Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2011., 10:24   #1
Zasjeda u Čepikućama

Ako ima koji učesnik ili barem netko iz prve-druge ruke da nam opiše taj događaj.

Naime sjećam se izvještaja crnogorske TV gdje ide slika sa sahrane vojnika i jedan oficir govori u kameru.."upali smo u zasjedu kod Čepikuća i iako mi to vojnička čast brani, usuđujem se reći da smo desetkovani"..

dobro sam zapamtio te riječi jer mi je bilo čudno da oficir takve stvari govori u kameru, kao što je još čudnije da je to TV objavila. Obično se takve stvari cenzuriraju radi morala..jel.

Zanima tko je sudjelovao u toj zasjedi, koja postrojba i koliko je bilo žrtava na obje strane.

Zadnje uređivanje Mauron : 17.03.2011. at 11:08.
Mauron is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 10:58   #2
Jako dobar prijatelj mi je bio tu. Zasjedu su napravili Daidzini bojovnici, pukovnija Kralj Tomislav. Bas mi je pricao kako mu pokojni Bozan nije dao da on skine harmonikasa na celu kolone, bas mu je rekao 'S. ostavi meni harmonikasa'. Na nasoj strani nije bilo poginulih. Bas su im nasi napravili jebenu zasjedu. Izmedju dvije litice, sa strana nasi i naprijed takodjer a dole oni lagano marsiraju a na celu kolone harmonikas. Mislili su da se pobjednicki usetaju, smatrali su da je mjesto napusteno al su se malo zajebali.
dobrila12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 20:05   #3
Quote:
Mauron kaže: Pogledaj post
Ako ima koji učesnik ili barem netko iz prve-druge ruke da nam opiše taj događaj.

Naime sjećam se izvještaja crnogorske TV gdje ide slika sa sahrane vojnika i jedan oficir govori u kameru.."upali smo u zasjedu kod Čepikuća i iako mi to vojnička čast brani, usuđujem se reći da smo desetkovani"..

dobro sam zapamtio te riječi jer mi je bilo čudno da oficir takve stvari govori u kameru, kao što je još čudnije da je to TV objavila. Obično se takve stvari cenzuriraju radi morala..jel.

Zanima tko je sudjelovao u toj zasjedi, koja postrojba i koliko je bilo žrtava na obje strane.
U postavljanju zasjede je sudjelovala dragovoljačka postrojba, pukovnija "Kralj Tomislav", sastavljena većinom od dragovoljaca iz Hercegovine. U to vrijeme je kružio podatak o 70-80 poginulih srpskih vojnika u zasjedi kod Čepikuća i nekoliko lakše ranjenih branitelja.

VIDEO: http://www.youtube.com/watch?v=ag3syXl3lkc
Labrador20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 10:12   #4
Quote:
Labrador20 kaže: Pogledaj post
U postavljanju zasjede je sudjelovala dragovoljačka postrojba, pukovnija "Kralj Tomislav", sastavljena većinom od dragovoljaca iz Hercegovine. U to vrijeme je kružio podatak o 70-80 poginulih srpskih vojnika u zasjedi kod Čepikuća i nekoliko lakše ranjenih branitelja.

VIDEO: http://www.youtube.com/watch?v=ag3syXl3lkc
Zanimljiv clip..Daidža je faca,ali čudi me da se o toj akciji tako malo zna , što se vidi i po odgovorima na ovoj temi..a Čepikuće su kod Slanog..ili??
Mauron is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 13:54   #5
Quote:
Mauron kaže: Pogledaj post
Zanimljiv clip..Daidža je faca,ali čudi me da se o toj akciji tako malo zna , što se vidi i po odgovorima na ovoj temi..a Čepikuće su kod Slanog..ili??
Kod Slanog, da. Ma nasi ih poderali i dovidjenja, sta se ima pricat. Unistili par transportera i pomeli oko 100 neprijateljskih vojnika.
dobrila12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 14:50   #6
Quote:
dobrila12 kaže: Pogledaj post
Kod Slanog, da. Ma nasi ih poderali i dovidjenja, sta se ima pricat. Unistili par transportera i pomeli oko 100 neprijateljskih vojnika.
jesu dečki uspjeli zarobit nešto tehnike?
terc bela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 14:53   #7
Čepikuće su sjajno osmišljena i vrlo dobro provedena akcija tijekom koje je poginuo jedan određeni broj četnika, ali nipošto 100-tinjak kako neki sugeriraju. Poginulo ih je znatno manje, ali ih je podosta izranjavano. Akcija se odigrala u jednom usjeku na cesti između Čepikuća i Ravnog gdje su Daidžini ljudi postavili zasjedu i čekali. Kad su ovi naišli trebalo ih je pustit da uđu dublje u usjek, ali je netko od naših zapucao ranije pa su se ovi uspjeli razbježat. Oni koji su ostali u usjeku su pobijeni ili izranjavani. Inače Čepikuče su se držale sve do konca studenog, znači skoro dva mjeseca, u potpuno neravnopravnoj brobi. Naime četnika je bilo otprilike samo 10 na jednog branitelja pa su branitelji bili u prednosti

