Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2006., 10:52   #61
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
rjecita si da... previse mi

buffet, oke je staviti parket kad uredjujes kucu il stan za slijedecih 50 godina, no ak se ne mislis tak dugo u njemu zadrzavat ne vidim razlog zakaj se ne bi stavili laminati. Drugo, meni bi u neke prostorije zal bilo stavljati parket jer njega se bar djelomicno prekriva (radi zastite) a to mi je pak problem za cistiti (dodatni tepisi...) Mramor, plocice i sl mi prehladno. Mi jednostavno zaboravimo na slape i hodamo bosi
A zašto bi prekrivao parkete ?! Uglavnom moj glas ide parketima (naravno ako imaš love za to platiti). Razlika je NEMJERLJIVA !!!!!!! Laminat je smeće nad smećima, bučan,hladan, ružan,svako govno se vidi na njemu. Bolje stavi pločice nego laminat.
Antimon2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 11:12   #62
Kad smo već kod parketa i laminata, zanima me dali tko ima za preporučiti DOBROG lakirera sa kojim je bio zadovoljan?

Hvala
__________________
THE BITCH IS BACK!
zegerege is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 19:37   #63
Quote:
polly kaže:
ili egzotu kakvu položit na pod
ima krasnih drva

meni dilema parket ili laminat je otprilike ista kao vinz ploče ili kamen
staromodna ženska sam ja

dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2006., 15:53   #64
Quote:
dodouprolazu kaže:
Da mi netko sad ide prodavati stan, prije bih uzeo onaj stan koji ima parket i bio bih spreman i platiti malo visu cijenu za njega. S druge strane svoj stan sa laminatom cu prodavati i nisam siguran da ce mu to podici cijenu

To sam i sama htjela naglasiti, mislim da ce stanovi i kuce sa parketom, postizati bolju cijenu, nego oni sa laminatima......odnosno kao sta i sam pishesh, i ja bih platila malkice vishe zbog dobrih parketa...naglasak na "dobrih"


Stoga, dajem glas za parket.......Nisam niti protiv, niti za laminat.Vecina onih kvalitetnijih, estetski izgleda dobro, ako ne i odlicno..osobno bih stavila u neke prostroije tipa ostave, garderobu i slicno....

Dosta ljudi je napisalo da zele laminat kratkorcno (10-15 god), ja pak rezoniram, da ne zelim kupiti nesto (stan/kucu) gdje moram ulagati u neshto sto je osnovno, pod....odnosno necu ga kupiti, ili cu traziti manju cijenu.
Sto opet ne znaci da nema odlicnih laminata.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2006., 16:25   #65
ljudi moji, pa ne određuje cijenu stana parket i laminat. !!!
uopće
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2006., 16:55   #66
Quote:
stoposto kaže:
ljudi moji, pa ne određuje cijenu stana parket i laminat. !!!
uopće
ma nek im. mene su razveselili
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2006., 16:58   #67
Quote:
stoposto kaže:
ljudi moji, pa ne određuje cijenu stana parket i laminat. !!!
uopće
Vjerojatno ne.
Ali....postoji izbor na trzishtu i svatko bira sta njemu pashe i sve ovisi o lovi koju imash ili ne...pa prema tome...
Pretpostavka i pitanje........
Jel ti ne bi trazio da ti netko spusti cijenu, taman onoliko, koliko je potrebno da stavish neki dobar laminat. Jer ovaj u imaginarnom stanu koji kupujesh je tamo vec 15 godina i ne izgleda najbolje, a k tomu je bio jedan od onih jeftinijih?

Sta ja znam.....laminat je zamjena za parket, jeftiniji je i dostupniji, i sam ga u vecini slucajeva mozesh postaviti, to mu je prednost...ali ne stavljaju svi dobar i kvalitetni laminat sa dobrom izolacijom, kao sto i ne stavljaju svi super parket.

Pretpostavljam, mozda grijeshim, da ce se cijene nekretnina u nekoj daljoj buducnosti kreirati po nekim drugacijim kriterijima nego danas.Stvari se mijenjaju, pa i standardi...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 00:38   #68
Quote:
dodouprolazu kaže:
Sorry stari ali koliko imas iskustva s parketom, osobnog? Parket se mora tu i tamo prebrusiti i prelakirati i onda je kao nov.
Dovoljno, dva stana s parketima.

I sebi sam stavio laminat - jeftiniji, zdraviji, lakši za održavanje i svakako maštovitiji - puno boja i uzoraka, a onaj u blagavaonici nam je s foto-uzorkom maslina. I lakše ga je promijeniti nego brusiti i lakirati osjetljiv parket...

