Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2014., 21:43   #9041
Quote:
patafljengo kaže: Pogledaj post
Kompa

Molim te pojasni mi tvoj izračun / jednadžbu kako si došao do 10 kw , naravno , narodno seljačk jednostavno.Nama starima treba više vremena da shvatimo , odnosno da dođe do podpale.Pozorno sam proučavao tvoju jednadžbu , ali ne sjeda mi. I , još me zanima tvoj t08 za koji si u prijašnjem postu napisao da je na 81 Pa.Ovo shvati kao dobronamjernu obostranu suradnju iz prostog razloga što je moj t08 upola manje , te sam zabrinut da ne delam nekaj krivo ???

Lipi pozdrav,
da li si mislio na ovo:
t07=16/10 sek.
t08=81 Pa
t09=24/10 sek.
to je 2. snaga plamenika,na večoj snazi do sada plamenik nije radio,

trenutno radi na 1. snazi:
t07=16/10sek.
t08=73 Pa
t09=21/10sek.

uz kavu-čaj-kuhano vino-žesticu-vudu sa izvora pokušaj čitati post u kojem sam opisao svoju formulu,pokušaj u tu moju jednađbu uvrstiti velićine sa original postavki,vidjet ćeš da li postoji neka razlika u konačnom izraćunu snage plamenika,ak kažem da se voda smrzava na 0*C ti provjeri jel tak,zakaj je tako to ti budu objasnili oni koje je pa kaj onda stalno priziva,meni takvo objašnjenje nije potrebno niti me zanima,ak oču smrznuti vodu oču znati na kojoj temperaturi to mogu napraviti i meni je to znanje dosta-zadovoljava me
niš ne delaš krivo,pogledaj kako izgledaju dimovodni kanali na ferroli gn1n kotlovima,dim iz ložišta putuje i vertikalno i horizontalno prema dinjači-izlazu u dinjak




pa zamisli u tim uskim kanalima još i usporivače dimnih plinova,e prikaz tih usporivača (turbulatora) bu malo teže vidjeti jer radim na drugoj seriji i trebam ih pofotkati,sad mi je komp u banani (spomenuto u prijašnjim postovima) malo teže ih je nacrtati i opisati jer omogučuju protok dimnim plinovima u horizontalnom i vertikalnom pravcu
,naravno na takvo razmišljanje me naveo onaj član foruma koji je ovdje spomenuo da kakve sve kerefeke rade na plinskim bojlerima da povečaju efikasnost,pa zašto to ne bi i ja pokušao (za sada uspješno) sa peletom na gusnatom kotlu , ferroli sunp7 je jednostavan za prčkati po postavkama pogotovo kad imaš upravljačku jedinicu nadohvat ruke (kao ja-vidi fotku) da imam analizator dimnih plinova e gdje bi mi bio kraj sa usavršavanjem postoječe skalamerije jedan član mi je dao na razmišljanje da stavim i isisni ventilator na izlazu iz kotla koji bi radio paralelno sa plamenikom tj.poslje gašenja plamenika čak bi i služio za spriječavanje cirkulacije zraka kroz kotao, ali otom potom-ima vremena

Zadnje uređivanje mbukal : 21.12.2014. at 22:31.
mbukal is offline  
Old 21.12.2014., 22:11   #9042
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Kao prvo - bez vrijedjanja molim.
Ne moras me nista moliti. Ono nije bilo niposto vrijedjanje. Eventualno pozivanje na razum i dublje razmisljanje. Ukoliko to tebe vrijedja...


Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ovako: Prostorija za montazu je 2.5m x 1.5m a visine 2.5m.

S time da zid od 2.5m - na sredini su vrata svjetle sirine 61 cm - kroz ta vrata se ulazi u prostoriju i kroz ta vrata mora proci i kotao.

Dimenzije:

ZVB je s/d/v 545x630x1035mm.

Peltec 12 je s/d/v 1200x1105x1560mm.

I za jedan i drugi kotao jos moras imati mjesta sa svake strane radi servisiranja, cjevi, ciscenja, itd.

Znaci ZVB stane ; Peltec 12 realno ne stane - kad otvorim vrata gledam u kotao i ne mogu niti proci - a ZVB bi mogao stati bez problema.

