Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2005., 08:55   #1
časopis za fiziku

Koji časopisi postoje u hr? Koji su manje, a koji više ozbiljni, odnosno kakovi su im kriteriji objavljivanja? Ima li kakovih linkova?Hvala unaprijed...
zzzzzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2005., 10:41   #2
Ima samo jedan profesionalni, zove se Fizika. Nije bas jako cijenjen. A sto bi ti s tim? Poslao rad za objavljivanje?

Za ucenike imas i Matematicko-fizicki list.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2005., 10:54   #3
Quote:
skeptik kaže:
Ima samo jedan profesionalni, zove se Fizika. Nije bas jako cijenjen. A sto bi ti s tim? Poslao rad za objavljivanje?

Za ucenike imas i Matematicko-fizicki list.
Da, poslao bih rad. Šta me košta. Ovaj za učenike je dobra ideja, ako im ne bi bilo sumnjivo što sam još uvijek učenik .

Potpuno mi je razumljiva tvoja skepsa .

Jel ima neki link za "fizika" ili je to "fizika A"??
zzzzzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2005., 11:35   #4
Postoje Fizika A i Fizika B. One pokrivaju razlicita podrucja fizike. Evo ti link:
http://fizika.hfd.hr/fizikab.htm
Pogledaj malo primjerke objavljenih radova da vidis kako treba izgledati jedan znanstveni rad.
Inace, ako posaljes, velike su sanse da ce taj rad doci meni na recenziju. A onda si naj...

Sto se tice ovog casopisa za ucenike, mogu pisati i oni koji nisu ucenici. No taj casopis je namijenjen za poucavanje ucenika o vec poznatim stvarima, ne za predstavljanje novih kontroverznih ideja. Stoga mislim da taj casopis nije za tebe.

U biti, mislim da ni prvi casopis (Fizika A,B) nije za tebe, jer nemas dovoljno predznanja. No, kao sto si i sam rekao, nista te ne kosta da probas. Takvim pokusajem mozes samo nesto nauciti.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 03:54   #5
Skeps pa ti si lud. Sad kad ti još i hvaronja, geza i kompanija počnu spamat sa svojim genijalnim idejama imat ćeš posla preko glave
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 08:49   #6
Quote:
AxMi-24 kaže:
Skeps pa ti si lud. Sad kad ti još i hvaronja, geza i kompanija počnu spamat sa svojim genijalnim idejama imat ćeš posla preko glave
Ti si onaj što je studiro kemiju pa prešo na fiziku. Malo si mašio redoslijed. Šteta je kad moderator znanstvenog foruma ima takav negativan i omalovažavajući stav prema drugima na forumu jer se forum koji se sastoji od takovih suhoparnih i napuhanih ljudi kao ti pretvori u žabokrečinu.
zzzzzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 09:49   #7
Quote:
zzzzzz kaže:
Ti si onaj što je studiro kemiju pa prešo na fiziku. Malo si mašio redoslijed. Šteta je kad moderator znanstvenog foruma ima takav negativan i omalovažavajući stav prema drugima na forumu jer se forum koji se sastoji od takovih suhoparnih i napuhanih ljudi kao ti pretvori u žabokrečinu.
Ne ja sam studirao master iz fizike i usput završio bachelor iz kemije.

Ovo je forum znanost što znači da ako hoćeš da te se ozbiljno shvaća onda moraš imat barem neka elementarna znanja a ne mješat fotone i eletrone (znam da obadvoje završava na "one" ali ipak nisu baš isti).
Isto tako većina "genijalnih" ideja koje laici imaju su davnih dana dokazane kao pogrešne (i da eksperimentalni dokazi su neoborivi koliko god to tebi i sličnima smetalo).
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 09:51   #8
a postoji i ČiS. i to je fizika, ne?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 10:11   #9
Quote:
AxMi-24 kaže:
Ne ja sam studirao master iz fizike i usput završio bachelor iz kemije.

Ovo je forum znanost što znači da ako hoćeš da te se ozbiljno shvaća onda moraš imat barem neka elementarna znanja a ne mješat fotone i eletrone (znam da obadvoje završava na "one" ali ipak nisu baš isti).
Isto tako većina "genijalnih" ideja koje laici imaju su davnih dana dokazane kao pogrešne (i da eksperimentalni dokazi su neoborivi koliko god to tebi i sličnima smetalo).
Je, a stručnjak kao ti bi trebao znati da je brzina svjetlosti prirodna konstanta.

Ne vidim smisla u komunikaciji s tobom. Moraš se spustiti na zemlju. Mislim da krivo shvaćaš ulogu moderatora.
zzzzzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 10:40   #10
Quote:
kemik kaže:
a postoji i ČiS. i to je fizika, ne?
Ne bih znao jer i ne znam sto ta kratica znaci.
Zapravo, nikad nisam volio kratice.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 10:43   #11
Quote:
AxMi-24 kaže:
Skeps pa ti si lud. Sad kad ti još i hvaronja, geza i kompanija počnu spamat sa svojim genijalnim idejama imat ćeš posla preko glave
Imam vec dosta prakse, pa takve slucajeve rjesavam kratko i efikasno.

Problem je kad ti clanak posalje netko tko stvarno zna o cemu prica. Tada nije lako pronaci eventualnu pogresku.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 10:57   #12
Quote:
zzzzzz kaže:
Je, a stručnjak kao ti bi trebao znati da je brzina svjetlosti prirodna konstanta.

Ne vidim smisla u komunikaciji s tobom. Moraš se spustiti na zemlju. Mislim da krivo shvaćaš ulogu moderatora.
Nisam primjetio da sam igdje rekao išta nalik na to da c nije prirodna konstanta. Da me nisi pomješao sa nekim drugim.

Moderatora?? Za sada još nisi vidio moju moderatorsku stranu (za informaciju, ona je plava i debelo efikasnija )
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 11:01   #13
Quote:
skeptik kaže:
Imam vec dosta prakse, pa takve slucajeve rjesavam kratko i efikasno.

Problem je kad ti clanak posalje netko tko stvarno zna o cemu prica. Tada nije lako pronaci eventualnu pogresku.
Tužno ali istinito. Posel bi bio debelo lakši (barem meni) da je obrnuto
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 21:18   #14
Quote:
skeptik kaže:
Ne bih znao jer i ne znam sto ta kratica znaci.
Zapravo, nikad nisam volio kratice.
seljak...

Čovjek i svemir
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2005., 10:46   #15
Kaj to jos postoji?
Nisam znao.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2005., 10:50   #16
Quote:
skeptik kaže:
Kaj to jos postoji?
Nisam znao.
prije dva tjedna vidjela kod jedne cure na stolu u sobi. rekoh: "vidi stari CiS", a kaze ona: "ne, to nije stari CiS, to je novi CiS, ja ga redovito kupujem". Prolistala na brzinu, izgleda i clanci su isto ko i prije, tko zna tko to kupuje.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:24.