Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2009., 03:49   #81
Ovako, imam jedan problem koji je bi možda pripadao u ovu temu.
Prije 5-6 mjeseci , nakon brijanja, na sluznici sam primjetila nekakvu bijelu izbočinu, koja izgleda kao mali prištić. Prvo sam mislila da je to možda upaljeno od brijanja ili urasla dlaka, ali evo to je još uvijek tu. Probala sam istisnuti, ali ne ide. Ne boli, ne svrbi, ne raste, ali na dodir se osjeti.
Znate li možda što bi to moglo biti?
__________________
Love is only a feeling...

*prodaja*
FreakyFunky STAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 10:06   #82
Quote:
FreakyFunky STAR kaže: Pogledaj post
Ovako, imam jedan problem koji je bi možda pripadao u ovu temu.
Prije 5-6 mjeseci , nakon brijanja, na sluznici sam primjetila nekakvu bijelu izbočinu, koja izgleda kao mali prištić. Prvo sam mislila da je to možda upaljeno od brijanja ili urasla dlaka, ali evo to je još uvijek tu. Probala sam istisnuti, ali ne ide. Ne boli, ne svrbi, ne raste, ali na dodir se osjeti.
Znate li možda što bi to moglo biti?
Imam istu stvar vec neko vrijeme, meni je doktor rekao da je to mini cista i da se nemam oko cega brinut, od kad sam ih(3) nasla nit su narasle niti se promjenile u obliku i sve je kako je doktor i objasnio.
Ne brini samo pazi kad se brijes, ovisno gdje je.
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 19:00   #83
Quote:
Het kaže: Pogledaj post
Imam istu stvar vec neko vrijeme, meni je doktor rekao da je to mini cista i da se nemam oko cega brinut, od kad sam ih(3) nasla nit su narasle niti se promjenile u obliku i sve je kako je doktor i objasnio.
Ne brini samo pazi kad se brijes, ovisno gdje je.
A jel znaš možda kako da se toga riješim?
__________________
Love is only a feeling...

*prodaja*
FreakyFunky STAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 19:08   #84
Quote:
FreakyFunky STAR kaže: Pogledaj post
A jel znaš možda kako da se toga riješim?
Hmmm..To i mene brine već duže vrijeme..ja se puno brijem, baš onako sveposvuda, i očito je da te proklete dlačice urastaju.. Isto tak već imam jedno 3 tih "bijelih" duže vrijeme i kad sam skužila, prvo sam se šokirala, no zaključak je pao da nisu bradavice, nemoguće..Onak, jedna mi je točno hmm, kak da se izrazim na sredini (na "usni", di se ipak ne brijem, ono baš malo ispod ispod klit..) i ko mini bijeli prištić koji se ne miče, ne širi nit ništ

Imala sam već prije dosta god jednu gadno uraslu dlaku između prepona, probat ću se sjetiti koju sam kremu koristila..
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 19:29   #85
Quote:
FreakyFunky STAR kaže: Pogledaj post
A jel znaš možda kako da se toga riješim?
Koliko me pamet sluzi meni je doktor rekao da to pustim na miru posto ne radi nikakvu 'stetu' ali ako bi mi smetalo iz estetskih razloga da se mogu odstraniti kod njega u ordinaciji uz lokalni anaestetik. Meni bas previse ne smeta nit me tangira, sitne su a kako ne mjenjaju oblik ni velicinu vise ni ne obracam paznju.

Ja sam ih dobila na 'poklon' nakon puno hokus pokusa sa raznom kontracepcijom i uzrokovane su naglim promjenama levela hormona u mom tijelu, postoji mogucnost (kad se prestanem maltrat trazeci neku kontracepciju koja mi pase) da se same od sebe povuku no meni je sasvim svejedno.

Tebi mozda nisu sitne kao meni ili su mozda na nezgodnom mjestu, ne znam no u svakom slucaju mene je doktor uvjerio da nema razloga za brigu osim mozda estetike no kao sta sam rekla ne smeta me bas a i ne vide se samo tako.
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 02:18   #86
Cure, hvala vam na odgovorima!
Da, meni estetski to smeta, nije preveliko, ali izgleda kao upaljeni prištić i osjeti se na dodir pa bi se voljela nekako toga riješiti. Stoga, ako saznate za neku kremicu ili ursula1000 sjetiš se imena one koju si koristila, javite!
__________________
Love is only a feeling...

*prodaja*
FreakyFunky STAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 03:44   #87
Dakle, kako pobogu doci do condiloxa? pitala sam gin. koju dosta placam, dal' ja za to mogu dobiti recepti i sama koristiti na sto me ona odkantala samo tako. A sada citam kako ste neki dobili recept za podofilin..??
gdi kako sto?
i jos jedno pitanjce. sto je sa tom "ALDARA" kremom? ima li je kod nas za kupiti ili ju treba naruciti? u tom slucaju, moze li se platiti paypalom?

hvala ljudi

..a moja vam je preporuka da ipak ako nemate dijagnozu odete i napravite hpv genotipizaciju. ja sam u pocetku mislila sve samo ne da su u pitanju kondilomi. nije mi bilo ni na kraj pameti da bi ih mogla imati. cak sam prije mislila da je u pitanju neka sitna benigna promjena, a kad tamo..

nekazem da mora biti, samo da je bolje imati tocnu informaciju. nije za zezati se.

