Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2008., 09:46   #61
samsung RL 33

To ti je zvuk okretanja lopatice u donjem dijelu (zamrzivač) koji regulira koliko hladnog zraka u gornji dio (hladnjak).
Nema panike dok ne zaledi - onda hladnjak prestane radit a zamzivač je ok.
__________________
"Samo bogu se vjeruje, ostali moraju imati podatke."
kekec1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 15:54   #62
frižider-ariston

Imam novi frižider Ariston hot point i skužila sam da se jako zagrijava između ledenice i frižidera na vratima ,ali normalno hladi.e sad meni to nije normalno a sada me opet neki ljudi ub+vjeravaju da to nije ništa čudno ima tko kakva iskustava?
kosic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 13:00   #63
jel ima tko od vas ovaj friđ?



naime kaj, s unutarnje strane friđa ima jedna rupica, utor kroz koji otječu kapljice vode koje nastanu kondenziranjem kad se otvaraju vrata frižidera.
te kapljice vode nekud otječu jelda?

no u dva dućana, gdje sam pitala, su mi rekli da posuda gdje ta voda otječe se NE ČISTI nego ta vodica isparava sama od sebe.

meni je to malko blesavo jer:
- već 5 godina imam taj frižider i brijem da to više nije vodica u toj posudici nego leglo bakcila i bakterija
- mi se ta rupica zaštopala od gljivica i prljavštine, U frižideru, ja sam to naravno očistila ali se bojim da je duž cijele te cijevčice do te posudice ista prljavština do koje ja ne mogu doći...a nije mi svejedno da mi bakcili iz te rupice po hrani letaju...
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 13:42   #64
Quote:
hollowdo kaže: Pogledaj post
Imam Samsung frižider kombinovani RL 33 SBSW.

Ne znam da li je problem, ili jednostavno tako treba da radi.

Naime, kada radi, a ponekad i kad ne radi, čuje se čudan zvuk, najjednostavnije rečeno kao da se dvije morke gume trljaju jedna od drugu (škripanje).

Slična iskustva?

Uzeo sam ga prije mjesec dana, a nemam nikoga sa sličnim uređajem da pitam?
Quote:
kekec1 kaže: Pogledaj post
To ti je zvuk okretanja lopatice u donjem dijelu (zamrzivač) koji regulira koliko hladnog zraka u gornji dio (hladnjak).
Nema panike dok ne zaledi - onda hladnjak prestane radit a zamzivač je ok.
Imamo i mi takav i nama se očigledno lopatica bila prestala okretat jer se upravo to dogodilo da je zamrzivač radio, a hladnjak ne.
To je bio drugi kvar (u 2 mjeseca), a prvi put je počeo škljocat (svakih 15-ak min jedan škljoc) i onda je cijeli frižider prestao raditi... pa je serviser zamijenio kompresor...

E, sad je friđ napokon doma i bruji po cijele dane. Neka on bruji, barem znam da radi
Ne znam što još može crknut na njemu, ali kako je krenulo, uvjerena sam da ću ubrzo saznat pa ću vam javiti koji je zvuk tom kvaru prethodio
Ilana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 22:30   #65
ejj, deca ...pa s tim frižiderima koji imaju "rupicu" , u onoj vrečici s uputstvima dobite i malu štohalicu , a u uputstvima piše da se s tim pročačka ta rupica kad vidiš da više ne odtiće ...rtfm , pobogu
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 10:18   #66
ej "pobogu" - ta štohalica ti služi da je zatakneš u utor koji ti se nalazi na skroz donjem dijelu frižidera kad otapaš ledenicu.
pod štohalicu staviš lavor il zdjelu votever i tu ti curka voda koja se topi prilikom otapanja friđa, bez da napraviš poplavu u kuhinji.

pobogu
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 11:06   #67
zagrijavanje stranica

Quote:
kosic@ kaže: Pogledaj post
Imam novi frižider Ariston hot point i skužila sam da se jako zagrijava između ledenice i frižidera na vratima ,ali normalno hladi.e sad meni to nije normalno a sada me opet neki ljudi ub+vjeravaju da to nije ništa čudno ima tko kakva iskustava?
Imam isti problem sa Samsungom RL38ECSW.
Prilikom rada kompresora zagrijavaju se bocne stranice na cca 50stupnjevaC najvise na dijelu izmedju hladnjaka i zamrzivaca.
Kad kompresor prestane raditi, tempreatura se smanji.
Takodjer mi se cini da kompresor cesto radi.

