Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Chat teme

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2017., 17:38   #6881
da, prizor izuvenog mrtvaca na cesti jako davno mi se jako tvrdo urezao, zamisli, koliko ti truda treba da zavezane tenisice silom skines, a ova sila koja te dohvati i napravi od tebe sustav slobodnokretajucih poluga, izuje te u sekundi...
cega si uopce gospodar, ziv ili mrtav?

@anger
ja se isto trudim da ih volim, kontam, ljepsi bi mi zivot bio s tom ljubavi....
Miki-Liki is offline  
Old 28.06.2017., 17:55   #6882
Quote:
AngerMan kaže: Pogledaj post
Kad ćemo o ispoljavanjima divljenja... Volim ove Mikijeve katranske baruštine. [ovo nije kritika, niti sarkazam, dapače <3]
Uljepšao mi je dan taj njegov crnjak.

Ovakvi su iznimke ali dokaz da život ne staje sa 5 banki (osim ak to ne želiš)...
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Old 28.06.2017., 18:11   #6883
Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
Tu si u pravu, ali....kad strazari kraj stola i gleda te onim molecivim pogledom kao -eto na, vi se opet castite a ja odJutros nisam jeo, tesko se suzdrtat a da mu kakav socan zalogaj njuskici ne dobacis.
Zbog toga teškog suzdržavanja svijet je prepun sjebanih pasa.

I sjebane djece.
Lord Byron is offline  
Old 28.06.2017., 19:04   #6884
Srecom po svijet, dice niman, psi su dobro, samo ja sam- fala na pitanju- sjebana
scarletlemur is offline  
Old 28.06.2017., 20:02   #6885
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Ovakvi su iznimke ali dokaz da život ne staje sa 5 banki (osim ak to ne želiš)...
Zbilja jedan od najvećih sportaša. Odvažit se na stazu od 150 godina.

Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
Srecom po svijet, dice niman, psi su dobro, samo ja sam- fala na pitanju- sjebana
Nesjeban svijetom hodat. Pfft! Gdje je u tome izazov.
__________________
The one who said "Time cures everything" must have had Alzheimer's.
AngerMan is offline  
Old 28.06.2017., 23:59   #6886
Danas u pekarnici. Stvorio se repić, ispred mene starija gospođa, ispred gospođe mladić. Dolazim na red; mladić i gospođa - "eeevo, susjeda, sad ćemo mi, imate još deset lipica?, još samo računček...!" - su jedno po jedno tek izašli a ja, dok pospremam kupljeno u torbu, slušam komentare prodavačica na mladića, o njegovoj tobožnjoj feminiziranosti i kako je "više žensko" od nje same. Hihi. Haha. Izašla sam s mišlju što će o meni reći pred idućim kupcem. Hihi. Ha.
Almost Rosey is offline  
Old 29.06.2017., 00:05   #6887
A znaš li ti kolka je njena plača????

Univerzalni argument svih nekompetentnih...
Lord Byron is offline  
Old 29.06.2017., 00:20   #6888
Zamisli tek uzasa da te ni teta pekarica ne komentira.
Tragedija.
Nekome je to u krvi, a ponekad za neke osobe ne mozes presutit komentar. Ne ide, doslovce bi progovorio na lakat.

Inace, meni je Aljosa izgledao kao da ima 50 godina jos prije par godina
Difference is offline  
Old 29.06.2017., 00:26   #6889
Quote:
Difference kaže: Pogledaj post
Nekome je to u krvi, a ponekad za neke osobe ne mozes presutit komentar. Ne ide, doslovce bi progovorio na lakat.
Mogao, ne mogao, ako se mene pita, izvoli prešutjeti. Ili progovori na lakat, ali nemoj na usta.
Izafektiranog pederčinu se može prokomentirati na kavi s frendicom, ne pred idućim kupcem.
Almost Rosey is offline  
Old 29.06.2017., 00:34   #6890
Izafektirani pedercina nije komentar.
Ako je to doista netko tako izjavio pred kupcima.
Tebi se nikad nije desilo da nakon sto poduze cekas iza nekog u redu nakon sto ta osoba ode ne nabacis neki komentar tipa a napokon je otisla, dobro da se sjetila otici ili slicno? Jer i to su komentari .
Difference is offline  
Old 29.06.2017., 06:31   #6891
Možda je teta iz pekare privatno kako divna osoba, tako i izučavatelj bozona, komparativne književnosti i ranoga baroka u Uzbekistanu - dakle, osoba za poželjeti ju i privatno i profesionalno.

