Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2003., 23:20   #1
cega se sjecate u vezi mode?

ovisno koje ste god rodeni i kad ste bili dovoljno stari da ste imali svoj vlastiti ukus i stil u osnovjaku ili srednjoj skoli,dali se mozete sjetiti kaj se furalo i kaj ste morali imati da ne zaostajete za drugima???
ja se sjecam stucni...stucne na sve!na trapke,na samterice,na sos...ili onaj bjeli ruz za usne ,ko krec samo sjajni-svi smo imali bjele cube!sad nekima je to stajalo ok a nekima uzasno..ali jebiga bilo je in...al ono cjeli razred...pa one pizdarijice za uha ko slusalice u bojama da te zastiti od hladnoce-roza,zute,plave...madonamania....velki krizevi oko vrata i na usima...kaputi-riblja kost i stepani...kabanice taljanske one jedna strana plava jedna zuta..molim nastavite dalje....
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 01:37   #2
ja se sjecam onih prvih hulahopki u bojama, mislim da su se zvale ABC, - bordo, tamno-zelene, crvene... ne znam koje sve boje, meni ih je kupovala mama, a ona je bila protiv 'kricavih'...
sjecam se i negdje '85. kad su se nosile one 'metalik' kosulje, raznih boja sa 'sedef' efektom.
mama je kao mlada zena furala zimske haljine od stofa, obicno kariranog, s kratkim rukavima, a ispod su se mijenjale jednobojne dolcevitke. na to bi natakarila 'abba' cizme i muha suncane naocale za vedra zimska popodneva...

a kad se samo sjetim skolskih kuta...
Virtuel@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 03:32   #3
Ha ha...Virtuela i Afrodita, brijem da smo si tu negdje po godinama.
Toga se i ja sjecam, a kolko vidim ponovo se nosi moda iz osamdestih pa kad se prosetam ulicama sve me podsjeca na moje djetinjstvo.
A sjecate li se kak su svi nosili one visoke bijele pumerice s debelim fluoro znjirancima?
Ili balerinke, lakaste s masnicom?
Kaj jos ima...? Ah...da...one mini suknjice s volancicima....ra-ra skirts...ha ha.
I suknje od gaze bojane u svim bojama. Sjecam se da sam jednom dosla u skolu (sedmi razred) u rozom mini sosu na volane. Bio je napravljen od gaze i maksimalno proziran pa me uciteljica ispotala i poslala doma da se presvucem. Ha ha....
Super tema, Afrodita!:klap:
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 04:35   #4
he he..ja sam ti nekad jako nostalgicna za tim 80-im...i u vezi mode i u vezi hrane...e da plave kute...uzassssssss jedan...e a one plasticne cizme za kisu sa bjelim debljim donom-bilo je crvenih,plavih i bjelih...kaj se nabavljalo u nami.jooooj a zepe????kaj je ko od vas fural zepe???nas one crne ko slape sa gumbom crnim sa strane...ili ono doba kad su svi nosili opanke????balerinkica se sjecam,ja sam imala svjetlo plave i crne...crne sam negde u jurisicevoj kupila...e i onda su dosle espadrile!!!!!!!!!!!!!svih mogucih boja...se sjecate?e a kad je minival usel u modu???!!!!svi su isli na minivale..ja isto ko klinka u tzv bratstvo na trgu,pa mi je napravila cudo ko janjca...onda je vidla da sam ljuta pa mi je rekla kak se te godine na sanremu nosilo tako kovrcavo jako....kao je..se meni kad odvratno zgledam s tim.pa se sjecate kad smo za svaki praznik u skolu morali imati plavi sos i bjele kosulje i one marame i kape...a za tjelesni oni yassa dresovi?i bile su converse tenisice plave sa zvjezdom u modi i cipele one odurne-mungos-kaj jos????
pa mozda i jesmo negde podjednake dobi...ok,otprilike di se krecete?a se sjecate kad je bilo cool jesti rogace????fuuuuuuuuuj
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 04:53   #5
ja sam nesto mladja
kod mene su se nosile u mladjim danima hlace u boji sa crtom sa vanjske strane nogavica i ciferslusu, od drugog materijala. Pa je bakina sestra komentirala kak izgledaju da im je cif otkopcan ja sam imala takve od zelenog samta i nosila sam ih na zelenu vestu koju mi je mama strikala, to je bilo iza '85. Nosiles u se isto balerinke, ja ih nisam imala. I bejzbol jakne su bile jaaako popularne, isto nisam imala, ali je bilo moderno. Pa onda torbice za oko struka, u jednom trenutku su sve preplavile.
Treperice plave i traper jakne su svi nosili.
A spagerice, joj kak je to bilo super, al su se poderale za jedno ljeto.
U modi su bili pankeri i darkeri (crna ruza )
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 05:24   #6
Meni je 31, al sam jos od osnovne bila zagrizena za modu i snalazila se kako sam najbolje znala. Uglavnom mi je mama sivala osjecu, a cipele i aksesoare bi kupovali u Austriji i Italiji.
Sjecam se zepa, kak ne...sam kaj je to meni bio totalni horror. Uglavnom su ih furali decki kaj su bili malo cool i cure kaj su mislile da su cool.
Samo...ja se ne sjecam kad su svi nosili opanke. Kad je to bilo, svega ti, Afrodita???
Eh i minival sam imala.
Isla sam u osmi razred, a teta u Mostaru mi drzi frizerski salon pa mi je ona preko ljeta napravila. Kad sam bila u pitanju ja nije stedila na kemikalijama pa mi je mini val bio super frckav i svi su mislili da mi je kosa prirodno takva.
Jedino je bio bad kad mi je kosa pocela rast ravno, a ostatak je jos uvijek bio turbo frckav pa sam se morala sisat. Ha ha....
A i carape u boji koje je netko spomenuo gore su mi bile cool.
Imala sam crvene, plave, zelene, zute, narancaste, roze...ma sve boje.
I jel se sjecate kad su se nosile one tenis trake za ruku i za glavu? Ha ha...
Pa koji nam je bio?
Eh...i Valentino trenirke. Jel se netko sjeca toga?
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 08:04   #7
Joj! ABC carape u boji! Ne bi se nikad sjetila da ih nisi spomenula. A hlace od kepera? I da, trake za oko glave? Ja sam sebi svoju nastrikala. Roza i ljubicasto u kombinaciji. I opcenito te "slasticarske" boje majica i odjece. Imala sam jedne pastelno plave hlace na tregere i kocku koje sam zvala "slasticarske". Pa ispod pastelne majice. I mozda repic, kikice. A one Bo Derek pletenice i perlice u kosi?
Naravno bijeli ruz. Jos bih ga uokvirila plavom olovkom.