__________________
ɹǝʇsoʞɹǝ1oɹ
"It is right it should be so; Man was made for joy and woe; And when this we rightly know, Thro' the world we safely go." .. William Blake
boGhi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 09:35   #88
Quote:
boGhi kaže: Pogledaj post
Dakle, kako pobogu doci do condiloxa? pitala sam gin. koju dosta placam, dal' ja za to mogu dobiti recepti i sama koristiti na sto me ona odkantala samo tako. A sada citam kako ste neki dobili recept za podofilin..??
gdi kako sto?
i jos jedno pitanjce. sto je sa tom "ALDARA" kremom? ima li je kod nas za kupiti ili ju treba naruciti? u tom slucaju, moze li se platiti paypalom?

hvala ljudi

..a moja vam je preporuka da ipak ako nemate dijagnozu odete i napravite hpv genotipizaciju. ja sam u pocetku mislila sve samo ne da su u pitanju kondilomi. nije mi bilo ni na kraj pameti da bi ih mogla imati. cak sam prije mislila da je u pitanju neka sitna benigna promjena, a kad tamo..

nekazem da mora biti, samo da je bolje imati tocnu informaciju. nije za zezati se.



mislim da aldare ima kod nas jer se koristi tj. cure su je kupovale da bih ih ginić premazivao s njom e sad gdje su je kupovale nemmam pojma,uglavnom znam da košta 1000 kn

mislim da je podofilin i ova druga tekućina znatno jeftinija a i tko zna možda će ti negdje dati bez recepta,treba ih pitati u ljekarni
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 22:42   #89
hvala ti valneahana

otishla sam u apoteku i dobila info da se i condilox i aldara mogu naručiti u ljekarni na Dolcu, i to bez recepta!

Za cijene ne znam. idem pitati sutra pa upishem.
__________________
ɹǝʇsoʞɹǝ1oɹ
"It is right it should be so; Man was made for joy and woe; And when this we rightly know, Thro' the world we safely go." .. William Blake
boGhi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 21:21   #90
POMOĆ!!Genitalne bradavice!!Što je ako nije HPV!?!

Ovako..prije par mjeseci sam primjetila bradavice oko anusa koje su se počele širiti .. iako još uvijek nisam spolno aktivna,prepala sam se da imam HPV te sam otišla na testiranje koje je ispalo NEGATIVNO.E sad,pitanje na koje mi ni ginekolog ni liječnik opće prakse nisu dali odgovor..kako,zašto i od čega se to pojavilo???Što bi to moglo biti?? Tražila sam po interenetu i uz takvu se pojavu veže samo HPV..kako su onda meni nalazi negativni??Molim Vas,ako se netko susreo sa ovom groznom pojavom i zna što bi to moglo biti,neka mi objasni.Ja sam dobila uputnicu za dermatologa ali mi je jako neugodno otići..još se više bojim ako će to trebati kirurški uklanjati..joooj Puuuno hvala
Krafna007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 02:06   #91
ja ću samo ispričati svoje iskustvo..
Depilirala sam se i osjetila pod rukom izraslinu, nisam znala što je,mislila sam isprva da je prišt. Imam stalnog prtnera,on je na sreću otišao kod dermatologa jer je imao neku promjenu na licu, ali je usput spomenuo kako ima nešto na prepuciju, što se pojavilo nakon nekih tjedn dana poslije mog opažanja moje bradavice. Dijagnoza njegova-kondilom. Išao je jednom do dva put (kako- kada) na tjedan na premazivanje podofilinom, i nestalo mu je nakon nekih dva tjedna. No ja, u međuvremenu sam se obratila svom giniću, koji je rekao da to nije ništa, da se on neće igrati s tim jer se liječi citostatikom (podofilinom). Dolazila sam na redovne kontrole, a kondilomi su se širili i razmnožavali. odlučila sam stvar uzeti u svoje ruke, jer ovaj kreten viče da je sve ok, a ono buja i buja. Nit sexa, nit ičega. Bojala sam se tuširati jer svaki put bar jedan više kondilom. Sredila sam si pregled u bolnici, jedan predivan ginekolog me je pogledao kolposkopom i dijagnoza je bila KONDILOMI, što sam već znala. Podhitno sam počela s premazovanjem podofilinom, dvaput na tjedan u bolnici, ali nikako mi nije pomagalo. Nisam željela na "operaciju" jer bih morala ležati na odjelu gdje radi od dragog mama. Doktor je na kraju donio konačno odluku, da ipak moram na stol. I nije mogao garantirati da se nakon toga neće ponovno pojavljivati kondilomi. Ležala sam 3 dana u bonici, bilo je ok. Ništa strašno, ahvat traje svega 15- tak minuta. Bila sam u općoj anesteziji, iz koje su me jedva probudili ... To je t nešto sa strujom, elektro...neznam sad točno. Poslije sam se super osjećala, morala sam nositi gazu tjedan dana između nogu, i mazati se Dermazinom (jer su to opekiline, ipak se prži strujom) Dva tjedna sam se bojala imati spolni odnos, nakon toga dva mjeseca sa kondomom, a sada sve normalno. Od operacije je prošlo 9 mjeseci, i papa je uredan, i nije mi se ništa vratilo. Plašili su me, pošto smo i dragi i ja zaraženi da se nećemo moći riješiti kondiloma jer je virus u nama i da ćemo stalno jedno s drugoga prenositi..no zasada nije tako.. Nisam ništa pila za poboljšanje imuniteta, inače mi je imunitet u banani.. tako da eto..jedno donekle pozitivno iskustvo..nije bio smak svijeta, iako sam na početku mislila da neću preživjeti..ali sve je dobro što se dpbrp svrši nadam se da je svršilo ) cmoooookaaa
madima150 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 00:30   #92
ima neko iskustva s tim kondilomima?
jel cest slucaj da se sami od sebe povuku ?? (bez ikakvih tretmana).

