Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2017., 09:51   #301
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Najprije smo čuli da je "mrš" isto što i šamar, a sad je već na razini tave u glavu.
Što je sljedeće? Metak u čelo? Atomska bomba?

Mislim, ako je "mrš" isto što i šamar, onda je vjerojatno i "Ne draga, nemam volje otići ti u pola noći po brusnice i aronije" isto što i "mrš"...
Sve možemo relativizirati i sve u životu je relativno nevažno? Osim?
Ne, nije tako, svi osjećaji, poštovanje, odanost i sve slično se kod ljudi većim dijelom izražava verbalnom komunikacijom i djelima, ne upisom u kamen. Gdje bi inače bile granice? Moglo bi se pronaći opravdanje i za to da govoriš marš roditeljima, djedu i baki, susjedima, kolegama na poslu? I da to, ako nije prečesto, podkrijepiš i kojim šamarčićem, kada tko po tvom mišljenju zbilja pretjera sa svojim zahtjevima ili ponašanjem?
Teško!!!
violeta1980 is offline  
Old 25.03.2017., 10:21   #302
Meni ne ide u glavu da se s tim "Marš" pravi toliko poređenja koja nemaju veze s tim. Ukoliko su, prema upisima, ogroman broj godina imali ok odnos onda ta izgovorena riječ može da se riješi, naravno uz razgovor i neponavljanje.

Naime, poštovanje se gradi godinama. Drugo da je dotična bila nesretna čitav brak pa bi se ovdje onda imalo o čemu pisati, ili ne komentarisati, ali bilo je ok sve do tog famoznog momenta. Čovjek se kaje. Ljudski je. Ukoliko bude radio ponovo, opet druga dimenzija slučaja.

Ja sam milion puta poželjela da zatjeram u pm i rođenu mamu. Kada bi me dovela do ruba. A do tog ruba me ne može dovesti niko koga ne volim. Spletom milion okolnosti bih opsovala baš taj tren a to inače ne radim.

Ljudi smo, pobogu, nismo roboti.
Carpe Diem!!! is offline  
Old 25.03.2017., 10:30   #303
Nije uopće bitan mrš.
Brak je jedno visoko difetencirano tkivo. Kompleksno i može biti divno, sa nizom specifičnih funkcija. Prekrasna igračka.

Ali kao i svaki takav nježan mehanizam, osjetljiv na oštećenja. Svako kompleksnp tkivo, cijeli ožiljkom. Ne, ne možeš više dobiti onu divotu. Prehodao ti taj infarkt ili ga potpuno svjesno doživio, moraš se naučiti živjeti sa tim oštećenjima. Novim ograničenjima.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Old 25.03.2017., 10:56   #304
Ili da pojednostavimo: da izvineš, zajebi sve lijepo, kad jednom zasereš ode tkivo u neku stvar. Kontroliši se u svakom trenu. Opasan teren.

Sorry, ali evo, donosim odluku da se ne udajem.
Carpe Diem!!! is offline  
Old 25.03.2017., 11:23   #305
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Meni ne ide u glavu da se s tim "Marš" pravi toliko poređenja koja nemaju veze s tim. Ukoliko su, prema upisima, ogroman broj godina imali ok odnos onda ta izgovorena riječ može da se riješi, naravno uz razgovor i neponavljanje.

Naime, poštovanje se gradi godinama. Drugo da je dotična bila nesretna čitav brak pa bi se ovdje onda imalo o čemu pisati, ili ne komentarisati, ali bilo je ok sve do tog famoznog momenta. Čovjek se kaje. Ljudski je. Ukoliko bude radio ponovo, opet druga dimenzija slučaja.

Ja sam milion puta poželjela da zatjeram u pm i rođenu mamu. Kada bi me dovela do ruba. A do tog ruba me ne može dovesti niko koga ne volim. Spletom milion okolnosti bih opsovala baš taj tren a to inače ne radim.

