Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2023., 12:28   #11901
'Junak' salezijanaca Matt Walsh je notorni transfob, ženomrzac i huškač u rangu Vojislava Šešelja
__________________
Eto što vam je čovjek
konjokradica is offline  
Old 14.11.2023., 12:38   #11902
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Slazem se, a hodsce i molitelje smatram ideoloski vrlo udaljenima.

No to je non sequitur, nigdje nisam komentirao sadezaj njihova djelovanja i uvjerenja vec problematiziranja medjunarodne nadnacionalne i politizirane prirode pokreta koji iza toga svega stoje.

Koministicka internacionala je starija od njih, a bome i pride nije jucer izmisljen u RH
Hrabra sestra je objasnila razlog proučavanja njihovih financija. Jer demokratskim putem žele ukinuti demokraciju i uvesti katoličku diktaturu. Za strejt parove nisu opasnost lezbe, pederi i trans-osobe, već ovi. Belj(k)im se.
__________________
Eto što vam je čovjek
konjokradica is offline  
Old 14.11.2023., 12:57   #11903
Quote:
hrabra sestra kaže: Pogledaj post
Znam da nemas,vecina nema,mislim da je to nekako i poanta price. To ukljucuje i one s druge strane spektra koji se ne bave realnim problemima vec im je vrhunac zalijepiti se za cestu i nesto kenjati o tome kako se ne moze tocno utvrditi sto je zena.
Nemam nekih informacija o takvima iz osobnog iskustva, osim što sam pročitao.
Radi li se jednostavno o profićima, o kojoj god se strani političkog spektra radilo, a zanimljivo mi je prije svega tko ih financira i s kojim ciljevima.
O "zelenom" aktivizmu sam imao nekad dosta romantičnu predodžbu, a danas... barem za dio njih rekao bih da ih financira nekakav "zeleni" korporativni lobi, ne radi se tu o "marksizmu", sigurno ne onom kakav je prema mom iskustvu i "kako sam ga u školi učio"...

Quote:
Ukazivala sam na tu pojavu prilicno dugo,kao i na cinjenicu gubitka dodira s problemima obicnih,da ne kazem prosjecnih ljudi koji se slabo snalaze u uvjetima gubitka kontrole na ideoloskim rubovima.
Ima nesto potpuno nenormalno i bizarno na ljevici koja ne razumije vlastitu privilegiranost,a isto tako nenormalno i bizarno kod ljudi koji misle da mogu druge privoliti da preuzmu stavove prikladnije nekom drugom stoljecu.
Problem je zaista kad ti takvi vode drzavu. Mi cemo se Zelenih svakako rijesiti ili ih natjerati na realnost,fora je u tome sto im AfD nije alternativa.
Ali da,nikome na celu nece pisati fasist,kad se predstavi.
Pisala si negdje o tome, na forumu, ili... ? Zanima me.
Što se tiče AfD-a, nije alternativa, no problem je možda što ljudi smatraju kako ne mogu osobno poduzeti (ili zajedno sa onima koje muče slični problemi) nešto a da to ne prolazi kroz profesionalni aparat koji ima svoj uhodan način djelovanja.
cestar is offline  
Old 14.11.2023., 13:17   #11904
Quote:
hrabra sestra kaže: Pogledaj post
Provjerljivo se odnosi na na organizaciju Tradition Family Property aka Vigilare (Vice Batarelo) i Ordo Iuris te njihovo djelovanje i pozicija u Poljskoj,kao i sustav kakav je njihov utjecaj u suradnji s KC izrodio.
Ako nesto ne volim,to je pravljenje nevjestim po pitanju stavova i ciljeva obje navedene skupine.

Takoder je poznato da suraduju s ruskim milijarderima i clanovima najdesnijih stranaka diljem Europe i ne libe se iznositi raznorazne homofobne i mizogine stavove pod plastom slobode govora i religije.
Nadalje,poznato je i provjerljivo da je Leonard Leo, clan Opusa Dei (svaka slicnost s domacim likovima je slucajna ) izdasno financirao i castio clanove Supreme Court u SADu .

https://www.thenation.com/article/po...ociety-courts/

https://www.propublica.org/article/w...-supermajority

Trenutno njegova skvadra cini sve kako bi sprijecila referendume koji im ne odgovaraju,nasrce na interstate travel,odnosno sam Ustav i garanciju prava putovanja kroz sve savezne drzave jer im ne uspijeva provedba zabrane pobacaja,a predsjedavajuci u House-u je Mike Johnson,covjek koji ima zivotnu misiju urediti svoju okolinu prema Bibliji.
Drugim rijecima,demokratski instrumentarij dolaska na vlast se koristi kako bi se isti izmijenio do neprepoznatljivosti.
Kao sto rekoh,nevjestost u obrani tih radikala nit cijenim,nit me zanima.
Ključna je riječ DEMOKRATSKI.
sanimarine is offline  
Old 14.11.2023., 13:31   #11905
Quote:
sanimarine kaže: Pogledaj post
Ključna je riječ DEMOKRATSKI.
Demokratskim metodama (ili procedurom) možeš zakucati demokraciju u podrum... događalo se već i događa se.
cestar is offline  
Old 14.11.2023., 14:16   #11906
Quote:
sanimarine kaže: Pogledaj post
Ključna je riječ DEMOKRATSKI.
Tako je,zasto onda zele sprijeciti gradane da organiziraju referendum?