Ja sada gledam sheme spajanja ZVB-a i diskutiram sa forumasima da si stavim na papir koliko kosta dodatna oprema.

CAS spremnik od 500 litara je promjer 850mm, visina 1670mm. Dakle mogao bi se staviti mozda ili ne - nije da mora biti akumulacija.
E sad malo ovdje zastanimo.
Pogledaj svoj stari post i primjeti da NISI rekao da aku moze i ne mora nego (nakon malog uvoda o stavljanj zelja i zeljica na papir) si rekao ovo:

Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Nakon malo razmisljanja dosao sam do sljedeceg:

1. ZVB 15 spojen na akumulacijski spremnik od 500-1000 litara (ovisi o mjestu u prostorji / velicini tanka).
Ja stvarno ne mogu znati da ti , bez obzira sto napises da ti je nakon duzeg razmisljanja tvoja ideja to i to, u stvari ne mislis tako.
Jos jedna stvar. Krive su ti i sirina i dubina Pelteca (govorim o unosu a ne sklopljenom sa spremnikom peleta). Uzi je a i plici od spomenutog CAS-a 500 (da ne spominjem CAS 1000 o kome si isto razmisljao).
Nadalje
Bilo kakav spoj CAS-a i najmanjeg kotla na svijetu ce ti zauzeti bitno vise mjesta od samog pelteca. Ma ekspanziona za cas1000 ce ti bit od 150 l.
Ne pricam o vratima od 61 cm jer ti i dalje spominjes cas kao opciju a on je u svim dimenzijama veci od samog pelteca (a tad ti ne treba cas, 4puti, dodatna automatika....)
Sve ovo je samo osvrt na ideju sa spremnikom a ne na osnovni problem (dim kotlovnice). Ne znam koliki je spremnik peleta kod zvb-a a poslije je i to tlaka kad nemas neku pristojnu autonomiju.
Jedino da vidis (ako ikako mozes) drugi prostor ili adaptacija postojeceg. Drugacije zaboravi pricu o spremniku od 500+ litara.
O polazu: ne mora ti biti 75. Moze manje kako ti je Bmwmilos rekao sa manjom snagom mozda sve bude taman. Pogledaj i iskustva od Dankobo sa njegovim sistemom. Bez spremnika za te peci koje su u dnevnom



Sent from my something using Tapatalk
Rijeka555 is offline  
Old 21.12.2014., 22:39   #9043
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
da li si mislio na ovo:
t07=16/10 sek.
t08=81 Pa
t09=24/10 sek.
to je 2. snaga plamenika,na večoj snazi do sada plamenik nije radio,

trenutno radi na 1. snazi:
t07=16/10sek.
t08=73 Pa
t09=21/10sek.

uz kavu-čaj-kuhano vino-žesticu-vudu sa izvora pokušaj čitati post u kojem sam opisao svoju formulu,pokušaj u tu moju jednađbu uvrstiti velićine sa original postavki,vidjet ćeš da li postoji neka razlika u konačnom izraćunu snage plamenika,ak kažem da se voda smrzava na 0*C ti provjeri jel tak,zakaj je tako to ti budu objasnili oni koje je pa kaj onda stalno priziva,meni takvo objašnjenje nije potrebno niti me zanima,ak oču smrznuti vodu oču znati na kojoj temperaturi to mogu napraviti i meni je to znanje dosta-zadovoljava me
niš ne delaš krivo,pogledaj kako izgledaju dimovodni kanali na ferroli gn1n kotlovima,dim iz ložišta putuje i vertikalno i horizontalno prema dinjači-izlazu u dinjak

http://s2.pticica.com/foto/0001453888_m_0_7ah3ga.jpg
http://s2.pticica.com/foto/0001450119_m_0_vk9j14.jpg
http://s2.pticica.com/foto/0001450498_l_0_f4mzvv.jpg

pa zamisli u tim uskim kanalima još i usporivače dimnih plinova,e prikaz tih usporivača (turbulatora) bu malo teže vidjeti jer radim na drugoj seriji i trebam ih pofotkati,sad mi je komp u banani (spomenuto u prijašnjim postovima) malo teže ih je nacrtati i opisati jer omogučuju protok dimnim plinovima u horizontalnom i vertikalnom pravcu
,naravno na takvo razmišljanje me naveo onaj član foruma koji je ovdje spomenuo da kakve sve kerefeke rade na plinskim bojlerima da povečaju efikasnost,pa zašto to ne bi i ja pokušao (za sada uspješno) sa peletom na gusnatom kotlu , ferroli sunp7 je jednostavan za prčkati po postavkama pogotovo kad imaš upravljačku jedinicu nadohvat ruke (kao ja-vidi fotku)


