Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2003., 13:21   #21
Sto mislite o kolekciji Luca Luca (New York)?
Meni je to jedna od najboljih, ako ne i najbolja kolekcija s New Yorka. Svaki komad odjece je super. I fantasticna mu je ona kombinacija boje breskve i njezno ljubicastog.
Super sexy kolekcija.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 13:23   #22
Quote:
Kiki kaže:
Lorelei, vecina Londoncana, pa cak i oni koji zive na council estate mogu priustit po koji komad dizajnerske odjece.
to je socijalna pomoc?
zar je u britaniji socijalna pomoc znatno bolja nego u drugim zemljama? ili su dizajnerske stvari toliko jeftinije? u fr nije bas tako: evo kenzov ducan mi je blizu i cijene nisu dramaticne (kao da sam otisla u dior), ali vecina ljudi to ne kupuje, a ponajmanje ljudi koji zive od pomoci. ovdje ljudi imaju dojam "mene netko zajebava" ako plate vise nego sto misle da stvar objektivno vrijedi. a cesto dizajnerske stvari kostaju previse ne zato jer su TOLIKO kvalitetne (ne kazem da su lose, samo komentiram omer cijena vs kvalieta), nego zato jer su dizajnerske.

inace, moj dojam je da englezi imaju najoriginalnije ideje i da su vec godinama trendeseteri. ono sto je francuski dizajn bio od 1900-1970 (ovo okvrino, ne znam tocne godine), sad je engleski. taijani su mi se uvijek cinili kao premalo mastoviti ali kavlitetni. mnogi amerikanci mi se cine isto tako...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 14:28   #23
Quote:
Lorelei, vecina Londoncana, pa cak i oni koji zive na council estate mogu priustit po koji komad dizajnerske odjece. Na kraju krajeva, ljudi kod nas koji imaju puno puno manje place hodaju okolo s pokojom dizajnerskom krpicom, tako da ne znam odakle si izvukla to da ljudi u Londonu ne mogu priustit iste.
Ja sam ovdje materijalno srednja zalost, a sve cipele su mi dizajnerske.
Sve šta ja obično vidim je hrpa precjenjenih krpica.

Neki imaju para,a nemaju ukusa-dizajnerska odjeća ne znači imat dobar nos za modu.

Ne znam kakav je tvoj stil,ali čini mi se da patiš na marke-bar dojam kakav sam ja dobila(correct me if I'm wrong),a to ne znači ništa doli da si pomodna.
To mi je i ok,ali u granicama normale.
Stil=maštovitost,dizajneri=uniformiranost,kopiranj e
My humble opinion....
Lorelai is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 15:25   #24
Quote:
luca kaže:
to je socijalna pomoc?
zar je u britaniji socijalna pomoc znatno bolja nego u drugim zemljama?
Nit su stvari jeftinije nit je pomoc toliko velika, al postoje krediti, ovo ono....a i socijalni status je u pitanju pa si ljudi kupe. Koliko je to pametno, to je druga stvar. Ja da sam na socijali, zasigurno ne bi pljunula mjesecni drzavni "dzeparac" na neku krpicu.
Al ovdje takvih ima koliko hoces.
Imat ce vecinu stvari iz kaj ja znam....top shop i jednu, dvije stvarcice koje su dizajnerske.
Mislim, daleko od toga da se sad svi oni dobro i ukusno oblace, al ima jako dobro, ukusno i MASTOVITO obucenih ljudi na ulici.
Vecina ljudi skombinira dizajnerske stvari s necim iz high streeta, al iskreno, meni se vecina ljudi ovdje oblaci bolje nego u HR.
To je samo moje misljenje. Nekako imam dojam da se cure (ne sve, ali jedan jako veliki broj cura) napirlita samo zato da budu napirlitane bez osjecaja za modu, mastovitost, originalnost ili primjerenost prilici.
O deckima da ne govorim. Vrlo, vrlo rijetko mi se dogodilo da u ZG vidim nekog decka/muskaraca i da pomislim kako je super obucen.
A ovdje...well...ne znas za kojim bi se prije okrenuo.

