Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak > Pivnica

Pivnica Čisti hedonizam: O hrani, piću, duhanu, sportu, alatu, oružju i ostalim muškim užicima

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2016., 15:11   #8141
Još sam čuo jednu stvar, Medvedgrad pokraj ili baš u prostoru Boogalooa u Vukovarskoj otvara pivnicu ali i mali pogon gdje će homebreweri moći kuhat svoje pivo.
Rezerviraš si termin, naravno platiš i skuhaš vlastito pivo.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 24.10.2016., 09:39   #8142
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Još sam čuo jednu stvar, Medvedgrad pokraj ili baš u prostoru Boogalooa u Vukovarskoj otvara pivnicu ali i mali pogon gdje će homebreweri moći kuhat svoje pivo.
Rezerviraš si termin, naravno platiš i skuhaš vlastito pivo.
Ovo zvuci jako dobro,spas od mirisa po kuci.
__________________
...neka nebeska sila to...
JazzManiac is offline  
Old 24.10.2016., 20:58   #8143
Netko je nedavno pitao gdje se mogu kupit Vunetova piva?

U Magic Beer Roomu se može kupit Vunetovo Saison Dekot, a uskoro bi trebalo biti i Farabut Stouta i Aljaškog Mrguda.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 25.10.2016., 02:07   #8144
Quote:
JazzManiac kaže: Pogledaj post
Ovo zvuci jako dobro,spas od mirisa po kuci.
Kojih mirisa?

Bit homebrewanja je u nabavljanju, konfiguraciji opreme i svega ostaloga pivo je na kraju samo rezultat te "zajebancije" al to je samo moja dva centa
Ikstomi is offline  
Old 25.10.2016., 13:43   #8145
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Netko je nedavno pitao gdje se mogu kupit Vunetova piva?

U Magic Beer Roomu se može kupit Vunetovo Saison Dekot, a uskoro bi trebalo biti i Farabut Stouta i Aljaškog Mrguda.
Neki sam dan bio u vrutku i bilo je i Vuneta i još hrpu toga...napunili su se...Ali nedam 25 kn za 0.3 da ga jebeš...
gnu is offline  
Old 25.10.2016., 13:45   #8146
o jebote, pa ja pijem Baltazar i Novu rundu za 20 kuna pol litre i to točeno u lokalu u centru grada
Krkimir is offline  
Old 25.10.2016., 14:07   #8147
Dat 25 kn za Vunetovu Crnu IPU se isplati, naravno nit je piva za svaki dan pit niti u većim količinama. Meni su smiješniji ovi koji obični pale ale prodaju iznad 20 kn.
Ikstomi is offline  
Old 25.10.2016., 15:39   #8148
Danas otkrio Flensburger gold,dunkel,pilsener i weizen u Konzumu
__________________
This time next year we'll be millionaires!

MLB 2016: 219/338; 64,79%
zoom-zoom is offline  
Old 25.10.2016., 16:49   #8149
Opet vi o cijenama, vas bi valjda moždani strefil da uđete u neki specijalizirani beer shop gdje su piva u prosjeku 30-50 kn za 0,33
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 25.10.2016., 18:27   #8150
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Opet vi o cijenama, vas bi valjda moždani strefil da uđete u neki specijalizirani beer shop gdje su piva u prosjeku 30-50 kn za 0,33
heh, pa bio je jedan takav na Trgu i nije dugo izdržao, bez obzira na najbolju moguću lokaciju, horde turista i pivski bum
neki Mikler sa 1000 Ibu je tamo više koštao nego u birtiji na Opatovini
Krkimir is offline  
Old 25.10.2016., 18:41   #8151
Već je više puto napisano kako je to Mikkellerovo pivo imalo krivu cijenu u CR, tako da je bilo jeftinije od bilo kojeg dućana.

Iako je bio na centralnoj lokaciji White Mouse nije baš bio dućan na koji bi turist mogao nabasati. Postoji još razloga zbog kojih nije uspio, da ne seciramo sad sve...

Činjenica je da u Zg postoje 3 specijalizirana dućana + Vrutak i u svakom se daju naći piva po cijenama 30-50, pa i po 100 kn. Čak i Ljubljana ima 4 dućana.
Riazor is offline  
Old 25.10.2016., 18:48   #8152
okej, ali ovaj pivski hype je više nego pretjeran... sve prolazi, sve se proda, nijedna mala pivovara nije propala...
prije koji mjesec sam bio na jednom iventu sa improviziranim štandom gdje se mogao piti samo flaširani Pulfer iz Kučan Marofa (ispodprosječni pale ale), ljudi su ga trusili obzira na sve
kao i sa lukovicama tulipana u Nizozemskoj prije 400 godina, pitanje je do kad će ovo trajati

Zadnje uređivanje Krkimir : 25.10.2016. at 19:02.
Krkimir is offline  
Old 25.10.2016., 19:23   #8153
Propao je All In Brewery.

