Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2008., 12:00   #41
I ja se potpuno slažem sa Ana77. Koga briga koju boju češ izabrati, bitno je da se tebi sviđa i da se ti udobno u toj kuhinji osječaš. I sama imam crnu kuhinju od kovanog željeza u kombinaciji sa drvom, i nama je super. Zašto moramo imati kao svi drugi, meni je veći gušt imati nešto posebno, što drugi nemaju.
noaante is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 12:20   #42
Quote:
noaante kaže: Pogledaj post
I ja se potpuno slažem sa Ana77. Koga briga koju boju češ izabrati, bitno je da se tebi sviđa i da se ti udobno u toj kuhinji osječaš.
Pa žena je sama otvorila tu temu s očitom namjerom da čuje mišljenja ostalih. To što su ta mišljenja većinom oprečna od njezine vizije je već druga stvar.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 12:33   #43
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
Pa žena je sama otvorila tu temu s očitom namjerom da čuje mišljenja ostalih. To što su ta mišljenja većinom oprečna od njezine vizije je već druga stvar.
M. neki očito ne shvaćaju bit foruma ... nema tu pomoći
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 09:50   #44
Ja još uvijek ne kužim zar nitko nije vidi crnu kuhinju uživo, kod prijatelja ili bilo gdje u stvarnom stanu, a ne u salonu?
Svi mi daju savjete na osnovu dojma - crno nije za kuhinju, biti će pretamno, vide se otisci, itd... a nitko da napiše da je to isto i vidio.
vanjka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 09:58   #45
Moja kuma ima gornje elemente crne...nisam pitala da li joj se vide packe, a izmedju ostalog ni svjetlo joj ne pada direktno...dolje joj je tamni zebrano uzorak...dosta izgleda sve tamno...ima i veliki ugradbeni ormar od crnog stakla i nisam primjetila da je prljav tj. packav...
Jedini salon u kojem sam vidjela crnu kuhinju je MM design u centru kaptol...
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 10:01   #46
Quote:
vanjka kaže: Pogledaj post
Ja još uvijek ne kužim zar nitko nije vidi crnu kuhinju uživo, kod prijatelja ili bilo gdje u stvarnom stanu, a ne u salonu?
Svi mi daju savjete na osnovu dojma - crno nije za kuhinju, biti će pretamno, vide se otisci, itd... a nitko da napiše da je to isto i vidio.
Pitat cu ja frendicu kad je vidim za vikend...
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 10:05   #47
Quote:
vanjka kaže: Pogledaj post
Ja još uvijek ne kužim zar nitko nije vidi crnu kuhinju uživo, kod prijatelja ili bilo gdje u stvarnom stanu, a ne u salonu?
Svi mi daju savjete na osnovu dojma - crno nije za kuhinju, biti će pretamno, vide se otisci, itd... a nitko da napiše da je to isto i vidio.
zar ti to ne govori dovoljno