Zasto su im puna usta ljutnje kad im se organizira protuprosvjed?

Zasto tuzakas novinare koji iznose svoj stav i pokusavas odredivati sto je satira i kako ce netko o necemu pisati?

@cestar,
Treba mi malo vise vremena za odgovor,pokusat cu veceras van radnog vremena.
hrabra sestra is offline  
Old 14.11.2023., 14:21   #11907
Evo malo i lijepih vjesti iz Vatikana, a to je da čovjek koji dizajnira i pravi papi i kardinalima suknjice i kape je gay muškarac koji također ima i trgovinu sa parfemima za gay muškarce, a neki parfemi su direktno napravljeni za gay katoličke svećenike

mr.Natural is offline  
Old 15.11.2023., 13:10   #11908
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Demokratskim metodama (ili procedurom) možeš zakucati demokraciju u podrum... događalo se već i događa se.
Rekao je Churchill da je najjači argument protiv demokracije anketiranje prosječnog birača. Ali druge nema.

Quote:
hrabra sestra kaže: Pogledaj post
Tako je,zasto onda zele sprijeciti gradane da organiziraju referendum?

Zasto su im puna usta ljutnje kad im se organizira protuprosvjed?

Zasto tuzakas novinare koji iznose svoj stav i pokusavas odredivati sto je satira i kako ce netko o necemu pisati?

.
O novinarima ne bih, većinom nisu to više klasa već naručena piskarala, ima ih i polupismenih. Čast izuzetcima.
O protuprosvjedima, ha, tu ako se radi o moliteljima, baš se vidi tko pjeni i ludi. Ne pratim ni to niti "novinare", posebno određenih portala, ne želim nepotrebno zagađenje.
Za referendum, da, trebalo bi kao u Švici referendum za sve, pa bi vidjeli na čemu smo.
sanimarine is offline  
Old 15.11.2023., 13:18   #11909
I to nije odgovor na moja pitanja sto je tocno u ponasanju konzervativnih i fundamentalistickih pokreta demokratski dok drugima predbacuju nedostatak demokraticnosti.
hrabra sestra is offline  
Old 15.11.2023., 13:36   #11910
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Demokratskim metodama (ili procedurom) možeš zakucati demokraciju u podrum... događalo se već i događa se.
Je samo šta se (srećom) događa redikulizacija tih društvenih pokreta i aktivizma. Je, tu su, stalno nešto drobe ali polako dolazimo do točke kada je bolje pustit vlažni prdac u društvu nego se izjasnit kao nekakav aktivist
Uzumaki. is offline  
Old 16.11.2023., 18:14   #11911
Quote:
hrabra sestra kaže: Pogledaj post
I to nije odgovor na moja pitanja sto je tocno u ponasanju konzervativnih i fundamentalistickih pokreta demokratski dok drugima predbacuju nedostatak demokraticnosti.
Neznam na što misliš, slabo pratim te pokrete. Ali ako ima nešto što nije demokratski, ne može opstati.
sanimarine is offline  
Old 18.11.2023., 11:11   #11912
Cijeli zapad je postao desničarski zbog bezbroj rodova, promjene definicije braka i definicija roditelja i sl. Željka Markić s U ime obitelji i referendumom se pojavila u vrijeme promjene Obiteljskog zakona, za kojeg su ministri najavljivali da će doći do velikih promjena prastarih definicija, Bauk je govorio da ćemo se naviknuti s vremenom na te promjene, Pusićka se standardno s visoka smješkala promjenama koje stižu nazadnom narodu, Vrdoljak, Opačićka, Matić svi su javno govorili nesjajne, nebriljantne i nepametne misli u svezi novog zakona i tako se pojavila Markićka. Većina katoličkog aktivizma i jačanje desnice u Hrvatskoj i svijetu je u biti reakcija na pomahnitalu ljevicu koja je preko medija i kulture, s raznim wokeovcima, snowflekovcima, social justice borcima naživcirala narod diljem zapada, ali valjda je jednostavnije proučavati besmislene teorije zavjere među naprijateljima konzevativcima nego razmisliti na koji način se ponašaju progresivci po svijetu.
busca is offline  
Old 18.11.2023., 15:49   #11913
Quote:
busca kaže: Pogledaj post
Cijeli zapad je postao desničarski zbog bezbroj rodova, promjene definicije braka i definicija roditelja i sl. Željka Markić s U ime obitelji i referendumom se pojavila u vrijeme promjene Obiteljskog zakona, za kojeg su ministri najavljivali da će doći do velikih promjena prastarih definicija, Bauk je govorio da ćemo se naviknuti s vremenom na te promjene, Pusićka se standardno s visoka smješkala promjenama koje stižu nazadnom narodu, Vrdoljak, Opačićka, Matić svi su javno govorili nesjajne, nebriljantne i nepametne misli u svezi novog zakona i tako se pojavila Markićka. Većina katoličkog aktivizma i jačanje desnice u Hrvatskoj i svijetu je u biti reakcija na pomahnitalu ljevicu koja je preko medija i kulture, s raznim wokeovcima, snowflekovcima, social justice borcima naživcirala narod diljem zapada, ali valjda je jednostavnije proučavati besmislene teorije zavjere među naprijateljima konzevativcima nego razmisliti na koji način se ponašaju progresivci po svijetu.
Ovo je problem huligana i fan klubova ljevice i desnice. A o tome bi se dalo...