Budi sretan za duljinu dimnih plinova , što znači da ne trebaš t08 voziti FORCA FIUME. A jednadžba mi ne ide , pa te molim za ispunjenje.

Po dolje napisanim postavkama snaga plamenika 10kW : (t07-t09=a , 60/a=b ,: b x t09=c , c=10,12kW)



t03-55
t04-7
t07-16
t08-81
t09-23


Jer izgleda da sam ja " a,b,c , puna škola bedaste djece"


Lipi pozdrav ,
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !

Zadnje uređivanje fermina-daza : 17.04.2015. at 12:57. Reason: linkane kvotane fotografije
patafljengo is offline  
Old 21.12.2014., 22:50   #9044
Quote:
Rijeka555 kaže: Pogledaj post

E sad malo ovdje zastanimo.
Pogledaj svoj stari post i primjeti da NISI rekao da aku moze i ne mora nego (nakon malog uvoda o stavljanj zelja i zeljica na papir) si rekao ovo:


Ja stvarno ne mogu znati da ti , bez obzira sto napises da ti je nakon duzeg razmisljanja tvoja ideja to i to, u stvari ne mislis tako.
Ja sam rekao da bi to htio I da li bi takav jedan sustav kakav sam opisao radio, ako netko ima iskustva. Ali sam opisao I obican - vulgaris sustav.

Quote:
Jos jedna stvar. Krive su ti i sirina i dubina Pelteca (govorim o unosu a ne sklopljenom sa spremnikom peleta). Uzi je a i plici od spomenutog CAS-a 500 (da ne spominjem CAS 1000 o kome si isto razmisljao).
Ja sam naveo sklopljen Peltec. Ne zbog unosa nego zbog toga sto je ogroman za moju prostoriju I jos trebas mjesta I oko njega. ZVB je kao ves masina. Zauzme jako malo prostora a ostatak prostorije mogu koristiti kao npr spajzu.

CAS je primjer. Mozda ima nekih kompaktnih "kockastih" spremnika na trzistu - mozda ima neki od 300litara kockasti.

Quote:
kotlovnice). Ne znam koliki je spremnik peleta kod zvb-a a poslije je i to tlaka kad nemas neku pristojnu autonomiju.
Jedino da vidis (ako ikako mozes) drugi prostor ili adaptacija postojeceg. Drugacije zaboravi pricu o spremniku od 500+ litara.
22 kg je spremnik. Adaptacije nije moguca ili naci drugi prostor.


Quote:
O polazu: ne mora ti biti 75. Moze manje kako ti je Bmwmilos rekao sa manjom snagom mozda sve bude taman. Pogledaj i iskustva od Dankobo sa njegovim sistemom. Bez spremnika za te peci koje su u dnevnom
Malo sam skeptican jer peleti su ipak drvo I imaju nesto vlage - ne puno ali nesto. Nisam siguran da nista nece kondenzirati I smoliti. I sam proizvodjac kaze da polaz bude izmedju 70-80 stupnjeva, iako mozes narihtati da bude nize.

Za odrzavanje topline ZVB bi bio OK zbog modulacije snage. Imao bih relativno male gubitke kuce tako da bi mogao fino odrzavati I trositi pelete na kapaljku.