e vidjela sam, u zadnjoj hrvatskoj bravacasi kuća koju su proglasili kao najljepšom (ne bih komentirala) ima crna sjajna kuhinja. ali ta kuća je ovelika pa
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 11:55   #48
Ja imam crno-bijelu kuhinju. Zapravo ima više crnih elemenata nego bijelih jer imam bijeli frižder. U nizu je, nemam sad sliku ali probati ću opisati. Radi se o vizualno 2 L (slovo L) ali okrenuto za 90 stupnjevaako me kužite...tako da je jedam L s bijelim elementima od kojih su dva staklena ormarića a jedan donji L je crni. Meni izgleda savršeno, još sam našla crnu pećnicu iz Oraito serije Gorenje tako da je ispalo savršeno. Mišljenja sam da su takve kuhinje za neprenatrpane prostore (što je jako bitno kod ovakve kuhinje) ukoliko se radi o spojenom boravku blagavonici i kuhinji kako je slučaj kod mene a i većine novijih stanova. Kod mene dominira crno-bijela kombinacija osvježena sa crvenim detaljima (na što će netko reći "isfurano" ali meni se sviđa.)
zvonchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 12:18   #49
Ja kažem ako ti se sviđa crna kuhinja, samo naprijed, pogotovo za donje elemente, i pogotovo ako su pločice zelene.
S obzirom na to gdje je postavljen prozor, mislim da packe na donjim elementima neće biti uočljive, ali to uzmi sa rezervom jer nisam neki stručnjak za to, naime ja uopće nisam znala da se fronte kuhinje trebaju čistiti dok nisam počela čitati forum Ja ih počistim samo kad ih zalijem nečim, možda je to dovoljno za redovito održavanje
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 08:43   #50
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
naime ja uopće nisam znala da se fronte kuhinje trebaju čistiti dok nisam počela čitati forum Ja ih počistim samo kad ih zalijem nečim, možda je to dovoljno za redovito održavanje
__________________
Odakle mu pravo,znati me ovako...i ući mi pod kožu zauvijek?
Britney Spears is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 09:57   #51
Quote:
vanjka kaže: Pogledaj post
Ja još uvijek ne kužim zar nitko nije vidi crnu kuhinju uživo, kod prijatelja ili bilo gdje u stvarnom stanu, a ne u salonu?
Svi mi daju savjete na osnovu dojma - crno nije za kuhinju, biti će pretamno, vide se otisci, itd... a nitko da napiše da je to isto i vidio.
Pitala sam jucer frendicu za crnu boju, ali ona kaze da se njoj ne prlja tako strasno...medjutim, ona ima samo 2 crna elementa gore, ostatak kuhinje je u drugom uzoruku...pored kuhinje ima ogroman ugradbeni ormar od crnog stakla i kaze da je normalno kad ga otvara da joj se prsti vide...a gle, prebrise i ide dalje...

Ja bi na tvom mjestu ipak stavila crne elemente dolje, a neku drugu boju gore...Pa neces valjda biti rob namjestaja i non-stop glancati packe? I da, ako uzimas crnu boju, pretpostavljam da ces uzeti lakirani (ili folija) mdf ili staklo...ostalo bi po meni bilo nemoguca misija za cistiti...
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 10:13   #52
Quote:
rijecanka77 kaže: Pogledaj post
Pitala sam jucer frendicu za crnu boju, ali ona kaze da se njoj ne prlja tako strasno...medjutim, ona ima samo 2 crna elementa gore, ostatak kuhinje je u drugom uzoruku...pored kuhinje ima ogroman ugradbeni ormar od crnog stakla i kaze da je normalno kad ga otvara da joj se prsti vide...a gle, prebrise i ide dalje...
HVALA NA TRUDU!

Quote:
rijecanka77 kaže: Pogledaj post
Ja bi na tvom mjestu ipak stavila crne elemente dolje, a neku drugu boju gore...Pa neces valjda biti rob namjestaja i non-stop glancati packe? I da, ako uzimas crnu boju, pretpostavljam da ces uzeti lakirani (ili folija) mdf ili staklo...ostalo bi po meni bilo nemoguca misija za cistiti...
Bit će ili lakirani ili polumat mdf. Ja sigurno nisam rob namještaja, samo kad dolaze gost
vanjka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 11:30   #53
Wink a wenge-bijela kuhinja?

Bok ljudi, ja sam tu nova, možda nisam u pravom podforumu, ali isto sam vec pomalo luda oko tih boja. adaptiramo kuću, kupaonica je gotova, ali s kuhinjom nikak se odlučit. prostor je dosta velik i osvjetljen (uz prozor),a ja sam mislila donje elemente stavit wenge,a gornje bijeli iveral,ali neki noviji,tj. sjajniji od svih dosad. jel mislite da bi to išlo? netko mi je stavio bubu u uho i reko da ce izgledat mrtvački, a ja ne želim čist bijelu kuhinju jer bi sve bilo presvijetlo, a od ostalih boja sam totalno izbezumljena kolko ih ima...
gosp. klještić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 11:36   #54
Quote:
gosp. klještić kaže: Pogledaj post
Bok ljudi, ja sam tu nova, možda nisam u pravom podforumu, ali isto sam vec pomalo luda oko tih boja. adaptiramo kuću, kupaonica je gotova, ali s kuhinjom nikak se odlučit. prostor je dosta velik i osvjetljen (uz prozor),a ja sam mislila donje elemente stavit wenge,a gornje bijeli iveral,ali neki noviji,tj. sjajniji od svih dosad. jel mislite da bi to išlo? netko mi je stavio bubu u uho i reko da ce izgledat mrtvački, a ja ne želim čist bijelu kuhinju jer bi sve bilo presvijetlo, a od ostalih boja sam totalno izbezumljena kolko ih ima...
Ma izgledat će super, wenge je ipak topla boja drveta i ne može izgledati mrtvački nikak, pogotovo u kombinaciji s bijelim gornjim elementima, u velikom prostoru s prozorom. Stoga go for it !