Kažeš, ljudi trpaju sve u sebe. Istina.
Pa i ti piješ Ambere i Velebitska.
98% tržišta drže ŽKP i ina piva a onaj sitni preostali komadić crafteri.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 25.10.2016., 19:34   #8154
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Propao je All In Brewery
i nije neka šteta, vrlo slabo i bezlično pivo koje uostalom niko nije ni pio
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Kažeš, ljudi trpaju sve u sebe. Istina.
Pa i ti piješ Ambere i Velebitska
nefiltrirano Velebitsko i Amber, a danas sam mrknuo jednog Tomislava
nevezano za to, prije tjedan dana idem sa frendom po cesti, ja ožednio a nikakve birtije na vidiku i on mi sugerirao da odem u mali Konzum, uđem unutra i samo ŽKP pitam prodavačicu jel ima Tomislav ili barem Amstel, ma kakvi pa sam otišao dalje žedan
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
98% tržišta drže ŽKP i ina piva a onaj sitni preostali komadić crafteri
da ali craft se trusi zbog hypa i pomodnosti a ne zbog toga što je ljudima to nešto superturbodobro... evo gledam stare postove i vidim da je Barba u tom dućanu na Trgu koštao 23 kune, ja ga kupio u Vrutku za 16
ako je po tome znači da su im cijene bile 40% veće i nije ni čudo da su propali
Krkimir is offline  
Old 25.10.2016., 19:47   #8155
Osim Holdema i jedna manja pivovara je na prodaju.

Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
da ali craft se trusi zbog hypa i pomodnosti a ne zbog toga što je ljudima to nešto superturbodobro...
To da se craft pije zbog hypea nije istina. I prosječan craft je bolji od industrijske alternative. Kod nas se scena nije niti razvila kako treba, a već se priča o propadanju. Prije će nestati industrijsko pivo u ovom obliku nego craft. U HR može djelovati 50 pivovara/brewpubova bez problema.

Ali da, slabije craft pivovare i one koje su uskočile na vagon jer su vidjele da se tu nešto dešava i da se vrti neka lova će nestati.
Riazor is offline  
Old 25.10.2016., 20:03   #8156
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
da ali craft se trusi zbog hypa i pomodnosti a ne zbog toga što je ljudima to nešto superturbodobro...
Ovo si skroz u krivu. U odnosu na stanje prije dvije godine kao nebo i zemlja.
Mnogi ljudi nisu ni znali za išta drugo osim za lagere i pilsnere prije pojave craft pivovara i/ili beer shopova s craft pivom.
Prosječnom konzumentu piva postojalo je samo "svijetlo" i "tamno" pivo, s tim da se s potonjim mislilo na Tomislav ili eventualno Guinness.
Za one koji konzumiraju ŽKP je uglavnom i dalje tako.
Mnogi dotad nisu ni probali druge stilove piva osim ako su ih kupili negdje u inozemstvu.

Ako ti misliš da će se ljudi zasitit novih stilova i s vremenom vratit ŽKP-u tu si skroz u krivu. Ja zadnji. Ako izuzmem testiranje Ambera proljetos i pijenje Tomislava možda 2x godišnje (koji se usput pokvario), klasične ŽKP proizvode sam zadnji puta pio prije 3 godine (sjećam se, bio je to Pan krajem 2013., ostale valjda zadnji put pio 2011. ili 2012).

Što se tiče hrvatske craft scene tu će biti još velikih promjena i hrpa novih pivovara. Dovoljno je samo usporediti stanje danas i prije godinu dana kad su tu bili samo NR, Zmajsko i Medvedgrad ako njih smatramo kao craft pivovarom, koliko je novih pivovara došlo na tržište (prije svega Viško i Garden), a bez potražnje za boljim i drugačijim pivom sigurno ih nebi bilo ovdje.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 25.10.2016., 22:24   #8157
All in nije propao već "traže" prostor za pivovaru, šarže su radili u daruvarskoj pivovarai sad gdje je nastala caka ne znam.

Inače ljubitelje Tomislava pitam koja im je razlika toga i ostalog ŽPK osim u boji?
Žpk je žpk, a amstel je nešto drugačije i bolje
Ikstomi is offline  
Old 26.10.2016., 00:30   #8158
Quote:
Riazor kaže: Pogledaj post
To da se craft pije zbog hypea nije istina.
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Ovo si skroz u krivu. U odnosu na stanje prije dvije godine kao nebo i zemlja.
mislio sam na pive tipa Zmajsko ale, svi znamo da to više nije ono sa početka, mnogi ga više uopće ni ne pijemo
a to se i dalje masovno naručuje i troši, zajedno sa Pulferom iz Kučan Marofa (ja gledao i nisam mogao vjerovati)... kako to?
Krkimir is offline  
Old 26.10.2016., 10:18   #8159
Ko nece bit craft nemora, 99 posto lokala GA Jos Ni nema, tak da pro at o nekom hitu I pomodarstvu je smjesno imas hrpu novih pivovara I madam se da CE ih biti Jos vise svakim danom, a to sto CE neki propast je normalno ,her propadaju ljudi u svim vrstama poslova pa zasto nebi I mali pivari pa to ne znaci da cjela jedna bransa je u kurcu Il pred propadanjem, Mislim da je realno da craft dode do jedno 15 poeto trzista I tu se ustabili, sve preko bi po menu bill prenapuhano
leonh is offline  
Old 26.10.2016., 11:23   #8160
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Opet vi o cijenama, vas bi valjda moždani strefil da uđete u neki specijalizirani beer shop gdje su piva u prosjeku 30-50 kn za 0,33
Još bi i gaće uneredio....Zapravo.......kupovina tih piva je boguugodno djelo transfera novaca od jednih ljudi prema nekim drugim ljudima.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:19.