Quote:
bmwmilos kaže: Pogledaj post
Polaz ti može biti i 65,a čak i 60. Termostat ti i nije potreban,sve ovisi kako složiš sistem. Ti kotlovi mogu ići sa malom minimalnom snagom ( 4kW ) i imaju veću iskoristivost na manjoj snagi. Sami reguliraju snagu ovisno o temperaturi vode ( imaju elektroniku od Micronove koja mi je jako dobro poznata ) pa ako si posložiš sistem sa svim radijatorima sa termoglavama i recimo bojlerom za PTV sa izmjenjivačem ( koji će ujedno garantirati cirkulaciju u slučaju da su sve termoglave zatvorene ) kotao će se regulirati sam po sebi. 5 stupnjeva prije zadane temperature vode počinje regulacija i postupno smanjivanje snage. Ovisno o zahtjevu radijatora kotao će adaptirati snagu. ako više nema zahtjeva ( termoglave zatvorene ) i kotao je na minimalnoj snagi,temperatura raste do 5 stupnjeva preko zadane i kotao se sam gasi. Pumpa ostaje raditi tako da može zadovoljiti otvaranje termo glava. Kada temp opet padne kotao će sam prijeći u ponovno paljenje. Znači dovoljno je programirati na kotlu željena vremena grijanja. Naravno da u tom slučaju nemaš regulaciju dan/noć ( koja sa spremnikom,nekim seltronom,3 ili 4 putnim ventilom i eksp posudom ima svoju cijenu i zahtjev za prostorom ) i temp polaza je nešto viša,no kad termoglave priguše radijator on više neće biti vruć. Takav sistem imam i ja u stanu,doduše sa toplovodnom sobnom peći ali u osnovi to su iste peći.
Ovako kako si opisao mi je pa da kazem I idealno. Jedino da li je ziher isprobano da je polaz 65/60 OK?

Malo me muci taj spremnik PTV....jer mi realno ne treba....imam elektrobojler kao privremeno rijesenje vec 14 godina

Zadnje uređivanje fermina-daza : 17.04.2015. at 12:57. Reason: spajanje postova - koristiti Multi-Quote
europe2seoul is offline  
Old 21.12.2014., 23:10   #9045
Nije problem 65/60 ako imaš podizanje temperature povratnog voda ( npr. Esbe VTC na 50-55 ). Isprobano na puno peći koje servisiram. Što se tiče spremnika PTV,samo je prijedlog jer uz grijanje,zagrijavanje tople vode kotao ne bi ni osjetio a ti bi puno osjetio na računu za struju. No ako ga nećeš,onda treba ostaviti jedan radijator bez termo glave stalno otvoren ( kupaonica ) da bi se osigurao uvijek protok vode. Ne znam koliko m2 ili bolje m3 treba grijati.
bmwmilos is offline  
Old 22.12.2014., 00:07   #9046
@europe2seoul

Tesko ces naci kockaste . Imaju problema s tlakom a ni raslojavanje im nije jaca strana.
Dug a uzak ...to je to.

Pozdrav


Sent from my something using Tapatalk
Rijeka555 is offline  
Old 22.12.2014., 09:06   #9047
Quote:
bmwmilos kaže: Pogledaj post
Nije problem 65/60 ako imaš podizanje temperature povratnog voda ( npr. Esbe VTC na 50-55 ). Isprobano na puno peći koje servisiram. Što se tiče spremnika PTV,samo je prijedlog jer uz grijanje,zagrijavanje tople vode kotao ne bi ni osjetio a ti bi puno osjetio na računu za struju. No ako ga nećeš,onda treba ostaviti jedan radijator bez termo glave stalno otvoren ( kupaonica ) da bi se osigurao uvijek protok vode. Ne znam koliko m2 ili bolje m3 treba grijati.
Mislim da mi onda nema druge nego kotao + ESBE podizanje povrata na recimo 55 stupnjeva.
PTV cu vidjeti ako mi stane negdje ili staviti kombi PTV (struja i kotao).

Naime, u toj prostoriji koja je kotlovnica (a sada je spajza ), namjenjeno je i provedene su cijevi za centralno i za PTV. No posto se znalo da se to jos nece raditi na drugom mjestu u kupaoni je objesen bojler 80L i on sada daje toplu vodu.

