Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2017., 00:01   #1461
Quote:
gogsa kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Molim savjet iskusnijih.
Prije 5 dana mi je rađena revizija punjenja (loše su napunjeni kanali 1.puta) - vađenje starog punjenja, čišćenje/širenje kanala i stavljen je onaj neki lijek, zub zatvoren provizorno, te mi je rečeno nakon 2 tjedna ide novo punjenje.
E sada, prvih par dana me nije ništa bolio, da bi jučer taj zub počeo "blago" boliti na dodir i zagriz. Bol nije jaka, ali je tu... Čitam po netu da zna boliti nakon samog čišćenja i širenja kanala, ali nigdje nisam našla da počne boliti nakon 3 ili 4 dana. Da li je to normalno? Imam idući termin kod zubara za tjedan dana...
slikaj zub da se vidi
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 00:16   #1462
Otišla sam na kraju (u panici) kod doktora provjeriti da li je ta bol par dana nakon stavljanja lijeka normalna - i kaže doktor da je, da novo punjenje ide nakon što bol potpuno nestane. I više ne boli
gogsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 23:53   #1463
pozdrav svima
može li mi netko iskusan reći na temelju rtg snimke je li kanal popunjen do kraja.
naime, imao sam gangrenu zuba i nakon nekoliko neuspješnih posjeta stomatologu, mislim da je konačno lijek stigao do gangrene.
zanima me što je ovaj kružić na vrhu?!
hvala

https://s7.postimg.org/5fp5xww7v/zub.jpg
goxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 00:49   #1464
Quote:
goxo kaže: Pogledaj post
pozdrav svima
može li mi netko iskusan reći na temelju rtg snimke je li kanal popunjen do kraja.
naime, imao sam gangrenu zuba i nakon nekoliko neuspješnih posjeta stomatologu, mislim da je konačno lijek stigao do gangrene.
zanima me što je ovaj kružić na vrhu?!
hvala

https://s7.postimg.org/5fp5xww7v/zub.jpg
razvijanje apcesa, zub će ti morati s vremenom van
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 15:45   #1465
Quote:
goxo kaže: Pogledaj post
pozdrav svima
može li mi netko iskusan reći na temelju rtg snimke je li kanal popunjen do kraja.
naime, imao sam gangrenu zuba i nakon nekoliko neuspješnih posjeta stomatologu, mislim da je konačno lijek stigao do gangrene.
zanima me što je ovaj kružić na vrhu?!
hvala

https://s7.postimg.org/5fp5xww7v/zub.jpg
Mislim da zub zbog velikog manjka tvrdog tkiva nema neku svijetlu budućnost, ali tko zna...kružić je masa za punjenje kanala koja je mrvu izašla van, ništa strašno niti je to greška
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 12:17   #1466
Ako ima koji dobar stomatolog da mi objasni...
Naime brat mi ima 21kn i katastrofalne zube...
Za naprijed prve zube ce morati izgleda umjetne-rekla je zubarka da ce mu sloziti ponudu oko 1500kn po zubu mislim...
Zar prvi zubi ne spadaju pod zdravstveno?

Isto tako neke zube treba lijeciti i cistiti kanale...
Sad mu nudi rucno ciscenje koje je preko hzzo-a ili pak strojno koje se naplacuje 150kn po kanalu...O tome namam pojma pa ne kuzim koja je razlika...?
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 13:14   #1467
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Ako ima koji dobar stomatolog da mi objasni...
Naime brat mi ima 21kn i katastrofalne zube...
Za naprijed prve zube ce morati izgleda umjetne-rekla je zubarka da ce mu sloziti ponudu oko 1500kn po zubu mislim...
Zar prvi zubi ne spadaju pod zdravstveno?

Isto tako neke zube treba lijeciti i cistiti kanale...
Sad mu nudi rucno ciscenje koje je preko hzzo-a ili pak strojno koje se naplacuje 150kn po kanalu...O tome namam pojma pa ne kuzim koja je razlika...?

Prednji zubi spadaju pod hzzo ako se radi kompozitni ispun; fiksnu protetiku se ne priznaje i cijene su na stomatologu (individualne). Liječenje kanala naprednijim tehnikama koje daju brže i bolje rezultate (strojna endodoncija itd) hzzo također ne priznaje tako da je nadoplata na stomatologu (individualno)
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 14:58   #1468
zna li itko što je ovo...
nakon što sam popila nešto jako hladno, počela sam osjećati bol u svim zubima na toj strani. ali nije se javila odmah, kako sam shvatila da je to kod osjetljivosti na hladnoću.
pojavila se satima poslije, i cijeli dan ne popušta.
zasad je blaga.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 17:53   #1469
Imam situaciju sa gornjom peticom lijevo, koja je plombirana sa jedne strane zuba, negdje 2013 g. čini mi se, sjećam se da sam bio
na kontroli, otkrila mi je taj, plombirala mi ga, i onda me počeo boliti nakon plombiranja, a zanimljivo je to da prije toga me ništa nije bolilo ^^

