Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2014., 15:54   #9081
Pripremam se za betoniranje deke kao sto sam vec ranije pisao. Zanima me koju SN vezu uzeti. Znam da sigurno ima razlika u kvaliteti kao sto je i razlika u cijeni. I muci me jos utrosak na m2. Smijem li ju uopce i malo rijedit ili bi trebao cistu emulziju namazat? I kad da ju namazem? Trebao bi prije nego stavljam mreze gore a onda cu ju unistit...da postavim prvo mreze pa onda preko mreze i svega namazem?
LLMB0611 is offline  
Old 02.12.2014., 02:29   #9082
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
A dis e nalaziš? teško će ti pomoći savjet nekog tko je 200km dalje od tebe
Pa zapravo, ima ih voljnih i prek 200km udaljenih... Velika gorica je u pitanju.
__________________
I'm very responsible, when ever something goes wrong they always say I'm responsible.

Zadnje uređivanje City : 02.12.2014. at 11:50.
mesmerizeme is offline  
Old 17.12.2014., 21:52   #9083
Quote:
ToperHarley kaže: Pogledaj post
40cm...prvi kat je 30cm...

edit; izračunao sam da bi betonska deka bila teška više od 30000kg, plus osnovni namještaj, plus nove grede i lim za krov, plus sve ostalo kaj tu još ide...pa mi nekak puno izgleda tih 30 tona betona. Drvo bi bilo vjerojatno puno lakše...
Taj pijesak kojim si zidao u mom kraju se zove "tuh". Žućkaste je boje i mješalo se sa vapnom... Uglavnom kako bi se ojačao zid moglo bi se izvaditi postojeće vezivo iz fuga i sve prefugirati cementno/vapnenim mortom. Za to ima posebni stroj, a sami proces nije jako brz...
Možeš umjesto pune betonske ploče staviti bijeli strop koji je puno lakši.
nikicam2 is offline  
Old 19.12.2014., 12:28   #9084
Poštovanje ljudi,
pročital sam skoro sve i opet neznam kolko da računam jel vidim da se cijene razlikuju.
Zanima me kolko okvirno dođe gradnja sa materijalom u okolici Velike Gorice,
da olakšam želio bi da je dignuta od zemlje 70-80cm, dimenzija 8x10-12max krov možda i na jednu vodu,
ali daska i lepenka ili kaj več jel u potrkrovlje bi trebalo stavit jednu radnu sobu cca 20m2,
unutrašnjost 2 sobe, dnevni kuhnja i kupaona, visina unutra 240 mislim da više nema potrebe, daklem ništa komplicirano.
Stolarija onak neke srednje kvalitete ne sad da je škart, provučena instalacija, voda, požbukana iznutra, fasada stiropol 5-8cm?
Daklem okvirna cijena sa materijalom i bez.

i zanima me dali se više smije eto okupi se nas par pa ajmo zidat, naravno da je u skladu sa projektom?
Mada mi draže da se ne zafrkavam sa ničim, plačam po etapi odrađenog i nemam brige.
Hvala svima.
Mali001 is offline  
Old 25.12.2014., 18:21   #9085
Jedno pitanje.
Ako kupim kuću 10x10 sa građevinskom dozvolom i srušim je, mogu li na njenom mjestu sagraditi novu kuću 7x8 unutar prvotnih 10x10, a da vrijedi građevinska?
Ili mora biti identična po gabaritima?
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 25.12.2014., 18:28   #9086
Bila ti kuća u istim gabaritima ili ne, trebat će ti tona papirologije. Hoću reći, ne možeš srušiti staru kuću pa na njenom mjestu napraviti novu identičnu bez "papira". Naravno, najveći trošak (komunalni i vodni doprinos) ne plaćaš ako ne povećavaš volumen.
baustelac99 is offline  
Old 26.12.2014., 11:46   #9087
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Bila ti kuća u istim gabaritima ili ne, trebat će ti tona papirologije. Hoću reći, ne možeš srušiti staru kuću pa na njenom mjestu napraviti novu identičnu bez "papira". Naravno, najveći trošak (komunalni i vodni doprinos) ne plaćaš ako ne povećavaš volumen.
Šta nije zamjenski objekt lišen zajebancije, osim predočenja postojeće građevinske?