Evo jedne takve kuhinje
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 15:35   #55
hvala!

Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
Ma izgledat će super, wenge je ipak topla boja drveta i ne može izgledati mrtvački nikak, pogotovo u kombinaciji s bijelim gornjim elementima, u velikom prostoru s prozorom. Stoga go for it !

Evo jedne takve kuhinje
A da stavim bijele vanjske bočne stranice od donjih elemenata kak je na slici ili da i to bude wenge? ja ću gornje elemente stavit potpuno bijele, i radnu ploču bijelu s nekim eventualno šarama. jedino me još i boja uređaja muči, bijeli ili sivi?!
gosp. klještić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 19:44   #56
Quote:
gosp. klještić kaže: Pogledaj post
A da stavim bijele vanjske bočne stranice od donjih elemenata kak je na slici ili da i to bude wenge? ja ću gornje elemente stavit potpuno bijele, i radnu ploču bijelu s nekim eventualno šarama. jedino me još i boja uređaja muči, bijeli ili sivi?!
boja aparata ... alu (svijetlo sivo)
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 20:14   #57
vanjka moji prijedlozi su ti.. budući da već imaš sive pločice dolje i siva se savršeno paše sa zelenom, ja bi stavila gornje elemente sive i to tamnije sive i sivu radnu ploču, a dolje crne elemente i naravno onda bi nabavila i neki sivi stol (jel to uopće postoji) i crne stolice ili naravno crni stol i stolice..
ili.. skroz tamno siva kuhinja
općenito ne bi išla gore na bijele elemente kad već imaš i sivu i zelenu i crnu u kombinaciji, iako bi bilo ok vjerojatno
a ako ideš skroz na crnu, stavila bi pak sivu radnu plohu..
ja imam skroz bijelu kuhinju, odrasla sam uz bijelu kuhinju koja možda je dobila nešto drugačiju nijansu s godinama, ali kao i svaka druga boja, i dalje je savršeno bijela, tako da te to ne treba zamarati...
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 12:08   #58
Quote:
gosp. klještić kaže: Pogledaj post
Bok ljudi, ja sam tu nova, možda nisam u pravom podforumu, ali isto sam vec pomalo luda oko tih boja. adaptiramo kuću, kupaonica je gotova, ali s kuhinjom nikak se odlučit. prostor je dosta velik i osvjetljen (uz prozor),a ja sam mislila donje elemente stavit wenge,a gornje bijeli iveral,ali neki noviji,tj. sjajniji od svih dosad. jel mislite da bi to išlo? netko mi je stavio bubu u uho i reko da ce izgledat mrtvački, a ja ne želim čist bijelu kuhinju jer bi sve bilo presvijetlo, a od ostalih boja sam totalno izbezumljena kolko ih ima...
ta kombinacija je bila jedna od mojih prvih opcija... na kraju sam odustala jer imam mali prostor kojeg bi wenge samo smanjio...
ali to mi je i dalje definitivno lijepa kombinacija tak da zanemari ove komentare o mrtvačkom
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 15:14   #59
crna kuhinja

Ljudi nemojte pričat ako nemate crnu kuhinju... ja je ima nekih 6mjeseci, sve fronte su u crnoj boji polirane u visoki sjaj, sve ukupno izgleda moderno i odlično je, što se tiče održavanja dovoljno je jedanput tjedno ili svakih deset dana prebrisat površine ali sa onom pametnom krpom ili kako se već zove.. mene su odgovarali kada sam je kupovao sad mi je drago da sam je izabrao.. ako je netko skeptičan neka od u neki centar pogledat kuhinje i vidjet će koliko je dobro.. netreba se bojat održavanja...
prozori is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 16:20   #60
Ja bi je odmah stavila...meni su predivne..., pogotovo staklene..
http://www.venetacucine.it/scheda_en...Colore=&from=4
ovo je mix ali zanemari bijeli dio...predivna je..
thune is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:27.