Dođem ja nakon par dana opet, slikam ga
slika pokaže da je sve ok, i pošalje me doma, prošlo mi je samo za 4-5 dana ... i sve ove godine me taj zub nije bolio .. i sad odem prije
mjesec dana na kontrolu(ne boli me ništa) i isti taj zub vidi da je pod karijesom i ovaj ga put
skroz izbrusi i stavi plombu, i ista stvar kao 2013 g. s tim zubom!! opet boli a prije plombiranja me nije ništa bolilo, požalim što odem
na kontrolu svaki put , iako je prevencija najvažnija i znam da bi taj zub kad tad buknuo ... i nakon 2 tjedna ja odem ovaj zadnji petak
opet, ovaj put me nije slala slikati, nego skine plombu i stavi lijek, taj lijek mi je pomogao samo da me više na hladno ne boli, ali još
uvijek me mrvicu boli i sam od sebe, rekla je da lijek mora stajati 2 tjedna, a i rekla je da ne bi trebalo više ništa boliti.

Ovu situaciju sam imao puno puta, da mi lijek ne djeluje to jest pomogne
mi ali toliko malo .. mislim da nije toxavit jer onda bi me prvi dan trebalo jače boliti, ne znam što mi je stavila .. drugi put ću pitati

Naručen sam 18.4, ali kaže da dođem prije ako bude boliti, sad ne znam je li bi išao prije ako me samo mrvicu boli?
možda bolje da lijek još stoji ..

Sjećam se da od lijeka obično boli 1-2 dana a ne cijelo vrijeme, znači da je živac i pulpa još uvijek malo inficiran ... hm ne znam

Vjerojatno će ga trebat čistiti sa onom plavom tekućinom i skroz obraditi kanale, jednom dosta davno mi je zubarica stavila na jednu drugu
peticu lijek za umrtvljivanje živca(3 ili 4 lijek po redu jer je uvijek malo bolilo) i mene je i dalje mrvicu bolilo danima, pa se čudila kako me
i dalje može boliti kad je stavila lijek za umrtvljivanje živca ... ali tek kad mi je taj dan sa onom plavom inekcijom sve očistila + iglice,
obrada kanala, novi lijek tek onda me skroz prestalo boliti( danas tog zuba više nema jer je bio istrulio
skroz, nije se više mogao izlječiti, slika pokazala da je za vaditi, pa sam ga izvadio .. no dobro, sad je riječ o
ovoj petici koja mi je trenutno pod lijekom.

Zadnje uređivanje Stranger FX : 03.04.2017. at 19:12.
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 20:07   #1470
Pozdrav!

Dakle u ponedjeljak navečer me počeo jako boljeti zub (donja desna 6-ica). Jučer sam otišao kod zubarice koja je rekla da je to gangrena, otvorila je zub, dala mi Klavocin bid 1g i Medazol 400 mg i naručila me za tjedan dana na pregled kad popijem antibiotike. Jučer sam popio dvije doze Medazola i jednu Klavocina, danas nastavio 3 doze Medazola i dvije Klavocina. Jučer kad sam se vratio od zubarice i dalje me bolio taj zub, bol je popustila tek navečer. Međutim, danas ujutro mi se pojavila oteklina na tom mjestu koje jučer nije bilo. Oteklina nije jako velika ali jasno se vidi na obrazu. Zanima me da li je to normalno da se oteklina pojavi nakon početka terapije antibioticima? Meni je nekako logičnije da bi oteklina trebala biti prije, a ne nakon uzimanja antibiotika.
zeleni mentol is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 12:30   #1471
Quote:
zeleni mentol kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Dakle u ponedjeljak navečer me počeo jako boljeti zub (donja desna 6-ica). Jučer sam otišao kod zubarice koja je rekla da je to gangrena, otvorila je zub, dala mi Klavocin bid 1g i Medazol 400 mg i naručila me za tjedan dana na pregled kad popijem antibiotike. Jučer sam popio dvije doze Medazola i jednu Klavocina, danas nastavio 3 doze Medazola i dvije Klavocina. Jučer kad sam se vratio od zubarice i dalje me bolio taj zub, bol je popustila tek navečer. Međutim, danas ujutro mi se pojavila oteklina na tom mjestu koje jučer nije bilo. Oteklina nije jako velika ali jasno se vidi na obrazu. Zanima me da li je to normalno da se oteklina pojavi nakon početka terapije antibioticima? Meni je nekako logičnije da bi oteklina trebala biti prije, a ne nakon uzimanja antibiotika.
Antibiotici samo ograniče upalu dentalnog podrijetla, a ne riješavaju je; također treba im neko vrijeme da dostignu idealnu koncentraciju na ciljnom mjestu tako da se upalni materijal koji je u području vrha zuba u međuvremenu stigne formirati u oteklinu. Svakako morate nastaviti s endodontskom terapijom zuba
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 19:57   #1472
Bok svima,
donja desna 6ica me ubija od sinoć, nisam mogla spavati. Čim je počelo radno vrijeme mojeg zubara objasnila sam da imam užasne bolove i da me pregledaju. Došla kod zubara, slikali zub, jako velika upala. Nisu ga ni otvarali, dobila sam antibiotike, Augumentin od 1g, 2 puta dnevno.

