Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2017., 22:39   #401
To je čudno, jer se tako otključava većina ploča.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 23:05   #402
Pozdrav, imam pitanje: je li itko od vas ikad vidio staklokeramicku plocu s 2 kola BIJELE boje? Ja pregledala sve ducane koji su mi pali napamet, ali nista i jos, ima li netko ovo: https://www.elipso.hr/bijela-tehnika...ENJE-EC310CSC/ (ili slicni jeftini ekvivalent)?
__________________
A rabbit a day keeps the doctor away.
HarveyNorman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 14:16   #403
Da li je ko imao iskustva sa Beko HIC64403T pločom, vagali smo između indukcije i ove, na kraju se zbog posuđa odlučili na ovu ploču, da li smo pogriješili?
alibeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 18:51   #404
Quote:
alibeg kaže: Pogledaj post
Da li je ko imao iskustva sa Beko HIC64403T pločom, vagali smo između indukcije i ove, na kraju se zbog posuđa odlučili na ovu ploču, da li smo pogriješili?
A da li ste provjerili da li vam možda ovo posuđe ide na indukciju?
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 09:52   #405
Indukcija je po svemu daleko superiorniji odabir.
Jedine posude koje ne rade na indukciji iz mog iskustva su jefitne aluminijske koje se bez problema zamijene.

Kod nas rade stare bakine emajlirane, gusene, čelične..
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 16:24   #406
Pa baš i ne, osim toga da se primi iskipjelo za ploču posebnih prednosti nema, za ljude koji dosta kuhaju je zapravo inferiornija pred strujom, a posebno plinom zbog lošije manipulacije brzom regulacijom temp. Skuplja je od staklokeramike dosta ploča istih karakteristika veličine kola i sl, kada ode dio teško isplativ popravak, zakupljena struja ogromna potrebna ako želiš moći dva veća ili tri kola odjednom koristiti sa pećnicom šta mi se osobno nerijetko dešava, nešto manja potrošnja struje isto u ukupnom radnom vijeku nedovoljna, a i vrlo upitna, obično su usporedbe sa starinskim strujnim štednjacima di se kolo zagrije za deset min, a ovdi za deset sekundi. Brzinu zagrijavanja sam mjerio, i u odnosu na nove staklokeramike razlike su minorne. Eto, moj sud na temelju dobranog odmjeravanja i skupljanja informacija. "Spalit" tavu da na naglo spečeš dobar steak teško, "pametna" elektronika stopira ili prosto ne može. Dobro i prednost ak imaš malo dijete (koje opet mora biti dost visoko da takne rukom šparet no istovremeno i tolko mlado da ne kapira da ne dira peć), kao i minus ograničenost suđem, iako ajd to zanemarimo. Timeri i sigurnosne kerefeke druge posjeduju i sve staklokeramičke na struju ak baš nisu "spartak" kvalitete. Pa onda pizdarije kad neće prepoznat manju/veću posudu. No ajd velika prednost skupi modeli di možeš imat kolo prek cijele ploče skidam kapu. Meni osobno struja nova staklokeramika daleko bolji omjer uloženog i dobivenog i manipulacija kuhanjem/pečenjem.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 21:28   #407
koji od ovih, ili nijedan???