Da imam para na bacanje, onda bih stavio parket, crveni, u sobi s kaminom, ali drugdje opet laminat.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 00:42   #69
Quote:
stoposto kaže:
glupo pitanje:
da li topot koji svi spominjete mogu eliminirati nošenjem papuča?
Pa, ako se šetate bosi/u čarapama/u papučama, nema nikakvih problema.

Sad, tko preferira šetati se po spavaćoj sobi u ovome:



Da, malo se čuje, osim ako se ne kupi poseban "tihi" laminat...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 11:38   #70
Vojky

Iako, ja sam za parket . Laminat mi je nekako uniforman, iako jeftin i praktican . To mi je kao da sav stan namjestis namjestajem iz Ikee, ukljucujuci i sve sitnice . Nacelno - sve je super, to je dobar i neskup namjestaj, sve jednostavno i dobro dizajnirano, udobno je...a opet...fali ti nekakva osobnost u domu, vlastiti touch
Uvijek sam imala parket, od djetinjstva, pa mi je nekako i to dio feelinga doma, obitelji
Mogu jos s necim usporediti : danas postoje odjevni predmeti od izvrsnih sintetickih materijala, kojima je odrzavanje i bolje od pamucnih, pa opet...mislim da je pamuk - pamuk ! Kako vec prije rekose neki : prirodno je prirodno
Ali opet, razliciti smo. Nekima su stanovi tek spavaonice ili mjesto za tulumarenje , prioritet daju onom vanjskom zivljenju, a nekima je stan i vise od stana - mir, utociste, i slobodno vrijeme vise vole provoditi u toplini doma svoga...
Obiteljski zivot ne moram ni spominjati...Znaci, puno tog je u nacinu, stilu zivota. Sto opet znaci da mnogim ljudima koji stan kupuju nista ne znaci vrsta podnog pokrivala, kao ni stosta drugo , a neki pak kupci traze i dlaku u jajetu
Sve je stvar srece i osobnog odabira
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 17:11   #71
Quote:
Vojky kaže:
Dovoljno, dva stana s parketima.

I sebi sam stavio laminat - jeftiniji, zdraviji, lakši za održavanje i svakako maštovitiji - puno boja i uzoraka, a onaj u blagavaonici nam je s foto-uzorkom maslina. I lakše ga je promijeniti nego brusiti i lakirati osjetljiv parket...

Da imam para na bacanje, onda bih stavio parket, crveni, u sobi s kaminom, ali drugdje opet laminat.

Ne slazem se. Laminat nije zdraviji, prouci dio o prasini nije nis lakse za odrzavanje (parkete nemas kaj odrzavati ak su kvalitetno napravljeni, samo pobrisem vlaznom krpom) a da je laminat mastovitiji, to je vec u podrucju ukusa....a o ukusima se ne Nemam para na bacanje ali znam cijeniti kvalitetu i mislim da ju zasluzujem. Foto uzorak malsina, sorry meni zvuci kao cisti kic. Ponavljam parket nemas sto mijenjati, mozda ti je netko fusao kod postavljanja ali to je onda druga stvar i meni je definitvno lakse prelakirati parket nego stavljati novi laminat. A ako cemo o troskovima i jeftinije je odrzavati parket nego kupiti novi laminat. Da se recimo povedem tvojom logikom, pokusao sam ju onda i obrazloziti. Ovaj zadnji post je to jako dobro objasnio. Sto se buke tice cak i neke obicne slape tipa one dr. scholl su BUCNE na laminatu. Pazi d ane bi jos pazio kaj cu staviti na noge da mi ne bi pod previse buke proizvodio
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 17:55   #72
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
sorry al pricas gluposti. kakav razliciti osjecaj? mozda autosugestijom.
kod nas je pola stana u parketu (sobe) a pola u laminatima (kuhinja, hodnik), kaj sam vec napisala i nisam primjetila da mi je u prostorijama s laminatima zivot manje kvalitetan
Prvi put čujem da se osjećaji dijele na glupe i pametne.