Nakon oslobađanja Čepikuća na tome mjestu se moglo naći puno cvijeća koje su položili članovi obitelji poginulih četnika. Od naših nitko nije poginuo niti je ozbiljnije ranjen.
bracodbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 04:35   #8
Quote:
bracodbk kaže: Pogledaj post
Čepikuće su sjajno osmišljena i vrlo dobro provedena akcija tijekom koje je poginuo jedan određeni broj četnika, ali nipošto 100-tinjak kako neki sugeriraju. Poginulo ih je znatno manje, ali ih je podosta izranjavano. Akcija se odigrala u jednom usjeku na cesti između Čepikuća i Ravnog gdje su Daidžini ljudi postavili zasjedu i čekali. Kad su ovi naišli trebalo ih je pustit da uđu dublje u usjek, ali je netko od naših zapucao ranije pa su se ovi uspjeli razbježat. Oni koji su ostali u usjeku su pobijeni ili izranjavani. Inače Čepikuče su se držale sve do konca studenog, znači skoro dva mjeseca, u potpuno neravnopravnoj brobi. Naime četnika je bilo otprilike samo 10 na jednog branitelja pa su branitelji bili u prednosti

Nakon oslobađanja Čepikuća na tome mjestu se moglo naći puno cvijeća koje su položili članovi obitelji poginulih četnika. Od naših nitko nije poginuo niti je ozbiljnije ranjen.
Tako je braco. Prvi je zapucao pokojni Bozan na ovog harmonikasa i skino ga snajperom, i da trebali su ih jos pustiti ali bila je neka polemika tko ce skinut prvog pokojni Bozan ili ovaj moj prijatelj. Pa je Bozan uranio malo. Meni je prijatelj pricao sve ovo, bio je tu pored Bozana i izmedju njih je ispala neka polemika (ne sjecam se tocno sta je bilo) i jos mi je rekao kako su nasi skinuli par njihovih transportera i da ih je oko stotinjak zaleglo. Sarali su ih sa litica sa sijacem smrti, i rucnim bombama dobro promiksali. Ovi su se povukli i ne sjecam se koliko dugo nisu smijeli promoliti nosom, osim sto je jedan njihov transporter povremeno znao izletiti pa se na brzinu povuci. Sve u svemu, svaka im cast za akciju.
dobrila12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 10:34   #9
Quote:
dobrila12 kaže: Pogledaj post
Tako je braco. Prvi je zapucao pokojni Bozan na ovog harmonikasa i skino ga snajperom, i da trebali su ih jos pustiti ali bila je neka polemika tko ce skinut prvog pokojni Bozan ili ovaj moj prijatelj. Pa je Bozan uranio malo. Meni je prijatelj pricao sve ovo, bio je tu pored Bozana i izmedju njih je ispala neka polemika (ne sjecam se tocno sta je bilo) i jos mi je rekao kako su nasi skinuli par njihovih transportera i da ih je oko stotinjak zaleglo. Sarali su ih sa litica sa sijacem smrti, i rucnim bombama dobro promiksali. Ovi su se povukli i ne sjecam se koliko dugo nisu smijeli promoliti nosom, osim sto je jedan njihov transporter povremeno znao izletiti pa se na brzinu povuci. Sve u svemu, svaka im cast za akciju.
Da je zasjeda bila uspješna vidilo se po toj reportaži sa sahrana na crnogorskoj TV.

jedna osoba mi je rekla da se radilo o brigadi ili bataljunu Sava Kovačević iz Nikšića.

ta akcija me zanima jer je to vrijeme kad u Hrvatskoj sve pada, četnici su u ofenzivi na svim ratištima i u moru deprimirajućih vijesti to je stršilo.