Za PTV na kotlovsku vodu bih jos stavio mis ventil koji spusta izlaz ako je potrebno na nekih cca 40 stupnjeva koristeci hladnu vodu. Naime iako korisnik moze na pipi mjesalici si sam narihtati temperaturu, hocu sprijeciti da ako netko otvori toplu vodu da se ofuri - a meni se to dogodilo na X mjesta pa cak i u hotelima. Pogotovo ako kotao zagrije PTV na 65-70 stupnjeva. Preko 60 je zgodno zbog legionele, iako se stvara kamenac. Dapace treba sprijeciti i da kotao moze doci preko recimo 65-70 stupnjeva, tako da nisam ziher da je PTV jedino rjesenje da pumpa ima kamo tjerati vodu jer ako podesim polaz na 80 iz nekog razloga, onda ce mi i PTV biti na 80 a maximum ovih kombi bojlera je nekih 83. Iako mi se svidja ta opcija - TV na svim radijatorima (ukljucujuci i kupaonski jer neki vole hladne kupaone a neki tople kod mojih ukucana i tu se stalno svadjamo) a PTV onda preuzme cirkulaciju i kada sve dodje na zadanu temperaturu kotao modulira ili se gasi.

Povrat od 55 stupnjeva sa kotlovskom vodom od 17 litara i minimum snagom od 3.92 kW kotla, znaci da na minimumu treba oko 90 sekundi da svih tih 17 litara digne na 60 stupnjeva gdje nema kondenzata. Posto ce nekada raditi na minimumu nekada na srednjoj i voda se nejednoliko grije, biti ce OK mislim. A ako vozim na 70 stupnjeva, mozda ce povrat uvijek biti >60.
Ipak po normi peleti moraju imati <14% vlage. Dakle u najgorem slucaju od 1kg peleta to je 139g vlage, znaci ima kaj kondenzirat.

Edit:

A za dan/noc - prije spavanja na termo glavi smanjim dnevnu sobu na recimo 2 pa ce biti radijator zatvoren. U principu nece past temperatura nesto puno - svega par stupnjeva. Kotao ima modulaciju kao i onaj eco-stop gdje ga i ugasi. Tako da nece trositi nesto peleta.

Ima tko nekog super majstora za preporuciti koji je dobar i educiran? Ideja je napraviti sustav koji ima sve elemente koji trebaju po pravilima struke i koji se koristi na jednostavni nacin bez brige i pameti. Dakle punis pelete, cistis kahlicu i stisnes gumb. Jer necu samo ja biti korisnik. Podrucje Zagrebacka zupanija.
europe2seoul is offline  
Old 22.12.2014., 09:22   #9048
Quote:
bmwmilos kaže: Pogledaj post
Zašto trebaš demantirati svakoga ?? Pa čak i ako ne znaš o čemu se radi ??
Možeš li mi pokazati gdje je tu šamot ??
Izvini - na tim kotlovima nema šamota!
Ali sad mi reci kako to može voda hladiti, gdje je u kontaktu sa vodom i kako će to grijati povrat?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 22.12.2014., 09:41   #9049
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Ložiš sa peletima koji imaju visoku temperaturu sagorijevanja. Oni imaju minimum vlage. Količina je mala. Zašto misliš da će nastati kondenzacija?
Opet imaš problema sa zaštitom kotla i kondenzacijom, stalno se svađaš oko toga s nama, odnosno sam sa sobom. Ili ti to misliš da kod loženja peletima netreba?

Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Nigdje nije voda u kontaktu (preko stijenke) sa ložištem (čikobernicom) - tamo gdje upadaju čikovi i ne utječe na sagorijevanje. A i sama čikobernica je od šamota i samo ju hladi zrak! Jedino sagorijevanje kilavi dok se čikobernica ne užari.
A da za početak nabaviš analizator, gurneš ga u dimovod i malo testiraš kod različitih temperatura kotla, sve od 30-90 C???

Ili bolje da promjeniš temu, stvarno nemogu vjerovati nakon toliko vremena još uvjek si......., 30 godina nazad.

Ludilo......

Zadnje uređivanje fermina-daza : 17.04.2015. at 12:58. Reason: spajanje postova - koristiti Multi-Quote
Je pa kaj onda is offline  
Old 22.12.2014., 14:11   #9050
Quote:
patafljengo kaže: Pogledaj post
Budi sretan za duljinu dimnih plinova , što znači da ne trebaš t08 voziti FORCA FIUME. A jednadžba mi ne ide , pa te molim za ispunjenje.