Ljudi smo, pobogu, nismo roboti.
Da, možda, ali pretpostavka ti je već propala, jer joj je to učinio već 2 puta u kratko vrijeme, a drugi puta pred nekoliko drugih ljudi. Dakle, nije izolirana pogreška, nego eskalira.
Možda sam subjektivna, ali to nije uobičajena psovka, meni nije. Nego baš riječ kojom se obraća recimo psu lutalici, nešto naprosto ispod ljudskog dostojanstva kako god okreneš.
Znam da ima raznih komunikacija, stilova, ali nekako vjerujem da je loše ne imati baš niti jedne granice i u svezi ikoga. To mi zvuči nezdravo i neobećavajuće.
violeta1980 is offline  
Old 25.03.2017., 11:26   #306
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Ili da pojednostavimo: da izvineš, zajebi sve lijepo, kad jednom zasereš ode tkivo u neku stvar. Kontroliši se u svakom trenu. Opasan teren.

Sorry, ali evo, donosim odluku da se ne udajem.
Ma nije stvar u kontroli, nego uopće u potrebi da ikome to kažeš, a pogotovo navodno najdražoj i najvažnijoj osobi u životu. Ne mogu zamisliti situaciju da osjetim tu potrebu, a tek je drugi nivo iskontrolirati se ili ne.
violeta1980 is offline  
Old 25.03.2017., 11:28   #307
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Ili da pojednostavimo: da izvineš, zajebi sve lijepo, kad jednom zasereš ode tkivo u neku stvar. Kontroliši se u svakom trenu. Opasan teren.

Sorry, ali evo, donosim odluku da se ne udajem.
I ti je jedan oblika prevencije.

Nije svak za zajedništvo. Šala mala, al nije ni daleko od istine
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Old 25.03.2017., 11:51   #308
Dobro, dva puta joj rekao marš...

Od čega joj je onda bilo dobro TOLIKE godine? Slučajno? I kako je moguće da je sve to gurnula u ćošak zbog te dvije situacije, koje usput budi rečeno, ne zna kakvu pozadinu imaju?

Možda ja nisam za zajedništvo ali sam imala itekako preloših dana u kojima sam psovala od sebe pa do drugih. Sve živo. Dane očaja, neke nemoći i ko zna čega. I sasvim mi je normalno to imati jednom u toliko godina braka.

I kaje se čovjek, treba baciti sve to radi ovog? Ja bih dobro odvagala jesam li preoštra. Kada se vaga, vaga se sve.
Carpe Diem!!! is offline  
Old 25.03.2017., 12:01   #309
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Od života zajedničkog osta samo krš,
duša boli, srce boli - reko mi je: "Mrš!"
e ovdje je sve opisano

blagotebi is offline  
Old 25.03.2017., 12:20   #310
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Dobro, dva puta joj rekao marš...
Je to tako mnogima sa strane izgleda. Kao i stereotip da se ljudi rastaju radi gluposti, razmaženosti, hira. Da to mi je najluđe. Hira. Kao i kad misliš da je drugima lako, a tebi teško pa imaš pravo na neprimjerenu reakciju. Kao i kad misliš da su tuđi problemi lako rješivi, a tvoj je monumentalan, samo treba još malo bolje trpiti.

Sve same zablude.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Old 25.03.2017., 14:01   #311
Citirati cijeli moj post
Carpe Diem!!! is offline  
Old 25.03.2017., 15:40   #312
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Zasto jednostavno ovo ne rijesiti? Bez gatanja. Dragi, ono sto si rekao za mene je strasno, nikada prije nisam dozivjela i percipiram kao krajnje nepostovanje. Voljela bih da se to vise ne ponavlja.

Ako bude onda analizirati odnos i ono sto bi se, eventualno, moglo nalaziti iza.
Zato sto nije problem u jednom "mrs" vec ne funkcioniraju dobro kao jedan par. To je vec na veliko ocito.
ady- is offline  
Old 25.03.2017., 16:09   #313
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Dobro, dva puta joj rekao marš...

