Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2016., 13:42   #1141
Evo mi smo prije tjedan dana imali montazu ormara sa klasicnim vratima na sarke iz Edura.
Dimenzije: 180 cm sirina / 300 cm visina / 55 cm dubina
Materijal iveral bijeli polusjaj.
Iznos: 10.200,00 kn
Montaza prosla besprijekorno, stolar/monter im je odlican.
Imali smo reklamaciju zbog greske u materijalu.
Odradili su je bez problema.
Profesionalno.
I najkracem mogucem roku.
Definitivno cemo s njima nastavit suradnju jer nam fale jos neki komadi namjestaja.
TheRebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 16:37   #1142
Vec neko vrijeme razmisljam o otvorenom ormaru, i s jedne strane mi je pre, predobro to, slinim nad pinterest slikama, a s druge me strah da moj bas i ne bi izgledao tako.
Kako tamo gdje bi ga stavila nemam puno prostora izmedju ormara i kreveta, ne bi klasicna vrata, nego nesto klizno, radi prostora, ali ne bi klasicna drvena klizna vrata, jer bi bas htjela izbjeci taj teski, masivni dojam.
Ovo mi izgleda zanimljivo.

Klizna lagana vrata, u principu presvuceni drveni okvir. Jel ima neko nesto slicno?Kako vam se to cini?
Ja bi u principu po jednom zidu stavila police i sipke za vjesanje, i zaklonila s dvoje takvih vrata.
daneejela is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 19:54   #1143
kakvu buku moraju proizvoditi ova vrata kada "klizu"
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 10:42   #1144
Trebam preporuku za izradu ugradbenog ormara na Krku. Jel ima neka stolarija koja to radi ili moram gledati firme u Rijeci?
gupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 23:08   #1145
Bok ljudii,

ako ima koji stolar jel moze okvirna procijena koliko bi dosla sljedeca konstrukcija?Duzina zida gdje su ladice je 2m a ovog gdje su samo hangeri 1,65m- Ove donje police bi trebale biti na podu a ne u zraku kako je na slici :-D i ovi hangeri na manjem zidu bi s lijeve strane trebali imati bocnu stranu cijelom duzinom da se mogu na nesto zakaciti ali nisam uspjela dodat tu dasku.

imam i jos jedno pitanje-ovo je znaci walk in ormar i moja namjera je bila ne stavljati vrata medutim prijatelj stolar je totalno da se trebaju staviti vrata radi prasine, a ja bi bas htjela da je otvoreno da je bas bas walk in :-D Ima koga ko ce pobit njegovu teoriju da moraju vrata? :-D

http://tinypic.com/r/2sbk1lu/9
__________________
nije nebo ovo sto vam nude, nije sunce od zlata i moci,kad bi mogli prodali bi Boga njima niko ne moze pomoci
koal@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 22:16   #1146
Moze li se u Eduru placati karticama na rate?
__________________
SuperWeshMashina
"...read my mind and waste my time..."
Mish mali. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 11:12   #1147
ima li netko ugradbeni ormar bez klizne cijene, znači samo ladice ili klasično otvaranje?
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 20:34   #1148
Pozdrav,
Zanima me da li negdje mogu kupit za 3500kn relativno dobar klizni ormar ovih dimenzija š:180cm, v:cca.200cm, d:cca.60cm?
Beer FTW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 08:02   #1149
Quote:
Beer FTW kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Zanima me da li negdje mogu kupit za 3500kn relativno dobar klizni ormar ovih dimenzija š:180cm, v:cca.200cm, d:cca.60cm?
Ikeini Pax ormari su odlični. Ovo je neka osnovna verzija kliznig ormara približnih dimenzija koje Vam trebaju( 20 cm je širi)

http://m.ikea.com/hr/hr/catalog/products/spr/39127913/
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 12:13   #1150
Hval, to znam ali širina mora biti 180cm
Beer FTW is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 12:37   #1151
Pozdrav!

Dvoja klizna vrata na ugradbenom ormaru u hodniku dosta su bučna i to gornji točkići. Da li su to neke standardne dimenzije tj. da li postoje u ovom obliku i gumeni, koji bi pretpostavljam bili tiši.
Koji su uvjeti da se u postojeće ugradi ublaživač zatvaranja vrata?





tomios is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 22:03   #1152
tema za članak o ugradnim ormarima po mjeri