Po dolje napisanim postavkama snaga plamenika 10kW : (t07-t09=a , 60/a=b ,: b x t09=c , c=10,12kW)



t03-55
t04-7
t07-16
t08-81
t09-23


Jer izgleda da sam ja " a,b,c , puna škola bedaste djece"


Lipi pozdrav ,
isprika na nepoznavanju najvijerojatnije italijanskoga:"FORCA FIUME" bi po naški znaćilo što?

a sad malo matekatike:

A = 07 (16) - razdoblje normalnog rada puža u svim snagana (vrijeme aktiviranja+deaktiviranja)

B = 09 (23/10=2,3) - vrijeme aktiviranja puža u određenoj snazi npr.1.

A-B = C (16-2,3=13,7) - razlika rada puža ovisno o vremenu aktiviranja u određenoj snazi

D=60 sekundi - vrijeme rada plamenika u 60 sekundi ili u jedinici vremena od jedne minute

E=D/C (60/13,7=4,38) -broj aktiviranja puža u jednoj minuti ili u jedinici vremena od jedne minute

F=ExB snaga plamenika (4,38x2,3=10,07 kW)

npr. tvorničke postavke za 1. snagu:
t07=15
t08=51
t09=28
C=15-2,8=12,2
E=60/12,2=4,91
F=4,91x2,8=13,75 kW
još ka tome je dodana snaga od cca.0,25kW koja se dobila kod potpale i eto ti prve nazivne snage od 14kW ili jednostavno zaokružen prvi veči broj a to je opet 14 (ovo drugo ljepše zvući)

nadam se da si prokužio,nisam neki genijalac više improvizator, neka računica prema kojoj koristim improvizaciju ipak mora postojati

Zadnje uređivanje mbukal : 22.12.2014. at 14:23.
mbukal is offline  
Old 22.12.2014., 17:10   #9051
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
isprika na nepoznavanju najvijerojatnije italijanskoga:"FORCA FIUME" bi po naški znaćilo što?

Hvala na matematici , iako sam pristalica staromodnog podešavanja parametra (zmajdinovog) , promatranjem izgleda, boje i jaćine plamena.

Forca je snaga , a Fiume bit će Rijeka iz doba Gabriele D'Annunzia
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Old 22.12.2014., 17:15   #9052
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Izvini - na tim kotlovima nema šamota!
Ali sad mi reci kako to može voda hladiti, gdje je u kontaktu sa vodom i kako će to grijati povrat?
Voda,točnije košuljica izmjenjivača se nalazi na 1 cm udaljenosti od stražnje strane ložišta. Kako u tim kotlovima nisu neke dimenzije lima predebele,a povrat je točno u visini ložišta,ono ima problema sa zagrijavanjem ako u povrat dolazi voda na 20-30 stupnjeva. Kod sobnih toplovodnih peći koje nemaju termostatski ventil na povratu jako se lijepo vidi promjena plamena kada voda u povratu dođe na cca 55-60 stupnjeva. S obzirom da se to ne događa baš,pogotovo ako imaš termostatske ventile po radijatorima,zato proizvođači i uvjetuju termostatski ventil. Još kad ljudi stave peć/kotao na snagu 1 ili 2 ( da manje troši ) nema teoretske šanse da se taj povrat ugrije.Servisiram puno peći koje nemaju taj ventil i žao mi je što nemam slike da ti pokažem razliku u sagorijevanju i talogu na izmjenjivaču između jedne i druge. Potrudio bi se i poslikati,ali mislim da nema smisla jer ćeš ti opet tupiti svoje. Zato mislim da ni ovo raspravljanje ne vodi ničemu ( jer kako je Je pa kaj onda i napisao,ta je tema već dobro obrađena na forumu ) pa odustajem.
bmwmilos is offline  
Old 22.12.2014., 18:21   #9053
Quote:
bmwmilos kaže: Pogledaj post
Voda,točnije košuljica izmjenjivača se nalazi na 1 cm udaljenosti od stražnje strane ložišta. Kako u tim kotlovima nisu neke dimenzije lima predebele,a povrat je točno u visini ložišta,ono ima problema sa zagrijavanjem ako u povrat dolazi voda na 20-30 stupnjeva. Kod sobnih toplovodnih peći koje nemaju termostatski ventil na povratu jako se lijepo vidi promjena plamena kada voda u povratu dođe na cca 55-60 stupnjeva. S obzirom da se to ne događa baš,pogotovo ako imaš termostatske ventile po radijatorima,zato proizvođači i uvjetuju termostatski ventil. Još kad ljudi stave peć/kotao na snagu 1 ili 2 ( da manje troši ) nema teoretske šanse da se taj povrat ugrije.Servisiram puno peći koje nemaju taj ventil i žao mi je što nemam slike da ti pokažem razliku u sagorijevanju i talogu na izmjenjivaču između jedne i druge. Potrudio bi se i poslikati,ali mislim da nema smisla jer ćeš ti opet tupiti svoje. Zato mislim da ni ovo raspravljanje ne vodi ničemu ( jer kako je Je pa kaj onda i napisao,ta je tema već dobro obrađena na forumu ) pa odustajem.
ovo za snagu 1 ili 2. kaj ne bi te peci trebale snagu modulirati same dakle ful gas dok se kuca ne zagrije i onda smanjivati koliko treba da odrzava temperaturu a tek ako je i na najmanjem i to prejako ugasiti kotao?
europe2seoul is offline  
Old 22.12.2014., 18:40   #9054
Quote:
patafljengo kaže: Pogledaj post
Hvala na matematici , iako sam pristalica staromodnog podešavanja parametra (zmajdinovog) , promatranjem izgleda, boje i jaćine plamena.