http://www.i-mall.hr/dom-vrt-i-kucni...m_medium=click

https://www.ekupi.hr/Zanussi-stednja...WA-578238.aspx

hvala
alenjelenc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 13:35   #408
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Pa baš i ne, osim toga da se primi iskipjelo za ploču posebnih prednosti nema, za ljude koji dosta kuhaju je zapravo inferiornija pred strujom, a posebno plinom zbog lošije manipulacije brzom regulacijom temp. Skuplja je od staklokeramike dosta ploča istih karakteristika veličine kola i sl, kada ode dio teško isplativ popravak, zakupljena struja ogromna potrebna ako želiš moći dva veća ili tri kola odjednom koristiti sa pećnicom šta mi se osobno nerijetko dešava, nešto manja potrošnja struje isto u ukupnom radnom vijeku nedovoljna, a i vrlo upitna, obično su usporedbe sa starinskim strujnim štednjacima di se kolo zagrije za deset min, a ovdi za deset sekundi. Brzinu zagrijavanja sam mjerio, i u odnosu na nove staklokeramike razlike su minorne. Eto, moj sud na temelju dobranog odmjeravanja i skupljanja informacija. "Spalit" tavu da na naglo spečeš dobar steak teško, "pametna" elektronika stopira ili prosto ne može. Dobro i prednost ak imaš malo dijete (koje opet mora biti dost visoko da takne rukom šparet no istovremeno i tolko mlado da ne kapira da ne dira peć), kao i minus ograničenost suđem, iako ajd to zanemarimo. Timeri i sigurnosne kerefeke druge posjeduju i sve staklokeramičke na struju ak baš nisu "spartak" kvalitete. Pa onda pizdarije kad neće prepoznat manju/veću posudu. No ajd velika prednost skupi modeli di možeš imat kolo prek cijele ploče skidam kapu. Meni osobno struja nova staklokeramika daleko bolji omjer uloženog i dobivenog i manipulacija kuhanjem/pečenjem.
Imala sve tri vrste štednjaka, tj. napokon imam indukciju i nebih se nikad više, ako ne moram, vratila na prve dvije.
Što se tiče potrošnje struja- plin, u to ne ulazim, mogu samo reći da nam se račun za struju povećao za 20-ak kn, što je ništa naspram praktičnosti, brzine, nema ribanja, nema plinske boce i općenito plina po kući.
Da, voda zakuha doslovno da se ne stignem ni odmaknuti od štednjaka do sudopera. Lonci koje imam od prije mi svi pašu, osim par inox lonaca koje imam od kada indukcija kod nas nije ni postojala, svi ringlovi prepoznaju sve veličine posuda, zapečem sve normalno na naglo bez problema, tj. nisam se susrela sa niti jednom radnjom u kuhanju koju nije mogla odraditi
I da, često vidim da se kod staklokeramike, pogotovo kod bijele, da se površinski staklo uništi, tj. da se površina zatamni u obliku ringlova ili grijača koji je zagrijavaju i to više ne ide dole, a kod indukcije toga nema.
E sad, da li je do kvalitete same indukcije, neznam. Ja imam ovu i super sam zadovoljna pa možda nekome pomogne moja recenzija kod dileme staklokeramika-indukcija:

http://www.gorenje.hr/proizvodi/bije...612sy2w/423499
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 20:53   #409
Pa kakva je ploca kod indukcije? Valjda je i tamo staklokeramika.
alibeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 12:07   #410
Quote:
alibeg kaže: Pogledaj post
Pa kakva je ploca kod indukcije? Valjda je i tamo staklokeramika.
Pa da, mislim da je, ali je moguće da to kod obične staklokeramike to uzrokuju grijači kojih kod indukcije nema.

A da, i htjela sam još reći da mi u stanu nismo morali dokupiti struju , normalno kuham, recimo nedjeljom, na sve 4 odjednom, sa upaljene obije perilice i bojlerom.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 12:42   #411
Mene kod indukcija, nekih, nervira PWM modulacija niskih snaga. Gdje ukljuci da radi pa iskljuci sa pauzom koja je toliko veca koliko je niza snaga. Pa npr kuhas palentu koja se zgusne onda ovaj ukljuci snagu pa ti sve gejziri pocnu spricat po kuhinji i rukama jer mjesas pa se speces pa iskljuci i tako ukrug a treba tako kuhat na lagano 4-5 minuta. Na plinu ili klasicnoj struji snaga se fakat smanji da toga nema. Ima i indukcija koje stvarno smanje snagu a ne rade na on/off princip ali nikad ne znas na koju si naletio. Slicno i kod pohanja je isti problem. Zbog on/off cesto pohanac izvana bude prepecen a iznutra sirov (batak ili nesto s kostima)
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 20:48   #412
Staklokeramička ploča

Ide li silikon između staklokeramike i radne ploče. Staklokeramika je bez onog metalnog ruba, samo staklo. Onaj rub stakla koji prelazi preko ploce po rubovima kao da je 1-2mm iznad ploce.

Zadnje uređivanje alibeg : 19.07.2017. at 21:05.
alibeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 23:08   #413
Talking