Od čega joj je onda bilo dobro TOLIKE godine? Slučajno? I kako je moguće da je sve to gurnula u ćošak zbog te dvije situacije, koje usput budi rečeno, ne zna kakvu pozadinu imaju?

Možda ja nisam za zajedništvo ali sam imala itekako preloših dana u kojima sam psovala od sebe pa do drugih. Sve živo. Dane očaja, neke nemoći i ko zna čega. I sasvim mi je normalno to imati jednom u toliko godina braka.

I kaje se čovjek, treba baciti sve to radi ovog? Ja bih dobro odvagala jesam li preoštra. Kada se vaga, vaga se sve.
Da, možda ti nisi za zajedništvo.
U svakom zajedništvu ima loših i dobrih dana.
No, postoji i ona zaštitna mreža do koje se smije ići...naprosto zato što bi po toj teoriji svojih "loših dana" divljali po cijeloj svojoj okolini, jer nam je naprosto težak dan?
I? Da li je zbog istoga kriv naš partner, susjed, prolaznik...nije. I kada bi na jedan način maknuli tu zaštitnu mrežu u svim mogućim odnosima koji postoje onda bi tek bilo "kruha i igara". Zato i postoje određeni obrasci koji se naprosto "podrazumijevaju", a znače da u trenutku te svoje vlastite destrukcije i samouništenja poštedimo "kolateralne žrtve".

Druga je stvar kada se braniš. I u obrani biramo različita sredstva za "borbu".
Koliko će tko od nas u istome biti grublji, pokvareniji i nemilosrdniji ovisi od osobe do osobe. A sa druge strane naravno postoji također i ona druga "osoba" koja definitivno ima pravo izreći da je nešto prešlo preko...ili misliš da bi u nekom zajedništvu čovjek trebao šutjeti i mirovati dok te netko šalje u isto vrijeme u "pičku materinu" ili mrmlja "mrš"...obično ide "marš stoko"...ali eto čovjek se suzdržao
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Old 25.03.2017., 16:21   #314
Quote:
ady- kaže: Pogledaj post
Zato sto nije problem u jednom "mrs" vec ne funkcioniraju dobro kao jedan par. To je vec na veliko ocito.
kako bi tek nefunkcionirali da "mrš" frca svaki dan ili svaki tjedan, kao kod 80% parova.... zapravo kod njih je to možda gore jer se tih neizgovorenih mršova nakupilo dosta
blagotebi is offline  
Old 25.03.2017., 16:21   #315
Quote:
AnaisNin kaže: Pogledaj post
I tako nakon 20 godina veze, 9 godina braka.. ..čujem ja mrš....

.... ja ne znam kako ovo oprostiti.
i sta bi? jel oprosteno to 'mrš' nakon 20 godina veze ili ne?
jamesbond is offline  
Old 25.03.2017., 16:24   #316
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
i sta bi? jel oprosteno to 'mrš' nakon 20 godina veze ili ne?
ja ne znam kako bih moj ego i ja oprostili to jedno mrš u 20 godina djeluje kao neka jako spontana i prirodna veza, nema što

a ne znam to "mrš" nije moj stil, ja samo pošaljem u onu stvar ili opsujem : D ne prečesto, samo kad se pređu sve krajnje granice
blagotebi is offline  
Old 25.03.2017., 16:34   #317
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
i sta bi? jel oprosteno to 'mrš' nakon 20 godina veze ili ne?
Mislim da provociranjem nekoga koga je u određenom trenutku bliska i draga osoba iznenadila jednim ružnim ponašanjem nešto što je zbilja onako jadno.
Što se time postiže?
Da nekoga uvjerimo kako je normalno da te osoba sa kojom dijeliš godine zajedničkog života upravo i iz tog razloga u određenom trenutku smije poslati u tri p.m. ili što god drugo, a da se mi kao druga strana pri tome moramo suzdržati, jer eto...dvadeset godina je iza nas, nije bilo takvih riječi i situacija, pa što sad?
Trebamo li isto prihvatiti kao dio životnog cirkusa pod "normalno", jer to je samo jedna riječ...istina dva puta ponovljena u kratkom periodu nakon dvadesetak godina šutnje