Forca je snaga , a Fiume bit će Rijeka iz doba Gabriele D'Annunzia
Dinamovac sam od rođenja al se i Rijeci divim kak je janez prihajal tu,bravo Rijeka na igri,zmajdinovo štelanje koriste i ovlašteni serviseri ali to ipak nema veze sa određivanjem snage plamenika nego sa finim podešavanjem rada plamenika kad se več odredi snaga plamenika naprimjer prema instaliranoj snazi grijačih tijela-radijatora,za kaj bi štelal snagu od 25kW a imaš radijatore koji mogu isporučiti maksimalno 15kW, kuiš logike

Zadnje uređivanje mbukal : 22.12.2014. at 18:52.
mbukal is offline  
Old 22.12.2014., 18:50   #9055
Quote:
Je pa kaj onda kaže: Pogledaj post
Opet imaš problema sa zaštitom kotla i kondenzacijom, stalno se svađaš oko toga s nama, odnosno sam sa sobom. Ili ti to misliš da kod loženja peletima netreba?
Da mislim da kod loženja peletima ne treba!
Na koncu, za izradu kotla se upotrebljava odgovarajuči lim, a isti može propišati samo na varu, na čistoj površini sigurno neče nastati rupa!

Quote:
Je pa kaj onda kaže: Pogledaj post
A da za početak nabaviš analizator, gurneš ga u dimovod i malo testiraš kod različitih temperatura kotla, sve od 30-90 C?
.
Izgleda da Ti ne kužiš opće princip gorenja koje se odvija u čikobernici koja mora nakon nekog vremena postiči radnu temperaturu.

Quote:
bmwmilos kaže: Pogledaj post
.....žao mi je što nemam slike da ti pokažem razliku u sagorijevanju i talogu na izmjenjivaču između jedne i druge..
Ajde pročitaj nekoliko mudrovanja kako nastaje katran/smola na stjenkama. I onda reci zašto nastaje taj talog na izmjenjivaču!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 22.12.2014., 19:26   #9056
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
ovo za snagu 1 ili 2. kaj ne bi te peci trebale snagu modulirati same dakle ful gas dok se kuca ne zagrije i onda smanjivati koliko treba da odrzava temperaturu a tek ako je i na najmanjem i to prejako ugasiti kotao?
Da,tako bi trebale raditi,ali ljudi imaju drugačije shvaćanje! Kao npr. kod peći koje servisiram u korisničkom meniju imaš opciju "pelet" kojom možeš mijenjati količinu dobave peleta u određenom postotku na svim snagama. Taj parametar je ostavljen da bi korisnik u slučaju promjene peleta mogao sam korigirati rad peći bez servisera. Ne bi vjerovao koliko ljudi taj parametar smanji na -30 i kad pitam zašto,odgovor je zato da manje troši,a nisu ni svjesni da im zapravo na taj način peć više troši jer nema više pravilan odnos kisika i goriva!
bmwmilos is offline  
Old 22.12.2014., 21:47   #9057
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Na koncu, za izradu kotla se upotrebljava odgovarajuči lim, a isti može propišati samo na varu, na čistoj površini sigurno neče nastati rupa!
Još samo ovaj put odgovaram i NE ODUSTAJEM, nego sa takvima kao ti ne želim uopče diskutirati.