Ali.

Njezin posao u pekari po razini složenosti je na razini osrednje dresiranoga čimpanze: potrebno je razumjeti moju narudžbu, predati mi naručeno i naplatiti. Dakle, od cijeloga hrvatskog jezika mora znati čitati (jer ispod svakog proizvoda lijepo piše njegov naziv), a od cijele matematike treba znati brojati (POS-blagajna joj uredno napiše iznos koji mi treba vratiti).

Za razliku od mene koji u toj pekari predstavljam - sebe, i kao takav sam u ponašanju ograničen samo pozitivnim zakonskim propisima, ona tamo predstavlja i firmu i direktora i svaštanešto, a ograničena je poslovnom politikom i internim propisima firme koji se podjednako odnose i na to da ne smije biti prljava i poderana (ja smijem ako mi se sprdne) kao i na to da ne smije pričati pizdarije pred kupcima (ja smijem ako mi se sprdne).

Prema tome, čkomi i molim dva ražena fala doviđenja. Ako ima problema s dihtanjem laktova, nek si nađe posao u kojemu to nije problem.
Lord Byron is offline  
Old 29.06.2017., 07:21   #6892
Quote:
Difference kaže: Pogledaj post
Tebi se nikad nije desilo da nakon sto poduze cekas iza nekog u redu nakon sto ta osoba ode ne nabacis neki komentar tipa a napokon je otisla, dobro da se sjetila otici ili slicno? Jer i to su komentari .
Ima jedna fotokopiraonica u kojoj sam jedno vrijeme bila gotovo redovita. Radilo je tamo par simpatičnih mladih cura koje su me već zapamtile i koje su bile iznimno uslužne i od pomoći. I znalo se u par navrata dogoditi da dođem onamo, a ono ih netko smara, najčešće nekakva glasna seljačina koja ili traži nemoguće ili bi baš sad s njima pretresla Karamarka i Milanovića, a može i Titu i Pavelića pride - sve onako šeretski i važno - i tako generalno bivajuć glasnom seljačinom zagorčavala nam svima to xy vremena koliko je bio unutra. U tim sam slučajevima itekako znala prokomentirati vidno olakšanje na licima cura nakon što bi otišao, s nečim poput "nije vama ovdje lako" ili "svašta ovdje vidite i čujete, jelda?", one bi zavjerenički uzdahnule, okrenule očima, nabacile komentar, nasmijale bismo se i nastavile - tri kune dvadeset, hvala, bok. Ali to je komentar ponašanja kupca koje u startu krši nekakav bonton - i to ću itekako komentirati, pogotovo kad vidim da si cura pred očima vidi ostatak smjene u kojoj joj ovaj nalakćen na pult pokušava prodati trećerazredne ulete. Ali nečiji izgled, kako je mahnuo rukom ili kakav glas ima, nečiji stas, visinu, debljinu ili kretnje nemam(o) što komentirati. Čovjek je došao kupiti pecivo. Za kupnju peciva obavio je sve potrenne radnje, ušao je, zatražio, izvadio i predao novac, uzeo pecivo, čak se zahvalio i pozdravio (što mu nije u opisu posla jer on nije na poslu, jel'te, ali je lijepo). Tako je trebala postupiti i ona. Jer, kako napisah, ja sad razmišljam kakav je komentar na mene, na moj izgled, dužinu suknje ili frizuru, nabacila pred idućim kupcem. Ali nije da ću se onamo vraćati, pa mi je valjda svejedno.
Almost Rosey is offline  
Old 29.06.2017., 08:49   #6893
Je li to bilo neprimjereno od tete pekarice? Ili bilo koga drugoga na slicnom radnom mjestu?Je .
Jesam li ja negdje na nekom mjestu neprimjereno komentirala neciji izgled? Ne mogu se sjetiti da jesam, al ne mogu ni 100% tvrditi da nisam.
I zato se ne mogu toliko zgrozavati nad time. Jer za biti teta pekarica vise nije dovoljno biti uljudna izdresirana cimpanza vec treba biti i komicar i klaun i psiholog i svecenik i kojesta nesto. Kao i vecini trgovaca, frizera, snasama na pijaci. Ljudi grijese, mislju rijeci djelom propustom ili je veca greska kada se nesto naglas izgovori, a sama misao nije .
Kako god, ne pratimte small talkove na blagajnama, to mi je pozadinska buka jer nemam volje, snage, zelje za slusanjem istoga,a jos manje da mislim o tome kako ce netko od meni random ljudi komentirati moju frizuru, duzinu haljine ili dubinu dekoltea. Mozda sam jednostavno panj, bukva, krkanica, nedovoljno senzibilna i suptilna da me takve stvari idu zamarati .
Difference is offline  
Old 29.06.2017., 09:07   #6894
Uopće se ne radi o grešnim ljudima ni o mojoj ili ičijoj boljosti. Radi se o tome da prodavačica u pekarnici ima šutjeti o kupcima - pred kupcima. Onak, you had one job.
Almost Rosey is offline  
Old 29.06.2017., 09:14   #6895
Teta bi trebala sutjeti, a ne ima da suti.
Difference is offline  
Old 29.06.2017., 10:23   #6896
Zar je stvarno tako jako teško razlikovati privatni komentar od komentara izrečenoga na radnom mjestu?

