Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2014., 15:33   #7701
Thumbs down

Evo moje tri ljepotice, prvu sam kupila prije godinu dana, i cvjetala je do ljeta, i bacila par novih listova, pa su se stabljike osušile, bilo mi žao odrezati, i vidite, kako sada opet te stabljike cvjtetaju (kao lude) i izašle su dvije nove mlade stabljike u međuvremenu, koje sada puštaju cvjetiće!! A ove dvije druge ima par mjeseci da su kupljene, ali napreduju
Tako, ne režite, osim ako stabljike nisu baš baš smeđe suhe
http://imageshack.com/a/img661/4632/W8lt05.jpg

Zadnje uređivanje Astrid & Co. : 21.12.2014. at 16:36.
Astrid & Co. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 10:59   #7702
Quote:
cherrypie9 kaže: Pogledaj post
.....

Ima tko kakav savjet?
to ti je pustila mladicu....kad korjencici dovoljno narastu ,lagano odvoji i presadi jer ce stara vjerojatno uginuti...ovo ti je inace znak da je orhideja "stara" pa izostanak cvjetanja je nešto posve normalno...budi ponosna, dobila si bebu orhideju

a, šta se tice izostanka cvatnje, možda im je prevruce...probaj smanjiti temperaturu u prostoriji kojih mjesec dana za 3-5°C...i pazi da nocna nikad ne padne ispod 15°C....samo pazi, smanjenje temperature ne znaci da držiš otvoren prozor
nadam se da ce upaliti
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 13:06   #7703
Pozdrav! Dobila sam na poklon predivnu metar veliku orhideju koja je u fazi cvjetanja. Stoji blizu prozora na toplom te ju zalijevam jednom tjedno. Listovi su snazni i napeti, no ono sto me brine je korijenje, cini mi se osuseno, onaj povrsinski dio koji viri iz dehidrata. Vidim da u dubini ima zelenog no na nekim mjestima ovo osuseno kao da je napuklo. Odrezala sam to sto je bas lose izgledalo, sto dalje? .
cujesli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 15:23   #7704
danas sam bila u billi i vidjela neke jadne suhe orhideje... nekima i listovi opadaju pitam jel se moze smanjiti cijena... kao ne moze
sta oni s tim rade? pa ne vjerujem da to netko kupi za tu cijenu kada pored ima i lijepih po istoj cijeni o.O
kakva su vasa iskustva?
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 01:47   #7705
Quote:
cujesli kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Dobila sam na poklon predivnu metar veliku orhideju koja je u fazi cvjetanja. Stoji blizu prozora na toplom te ju zalijevam jednom tjedno. Listovi su snazni i napeti, no ono sto me brine je korijenje, cini mi se osuseno, onaj povrsinski dio koji viri iz dehidrata. Vidim da u dubini ima zelenog no na nekim mjestima ovo osuseno kao da je napuklo. Odrezala sam to sto je bas lose izgledalo, sto dalje? .

Ovo zračno korijenje svakodnevno šprickaj destiliranom ili prokuhanom vodom pa se neće sušiti. Sigurno je sada, u sezoni grijanja, i zrak presuh u prostoriji, pa i to dovodi do sušenja zračnog korijenja.

Odmakni orhideje od prozora, jer je uz staklo puno niža temperatura negoli u prostoriji, a phalaenopsisi spadaju u tzv. 'tople orhideje' i skloni su odbacivati pupove i cvjetove na temperaturama nižim od 15 - 16 stupnjeva.