Bilo bi dobro da uopče ništa ne pišer jer lupetaš vjerojatno što si od nekoga čuo, blage veze nemaš uopče što znači niskotemperaturna korndenzacija, ni na peletima ni opčenito, nit na 15kw kotlu nit na 5MW kotlu.

U životu očito nisi vidio ništa osim svog štadlera, a nisi ni vidio što napravi uopče niskotemperaturna kondenzacija, dali je to na varu ili posred pločovine, bez obzira i na "tvoju" kvalitetu čelika. Iskreno, mene bi bilo sramota da uopče lupim takvu glupost koji ti najnormalnije podržavaš kao ispravnu.

Aj uživaj u svojem svijetu jednoumlja.
Je pa kaj onda is offline  
Old 22.12.2014., 21:49   #9058
Quote:
bmwmilos kaže: Pogledaj post
Da,tako bi trebale raditi,ali ljudi imaju drugačije shvaćanje! Kao npr. kod peći koje servisiram u korisničkom meniju imaš opciju "pelet" kojom možeš mijenjati količinu dobave peleta u određenom postotku na svim snagama. Taj parametar je ostavljen da bi korisnik u slučaju promjene peleta mogao sam korigirati rad peći bez servisera. Ne bi vjerovao koliko ljudi taj parametar smanji na -30 i kad pitam zašto,odgovor je zato da manje troši,a nisu ni svjesni da im zapravo na taj način peć više troši jer nema više pravilan odnos kisika i goriva!
pa ak smanje za 30% onda su i snagu peci smanjili jer imaju manje peleta.
tak ak je minimum od 4kw prejak onda je to sada na 3kw. i da manje trosi ali i manje grije

nego jel ti mozda servisiras peci marke Red talijanske? u manualu tu opciju sam tamo vidio
europe2seoul is offline  
Old 22.12.2014., 22:12   #9059
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
pa ak smanje za 30% onda su i snagu peci smanjili jer imaju manje peleta.
tak ak je minimum od 4kw prejak onda je to sada na 3kw. i da manje trosi ali i manje grije

nego jel ti mozda servisiras peci marke Red talijanske? u manualu tu opciju sam tamo vidio
Na sreću ne smanjuje taj parametar pelete za 30% nego manje ali je tako koncipiran da ide -30 do +30. Nije problem u tome što smanji snagu,već je problem što smanji količinu goriva,a količina zraka ( kisika ) ostaje ista pa je lošije sagorijevanje i veći gubici.
Ja servisiram peći Extraflame i Sideros,doduše Sideros sve manje jer je tvrtka propala.
bmwmilos is offline  
Old 22.12.2014., 23:47   #9060
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
Dinamovac sam od rođenja al se i Rijeci divim kak je janez prihajal tu,bravo Rijeka na igri,zmajdinovo štelanje koriste i ovlašteni serviseri ali to ipak nema veze sa određivanjem snage plamenika nego sa finim podešavanjem rada plamenika kad se več odredi snaga plamenika naprimjer prema instaliranoj snazi grijačih tijela-radijatora,za kaj bi štelal snagu od 25kW a imaš radijatore koji mogu isporučiti maksimalno 15kW, kuiš logike

Hvala, kujim , kujim , i da znaš ja sam ga pred tri godine "slučajno" stavio u prvu i vozim tako, iako su me instruktori / serviseri uvjeravali drukčije . Još mi se posrećilo da sam došao na ove stranice "auto škole" i spasio se većeg karambola

Lipi pozdrav,
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:36.