Još jedno suludo pitanje.
A što se događa ako recimo maknem jedan kat sa te kuće i na taj način promjenim kvadraturu i kubikažu?
Hvala
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 01.01.2015., 14:32   #9088
Svima sretna 2015.


(Ma napisao bih ja NG tekstualno, ali iskreno ne znam gdje staviti veliko slovo).

Ali želje su iskrene.

Puno brzo i kvalitetno riješene papirologije, izmiješanih mješalica betona, puno kvalitetnih majstora, puno dobro složenih cigala, krovova, parketa, kupaona itd. itd. itd.
Agnić is offline  
Old 01.01.2015., 14:45   #9089
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Šta nije zamjenski objekt lišen zajebancije, osim predočenja postojeće građevinske?

Još jedno suludo pitanje.
A što se događa ako recimo maknem jedan kat sa te kuće i na taj način promjenim kvadraturu i kubikažu?
Hvala
Što nije nekad važilo da kada se ruše svi zidovi i zidaju novi treba papirologija (rješenje o uvjetima gradnje tj. čekanje na brzinu činovnika), te se je to nazivala rekonstrukcija, a kada se je rušilo sve zidove osim jednog onda se je to nazivala adaptacija, te nije trebala nikakva papirologija ( tu mislim na građevinsku odnosno sad rješenje o uvjetima gradnje tj. obilaženje ureda državne uprave). To se je odnosilo na građenje objekta u istim gabaritima.
Projekt i statika od stručnjaka su svejedno trebali da bi izvođač znao što i kako.
Agnić is offline  
Old 02.01.2015., 14:03   #9090
Quote:
Agnić kaže: Pogledaj post
Što nije nekad važilo da kada se ruše svi zidovi i zidaju novi treba papirologija (rješenje o uvjetima gradnje tj. čekanje na brzinu činovnika), te se je to nazivala rekonstrukcija, a kada se je rušilo sve zidove osim jednog onda se je to nazivala adaptacija, te nije trebala nikakva papirologija ( tu mislim na građevinsku odnosno sad rješenje o uvjetima gradnje tj. obilaženje ureda državne uprave). To se je odnosilo na građenje objekta u istim gabaritima.
Projekt i statika od stručnjaka su svejedno trebali da bi izvođač znao što i kako.
imaš grešaka, rekonstrukcija, kako pišeš to ti je izmjena konstruktivnih elemenata
sa projektima i statikom, ali adaptacija ti je izmjena pregradnih zidova bez proširenja gabarita, i za to nije potrebna građevinska dozvola sretna nova
kanjar is offline  
Old 02.01.2015., 14:10   #9091
Ukoliko su dobrosusjedski odnosi poremećeni potrebno je izraditi i projektnu dokumentaciju i instalaterskih radova jer građevinska inspekcija ima obavezu i dužnost kontrole spomenute dokumentacije i kod radova na adaptaciji

Zadnje uređivanje kanjar : 02.01.2015. at 14:33.
kanjar is offline  
Old 04.01.2015., 14:23   #9092
Imam gradevinsko zemljiste 80x60 m gdje bi u nekoj buducnosti gradio kucu. Najprije bi zelio to nekako ograditi,pa me zanima na koliku udaljenost se postavlja ograda(vjerojatno stupici+zica)u odnosu na među,put ili cestu? Hvala unaprijed.
karlom is offline  
Old 04.01.2015., 16:22   #9093
Postaviš na svojoj međi sa sve 4 strane.
Sledgehammer is offline  
Old 04.01.2015., 19:07   #9094
Quote:
Sledgehammer kaže: Pogledaj post
Postaviš na svojoj međi sa sve 4 strane.
Sa jedne strane je pristupni put do jedne kuće a sa druge neki put koji vodi dalje na poljoprivredna zemljišta, a ja imam ulaz direktno sa glavne ceste. Sad ne mogu stavit ogradu na među tu gdje su putevi, mislio sam pitat koliko se mora odmaknuti od tih puteva jer bi vjerojatno smetala za prolaz?
karlom is offline  
Old 06.01.2015., 19:36   #9095
Sve ovisi o puno toga - jesu li ti putevi na tvojoj zemlji, jesu li isti ucrtani kao takvi uslijed odluke suda o služnosti prolaza, ima li alternativa tim putevima da bi se došlo do njihova cilja itd itd... ako postoji služnost puta koje je utvrđeno sudskom odlukom, onda tamo piše kolika je širina puta i njegov položaj, ako ne i ako postoji alternativni pravac do cilaj tog puta, slobodno zatvori... od puta se u principu ne moraš odvojiti ništa, samo ostaviti zakonom propisanih 3 metra za prolaz vozila.

