pokrenuti i dovršiti postupak posredovanja pred nadležnim centrom za socijalnu skrb. Tek nakon dovršetka ovog postupka i uz odgovarajući zapisnik centra za socijalnu skrb koje su po neuspjelom posredovanju od centra dobile, imale su se pravo radi razvoda braka obratiti se sudu podnošenje tužbe ili zahtjeva za sporazumni razvod braka.
Danas, i to od 1.1.2006. godine ovaj postupak se pokreće na bitno drugačiji način. Prema sadašnjim propisima, stranke prvo moraju podnijeti tužbu ili sporazumni zahtjev za razvod braka sudu, nakon čega sud zakazuje prvo ročište. Na tom prvom ročištu sud će zatražiti od bračnih drugova da odmah izjave kojem se posredovatelju žele obratiti radi pokušaja posredovanja , dakle radi pokušaja uklanjanja bračnih nesuglasica odnosno dogovora o uređenju pravnih posljedica razvoda braka. Ukoliko se stranke o ovom nisu sporazumjele, sud mora bez odgode, dakle odmah na prvom ročištu, po službenoj dužnosti donijeti odluku o izboru posredovatelja i dostaviti je posredovatelju.
izvor:
http://www.babe.hr/v2/index.php?opci...&id=26&jezik=h
zbunjoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 13:48   #25
Nisam ona ista lara koju ste pitali ali igrom slucaja razvela sam se prije godinu dana i imam malodobno dijete tako da znam. Moze se ici na sporazumni razvod bez obzira da li imate dijete ili ne. Prvo sta se treba napraviti je dati zahtjev na sud za sporazumni razvod braka, nakon toga sud pozove vas i supruznika na 1 rociste.
lara32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 00:05   #26
mene zanimakoliko malodobno djete treba imati godina da bi mogla
podnjeti zahtjev za razvod braka
dijete nema još ni godinu dana
alex-vran is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 09:13   #27
treba navršiti godinu dana
zbunjoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 10:28   #28
Molio bi sve koji su imali nekog odvjetnika (a s koji msu bili više manje zadovoljni) preporuku na PM (U zg)
nisam baš sam za pisat ovakve stvari
markoh35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 19:52   #29
Lara pitanje!
Moj muž želi razvod našeg braka, ja sam iz slovenije, on je hrvat, brak smo sklopili na Braču....kako to ide? dal se ja moram di pojaviti ili ne? mogu li poslat samo svog advokata?

hvala!
Žal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 12:24   #30
Dobar odvjetnik za razvod?

Quote:
markoh35 kaže: Pogledaj post
Molio bi sve koji su imali nekog odvjetnika (a s koji msu bili više manje zadovoljni) preporuku na PM (U zg)
nisam baš sam za pisat ovakve stvari
Ljubazno molim da ukoliko imate za preporučiti odvjetnika s čijim ste radom i zalaganjem bili zadovoljni u brakorazvodnom postupku da mi javite na PM kontakt informacije za odvjetnika u Zagrebu...
cavaliero is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 13:06   #31
molim pomoć
imam 2 male djece od kojih mlađe još nema ni 6 mjeseci. ne mogu još tražiti razvod iii mogu

ove predloške koje je lara pisala-da li to moram preko odvjetrnika ili to možemo sami nositi na sud

molim na pp savjet za odvjetnika dobrog u st

hvala
Verdana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 22:05   #32
Kako sastaviti tužbu za rastavu braka?čini mi se da ova na prvoj stranici nije dobra kad več dolje ima presuda.
KoiMiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 22:18   #33
Quote:
KoiMiki kaže: Pogledaj post
Kako sastaviti tužbu za rastavu braka?čini mi se da ova na prvoj stranici nije dobra kad več dolje ima presuda.
Krivo ti se čini, dobra je.
Pročitaj pažljivije što piše (bold):

c/p:

Kako su ispunjene pretpostavke za razvod braka i kako nema mogućnosti da sezajednica života nastavi , to tužiteljica predlaže da Naslovni sud nakon provedenog postupka donese slijedeću;

P R E S U D U
...
soddisfatta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 16:11   #34
1.Tko određuje vrijednost tok predmeta i dali se to treba napisat
2. ovo pod brojem 3 u tužbi mi nestoji kad tek kad predam tužbu sud određuje koji če CZSS posredovat,a ovdje je več proveden postupak posredovanja.
3. Pod brojem 4 stranke su suglasne da se djete dodijeli tom i tom,kako ako se stranke ne dogovore kome če iči dijete ili sud donese odluku.
4. dali presudu treba pisati u tužbi ili to sud napiše prilikom odluke.

Nekužim ovu tužbu molio bih nekog da mi objasni detaljno ovo?
KoiMiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 16:50   #35
Molim savjet oko slijedeće situacije. Suprug ne pristaje na sporazumni razvod, tj. razvod uopće - odnosno i dalje želi spašavati brak koji je došao svom kraju. Namjeravam se iseliti iz podstanarskog stana, imovine nemamo, djece nemamo.
Nakon nekog vremena kad se suprug privikne na novu situaciju pokušala bih mu još jednom ponuditi zahtjev za sporazumni razvod. Da li trebam pričekati neko vrijeme otkad odselim, budući da sud razmatra razdoblje prestanka faktične zajednice. Formalno, nikad nismo ni živjeli u zajednici budući da smo oboje još uvijek prebivalištem prijavljeni svatko kod svojih roditelja a boravište nikad nismo prijavili.
malerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 17:59   #36
Postoji li neki konkretni razlog zašto sporazumni, a ne tužbom? Obzirom da nemate djece i imovine...
soddisfatta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 10:03   #37
Ma zato što bih htjela pokušati rješiti to na najkraći i najbezbolniji način, jer ni njemu nije do suda i tužakanja, on samo ne vjeruje da smo stvarno došli svom kraju. Jednostrana ljubav......
malerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 14:52   #38
ja sam danas predao svoj predložak
morao je biti u pet primjeraka
i prilozi ne smiju biti stariji od 6 mjeseci
vjenčani list valjda zato da se vidi da se nismo već rastali
a da smo to zaboravili
a rodni listovi djece valja zato da se vidi
ne znam, ne pada mi na pamet razlika između rodnog lista starog
pet ili sedam mjeseci
zgzeljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 13:04   #39
Quote:
Verdana kaže: Pogledaj post
molim pomoć
imam 2 male djece od kojih mlađe još nema ni 6 mjeseci. ne mogu još tražiti razvod iii mogu

ove predloške koje je lara pisala-da li to moram preko odvjetrnika ili to možemo sami nositi na sud

molim na pp savjet za odvjetnika dobrog u st

hvala
Ti mozes pokrenuti razvod braka i prije nego djeca navrse godinu dana, ali muz ne smije. Sustav te zastitio.
bossy_kt is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 21:08   #40
molim pomoć

Molim pomoć

Udala sam se prije godinu dana i zatrudnila, sada sam u 9 mj. trudnoće.
Odlučila sam se rastati jer me suprug tuče i psihički zlostavlja, a i dva puta me prevario.
Rekli su mi da to nije moguće do djetetove 1 godine života, ali ja bih to učinila što prije jer me strah za mene i dijete.
Malichka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:21.