Ovih sam dana pobrala sve orhideje s prozora i kuhinjski stol pretvorila u orhidejarnik dok ne minu ove najavljene niske temperature. Naime, devet ih je upravo odlučil što cvjetati, što pupati i sada se guraju na stolu.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 10:04   #7706
Hvala ti! Medutim to suho odrezano korijenje nije bili zracno, ima jedan veliki zdravi zracni. Ali spricat cu ju .Inace stoji na podu blizu radijazora koji nikad nije vruc jer je velika i jedino ru ima dovoljno svjetlan Ono sto me brine je sto sam odrezala 5 subih pupoljaka, onako polu suhih. Jos su bili mali a ima ih puno.Jel to normalni da se neki osuse?
cujesli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 12:26   #7707
Nije normalno da se pupoljci suše. Znači da im nešto ne odgovara. Manjak topline, svjetla, vlage, propuh, manjak hranjiva...
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 12:38   #7708
Dobila sam orhideju na poklon prije 15 dana, ima nekoliko cvetova i nekoliko pupoljaka.Stavila sam je u hodnik na prozor, ali listovi su poceli da tamne na rubovima i tamne tackice na spoljasnjoj strani lista. Pupoljci i cvetovi stoje isto kao i kad sam je dobila. Zalijem je jednom u 7dana. Bojim se da joj nije hladno, jutros sam merila temperaturu kraj nje, bilo je 15 stepeni. Razmisljam da je prebacim u sobu na prozor ali ispod je radijator,a temperatura u sobi je po noci 22 a preko dana 25-27 stepeni.
alek2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 16:20   #7709
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Nije normalno da se pupoljci suše. Znači da im nešto ne odgovara. Manjak topline, svjetla, vlage, propuh, manjak hranjiva...
Hvala, sve nabrojano ima, jedino je zrak suh u sobi zbog grijanja pa cu ju prskati tu i tamo .Inace djeluje zdravom, a sad, lokacija nije idealna, blizu je radijatora koji nikad nije bas vruc, jel im to smeta? Jer velika je i nemam kud sa njom gdje ima svjetla.
cujesli is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 12:59   #7710
Quote:
alek2010 kaže: Pogledaj post
Dobila sam orhideju na poklon prije 15 dana, ima nekoliko cvetova i nekoliko pupoljaka. ... jutros sam merila temperaturu kraj nje, bilo je 15 stepeni. Razmisljam da je prebacim u sobu na prozor ali ispod je radijator,a temperatura u sobi je po noci 22 a preko dana 25-27 stepeni.
15 stupnjeva je definitivno preniska temperatura za phalaenopsis. Prenesi ga u dnevni boravak, ali se bojim da se s dužim cvjetanjem možeš pozdraviti, jer joj je do sad već bilo hladno, a orhideje ne vole ni nagle promjene mjesta i temperature.


Quote:
cujesli kaže: Pogledaj post
Hvala, sve nabrojano ima, jedino je zrak suh u sobi zbog grijanja pa cu ju prskati tu i tamo .Inace djeluje zdravom, a sad, lokacija nije idealna, blizu je radijatora koji nikad nije bas vruc, jel im to smeta? Jer velika je i nemam kud sa njom gdje ima svjetla.
Misim da nije najsretnija situacija položaj pokraj radijatora. Možda ti drugi mogu dati kakav savjet po tom pitanju.


Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Ovih sam dana pobrala sve orhideje s prozora i kuhinjski stol pretvorila u orhidejarnik dok ne minu ove najavljene niske temperature. Naime, devet ih je upravo odlučil što cvjetati, što pupati i sada se guraju na stolu.
Evo mojih kuhinjskog orhidejarnika.


Mnogima se tek formiraju cvjetne stapke i pupovi, takod a se nadam da im ovo gužvanje neće ugroziti cvjetanje.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 19:45   #7711
Kakva zgodna druzina
lola27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 13:23   #7712

Ljudi ima tko savjet? Nešto jede list A nemam pojma što je to....
__________________
Stvarčice i parfemi
Mycka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 10:39   #7713
Help!!Primjetila sam malu smedu bubicu u supstratu orhideje, jako brzo hoda.Sto mi je ciniti?
cujesli is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 16:51   #7714
fermina-daza ajme koja lijepa gužva,svaka čast
Mmihi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 17:05   #7715
Evo par mojih ljepotica





Colmanara Massai Red "Splash"





Mmihi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 17:23   #7716
Miltonia Sunset


Colmanara Jungle Monarch




Den. Anna Green




Mmihi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 17:31   #7717
de. Thailand Black

prvo je cvala jedna stapka a druge dvije su se spremale..


pa je ta stapka ocvala a druge dvije prcvale..


Mmihi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 17:44   #7718
Laelia Gouldiana




Mmihi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 18:19   #7719
3 cattleye NOID

















Mmihi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 18:29   #7720
Sedirea Japonica







Mmihi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:24.