Zato treba znati, nije to..štaš pričat o tome..
Mauron is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 10:43   #10
Slazem se da se treba pricati o Domovinskom ratu. Mislio sam na akciju...Nema se sta puno pricati, sacekali ih i pokosili. To su ti bili pretezno Hercegovci kod Daidze i oko 30% postrojbe su bili muslimani. Kasnije su se razisli, ovi muslimani su otisli na Igman a pokojni Bozan nije htio u Bosnu dok se Hercegovina ne oslobodi pa je ostao u Hercegovini i osnovao PPN Ludvig Pavlovic.
dobrila12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 18:55   #11
Quote:
Mauron kaže: Pogledaj post
Jedna osoba mi je rekla da se radilo o brigadi ili bataljunu Sava Kovačević iz Nikšića.
Iz onih snimljenih razgovora na domovini.net može se čuti Karadžićevo kukanje zbog ove zasjede... u razgovoru je potvrđeno da se radi o Crnogorcima...

Međutim , ja sam na FHM-u naišao na podatke koji otkrivaju da je baš u toj zasjedi u Čepikućama poginulo i dosta vojnika iz same Srbije... a to je i Milošević otkrio na svom suđenju u Haagu...

Tako da je tamo bilo njihovih teških gubitaka i pored te grupe desetkovanih Crnogoraca...


Dobrila12... kažeš da je uništeno nekoliko transportera (bilo bi za očekivati da su bili krcati)...

A jel bilo uništenih kamiona ?

I ako je bilo , da li su ta uništena vozila izvučena (od njih) ?



Kad sam gledao snimak uništenja one kolone iz Tuzle... pa nikad ne bih rekao da je tamo , po tim vozilima , poginulo 250 vojnika JNA...
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 23:59   #12
Quote:
dobrila12 kaže: Pogledaj post
Tako je braco. Prvi je zapucao pokojni Bozan na ovog harmonikasa i skino ga snajperom, i da trebali su ih jos pustiti ali bila je neka polemika tko ce skinut prvog pokojni Bozan ili ovaj moj prijatelj. Pa je Bozan uranio malo. Meni je prijatelj pricao sve ovo, bio je tu pored Bozana i izmedju njih je ispala neka polemika (ne sjecam se tocno sta je bilo) i jos mi je rekao kako su nasi skinuli par njihovih transportera i da ih je oko stotinjak zaleglo. Sarali su ih sa litica sa sijacem smrti, i rucnim bombama dobro promiksali. Ovi su se povukli i ne sjecam se koliko dugo nisu smijeli promoliti nosom, osim sto je jedan njihov transporter povremeno znao izletiti pa se na brzinu povuci. Sve u svemu, svaka im cast za akciju.
Prvi mi je put da ovdje uopće čujem o nekom paru uništenih transportera. Žao mi je što ću mnoge razočarat ali u Čepikućama nije poginulo niti zaleglo ni približno onoliko četnika koliko se to godinama pokušavalo progurat. Akcija je bila odlično smišljena ali je uprskao taj koji je pucao prvi i samo zbog njega nije ubijeno više četnika. Radilo se o jednom bataljonu brigade Sava Kovačević. Drugi bataljun koji je bio u Ravnom im je trebao doći u pomoć ali su odustali zbog mraka (iako bih ja prije rekao zbog straha).

Dan, dva nakon akcije, četnici su prisilili nekolicinu mještana da odu izvući tijela poginulih jer su bili uvjereni da naši neće pucati po svom narodu. Prijetili su im smaknućem svih mještana Ravnog. Među četnicima je kružila priča da naši masakriraju mrtva tijela, vade im oči, režu jezike i uši i svašta nešto (uobičajena četnička propaganda), no kad su se Ravnjani vratili sa tijelima poginulih vidjelo se da ih nitko nije prstom dirnuo, nego da su poginuli od prostrijelnih rana.