Neke stavke iz prvog posta i neki od spomenutih komentara i dalje stoje kao problem katoličke crkve. Oni se nisu promijenili. Oni su bili ovdje i prije pojave tih podjela koje spominješ.

Katolička crkva je bila u krizi i prije nego su se pojavile konzervativne političke grupe kojima "redefiniranje" seksualnosti, spola i drugih odrednica nije po volji. Katolička crkva ne okuplja samo mlatitelje gay osoba. Pa evo, čak sam se i ja susrela sa "liberalnim" svećenicima... Tj. svećenicima koji ne podupiru isključivanje i kamenovanje pojedinaca koji se ne uklapuju u određeni svjetonazor.

A to nije čak ni "redefiniranje"...
O tome se razglabalo i 1920tih... "hoće li kraća haljina i kratka frizura kod žena razoriti i uništiti obitelj..." Boohoo Čak je u jednom periodu kava bila zabranjena jer su ju povezivali sa "političkim razbojništvom"... znači...što se tiče politike i stjecanjem moći koristeći se starom - podijeli pa vladaj - ništa novo.

Nije to što crkva nema više glavnu riječ, već što ga nemaju pojedinci koji se izvlače na crkvu i žele putem vjere sakriti i opravdati vlastitu nakaznost - u sukobu između lažnog morala i etičnosti... A to je nešto drugo.

Crkva nema monopol nad društvenim ulogama još od crkvenog raskola, kada je Martin Luther pribio desetke točaka i odvojio se od pohlepne crkvene organizacije. Nikad crkva nije bila posve sama od tada niti je jedina vršila utjecaj i organizirala društvo. Opstala je zahvaljujući određenim prilagodbama. Ali određenim prilagodbama... Nije išla u potpuno redefiniranje - onda više ne bi bila rimokatolička vjera - dogme su baza te vjere i ne mogu biti porecive. Onda se više ne radi o vjeri niti je to ta religija.

Moj problem kojeg vidim u crkvi - govore im pišu starci i papa je većinom "djed" . Ljudi koji - niti su dovoljno zainteresirani, niti dovoljno sposobni da bi vodili i uspješno organizirali jedan tako veliki i kompleksni sustav. Drugo - ak je netko pedofil - ide pred sud. Ne možeš štiti kriminalce. I naravno da će papa reći kako se ovdje radi o pojedincima - jer se i radi o pojedincima. Nepošteno bi bilo pripisati sve te grozote cijelom svećenstvu. Ali kao institucija "morala" u kojemu se na crkvu gleda kao na jedno tijelo - bio bi red ne štiti zlostavljače jer će svakako ta vijest procuriti negdje. A još gore ako ih skrivaš od progona i ne suočavaš se s njima niti interno - već ih premještaš iz jedne župe u drugu. Nisi čak pokušao niti sakriti tog svećenila da bi crkvu poštedila skandala - nego ih se ostavlja da hodaju okolo slobodno na svima nama otvorene oči.

Crkva nije jedina institucija koja prolazi kroz "krizu". Tu je i problem definiranja državnih uloga, problem definiranja kulturnih obrazaca države i održavanje zajedničke državne kulture koja se ruši zbog globalizacije i ekonomskih ratova - tržišta, tu je i problem definiranja etičnosti u biomedicini i genetskim istraživanja, problem zaštite okoliša i očuvanja bioraznolikosti...

Prolazimo kroz ekonomsku, kulturnu i ekološku krizu. Na svim poljima je uzbana. I u tom cijelom apsurdu - čovjek nikad nije živio bolje. Ima nas najviše na zemlji nego ikad u povijesti čovječanstva, živimo duže (ili umiremo sporije), obitelji su manje opterečene rigoroznošću, a više su okrenite iskrenoj brizi - ako neka obitelj odskače od te brige - znači da se radi o disfunkcionalnim obiteljima, zlostavljanju itd. Prije nije bilo tih podjela jer nas je kolektivno bolila neka stvar za to. Baš kao što neke državne biskupije zaboli neka stvar za pedofila kojeg se ne trudi niti sakrit - stoga novinari ne moraju ništa ni kopat.

To je, po meni, dio gdje crkvene državne organizacije zaostaju.. A ne u tome jel svećenik treba bit oženjen ili ne - ne mare. Boli ih briga.
Lolita2 is offline  
Old 26.11.2023., 12:57   #11914
Kršćanstvo na Zapadu je u slobodnom padu. Tim putem ide i Hrvatska

https://www.index.hr/vijesti/clanak/...jesti_ostalo_d
__________________
Awakening
manchild is online now  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:11.