Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2015., 18:08   #321
trebala bi biti mirna do iznosa neoporezivog dijela dohotka.. osim ako ti ne odluče zabiberiti.. tad si nagrabusila po više osnova..

zakoni su pisani tako da da ti mogu izmisliti bilo što..
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 13:57   #322
Pozdrav svima,

Imam dva pitanja u kojima sam u dilemi je li trebam koristiti tekući ili žiro račun.

1. U prvom slučaju se radi o tome da planiram postati dioničar strane firme (direknom kupovinom dionice odnosno uplatom u inozemstvu), za što bih dobio certifikat o dioničarstvu u toj kompaniji. U slučaju pozitivnog poslovanja (što ustvari i očekujem... :-) ) kao dioničar bih imao pravo na isplatu dividende. Kompanija bi mi uplatila dividendu u EUR na moj račun u banci, a ja bih sukladno zakonu sam platio 12% poreza na prihod od kapitala, plus 18% prireza budući da živim u Zagrebu. Koji račun trebam koristiti u ovom slučaju: tekući ili devizni žiro?

2. Drugi slučaj se odnosi na sklapanje ugovora s jednom informatičkom firmom iz EU, po kojem bih ja za njih obavljao usluge razvoja i vođenja poslovanja (marketing i prodaja software-a) a ovisno o postignutim rezultatima (=prodaja realizirana direktno između kupca i te firme iz EU) imao bih unaprijed dogovorenu proviziju. Ugovor nije vremenski ograničen niti limitiran na samo jedan projekt, no jasno je navedeno da se radi o agentskoj proviziji a ne o poslodavac-zaposlenik odnosu. Koji račun koristiti u ovom slučaju (uplate bi bile neredovite, odnosno ovisne o postignutim rezultatima)?

Hvala unaprije na komentarima i pomoći.
maestrox is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 13:57   #323
Pozdrav, da li ja mogu svaki mjesec preko pbz365@net bez naknade prebaciti cca 500 kn na žiro račun?
I sa žiro računa se onda ne uzima svaki mjesec određeni broj kuna za naknadu vođenja računa ili?
Voljela bi žio koristiti kao neki način štednje. Znam da postoje i volje vrste štednje ali upitno je da li ću uopće moći dugo štediti i da li će mi uskoro isti ti novci zatrebati pa ne bi tipa stavljala na devizni i oročila.
I da li ja onda mogu na bankomatu normalno podizati lovu sa žiro ili plaćati u trgovinama tom karticom isto kao i od tekućeg?
amberwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 14:48   #324
Quote:
amberwhite kaže: Pogledaj post
Pozdrav, da li ja mogu svaki mjesec preko pbz365@net bez naknade prebaciti cca 500 kn na žiro račun?
I sa žiro računa se onda ne uzima svaki mjesec određeni broj kuna za naknadu vođenja računa ili?
Voljela bi žio koristiti kao neki način štednje. Znam da postoje i volje vrste štednje ali upitno je da li ću uopće moći dugo štediti i da li će mi uskoro isti ti novci zatrebati pa ne bi tipa stavljala na devizni i oročila.
I da li ja onda mogu na bankomatu normalno podizati lovu sa žiro ili plaćati u trgovinama tom karticom isto kao i od tekućeg?
Koliko vidim od 01.09.2017. naplaćivati će se vođenje žiro računa. Zašto jednostavno ne ostaviš novac na tekućem ili uložiš u novčani fond?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 15:13   #325
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Koliko vidim od 01.09.2017. naplaćivati će se vođenje žiro računa. Zašto jednostavno ne ostaviš novac na tekućem ili uložiš u novčani fond?
Ili ostaviti na tekućem.. Ionako će mi svaki mjesec uzimati za vođenje računa ili keš spremati negdje a da to nije banka. Ja želim štediti ali da pritom ne gubim ništa radi banke i isto tako želim biti u mogućnosti u svakom trenu te iste pare trošiti ukoliko je potrebno.
amberwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 15:33   #326
Quote:
amberwhite kaže: Pogledaj post
Ili ostaviti na tekućem.. Ionako će mi svaki mjesec uzimati za vođenje računa ili keš spremati negdje a da to nije banka. Ja želim štediti ali da pritom ne gubim ništa radi banke i isto tako želim biti u mogućnosti u svakom trenu te iste pare trošiti ukoliko je potrebno.
Pa ako već ionako imaš tekući račun (a koliko sam skužio imaš) ništa te više ne košta da na njemu i štediš. Druga varijanta je prebaciti na neku prepaid karticu iako nije mi jasno čemu sve to kompliciranje. Zašto da bude jednostavno kada se može i komplicirati
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:27.