Da li nas to zbog istoga treba učiniti sretnima? Pa dvadeset godina je bio "svetac", nije vrijeđao, nije je lupio, nije je gazio...ali je počeo to činiti nakon dvadeset godina. I ako ona sada ne postavi tu jebenu granicu, nikada je više neće postaviti...ona će se samo probijati dalje i još više i više, jer ljudi su nezasitni kada krenu nekog gaziti. Bez obzira o kome se radi.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Old 25.03.2017., 17:23   #318
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Mislim da provociranjem nekoga koga je u određenom trenutku bliska i draga osoba iznenadila jednim ružnim ponašanjem nešto što je zbilja onako jadno.
Što se time postiže?
Da nekoga uvjerimo kako je normalno da te osoba sa kojom dijeliš godine zajedničkog života upravo i iz tog razloga u određenom trenutku smije poslati u tri p.m. ili što god drugo, a da se mi kao druga strana pri tome moramo suzdržati, jer eto...dvadeset godina je iza nas, nije bilo takvih riječi i situacija, pa što sad?
Trebamo li isto prihvatiti kao dio životnog cirkusa pod "normalno", jer to je samo jedna riječ...istina dva puta ponovljena u kratkom periodu nakon dvadesetak godina šutnje

Da li nas to zbog istoga treba učiniti sretnima? Pa dvadeset godina je bio "svetac", nije vrijeđao, nije je lupio, nije je gazio...ali je počeo to činiti nakon dvadeset godina. I ako ona sada ne postavi tu jebenu granicu, nikada je više neće postaviti...ona će se samo probijati dalje i još više i više, jer ljudi su nezasitni kada krenu nekog gaziti. Bez obzira o kome se radi.
Znaci tvoj savjet autorici je da ne predje preko toga, da skupi kofere i ode preko vrata. Jer ipak nikako i ni pod kakvim uvjetima se ne smije prec granica kad ti netko prvi put kaze mrs nakon 20 god zajednickog zivota.

Zanimljivo mi citat ove vase zakljucke. Bilo bi mi jos zanimljivije sta bi vi uradile da ste stvarno u njenoj kozi.

EDIT: Ta teorija treba povuc granicu jer inace gdje ona moze zavrsit nakon jednog mrs. Biti zrtva kucnog nasilja?!
Sta hoces rec, da je cekao 20 godina da pocne brisat pod s njom pa je poceo lagan uvod i rekao joj je fatalno mrs!
jamesbond is offline  
Old 25.03.2017., 17:28   #319
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
ja ne znam kako bih moj ego i ja oprostili to jedno mrš u 20 godina djeluje kao neka jako spontana i prirodna veza, nema što
E da, ona njemu prvi put kaze sjasi, on njoj mrs. I to je to. Propast svijeta.
Jebate, ne bi bilo ni jednog braka
jamesbond is offline  
Old 25.03.2017., 17:35   #320
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Znaci tvoj savjet autorici je da ne predje preko toga, da skupi kofere i ode preko vrata. Jer ipak nikako i ni pod kakvim uvjetima se ne smije prec granica kad ti netko prvi put kaze mrs nakon 20 god zajednickog zivota.

Zanimljivo mi citat ove vase zakljucke. Bilo bi mi jos zanimljivije sta bi vi uradile da ste stvarno u njenoj kozi.
I dobro si rekao.
Kad sam ljuta volim svašta reći, kad vidim da mu kipi i da sam prešla granicu, ispričam se, ah šta će sa mnom?!
PrincipessaX is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:22.