Zamoljen sam napisati jedan članak o ugradnim ormarima po mjeri.
Koja tema (teme) bi vam bila zanimljiva?
__________________
Vjetar planine odnosi brige poput jesenjeg lišća.
kailash is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 11:54   #1153
Quote:
kailash kaže: Pogledaj post
Zamoljen sam napisati jedan članak o ugradnim ormarima po mjeri.
Koja tema (teme) bi vam bila zanimljiva?
Pa s obzirom da me uskoro ceka taj projekt, mene bi osobno zanimao sam proces izrade, kako poceti, na koje detalje je potrebno posebno obratiti pozornost.
m4dm4n123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 13:21   #1154
Quote:
m4dm4n123 kaže: Pogledaj post
Pa s obzirom da me uskoro ceka taj projekt, mene bi osobno zanimao sam proces izrade, kako poceti, na koje detalje je potrebno posebno obratiti pozornost.
Mislis li se sam prihvatiti posla izrade ormara, ili ces to prepustiti nekoj tvrtki koja se time bavi?
Sa klasičnim vratima na pant, ili s kliznim vratima?
To su prve dvije odluke koje moraš donijeti.
__________________
Vjetar planine odnosi brige poput jesenjeg lišća.
kailash is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 14:09   #1155
Quote:
kailash kaže: Pogledaj post
Mislis li se sam prihvatiti posla izrade ormara, ili ces to prepustiti nekoj tvrtki koja se time bavi?
Sa klasičnim vratima na pant, ili s kliznim vratima?
To su prve dvije odluke koje moraš donijeti.
Sam idem u pricu. Imam u hodniku taman prostor u zidu 240x60 i 255cm visine. Idu troja klizna vrata. Pod su plocice tako da vodilice ljepim. Imam okvirnu ideju kako i sto, ali eto taman si naletio sa pitanjem za ideju. 😊
m4dm4n123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 19:23   #1156
Quote:
m4dm4n123 kaže: Pogledaj post
Sam idem u pricu. Imam u hodniku taman prostor u zidu 240x60 i 255cm visine. Idu troja klizna vrata. Pod su plocice tako da vodilice ljepim. Imam okvirnu ideju kako i sto, ali eto taman si naletio sa pitanjem za ideju. 😊
Od ukupne dubine ormara oduzmi dubinu vodilice, dodaj jos centimetar-dva sigurnosti zbog moguće neravnine stražnjeg zida, i to ti je dubina polica. Pretpostavljam da nećeš stavljati leđa.
Ako ubacuješ ladice, pazi na preklop vrata, da ti ladice nebi zapinjale.
Izmjeri visinu na mjestu vrata na više pozicija, uz lijevi i desni zid, te na sredini. Oduzmi 5 mm za sigurnost, i to ti je visina vrata s kliznim sistemom i vodilicama.
Usto tako izmjeri gornju širinu uz strop, donju uz pod, te stednju širinu. Za širinu vrata uzmi najveću širinu, da ti ne fali preklop, a za police uzmi najmanju širinu. Pazi na cokl od pločica, ako želiš police uz sami zid, zafrezaj lijevu i desnu vertikalu za cokl.
__________________
Vjetar planine odnosi brige poput jesenjeg lišća.
kailash is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 19:34   #1157
Quote:
kailash kaže: Pogledaj post
Od ukupne dubine ormara oduzmi dubinu vodilice, dodaj jos centimetar-dva sigurnosti zbog moguće neravnine stražnjeg zida, i to ti je dubina polica. Pretpostavljam da nećeš stavljati leđa.
Ako ubacuješ ladice, pazi na preklop vrata, da ti ladice nebi zapinjale.
Izmjeri visinu na mjestu vrata na više pozicija, uz lijevi i desni zid, te na sredini. Oduzmi 5 mm za sigurnost, i to ti je visina vrata s kliznim sistemom i vodilicama.
Usto tako izmjeri gornju širinu uz strop, donju uz pod, te stednju širinu. Za širinu vrata uzmi najveću širinu, da ti ne fali preklop, a za police uzmi najmanju širinu. Pazi na cokl od pločica, ako želiš police uz sami zid, zafrezaj lijevu i desnu vertikalu za cokl.
Izvrsno. Ako mi visina stropa sece od recimo 2550 sve do 2545, oduzimam 5mm od najmanje vrijednosti? Koliko uopce moze šetati gornji kotac vodilice.

Kaj se tice cokli, nece ih biti , bas zato da si ne kompliciram zivot.

Puno hvala, sto god jos padne na pamet, samo rokaj.
Recimo, kompleti za klizna vrata, trebam li ciljati neke proizvodjace kao pouzdane?
m4dm4n123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 13:32   #1158
Quote:
m4dm4n123 kaže: Pogledaj post
Izvrsno. Ako mi visina stropa sece od recimo 2550 sve do 2545, oduzimam 5mm od najmanje vrijednosti? Koliko uopce moze šetati gornji kotac vodilice.

Kaj se tice cokli, nece ih biti , bas zato da si ne kompliciram zivot.

Puno hvala, sto god jos padne na pamet, samo rokaj.
Recimo, kompleti za klizna vrata, trebam li ciljati neke proizvodjace kao pouzdane?
Generalno, minimalna visina se uzima za visinu vrata, ali da ne razbijas glavu jesi li uzeo u obzir bas svaku grbu na podu ili stropu, oduzmi 5 mm od najmanje visine koju si izmjerio i bit ces ok. Ukoliko ti vrata klize po donjoj vodilici, gornja vodilica pokriva do 1,5 cm tolerancije, da gornji kotacici ne ispadnu iz vodilice. Ukoliko imas kosinu poda i stropa, uvijek je dobro poravnati vodilice umetcima. Iznad gornje vodilice, pa do stropa, uvijek mozes zapunit bijelim aqrylnim kitom,
__________________
Vjetar planine odnosi brige poput jesenjeg lišća.
kailash is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 00:33   #1159
Pozdrav svima.

Interesira me da li postoji neko rješenje da se na postojeća klizna vrata ugradbenog plakara dodaju neka vrsta soft close zatvaranja, usporivači, stoperi ili bilo što slično? Naime radili smo ugradbeni plakar u spavaćoj sobi i stolar nije predvidio taj mehanizam, a već je sve završeno :-( .
zarathess is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 11:09   #1160
Quote:
zarathess kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Interesira me da li postoji neko rješenje da se na postojeća klizna vrata ugradbenog plakara dodaju neka vrsta soft close zatvaranja, usporivači, stoperi ili bilo što slično? Naime radili smo ugradbeni plakar u spavaćoj sobi i stolar nije predvidio taj mehanizam, a već je sve završeno :-( .
Mislim da nije komplicirano, ali trebalo bi zvati stolara da skine vrata i ugradi to. Ima videa postavljanja na YouTubu i ne izgleda komplicirano, ali mislim da se vrata moraju skinuti
Evo jednog od sistema:

http://www.interfom.hr/laguna/rama.php

i videa postavljanja sa YouTuba

https://youtu.be/3M5gE4n8ZfY
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:06.