Boli me za poluditi, pijem Neofene od 200 mg no bol ne jenjava. Totalno sam iscrpljena i najrađe bi se rasplakala od muke. Stavljam led u kuhijsku krpu pa na lice, no ni to ne pomaže.

Zub je već bio popravljan, prije 2 godine, nema vidljivih karijesa, sve se odigrava ispod površine. Rekli su mi da ga budu vadili čim završim s antibiotikom.

Već sam luda od bolova, ne mogu ništa raditi, ni jesti. Što da radim?
frida_merkuri is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 02:50   #1473
Update: zub izvađen, bilo je zbilja gadno. Izvana bijel i zdrav, a iznutra taman, plavičast. Nastavljam sa antibioticima i od svih tableta protiv bolova jedino mi je pomogao ketonal kojeg sam dobila na recept.
frida_merkuri is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 09:37   #1474
granulom

Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
Pokušati spasiti, a ako neće ići, onda vađenje
https://goo.gl/photos/VP4BxJ4N7eMBC1wT8

Puno hvala svima;
Juji, imam evo i dalje upit u vezi tog zuba.

Liječila prvo kod svoje "obične" zubarice. Nakon 6 mj je rekla da ne zna kaj bi više s tim zubom jer nemre doć do kraja korijena.
Pa me poslala u Perkovčevu, tamo dam dopala u ruke, čini se dobrom, dr. Kraljeviću. On je očistio do kraja i popunio sve korijene 18.5. (odmah smo slikali) i rekao da sada to super izgleda, da se upala iz mesa između korijena mora još povuć, al da će to potrajat i da za 5-7 dana kod moje zubarice idem stavit plombu, ako nema reakcije. Reakcije nije bilo i došla sam kod svoje zubarice koja je rekla da ipak pričekamo do kraja mjeseca, da ne bi ipak bilo reakcije.
Pa sam čekala. Evo to je sad i zadnjih 10 dana imam temperaturu 36,9-37. Glava me svaki dan boli.
Da li je moguće da se u tom "čekanju" nešto uvuklo u zub jer nije bio plombiran?
Danas idem po uputnicu kod nje pa u Perkovčevu opet slikat pa da se vidi. Da li me onda gore može netko primiti da vidimo kaj je? Il da idem sutra ujutro u smjenu dr. Kraljevića? ovo u prilogu je prva slika, prije liječenja.

Zadnje uređivanje amarena : 27.06.2017. at 09:43. Reason: dodavanje slike, opis
amarena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 20:17   #1475
evo slikala

https://goo.gl/photos/8LvgfEA4997r8UiH7
amarena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 18:28   #1476
Quote:
amarena kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da je blaga temperatura od toga...ima li bolova? Iskreno, na ortopanu je zub izgedao dosta bolje - ovdje na novoj slici se vidi da je prilikom liječenja skinuto prilično zubne strukture i jedan kanal je prilično prepunjen...ne bih se kladio da će zub dugo opstati, ali u svakom slučaju stavite trajniju plombicu pa vidite što će biti, najlakše ga je izvaditi ako krene raditi probleme
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 09:10   #1477
Ništa me ne boli. Ali doduše nije me bolilo niti kad je otkriven granulom. Dok je čistio kanale frcali su komadići zuba okolo, od pritiska ruke. Izgleda kao da se upala kao takva ipak smanjila?
Puno hvala, lp

Zadnje uređivanje amarena : 29.06.2017. at 09:20.
amarena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 17:53   #1478
Lijek stavljen na zub, sto sada?

Prije 20tak dana zubarica mi je stavila neki "lijek" (ne znam stvarno o cemu se radi) i rekla da dodem za 5 mjeseci. (kada joj zavrsi godisnji odmor).


No, mnogo ljudi govori da se to ne smije ostavljati tako dugo i da bi trebao otici drugome zubaru i maknuti to sto prije.


Sto da radim? Zahvale
fakekronika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 00:31   #1479
5 tjedana ili 5 mjeseci? U svakom slučaju se čini predugo, prosjek je 10 dana do 3 tjedna, nakon toga ispun više ne drži i može doći do curenja bakterija ili do rasplamsavanja privremeno zaustavljene infekcije unutar zuba
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 13:44   #1480
Ja imao tri tjedna i dobro drži,danas stavljena plomba. Opet,znao mi je lijek iscuriti prije vjerojatno zbog slane vode pa ništa nije bilo. 5 mjeseci? Daj mijenjaj zubara ja najduže što čekam je 3 tjedna u privatnoj ali ja sam preko socijalnog i već naručen za slijedeći tjedan.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:23.