Jos jedna stvar, frizider je star 4 mjeseca. Do prije koji mjesec, nakon sto bi otvorio pa zatvorio vrata frizidera upalio bi se unutarnji ventilator (cuo bi se zvuk po zatvaranju vrata). Sada to vise ne radi.
Takodjer mislim da se prije nijsu tako bocne stranice zagrijavale.
Jel tko zna o cemu se tu radi??
franeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 11:34   #68
i ja imam taj samsung.
imas naljepnicu, originalnu, na boku frizidera koja ti objasnjava kako on funkcionira i da je normalno da u odredjeno vrijeme rada bude dosta vruc, ali to prestaje kada se ugasi.

pri otvaranju i zatvaranju odmah bi se trebao pojaviti neki novi zvuk rada koji snizavava temperaturu u njemu.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 19:05   #69
Hladnjak - problem sa hlađenjem

Imam hladnjak (Končar) star cca 3 godine koji je do prije par mjeseci ležao u originalnoj ambalaži na suhom i hladnom mjestu. Doslovno netaknut. Pravi mi probleme time što se stalno pali tj. ne može dugo održati hladnoću. Stalno "zuji", ispušta onaj zvuk, no osim što troši više struje ujedno se i sam preopterećuje.

Postojeće teorije:
- uslijed stajanja je ispario plin
- sustanari ispod dosta jako griju, pod mi je često značajno topao i možda mu smeta i zato se stalno pali. U tom slučaju me zanima što će biti s njim ljeti . Premještati ga ne mogu po stanu, na mjestu na kojem je je za njega idealno.

O čemu se radi? Može li se DIY napuniti plin, ako je to uzrok? Kakvi su Končarevi serviseri, jesu skupi?

Hvala
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 22:34   #70
Nama se na Candy kombiniranom friđu svakih 10tak minuta palio kompresor, sve smo bezuspješno provjeravali dok nismo danas skužili da smo stavili krivu žarulju za svjetlo unutra. Naime, kad nam je riknulo svjetlo, bez razmišljanja smo ubacili prvu žarulju koja nam je pala u ruke, a tek sad vidjeli upozorenje na poklopcu - max. 15W . A postoje i specijalne žarulje za frižidere. A mi bubnuli unutra onu vulgaris, kao za malu sijalicu, od 25W. Očito ga je lagano kuhala iznutra.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 14:38   #71
AEG ugradbeni hladnjak SC91840-6i

Vjecno pitanje u zadnje vrijeme, kako se sve vise proizvodjaca okrece zaradi i jeftinoj proizvodnji u smjeru istoka, je da li je nesto kvar, nekvalitetna izrada i sl.

Naime konacno docekah dostavu AEG ugradbenog frizidera,
nakon 2-3 dana koristenja pitam se da li je i ovaj, kao i mnogi koji ste opisali, hladnjak bucniji nego sto pise u uputama. Kazu da je 34dB, ali stalno cujem lagano zujanje motora plus povremeno kvrckanje, i protok tekucine, te nesto poput zvuka propuha.

U biti vec sam se naslusao takvih zvukova raznih frzidera i mislim da je stvar u tome sto vecina istih ima samo jedan motor za hladnjak/zamrzivac, te se cesce pali i regulira.

Unatoc svemu tome nije mi jasno kako to da do sada proizvodjaci nisu isli u skladu sa modernim interijeriama (spajanje boravka i kuhinje) i napravili neke dobre zvucne izolacije i dokinule ove popratne zvukove osim motora.

Uglavnom ako zelite cim tisi stroj obavezno dva motora i razmisilti o tome da nemate zamrzivac 3m od boravka, vec ga imati kao drugi uredjaj cim dalje od ociju i usiju.

Istina nemam se kaj zaliti na ovih 34dB u odnosu na prijasnjih 39dB ili cak 42dB prije nekoliko godina.

Da li netko ima mozda saznanja kako prigusiti decibele, a pri tome ne ugusiti hladnjak ? Recimo zvucna izolacija zadnje strane hladnjaka ?
Goldy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 15:01   #72
Quote:
Goldy kaže: Pogledaj post