Teško je u biti bilo što reći ako imaš kompleksnu situaciju sa vlasništvom i služnošću, a mi ne znamo kako to sve konkretno izgleda i tko polaže temeljem čega kakvo pravo na to...
Sledgehammer is offline  
Old 08.01.2015., 00:48   #9096
Od zemljišta do početka gradnje

Planiram kupiti zemlju u Kaštelima, cca. 500m2 za nekih 30000E. Na njoj mislim izgraditi kuću prizemlje + kat, ukupno 150m2. Zna li itko, otprilike, kolika će mi biti davanja (državi, HEPu, Vodovodu...+projektna dokumentacija), znači sve do početka radova? Okvirna cijena ako je netko ima sličnih iskustava. Hvala
marin1708 is offline  
Old 08.01.2015., 12:15   #9097
Zanima me za izgradnju kucice do 50m2 koji su realni troskovi sve potrebne papirologije do pocetka gradnje.ajmo rec ni lopatu nisi zabio u zemlju a vec si.platio toliko...
snjeska is offline  
Old 08.01.2015., 12:55   #9098
To je nemoguće odgovoriti, jer ovisi o puno stvari koje nisi niti jednu spomenula... prvo ovisi koliko te košta zemlja, onda koliko je ista kategorizirana kod nadležnog ureda za izdavanje dozvole za gradnju (o tome ovisi koliko te košta kubik zapremine kuće - projekt ima zapreminu kuće puta lokalna komunalna naknada po kubnom metru ovisno o kategoriziaciji građevinske zone) plus vodna naknada, zatim cijena priključaka... ovisno o tome što hoćeš i trebaš, to nabrojano može biti par tisuća eura do više desetaka tisuća eura, ovisno o lokaciji, tvojim izraženim potrebama, već postojećoj javnoj infrastrukturi na tom mjestu (npr. nije isto ako gradiš negdje gdje ti svi priključci idu preko parcele ili ako ti se voda, struja itd moraju posebno povlačiti za tvoju parcelu)... uglavnom, različitih mogućnosti je toliko da je doslovno nemoguće reći bilo što bez poznavanja puno konkretnih podataka.

Znači, troškovi prije negoli zabodeš lopatu su otprilike ovi (i ako se ne sjetim još kojeg, lako mogu biti samo još veći):

- parcela
- ovlašteni projekt sa pratećom dokumentacijom
- evtl. parcelizacija ako treba prilagoditi projektu veličinu parcele
- elaborat o iskolčenju
- vlasničko-katastarski papiri sa taksama
- priključci u određenoj izvedbi (struja ovisno o traženoj snazi i tipu priključka, voda ovisno o javnoj instalaciji - okno je tvoje, kanalizacija - septička jama - okno je tvoje...)
- ograda oko gradilišta
- po dobivenoj dozvoli izvjesiti ploču sa podacima o gradilištu
.....
Sledgehammer is offline  
Old 08.01.2015., 13:19   #9099
I dosta važna stavka - plaćanje komunalnog i vodnog doprinosa.
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Old 09.01.2015., 13:35   #9100
ajd probati cu ja odgovorit, jer upravo skupljam obavijesti o posebnim uvjetima.

dokumentacija - oko 10000 kn
doprinosi - moraš vidjet u lokalnoj samoupravi, ovisno o kubikazi objekta
struja 11kW - 18000 kn
plin - 7000 kn
voda - 7000 kn
kanalizacija - 7000 kn.

ovo vrijedi za kutinu, s tim da su cijene priblizne, osim struje i dokumentacije, to je provjereno, barem za moj slucaj
dROGAR is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:12.