Mislim da nam nije potreba izmišljat mitove, nego širit istinu, a jedina istina je da je u Čepikućama odlično isplanirana i vrlo dobro izvedena akcija, ali je konačni učinak bio daleko ispod mogućeg i očekivanog. Na koncu je akcija bila uspješna i zato što je jedan bataljun razbijen. Teško je bilo one četnike koji su to doživjeli natjerati nazad na ratište.
bracodbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 05:53   #13
A ne znam braco, ja sam cuo ovako kako sam rekao i to od prijatelja koji je bio tamo. Bas od borca koji se krvavo borio svo vrijeme rata i ne mislim da je ista uvelicavao. To je bilo onako uz pricu ali bas se sjecam da je rekao da su bili na liticama sa strana i naprijed, da su se ovi usetali u kolonama u Cepikuce, da je naprijed isao harmonikas kojeg je pokojni Bozan skinuo (prerano), da su im unistili par transportera, da je jedan transporter dosta dugo ulazao i naglo se vracao (valjda izvidjao) tako da ga nisu mogli skinut, da su ih kosili sa osamdesetcetvorkama i da su ih dosta rucnim bombama unistili. I da ne zaboravim da se zna, jako jako je hvalio pokojnog Daidzu i pokojnog Bozana Simovica.
dobrila12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 09:18   #14
Quote:
bracodbk kaže: Pogledaj post
Prvi mi je put da ovdje uopće čujem o nekom paru uništenih transportera. Žao mi je što ću mnoge razočarat ali u Čepikućama nije poginulo niti zaleglo ni približno onoliko četnika koliko se to godinama pokušavalo progurat. Akcija je bila odlično smišljena ali je uprskao taj koji je pucao prvi i samo zbog njega nije ubijeno više četnika. Radilo se o jednom bataljonu brigade Sava Kovačević. Drugi bataljun koji je bio u Ravnom im je trebao doći u pomoć ali su odustali zbog mraka (iako bih ja prije rekao zbog straha)....
A šta tu ima bit ispod mogućeg i očekivanog. Pa nije to strateški planirana akcija nego zasjeda. Znači što ti upadne u klopku i to je to.

Koliko je onda po tvojim saznanjima bilo poginulih.

Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Iz onih snimljenih razgovora na domovini.net može se čuti Karadžićevo kukanje zbog ove zasjede... u razgovoru je potvrđeno da se radi o Crnogorcima....
jel ima link na taj razgovor..

Zadnje uređivanje rezon@tor : 25.03.2011. at 10:20. Reason: ispeci pa reci, koristiti višestruko citiranje
Mauron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 09:34   #15
Oprosti Keva nisam ti odgovorio, ne znam jel bilo unistenih kamiona. Ovo je sve sto znam o toj akciji, cuo sam prije dosta godina. Na zalost ne mogu pitati prijatelja jer ni on nije vise medju zivima
dobrila12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 12:36   #16
Quote:
Mauron kaže: Pogledaj post
A šta tu ima bit ispod mogućeg i očekivanog. Pa nije to strateški planirana akcija nego zasjeda. Znači što ti upadne u klopku i to je to.
Akcija jest bila planirana jer su dan prije branitelji od jednog čovjeka sa Trebimlje dobili dojavu o pokretima četnika iz Ravnog. Najavio je mogućnost da će krenut prema Čepikućama pa je organizirana ekipa koja je upućena pripremit zasjedu. Jest da je to odrađeno brzo, ali ipak je to bila pripremljena akcija. Važno je napomenut da tu ekipu nije vodio Daidža nego njegov zamjenik. Daidža naime taj dan nije ni bio u Čepikućama. Tijekom same zasjede je poginulo sedmero četnika (znaju im se imena i prezimena), a među njima zapovjednik čete i njegov zamjenik. Ranjenih je bilo između 20 i 30.

U zasjedi je bilo oko 45 branitelja od kojih je jedan dobio prostrijelnu ranu kroz nogu, a drugi je ranjen gelerom granate. Nitko od njih nije teže ranjen. Ovo su svjedočanstva izravnih sudionika među kojima i nekolicine mojih dobrih prijatelja, a ove podatke su objavile i njihove tiskovine poimenično navodeći imena poginulih.

Quote:
dobrila12 kaže: Pogledaj post
A ne znam braco, ja sam cuo ovako kako sam rekao i to od prijatelja koji je bio tamo. Bas od borca koji se krvavo borio svo vrijeme rata i ne mislim da je ista uvelicavao. To je bilo onako uz pricu ali bas se sjecam da je rekao da su bili na liticama sa strana i naprijed, da su se ovi usetali u kolonama u Cepikuce, da je naprijed isao harmonikas kojeg je pokojni Bozan skinuo (prerano), da su im unistili par transportera, da je jedan transporter dosta dugo ulazao i naglo se vracao (valjda izvidjao) tako da ga nisu mogli skinut, da su ih kosili sa osamdesetcetvorkama i da su ih dosta rucnim bombama unistili. I da ne zaboravim da se zna, jako jako je hvalio pokojnog Daidzu i pokojnog Bozana Simovica.
Ne tvrdim da nije bilo uništenih transportera ali ti govorim da ja nisam čuo za to. Inače se na Wikipediji spremam napisati članak o toj akciji, a s obzirom da prikupljam svjedočanstva branitelja iz raznih izvora, pa i iz razgovora sa direktnim sudionicima, mislim da sam jako dobro upoznat sa cijelom ovom pričom. Inače sam za vrijeme akcije Čepikuće bio na sasvim drugom kraju bojišta, u Konavlima, no nekoliko mojih jako dobrih prijatelja i kasnijih suboraca su bili sudionici akcije. O ovome su napisani i neki članci ali me čudi da je na Internetu teško pronaći bilo kakve podatke. To je jedan od razloga zašto se spremam napisati članak na Wikipediji.