Ako mi teta iz pekare krene privatno klafrati joj kakje danas bijo jedan smješan garant je peder, hihihihihi - to lako i brzo riješim. Teta u pekari ne treba nikakva multiprofesionalna znanja - kako već rekoh, dva ražena, kakav-takav osmijeh i fala bok.
Lord Byron is offline  
Old 29.06.2017., 10:35   #6897
Zabrijala si malo previše, slično ko i za ljude koji po kopiraonicama komentiraju sudionike 2sr.

Tebi su takvi seljačine. Slično kao što je tebi taj dečko feminizirani peder. Na kraju krajeva tako i tako je on nebitan, bitno je dal će one i tebe komentirati.

Prodavačice koje kolutaju očima i olajavaju kupce su tebi skroz ok ali samo ako to rade s tobom i vezano uz nekog tko ti je naporan.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Old 29.06.2017., 10:50   #6898
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Slično kao što je tebi taj dečko feminizirani peder.
Ćitanje s razumjevanjem, nula bodova. :facenapalm:
Lord Byron is offline  
Old 29.06.2017., 11:04   #6899
Naporan si u tri pičke materine
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Old 29.06.2017., 11:06   #6900
Zar je tako tesko razumjeti da se nekome moze omaknuti privatni komentar na radnom mjestu?
Mozda su ljudi opusteniji u pekarnicama jer je tu kao domaca atmosfera nego u lijecnickoj ordinaciji iako su recimo lijecnici na glasu o neprofesionalnim komentarima o pacijentima pred pacijentima.
Meni je bas zanimljiv osvrt kako je to posao na razini dresirane cimpanze i kako teta ima sutjeti. Ne ni ono trebala bi presutjeti komentare pa ako joj se koji omakne neka pazi za ubuduce nego ima sutiti, ckomiti jer ako nekoga izkomentira hebat cu joj milu majku.
Difference is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:19.