Eto, just my five cents.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 15:39   #25
Quote:
Lorelai kaže:

Neki imaju para,a nemaju ukusa-dizajnerska odjeća ne znači imat dobar nos za modu.
S ovim se apsolutno slazem.

Quote:

Ne znam kakav je tvoj stil,ali čini mi se da patiš na marke-bar dojam kakav sam ja dobila(correct me if I'm wrong),a to ne znači ništa doli da si pomodna.
To mi je i ok,ali u granicama normale.
Stil=maštovitost,dizajneri=uniformiranost,kopiranj e
My humble opinion....
Ne patim na marke, ali volim kvalitetne i originalno dizajnirane stvari, a to uglavnom mogu dobit ako kupim neki dizajnerski komad. Sorry, al dizajnerska odjeca je by definition originalnija i neuniformiranija nego npr Benetton ili Zara. Mislim, high street odjeca samim volumenom prodavanosti dovodi do uniformiranosti. Hocu reci, veca je vjerojatnost da ce netko imat isti Zara kaput kao ja nego isti...kajjaznam Gucci kaput kao ja, kuzis?
(nemoj sad ovo procitat kao da ja okolo hodam u Gucci kaputima, daleko od toga...kao sto rekoh, volim iskombinirat high street s dizajnerskim )
Ja zapravo,najvise volim otkrit neku jos neisfuranu label, koja ima kvalitetne i originalne stvari...mozda nesto za sto jos ne zna puno ljudi. Trenutacno mi se npr svidjaju labels Goat, Rafael Lopez i tata-naka, ah, da i Ashish (indijski dizajner)...cijenama su dostupni jer su mladi dizajneri koji se tek probijaju, a vrlo su originalni i kvalitetni.
Ili odem na Portobello Market (tamo isto prodaju oni koji se tek probijaju i sve je jeftino) i kupim si nesto tamo...ili napravim sama.
A to je npr ono cega u Hrvatskoj nedostaje. Kod nas ako kupis label, mozes kupit samo vec jako razvikane labels tipa Moschino ili tako neke labels i to pogotovo ako sa svakog komada odjece visi velikim, vristecim slovima Moschino ili Calvin Klein, a to nije pravo stanje modne scene sto se mene tice.
Domaci pak dizajneri u Cro sami sebe toliko precijene da uopce nisu dostupni onima koji bi im trebali bit target audience. Sami se guse u vlastitoj "ekskluzivnosti". Mislim da smo svi citali onaj thread o Kati Balogh, ne?
Uglavnom, mislim, da jedna velika vecina ljudi u Cro ima iskrivljenu sliku o tome sto su to designer labels.
Designer ne znaci uvijek vristeca Versace zlatna slova preko cijele torbe, hlaca, majice....dapace...
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 15:51   #26
meni je simpaticna i draga britanska originalnost cesto nema puno veze s mojim dnevnim odabirom odjece, ali cijenim trud.
npr. prije x godina V Westwood je lansirala faux cul meni je to zabavno i bas bi me veselilo da sam to vidjala po cesti (moglo se kupiti kao pret-a-porter). ali nikad ne bih to obukla jer mi je ruzno i jer je vrlo neprakticno...
kao i neke gallianove kombinacije boja i uzoraka: cijenim sto se sjetio, cijenim inovativnost (jer za proizvesti neke njegove ideje, treba uvesti i tehnoloske inovacije), smatram da je to potrebno, ali vecinu tih stvari ne zelim vidjeti na sebi jer mi apsolutno ne odgovaraju.

kao i umjetnicka djela: picasso ima sjajnih slika, ali njegovu "pishacicu" nemam potrebe drzati na zidu u svom stanu necu kupiti i reci da mi se svidja nesto, samo zato jer je to skupo, novo, moderno i neki autoritet kaze da je to super. ali slazem se da nesto moze biti zanimljivo, neobicno, potrebno, inovativno, mastovito iako ja osobno se s tim ne identificiram.