Dakle iz svih ovih svjedočanstava koja ja imam, kao i iz novinskih napisa, a radi se o našim novinama, ali i nekim srpskim poput "Pobjede" i "Narodne armije" nigdje nije spomenut ni jedan uništeni transporter. Kako rekoh, moguće da ih je i bilo ali to mi nikad nitko nije spomenuo pa ću se još malo raspitati i potražit neke nove izvore.

p.s. Nije Božan opalio prvi metak. To je prema ovim svjedočanstvima napravio jedan drugi branitelj sa PM-om.

Zadnje uređivanje rezon@tor : 25.03.2011. at 10:21. Reason: spajanje poruka
bracodbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 23:06   #17
Quote:
Mauron kaže: Pogledaj post
jel ima link na taj razgovor..
Ima prijatelju , ali ja se ni uz najbolju volju ne mogu više sjetiti kojeg je datuma snimljen taj razgovor... pregledao sam ih bezbroj i više ne znam di je šta...

Ali ionako nisu ništa detaljno o tome govorili , samo su se osvrnuli na tu situaciju sa dvije tri rečenice...

Sjećam se da su tamo rekli kako im vojnici u napredovanjima ne ginu (onda ne znam što njima znači "napredovanje" jer situacija u Čepikućama je zapravo bilo napredovanje , a ne neka klasična iznenadna zasjeda u zaleđu) , ali zato , u tom istom razgovoru , priznaju da im vojnici svakodnevno ginu po našim zasjedama (u zaleđu , na bosanskom teritoriju)...

Al opet su posebno napomenuli tu neku akciju (nisu rekli Čepikuće) u kojoj su njihovi(Crnogorci) naivno uletili u zasjedu...

Ako je ovo što Braco kaže istina , onda je i pitanje da li su baš mislili na Čepikuće , jer im je 7-8 vojnika ionako ginulo svakodnevno... sjećam se da su u tom istom razgovoru naveli još jednu situaciju u Ravnom u kojoj im je dan prije poginulo 8 vojnika... pa jedan drugi razgovor gdje se jadaju da im naši stalno ubijaju 7-8 vojnika na Ivanici... pa onaj snimak s youtuba gdje preko televizije navode 70-80 izbačenih iz stroja u jednom danu... pa Milošević na suđenju tvrdi da je bila neka komemoracija za 8 poginulih vojnika JNA još prije početka njihovih operacija... itd.

Ako je bilo samo 7 mrtvih , onda to po ničemu ne bi ni trebali izdvajati... osim po njihovoj gluposti... harmonikaš...
Quote:
bracodbk kaže: Pogledaj post
Tijekom same zasjede je poginulo sedmero četnika (znaju im se imena i prezimena), a među njima zapovjednik čete i njegov zamjenik. Ranjenih je bilo između 20 i 30.
Braco , ne želim te zamarat , ali ako ikako možeš doći do njihovih imena , to bi bilo dobro... jer onda možemo provjeriti jesu li to ta imena s FHM-a...

Ako ne možeš , ili ti se ne da tražiti , slobodno zanemari ovaj upis... sve pet...