I da, sjecam se stofana suknja, zapravo haljiva, a ispod nje uska dolcevita. Pa oni digitalni satovi oko vrata? Prvo su bili zadnji krik iz uvoza, poslije su ih cigani prodavali na placu, i bila je sramota da te netko u njima vidi. Mislim da moj satic jos uvijek sjedi doma u nekoj kutijici.

Lakirane crvene balerinke, minice, kosulje na volane. Krupni nakit. Onaj kriz sad mogu staviti na zid, mislim da je imao barem kilu i pol.

Joj, da i mungosice! Kako se s njima dalo dobro lupati decke poslije skole.

A jeste se igrali stare kosare? To je bilo tako zabavno!

Aha, rogaci, pa ni danas nemam nista protiv njih, samo ih nigdje ne vidjam. Ja sam nosila opanke. Bilo ih je na dolcu, pa ih odneses kod sustera da im stave gumeni dzon, savrseno za ljeto. I danas nosim neku moderniziranu verziju.

A espadrile? Bijele, pa hodas okolo s bijelom kredom i "farbas" fleke!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 10:06   #8
E ljudi moji, vjerovali ili ne, ja ovdje susrećem ljude koji se još uvijek tak oblače. Doduše, ne u WA samoj po sebi, nego u manjim gradovima. Nose se: espadrile, visoke Pume - jebo me vrag ak si ne bi to kupila da opet naiđem ~ , zlatne majice sa šišmiš rukavima, minice od špricanog trapera, mrkva traperice opet od špricanog, trake oko glave, rajfovi itd...
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 10:21   #9
...ja se sjećam traper kompleta u svim varijantama krojeva i svim vrstama izbjeljivanja...suknje od trapera iz nekoliko dijelova,koje su se širile prema dolje ,špricane u najvećim kontrastima sa raznoraznim aplikacijama...e,onda lasteksice(turbo uske,rastezljive traperice),špicerice(taice sa onim dodatkom ispod stopala),široki šareni puloveri sa obaveznim ramenim jastučićima...
...,al taice su bile zakon,nije bilo riti koja ih nije furala...
...onda oni prsluci sa kašmirskim uzorkom,sjećam se da su jedne sezone bili užasno popularni
...kasnije,one široke trapke "bigstarke","bebaste" cipele,a bum se ja još sjetila.
Boudoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 18:27   #10
Re: cega se sjecate u vezi mode?

Quote:
AFRODITA69 kaže:
pa one pizdarijice za uha ko slusalice u bojama da te zastiti od hladnoce-roza,zute,plave...
hihi... to se ove zime fuul furalo... ja sam isto imala a kad sam bila mala sam ih uvijek htjela, ali nikad ih nisam imala... pa sam valjda sad nadoknadila tu davnu zelju, kao i pol grada

dok sam bila mala u biti negdje u osnovnoj al na pocetku skroz valjda u 1. razredu su se furale tajice one kratke npr. crne pa sa debelom florescentnom trakom sa strane...

i skoro sve cure su nosile neku rozu majicu s dugim rukavima na minnie mouse... uvijek sam bila ljubomorna na sestricnu kja ju je imala...

onda jedno vrijeme neke strasno ruzne cipele onako bez boje s debelom petom, ne znam kako ih opisati... sada kad to vidim, dodje mi da slike spalim

onda jedno vrijeme se od frizura nosilo onako da se naprijed siske totalno gore dignu u stranu, ma ni to ne znam kao opisati, ono, tona gela i to bi stajalo...

kod deckiju je jedno vrijeme bila popularna frizura: osisani na celavo, a naprijed ostavljene siske.. UZASS... ili oni repici od iza...


joj sad se ne mogu vise sjetit tak nekih promasaja...
 