Laminat ne bih nikad izabrala, a trpila bih ga, naravno, da moram. Baš ga ne volim nikako.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 19:17   #73
Quote:
Self-portrait kaže:
Mogu jos s necim usporediti : danas postoje odjevni predmeti od izvrsnih sintetickih materijala, kojima je odrzavanje i bolje od pamucnih, pa opet...mislim da je pamuk - pamuk ! Kako vec prije rekose neki : prirodno je prirodno
nemrem si pomoc. jos bum samo malo, malkice komentirala
Da, danas postoje odjevi predmeti od umjetnih vlakana koji su i ugodniji i zdraviji od prirodnih npr pamuka. U ovom slucaju prirodno nije bas prirodno jer vec sam uzgoj nije prirodan zbog koristenja najvece kolicine pesticida od svih kultura koje covjek uzgaja. Unistava se i priroda i ljudsko zdravlje u stotinama km udaljenosti od plantaza pamuka. Sva kemija koristena na tom pamuku ostaje u dovoljnim kolicinama da bi izazivala alergijske reakcije na onom tko ih nosi.
Jel parket stvar ukusa, kvalitete il kaj ja znam cega, nije mi bitno. Da je kic i bez uzorka maslina je jer oponasa uzorak onog kaj sam nije. Da je njegova trajnost ogranicena, takodjer stoji. Da je manje ili vise bucan bez obzira na izolaciju, stoji.
Al da nisu jednostavni za odrzavanje te da time ne opravdavaju uporabu istih, to mi nitko nemre rec. Uz to jeftin je i lakse se odlucis na zamjenu novim neg na brusenje parketa u stanu u kojem zivis.
Nama nije trebalo podno grijanje jer imamo centralno. Hodamo bosi i zato nam plocice nisu bas najprakticnije. Navikla sam na plocice i parket pa mi je jednostavnost ciscenja laminata vrlo ugodno iskustvo.

Godiva, pojma nemam o cem pricas.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 20:23   #74
onda bum jos i ja malo, malkice
Parketu je tak svejedno u cem hodas....mozes kak hoces. Da sad ne skrecem skorz s teme, plocice i hodanje bosi moze ako imas podno grijanje (nemam ali si zelim) je dapace i vrlo ugodno iskustvo.

Koja je to krucijalna razlika odrzavanja laminata i parketa a koja daje toliko spominjanu prednost laminatu? Parket se prebrise vlaznom krpom, laminat iso. ili vi cistite nekako drugacije
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 20:28   #75
Laminat mene i izgledom i svime podsjeća na nekadašnji - linoleum. Sožila bih se s Godivom - trpila bih ga, da je zatečeno stanje.
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 20:38   #76
Quote:
dodouprolazu kaže:
onda bum jos i ja malo, malkice
Parketu je tak svejedno u cem hodas....mozes kak hoces. Da sad ne skrecem skorz s teme, plocice i hodanje bosi moze ako imas podno grijanje (nemam ali si zelim) je dapace i vrlo ugodno iskustvo.

Koja je to krucijalna razlika odrzavanja laminata i parketa a koja daje toliko spominjanu prednost laminatu? Parket se prebrise vlaznom krpom, laminat iso. ili vi cistite nekako drugacije
i jos malkice
Kaj je je, smijesno je nase prepucavanje. Stvar je samo u tome da za malo nofcih dobijes dobar pod (laminati). Njegova trajnost nije upitna jer, ponavljam, za malo nofcih dobijes opet novi pod
A krucijalna razlika je u tome kaj je na laminatima prasina uocljivija a tako ih je lako za ocistit
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 21:39   #77
Quote:
Lapulapu kaže:
Laminat mene i izgledom i svime podsjeća na nekadašnji - linoleum.
Apsolutno, s tim da mi linoleum još ima nekog šarma jer me ponekad podsjeti na bakine kuhinje i sretnija vremena, a laminat mi je uvijek isključivo sterilni surogat bez mrve duše.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 22:32   #78
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
i jos malkice
Kaj je je, smijesno je nase prepucavanje. Stvar je samo u tome da za malo nofcih dobijes dobar pod (laminati). Njegova trajnost nije upitna jer, ponavljam, za malo nofcih dobijes opet novi pod
A krucijalna razlika je u tome kaj je na laminatima prasina uocljivija a tako ih je lako za ocistit

dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 23:07   #79
parket rules!

a i rekao si da ti nije zbog para!
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 23:08   #80
Quote:
stoposto kaže:
Uskoro ću morati riješiti tu dilemu, pa bih htio čuti i vaše mišljenje.
Razlika u cijeni je poznata (1:5 i više) i nije mi zanimljiva jer se radi o maloj površini.
Da li postoji i razlika u korištenju, uzimajući u obzir kvalitetni laminat/kvalitetni parket:
1) trajnost (za cca 15 godina namjeravam mijenjati stan)
2) svakodnevnom održavanju
3) zdravlju ??
4) podložnosti oštećenju
5) ...

Čak sam čuo priču da su laminati radioaktivni
Klasićni parket je svakako trajniji i zdraviji. Kao trajnije rješenje, a 15 godina je definitivno dugo, preporučam parket.
naravno sad je opet pitanje klasika ili lamel.... Baš sam nedavno razgovarao s parketarom koji je postavljao parkete na objektu koju sam gradio....veli čovjek da iz iskustva zna da je inajjeftiniji klasični parket bolji od najjeftinijeg lamel.
osobno ne znam - nemam tolik oiskustva ali eto, podatak je tu.
Aragorn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:31.