Zadnje uređivanje rezon@tor : 25.03.2011. at 10:22. Reason: spajanje poruka
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 00:00   #18
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Braco , ne želim te zamarat , ali ako ikako možeš doći do njihovih imena , to bi bilo dobro... jer onda možemo provjeriti jesu li to ta imena s FHM-a...
Nikakav problem: Ranko Bojić – zapovjednik, Vojislav Bulatović – dozapovjednik, Tomislav Bulatović, Milovan Smolović, Željko Pandurica, Radosav Srdanović i Rasim Muratović.
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Ako je bilo samo 7 mrtvih , onda to po ničemu ne bi ni trebali izdvajati... osim po njihovoj gluposti... harmonikaš...
Mrtvih je prema svjedočansvtima naših bilo od 7 do 12, no JNA poimenično priznaje brojku od sedam poginulih te 20 do 30 ranjenih. Prema nekim neprovjerenim izvorima ranjenih je bilo čak i duplo više ali nigdje nisam našao vjerodostojan izvor. Civili iz Ravnog su dan nakon zasjede pod prisilom izvukli tijela petorice, dok su dvojicu najvjerojatnije izvukli njihovi odmah nakon pogibije. Ova petorica su bili dublje u usjeku pa ih nisu mogli odmah izvući. Nakon zasjede je došlo do razmjene vatre. Naši su po preživjelima tukli tromblonima, a ovi su se povukli u jedan šumarak pored ceste.

Ne slažem se da to ne treba izdvajati jer to im je prvi veći poraz da dubrovačkom bojištu. Taj poraz ih je totalno demoralizirao i usporio njihovo napredovanje. Cijela je jedna satnija, što poginuli, što ranjeni, što demoralizirani i isprepadani, izbačena iz stroja, a to je itekako vrijedno spomena.

Zadnje uređivanje rezon@tor : 25.03.2011. at 10:23. Reason: spajanje poruka
bracodbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 00:53   #19
Quote:
bracodbk kaže: Pogledaj post
Nikakav problem: Ranko Bojić – zapovjednik, Vojislav Bulatović – dozapovjednik, Tomislav Bulatović, Milovan Smolović, Željko Pandurica, Radosav Srdanović i Rasim Muratović.
Jačimović Vukola , rođen 01.01.1965... poginuo 02.10.1991. u Čepikućama...

Jačimović Vukola... isto se zove , ali pet godina stariji - rođen 28.01.1960... poginuo 02.10.1991. u Čepikućama...



Nisam pregledao cijeli popis , ali eto , naišao sam na ova dva imena koja su dovoljan dokaz da je bilo više od 7 mrtvih u tim događanjima početkom Listopada 1991.... također se navode i druga imena poginulih u Čepikućama , ali za druge datume , kao što se navode i neka imena za datum bitke kod Čepikuća , ali ne piše gdje točno - piše samo Dubrovnik...

A ja sam odavno rekao svoje mišljenje o tom popisu... tojest dokazao da se , u pravilu , za svaki slučaj navodi samo mali dio imena...

Zadnje uređivanje rezon@tor : 25.03.2011. at 10:23. Reason: Po tom popisu ispada da je u Vukovaru poginulo 250 vojnika JNA... znači , čak i da je poginulo 1500 vojnika u Vukovaru , svak
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 01:04   #20
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Jačimović Vukola , rođen 01.01.1965... poginuo 02.10.1991. u Čepikućama...

Jačimović Vukola... isto se zove , ali pet godina stariji - rođen 28.01.1960... poginuo 02.10.1991. u Čepikućama...



Nisam pregledao cijeli popis , ali eto , naišao sam na ova dva imena koja su dovoljan dokaz da je bilo više od 7 mrtvih u tim događanjima početkom Listopada 1991.... također se navode i druga imena poginulih u Čepikućama , ali za druge datume , kao što se navode i neka imena za datum bitke kod Čepikuća , ali ne piše gdje točno - piše samo Dubrovnik...

A ja sam odavno rekao svoje mišljenje o tom popisu... tojest dokazao da se , u pravilu , za svaki slučaj navodi samo mali dio imena...

Po tom popisu ispada da je u Vukovaru poginulo 250 vojnika JNA... znači , čak i da je poginulo 1500 vojnika u Vukovaru , svako ime na tom popisu trebalo bi u prosjeku pomnožiti sa šest...
Keva mi pričamo o zasjedi i borbi koja se dogodila 1.10.1991. a ne poslije. Ta borba je završila tu istu večer. Sve što se poslije toga događalo nije dio te akcije nego su to neke nove borbe. Imam i te podatke da je ukupno u borbama oko Čepikuća i na tome dijelu ratišta poginulo oko pedeset troje Crnogoraca, a to je objavila i crnogorska Pobjeda (sa imenima poginulih).

P.S. Volio bih da mi pošalješ taj spisak koji imaš da ga usporedim sa ovim što ja imam. Bio bih ti jako zahvalan
bracodbk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:50.