Quote:
alibeg kaže: Pogledaj post
Ide li silikon između staklokeramike i radne ploče. Staklokeramika je bez onog metalnog ruba, samo staklo. Onaj rub stakla koji prelazi preko ploce po rubovima kao da je 1-2mm iznad ploce.
A sto ti kaze upustvo ploce ?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 01:02   #414
Quote:
alibeg kaže: Pogledaj post
Ide li silikon između staklokeramike i radne ploče. Staklokeramika je bez onog metalnog ruba, samo staklo. Onaj rub stakla koji prelazi preko ploce po rubovima kao da je 1-2mm iznad ploce.
Šta niste uz ploču dobili onu samoljepljivu spužvastu traku koja služi za brtvljenje?
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 05:42   #415
Jesmo i postavljena je. Ali da li je to dovoljno, buduci da je staklo opet iznad ploce 1-2mm po rubovima.
alibeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 06:19   #416
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Pa baš i ne, osim toga da se primi iskipjelo za ploču posebnih prednosti nema, za ljude koji dosta kuhaju je zapravo inferiornija pred strujom, a posebno plinom zbog lošije manipulacije brzom regulacijom temp. Skuplja je od staklokeramike dosta ploča istih karakteristika veličine kola i sl, kada ode dio teško isplativ popravak, zakupljena struja ogromna potrebna ako želiš moći dva veća ili tri kola odjednom koristiti sa pećnicom šta mi se osobno nerijetko dešava, nešto manja potrošnja struje isto u ukupnom radnom vijeku nedovoljna, a i vrlo upitna, obično su usporedbe sa starinskim strujnim štednjacima di se kolo zagrije za deset min, a ovdi za deset sekundi. Brzinu zagrijavanja sam mjerio, i u odnosu na nove staklokeramike razlike su minorne. Eto, moj sud na temelju dobranog odmjeravanja i skupljanja informacija. "Spalit" tavu da na naglo spečeš dobar steak teško, "pametna" elektronika stopira ili prosto ne može. Dobro i prednost ak imaš malo dijete (koje opet mora biti dost visoko da takne rukom šparet no istovremeno i tolko mlado da ne kapira da ne dira peć), kao i minus ograničenost suđem, iako ajd to zanemarimo. Timeri i sigurnosne kerefeke druge posjeduju i sve staklokeramičke na struju ak baš nisu "spartak" kvalitete. Pa onda pizdarije kad neće prepoznat manju/veću posudu. No ajd velika prednost skupi modeli di možeš imat kolo prek cijele ploče skidam kapu. Meni osobno struja nova staklokeramika daleko bolji omjer uloženog i dobivenog i manipulacija kuhanjem/pečenjem.
Još nisam istraživao posebne modele, ali.. Kod staklokeramike me nervira što
je ipak tromija. Kada smanjim, ne smanji se odmah, već treba neko vrijeme. Kod indukcije je trenutačno. Bolja kontrola.

Dok kod indukcije me živcira modulacija na manjim snagama. Kao što je sada tu netko ispod rekao, ide na on/off cikluse, da dobije neku "prosječnu" snagu umjesto da je ujednačeno. To bih trebao istražiti da li imaju indukcijske ploče kojima je to riješeno.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 12:12   #417
Quote:
alibeg kaže: Pogledaj post
Jesmo i postavljena je. Ali da li je to dovoljno, buduci da je staklo opet iznad ploce 1-2mm po rubovima.
Ja sam imala tako na staklokeramici, plinskoj staklokeramici i sada na indukciji i sve ok.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 21:29   #418
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Još nisam istraživao posebne modele, ali.. Kod staklokeramike me nervira što
je ipak tromija. Kada smanjim, ne smanji se odmah, već treba neko vrijeme. Kod indukcije je trenutačno. Bolja kontrola.

Dok kod indukcije me živcira modulacija na manjim snagama. Kao što je sada tu netko ispod rekao, ide na on/off cikluse, da dobije neku "prosječnu" snagu umjesto da je ujednačeno. To bih trebao istražiti da li imaju indukcijske ploče kojima je to riješeno.

Ne znam, ova staklokeramika na struju šta sam radio isto se pali/gasi u ciklusima. Tu plin prednjači, no da je troma, meni osobno stvarno nije. Kako okrenem koturac, momentalno žari na maks. Velim, štopao sam kak je netko pisao još davno prije na temi i kaskala je možda cca 20% vremena šta mi niš ne predstavlja, tipa umjesto pet minuta, šest i pol il sl.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 11:47   #419
A valjda je i to od modela do modela.
A koliko bude staklo toplije? Kod indukcije, ako dobro kužim, staklo se grije samo od tava i lonaca toplih, a kod staklokeramike dobar dio samo staklo prenosi?
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 08:48   #420
Da, tako je, kod indukcije zagrijava se samo lonac/tava, a ploča je zagrijana samo od potonje. Kod struje zagrijava se ploča i tako prenosi toplinu na lonac/tavu. Zato više volim regulaciju kod struje, jednostavnije mi je bit precizan i brz u jednom, a pogotovo tko uzima pećnicu dole može uzeti sve u kompletu i fino ima donje fizičke regulatore za snagu šta je po meni najpraktičnije. Navikneš se i na touch, al opet ovo zakrenem u dijeliću sekunde bez gledanja. Ima ih i sa fizičkim regulatorima na samoj ploči šta mislim da nije najsretnije zbog čišćenja neovisno o tome kaj ima brtve, ali i manevriranja loncima. Ipak uzeo sam electrolux na touch jer želim pećnicu povišeno, a gumbi na ploči mi se nikak ne sviđaju. No aj, ima dost praktično reguliranje, zasebno za svako polje, skalu, bez plus/minus tipkanja. (čak i identično kao model sa indukcijom)


Inače sama keramička stakla su vrlo dobra po meni, moraš baš valjda ne znam kak opalit da pukne. Svakako mislim da je bolje uzeti (neovisno ide li struja ili indukcija) sa metalnim rubom, a ne "golim" samo kak je ploča. Puno puta se na pol stavi lonac il nekak drukčije zakači po samom rubu i onda nije neki posao da se otkrhne dio ruba pa to gledaj godinama il daj pare za drugu..
samting is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:39.