Da li netko ima mozda saznanja kako prigusiti decibele, a pri tome ne ugusiti hladnjak ? Recimo zvucna izolacija zadnje strane hladnjaka ?
a čuj, jedini recept ti je racionalna manipulacija hladnjakom, a to su dvije stavke:
- napuniti hladnjak u toku dana kad ste budni i zvukova je puno, staviti ga na max. (kod mene je to 5) i kad prestane brundati smanjiti na optimum (kod mene je to 3) - na taj način ukupan sadržaj hladnjaka se izjednači i nakon toga je potrebno tek rijetko paljenje motora za održavanje temperature
- ćim manje puštati pingvine u šetnju, dakle - zaboraviti na noćne snackove ili pijenje mlijeka
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 15:03   #73
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Nama se na Candy kombiniranom friđu svakih 10tak minuta palio kompresor, sve smo bezuspješno provjeravali dok nismo danas skužili da smo stavili krivu žarulju za svjetlo unutra. Naime, kad nam je riknulo svjetlo, bez razmišljanja smo ubacili prvu žarulju koja nam je pala u ruke, a tek sad vidjeli upozorenje na poklopcu - max. 15W . A postoje i specijalne žarulje za frižidere. A mi bubnuli unutra onu vulgaris, kao za malu sijalicu, od 25W. Očito ga je lagano kuhala iznutra.
kaj si ti amerikanac ili ? pa svjetlo u hladnjaku NE GORI kad su vrata zatvroena, ma kaj da su ti neki možda pričali
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 17:11   #74
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
a čuj, jedini recept ti je racionalna manipulacija hladnjakom, a to su dvije stavke:
- napuniti hladnjak u toku dana kad ste budni i zvukova je puno, staviti ga na max. (kod mene je to 5) i kad prestane brundati smanjiti na optimum (kod mene je to 3) - na taj način ukupan sadržaj hladnjaka se izjednači i nakon toga je potrebno tek rijetko paljenje motora za održavanje temperature
- ćim manje puštati pingvine u šetnju, dakle - zaboraviti na noćne snackove ili pijenje mlijeka
Vidis, vidis ... dobar hint, jedino sto je kod mene frizider skoro pa uvijek 70% prazan, vrlo rijetko je pun, tako da se napuni toplim zrakom i prilikom kraceg otvaranja, nis onda idem po par gajbi piva
Goldy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 23:55   #75
Informacije o šumovima aparata

Evo sto kazu u uputama jednog samostojeceg Gorenje frizidera:

Informacije o šumovima aparata
Hlađenje u rashladno-zamrzivačkim aparatima
odvija se pomoću rashladnog sistema s
kompresorom, što uzrokuje određenu razinu
šumova. Njihova jačina ovisi o postavljanju,
pravilnoj upotrebi i starosti aparata.
• Nakon upućivanja aparata, djelovanje
kompresora odnosno šum pretakanja rashladne
tekućine tijekom njegova djelovanja je glasnije
i izrazitije. Ovo nije znak kvara i nema utjecaja
na životni vijek aparata. Nakon nekog vremena,
glasnost tih šumova se smanji.
• Povremeno se tijekom djelovanja aparata pojave
i neobični ili glasniji šumovi, koji su za aparat
neuobičajeni, i obično su posljedica nepravilnog
postavljanja:
- Aparat mora stajati ravno i stabilno na tvrdoj
podlozi.
- Ne smije dodirivati zid niti susjedne elemente.
- Provjerite dali je unutrašnja oprema na svom
mjestu, odnosno dali zveckaju limenke, boce
Goldy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 10:57   #76
škripe mi vrata kad zatvaram i otvaram frižider!
gospodin je star 3 mjeseca!
mogu li pošpricati sa wd-40?
duc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 19:09   #77
Quote:
duc kaže: Pogledaj post
škripe mi vrata kad zatvaram i otvaram frižider!
gospodin je star 3 mjeseca!
mogu li pošpricati sa wd-40?
Naravno da mozes.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 12:41   #78
Ili previse ili premalo hladi
Kad stavim na 3 ne hladi dovoljno, mlijecne stvari se pokvare a gornji dio koji je duboko zamrzavanje pocne stekat i topi se, a ako stavim na 4 onda mi smrzava u dnu pa namirnice koje su do ruba doslovce zamrzne
Sta napravit? Jel bi pomoglo potpuno odledjivanje pa isponova ili su to jednostavno godine?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 19:50   #79
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
Ili previse ili premalo hladi
Kad stavim na 3 ne hladi dovoljno, mlijecne stvari se pokvare a gornji dio koji je duboko zamrzavanje pocne stekat i topi se, a ako stavim na 4 onda mi smrzava u dnu pa namirnice koje su do ruba doslovce zamrzne
Sta napravit? Jel bi pomoglo potpuno odledjivanje pa isponova ili su to jednostavno godine?
I ja imam taj problem, a odleđivanje nije pomoglo pa ako netko ima kakav prijedlog...
sputnjik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:02   #80
Pozdrav svima

Imam problem sa Whirpool hladnjakom starom oko 7 godina.

Temperaturu sam stavio na 7c(najviša moguća),međutim u frižideru se sve namirnice smrzavaju..možda netko ima ideju,prije nego pozovem servisera?
teac-tascam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:59.