btw, meni je draza britanska "ludjacka i zdrmana" ulicna moda (o kojoj znam samo posredno), nego zagrabacka "talijansko-klon" moda (oba tipa mode bazirane na "demonstriranju socijalnog statusa").
a najdraza mi je francuska ulicna moda koja ide nekako ovako "ja nosim sta mi se svidja, nitko mene nece pljackat, jebite se svi" osim u getoima, tamo se jako pazi na marke...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 16:06   #27
Slazem se Luca.
Bas dobro ime za Cro modu..."talijanska klon moda"...he he he.
BTW, Britanci sad imaju i dizajnera koje rade nosive stvari...Matthew Williamson, Stella, Julien Mac Donald. Check them out. Super su!
Inace, da...Galliano je za Dior ove zime napravio katastrofalne kreacije...silni PVC ili one bagandza cipele s bondage trakama...dobra ideja, al definitvno ne bi na mene ni milom ni silom. (Al zanima me sto ce napravit ove sezone u Parizu. Njegovi catwalks su definitivno dogadjaj.) Za usporedbu, Alaia je kasnije napravio cipele na istu foru, al puno nosivije. Alaine cipele isto imaju bondage oko pete i glavnog dijela cipele, al izgledaju puno otmjenije i nosivije. BTW, ja nisam ni znala da on jos djeluje. Just shows how much I know...

Charita, kad si rekla da te Marc jacobs razocarao, na koju si kolekciju mislila?
Marc by Marc Jacobs ili Marc Jacobs (glavna kolekcija)?
Meni je Marc isto bio bezveze, nema apsolutno ni jedne stvari koju bi natandrcila na sebe. Jedino su mu muski bili dobri, al Marc Jacobs kolekcija mu je bila sjajna.
Uz Luca Luca, meni jedna od najdrzaih.
Super su mi cipelice koje idu uz kolekciju, pogotovo one plave sa zaobljenim vrhom i remenom preko ankle.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 16:13   #28
Quote:
Kiki kaže:
BTW, ja nisam ni znala da on jos djeluje. Just shows how much I know...
azedine alaia? zadnji put sam nesto njegovo vidjela prije.... ne sjecam se koliko godina
ni ja nisam u tijeku...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 16:20   #29
Da, on.
Kunem se bile su prosli tjedan njegove crne bondage cipele (tj, sandale) i njegova haljina u The Sunday Times fashion supplementu. Ja sam isto pala na dupe jer sam mislila da je on zamro tamo negdje pocetkom 90-tih (ako ne i prije).
Cipele su mu bile mrak, a haljina tako tako.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 16:24   #30
Eh, a za Galliana...pa jeste vi vidjeli kako taj covjek izgleda?
Pa on je sam po sebi dozivljaj. Izgleda mi ko neki goropadni Latino ljubavnik s pocetka stoljeca...onako raskalasen i s najtanjim brcicima na svijetu. He he he...
Bio je nekidan interview s njim u novinama pa je reko da mu je mama bila latino i da ga je uvijek goropadno oblacila (jos kao djecaka) pa mu ostalo. On mi je lik kojeg bi definitvno, definitvno htjela upoznat. Legenda.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 16:35   #31
Quote:
Kiki kaže:
Eh, a za Galliana...pa jeste vi vidjeli kako taj covjek izgleda?
ja bih s njim popizdila koliko on moze besmislenih stvari reci u jednoj recenici... (kad prica o modi, o kolekciji itd). da ga sretnam i da progovori, vjerojatno bih ga zadavila; osim toga, ne volim kako se prenemaze kad prica francuski; mozda normalnije zvuci kad prica engleski