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 18:37   #11
Re: Re: cega se sjecate u vezi mode?

[QUOTE]Love2Bounce kaže:
[B]

onda jedno vrijeme se od frizura nosilo onako da se naprijed siske totalno gore dignu u stranu, ma ni to ne znam kao opisati, ono, tona gela i to bi stajalo...

...sjećam se tih šiški,zvale smo ih "blatobranke"
Boudoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 19:08   #12
Ha ha...joj, kaj je dobra ova tema.
Sjecam se ja tih siski...i ja sam ih nosila.
Uzmes jedno kil gela pa uljepljujes prema gore. Stajalo je to, kako ne...samo ako bi ti netko prosao rukom kroz kosu, to je bilo ko zacementirano.
A tajice su bile isto u nekim fluoro bojama i to od lycre. Onak...a la Jane Fonda. Joooj.....
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 19:16   #13
Au shit,totalno sam se raspekmezila! Šišmiš rukavi, jeans sa svim mogućim flekama, špagerice i neizostavni mini-val. Pokušavala sam nagovoriti staru da mi dopusti da napravim mini-val ali nije išlo. Istina, ne znam na što bi to ličilo s obzirom na moju plavu tanku kosu ali to spada u ono neprežaljeno kaj nisam furala nego sam sa zavisti gledala druge frčkave. Joj, koje su to godine bile. Odjednom se osjećam tako staro.
Conversice! Moje su bile crvene i bila sam tako ponosna na njih.
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 20:49   #14
A koledjice-citav grad ih je imao na nogama Moje su bile neke sivo modre boje,bila bi crkla da ih nisam kupila A jel se sjecate startasica?Prvo ih je bilo samo u bijeloj boji a kasnije je bilo i rozih

Zadnje uređivanje Romana : 09.06.2003. at 11:03.
Romana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 22:25   #15
u moje doba dok sam bio mali, ali jako jako mali su se nosile pelene i to one krpene a ne ove pampersice i koje vec, eh da to su bila vremena nezuljanih, crvenih guza!
laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 22:35   #16
Re: Re: Re: cega se sjecate u vezi mode?

[QUOTE]Boudoir kaže:
[B]
Quote:
Love2Bounce kaže:


onda jedno vrijeme se od frizura nosilo onako da se naprijed siske totalno gore dignu u stranu, ma ni to ne znam kao opisati, ono, tona gela i to bi stajalo...

...sjećam se tih šiški,zvale smo ih "blatobranke"
ah te su siske legendarne, ni vihor ih ne pomakno ( barem ne kod mene )

a spricani traper ?

A lakirane cipele sa samt masnom naprijed ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 23:40   #17
sjecam se svog prvog dana skole...
moja je majka naime modom zaglibila u 80ima.....
opis moje majke prvog dana skole '87. godine:
-plavi pramenovi na crnoj natapiranoj, kratkoj, minival/afro frizuri koja se prema dole siri u fudbalerku
-tona zlata kojeg je te godine donela iz turske gromni zlatni lanci (jedno 500injak) i tona prstenja...
- sivo odjelo sa krojem 'u trokut'


opis mene prvog dana skole '87:
- plava kosa, gore na 'jeza', dole repic (onaj mali pramen koji visi po vratu)
- svilena roza kosulja sa sismis rukavima
. crno bijele 'mrkva' kroja trofrtaljke,
- kuta (tamnoplava sa rozim usitcima po džepovima)
-crne gumene slapice za skolu (u crvenoj adidas torbici za tjelesni bio je jednodjelni 'simod' dres-crni)
ogromna kockasta torbetina u nekim crvenim i zutim bojama...


prestrasno
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 23:41   #18
za kiki

ma kak se ne secas opankih?????onak smedi sa izvezenim narodnjackim necim gore....svi su to imali...osim par nas..meni je to bilo ogavno ko i zepe....a sad sam se sjetila onih tenisica onak platnenih gore obicno crvenih,i dole bjela guma i napred bjelo oko prstih od gume..ko one za kosarku samo niske...pa kad je jos neko imal veliku nogu pa tu uzasnu tenisicu gore..joooj zgubis volju za frajera ak je tak zgledal!!!!!ja sam onda samom 2 god starija nego ti!!!!!
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 23:41   #19
e by the way: jel se ko sjeca onih koznih crnih cipela sa metalnim plocima s gornje strane cipele na prstima????
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 23:43   #20
neznam bas za valentino trenirke ali se sjecam da sam stanovala u blizini valentino butiga u zgb...i suseda mi je tam delala i onda smo mislili kak je primila boga za bradu kaj dela u tak exkluzivnom butigu..a sad vidim da je to bila neka rupcagica....
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:50.