citala sam da ima slucaja da se povuku, ali nisam naisla na informaciju nakon koliko vremena...

inace nisam bas sklona nikakvim infekcijama, imam jak imunitet. al bojim se da sam ih dobila sad ?
a s druge strane se nadam ako i jesu kondilomi u pitanju, da zbog uobicajeno jakog imuniteta ce se i povuci sami od sebe ?

svaka iskustva su dobro dosla
plahapuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 16:34   #93
kondilomi

Pozz svima...

Prosurfo sam po forumu malo al fakat ima previse toga pa Vas pitam ako netko ima iskustava iz prve ruke..dakle radi se o hpv kondilomima..

Skuzio sam da imam 2 kondiloma na preponi pa sam otiso urologu i on ih je skinuo sa nekim metalnim cudom?kao da ih je otrgnuo stavio gore flaster i to je to?nema mazanja ni niceg?
Pito sam dal trebam jos sta na sta me on blijedo gledao!?
Jel ima jos kakvih nacina lijecenja ako se ponovi i izbije mi nesto?
Ovo za jacanje imuniteta znam..
Neki dobar urolog?Preporuka?

Unaprijed zahvaljujem!
helpflash is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 17:21   #94
Na temi o kondilomima na zenskom zdravlju imas BAS SVE opisano!Samo da si se potrudio malo procitati!
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 18:22   #95
Quote:
Neuhvatljivaa kaže: Pogledaj post
Na temi o kondilomima na zenskom zdravlju imas BAS SVE opisano!Samo da si se potrudio malo procitati!
molio bi link na dio foruma ako nije problem
helpflash is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 18:51   #96
genitalni kondilomi

Pozdrav,

ima li itko iskustva sa genitalnim kondilomima?
Kako izgledaju, kako ste ih otkrili, na običnom ginekološkom pregledu ili??

Naime, malo sam se prestrašila...naišla sam na net-u na nekakav članak o kondilomima i pošto sam hipohondrična malo sam se pregledala dolje i primijetila da imam između stidnih usana, najviše na vrhu iznad klitorisa, nekakve male bijele točkice...malo nabubrene..onako kao kokošja koža...inače sam sklona kokošjoj koži pa ne znam je li mi to normalno?
Koliko se sjećam oduvijek mi je tako izgledala vagina ali sad me uhvatila panika je li to mogu biti kondilomi..

Please,bilo kakav savjet...
zločesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 18:55   #97
Ne, nisu ti to kondilomi. Možeš biti mirna. Kad ih otkriješ, znat ćeš!
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 19:06   #98
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Ne, nisu ti to kondilomi. Možeš biti mirna. Kad ih otkriješ, znat ćeš!
Sigurno? Jer izgleda kao puno bijelih točkica...posebno se vidi kad jako rastegnem vaginu...

A i čitala sam da kondilomi mogu biti ravni pa se slabije vide..

Ne znam..nedavno sam bila kod ginekologice i glupo mi je stalno ići..proglasit će me ludom?
zločesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 19:24   #99
Quote:
zločesta kaže: Pogledaj post
Sigurno? Jer izgleda kao puno bijelih točkica...posebno se vidi kad jako rastegnem vaginu...

A i čitala sam da kondilomi mogu biti ravni pa se slabije vide..

Ne znam..nedavno sam bila kod ginekologice i glupo mi je stalno ići..proglasit će me ludom?
To što opisuješ, ne sliči na kondilome. Ako će ti to razriješiti sumnje, otiđi ginekologici i napravi test na HPV. Ne znam što drugo.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 19:26   #100
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
To što opisuješ, ne sliči na kondilome. Ako će ti to razriješiti sumnje, otiđi ginekologici i napravi test na HPV. Ne znam što drugo.
Joj, ne znam..voljela bih čuti iskustva drugih cura da ne odem ginekologici bezveze...jer koliko se sjećam stvarno to imam cijelo vrijeme...i radila sam papa test i sve, valjda bi se vidjelo na nalazima? Nemam pojma..
Dečko mi nema nikakve simptome..da imam valjda bi i njemu prenijela...
sva sam zbunjena i paničarim..
zločesta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:27.