Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old Jučer, 14:44   #4161
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
To ti je rok za poreznu, 8 dana. 15 dana za ostalo. Za pozajmnicu napišeš izjavu i čuvaš ju, a sljedeće godine ju priložiš kad predaješ PO-SD.
Hvala na odgovoru, ta izjava bi išla samo ako bih uplaćivao keš na žiro?Koliko sam razumio,ako ide sa osobnog tekućeg na žiro obrta ne treba ništa nego bankovni izvod iz kojeg se vidi da sam uplatio "sam sebi".

Još jedno nevezano pitanje, Zaštita na radu,da li vrijedi mjesec dana rok za polaganje od datuma početka rada,ili bi morao imati položeno odmah?
anemovic is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 14:58   #4162
Da ti odgovorimo ili i na to imaš odgovor koji ćeš nam napisati nakon toga?
Old Danas, 04:09   #4163
Meni knjigovodja nije spominjao nikakvu izjavu al dobro iovak ionak malo govori (Iako ne razumijem baš da pored uplate, gdje kao svrha uplate piše "kratkoročna pozajmica", i piše uplatitelj, da je potrebno još i nekakvu posebnu izjavu pisati... )

Quote:
Wonder Woman kaže: Pogledaj post
Za sve ćeš dobiti rješenje, tj. dva rješenja, jedno za doprinose i jedno za porez.

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
A to ja jos uvijek nekuzim
Radi li se o poreznom rješenju koje sam dobio od otvaranja obrta??

Ili za doprinose šalju rješenja svaki mjesec, a za porez mjesečno odnosno tromjesečno?

Moj obrt je krenuo s radom početkm svibnja i nisma još baš ništa platio, pojam nemma jesma li vec trebao platiti mirovinsko ili zdravstveno, a evo sad je vec 29.6 ne znma dal do kraja mjeseca tj tromjesečja trebam platiti porez na dohodak...

--------------------

Dakle ako ja sad dobro tumačim, ne dobijemo mi rješenje svaka trimjeseca nego se ravnamo o onom početnom rješenju? Jer kako će oni uopce vidjeti moje ukup pirhode kada mi masa toga jos stoji na paypalu i to cu prebacit kad dolar bude visok na zimu.

isto tako mislim da sma vec probio onaj najmanji razred, jer u pola svibnja u šetom imam 10.000 prihoda. Ah izgleda da cu poreznu referenticu morati obliaziti češće malo.

Prema mojoj vlastitoj logici, mislimd a ipak jos nisam prešao, jer se tih 10.000 odnosi na dva amjeseca, i dakle preračunato na godišnju razinu to je još uvijek 60 tisuca.
I što sad ako u sljedećem tromjesečju prijeđem neki prag, onda moram za ovo sada tromjesečje naplatiti razliku? (i zašto ništa ne vidim na PKK, kad cu vidjeti, moram platiti tek kad vidim ili do 31.?)

Zadnje uređivanje goranbo : Danas at 04:41.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:20.