btw, malo kopam po glavi, mislim da sam 1988 zadnji put vidjela nekakve haljinice od azedine...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 16:40   #32
Ne znam, ja sam intervju citala, a ne gledala, pa ne znam dal se prenemaze. Slijedeci put cu ga gledat ulovit na TV i sirom cu otovrit usi da slusam prenemaganje. Mind you, ako je takav na francuskom, sigurno je takav i na engleskom. Iako ga moram pohvalit sto je uopce i naucio frnacuski. Inace, englezi ne smatraju za shodno naucit jezik zemlje u kojoj zive i rade.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 16:48   #33
Quote:
Kiki kaže:
Iako ga moram pohvalit sto je uopce i naucio frnacuski.
zaboga ipak je to jedini kulturni jezik, naravno da ga je naucio
(to ti ja odgovaram kao vrancuz).
da te utjesim, djeluje kao totalna dobrica, samo da se ne krevelji. ali s druge strane, kao da se moze ponasati normalnu u onakvim outfitima barem je sve u skladu.
mozda prica normalno kad govori o sebi ili necemu sto nije moda...

btw, karl lagerfeld (njegove osobne, ne chanel, kolekcije su mi uvijek bile besmislene), prica tako da ga ja nista ne razumijem... ali ima lijepo drzanje
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 18:38   #34
I lijepu lepezu.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 22:43   #35
Quote:
Kiki kaže:
Uostalom vidjela sam ti sliku tebe i tvoje fufe i nisi bas briljirao na modnom planu.
Fufa ti je otac!!!! :2up:

A ja bi se zabrinuo da sam tebi dobro obucen, to bi znacilo da izgledam ko strasilo..

I ako si ovi sa socijalne kupuju dizajnerske krpice (sto mi djeluje malo vjerojatno), onda su englezi jednako glupi ko hrvati koji jedu kruh i pastetu da si kupe neku skupu krpicu.

A nosit neku dizajnersku krpicu je dzaba ako ti ne znas to nosit..mos nosit i majicu od 10 eura, ali ako ju znas poslozit sa ostalim stvarima na sebi, bolje ces izgledat od funfljace koja potrpa hrpu skupih stvari po sebi a izgleda ko istrosena kuhinjska krpa. To sta ti trosis svu lovu na najskuplje cipele, ne znaci da imas ukusa (vidio sam i ja tvoje slike).
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 22:46   #36
Slusaj kamiondzijo, jes da si mi kolega i jes da imas fufu, al imam i ja fufana, a i bolje se oblaci od tebe.
Nego...ovaj...sta sam ono htjela rec....tebi ni majica od 10 ni majica od 1000 eura ne mogu pomoc. Ti nit imas ukusa nit osjecaja za modu. Zapravo, tebe jos jedino ja mogu spasit.
Kad si ono reko da letis za ovamo?


P.S.
A za Engleze koji zive na socijali pa kupe dizajnerske krpice se i ja slazem da su glupi.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 22:48   #37
Kad ces mi iskomentirat jedan show?
Da malo vidimo s muskog stajalista?

P.S.
cekaj samo da ti na aute dodjem pa kad pocnem kenjkat o stvarima o kojima pojma nemam...he he he
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 09:56   #38
Kiki, misljah na Marc. Uvijek prvo pogledam njegov diffusion line, valjda zato sto su mu se prije koju godinicu tamo dogadjale najzanimljivije stvari. Nekako mi je ostalo da je to zapravo bit svega...
Inace mi je on jedan od najdrazih...svidja mi se to sto je kod njega sve njezno i zenstveno, a nije sad, ne znam, Alberta Ferreti, nego nekako djetinjasto...i te slatke bojice...da, nova kolekcija je odlicna. I bas je svjeza i Nova. Ali na njegov nacin.

Nego, kad smo kod Gallianovog izgleda, jeste li vidjeli plocice na tom covjeku??
__________________
I couldn't keep you all for myself...I know you gotta be free...so free yrse-e-e-lf...
charita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 10:19   #39
To se postizhe make-upom
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 14:32   #40
Na Gallianu su najjaci brčići i jos kad drzi ruzu u ustima...he,bas kao sta Kiki kaze latino ljubavnik sa pocetka stoljeca.

A jeste li vidjele Tom Forda?


....ali pedeeeeerr!
croft is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:09.