Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2007., 21:51   #41
Imam ploču, nisam stručnjak ali sam je sam spojio (malo zdrave logike) na trofazni priključak pomoću redne stezaljke. Uz ploču su došla vrlo jasna uputstva pa se nisam dao zastrašiti i evo već radi 4 godine (kao dokaz tomu je mojih 15kg nakupljenih hranom skuhanom na toj ploči u te 4 godine )
mvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 22:12   #42
Quote:
lada13 kaže: Pogledaj post
dobivam različite informacije o tome kako i u što uštekati staklokeramičku ploču.
- obična utičnica
- obična utičnica s nekakvim posebnim utikačom
- posebna utičnica s poklopcem (trofazna?) - nisam baš u toj terminologiji
ili je svejedno? može li odgovoriti koji stručnjak ili barem netko tko već ima ploču?
a vidi što ti preporučaju u uputama,ona se može spajat jednofazno ili trofazno, a sad ovisi o načinu spajanja, vidi što kažu upute
__________________
''Računajte na nas''
Mali Plavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 12:39   #43
POMOĆ!

Sinoc sam uspjela izgrebat svoju ploču onim nožićem - ne pitajte kako

I sad je moje pitanje: postoji li mogućnost da se rasprsne dok budem kuhala
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 13:31   #44
sogorici zaflekala candy ili elektrolux (meni se svidja jer nema "sarafa" nego ima "touch" gumbe... ) plocu tako da sam na vrucu plocu stavila mokru posudu i tako nekoliko puta dok nisam skuzila... ostane bijelo... ja sebi protumacila kamenac... (meni se svidja jer nema "sarafa" nego ima "touch" gumbe... )
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 13:45   #45
Quote:
Lavica kaže: Pogledaj post
Ljudi moji i tako sam i ja kupila tu pločicu (2 pl. + 2 stru.) i sva oduševljena ja nju svako malo idem gledati i mislim si stvarno super stvarčica kad skuzim danas da sam ju već malkice na kolima od struje ko ogrebala i tako ja odem na stranicu gorenja da vidim kak se treba ponasati prema tom osjetljivom biću i znate kaj saznam? Da se na nju smiju stavljati samo rajngle sa ravnim dnom.
Mislim stvarno glupost kaj da uzmen rašpu i gotovo sve svoje rajnglice izrašpam radi gospodičn? ( e neće ići!)
Ljudi jel su stvarno sve te staklokeramičke ploče tak osjetljive ili je samo moja?
a kakva je to rajngla koja nema ravno dno?
ako je i na "V" oblik, ima jedan dio ravni.
ne kužim, moje sve rajngle su sa više-manje ravnim dnom.
imam i ja staklokeramičku ploču, kuham na struju. i jedino me smeta kaj ju ne mogu savršeno očistiti niti sa specijalnim sredstvima, onaj dio gdje se žice griju ispod, uvijek je jedan krug fleke koji nejde dole sa ničim!
ali s obzirom da je crna, to se malo vidi, i baš mi je lijepa i zadovoljna sam.
kad uselim u kuću, namjeravam imati isto staklokeramičku, samo na plin!
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 17:04   #46
A jel neko zna razliku izmedju staklokeramickih i indukcijskih ploca?
Mislim, izgledaju isto...
__________________
... noubadi puc bejbi in d korner...
Luda bejbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 17:57   #47
A ploče od kaljenog stakla? Jel su isti problemi s čišćenjema kao staklokeramiku, i jesu li od kaljenog tako osjetljive?
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 21:35   #48
meni je čovjek objašnjavao da ne postoji staklokeramička ploča na plin, nego je sve više manje vatrostalno staklo...(ili neka c opcija koje se ne sjećam.. ) )
i da nije neke pretjerane kvalitete...
zato smo se odlučili na dobri stari inox...
mimimimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 23:20   #49
Quote:
Luda bejbi kaže: Pogledaj post
A jel neko zna razliku izmedju staklokeramickih i indukcijskih ploca?
Mislim, izgledaju isto...
obicna staklo keramicka ploca ima ispod samog stakla infracrvene grijace,dakle grijaci griju ispod stakla usiju se na crveno i to je to.
mos kuhat u svakom posudju i nema frke.

indukcijske ploce imaju naravno isto staklo kao i obicne ploce, samo nemaju klasicne grijace, vec se elektromagnetskim valovima potice zagrijavanje u samoj posudi za kuhanje. kod ovih ploca onog casa kad ugasic struju prestane i zagrijavanje u posudi. e na tim plocama nemres kuhat u posudju koje sadrzi aluminij, vec samo zeljezno posudje inox i dr.nema zeptera i ostalog posudja koje ima oo debelo sendvic dno, jer u njemu u nekom sloju ima aluminija pa se nece nist zagrijat. inace ove ploce puno brze ugriju vodu u loncu od bilo koje druge (cca 4x brze).
mek djevrek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 23:22   #50
Quote:
mimimimi kaže: Pogledaj post
meni je čovjek objašnjavao da ne postoji staklokeramička ploča na plin, nego je sve više manje vatrostalno staklo...(ili neka c opcija koje se ne sjećam.. ) )
i da nije neke pretjerane kvalitete...
zato smo se odlučili na dobri stari inox...
ja isto volim inox. cini mi se da se lakse odrzava od stakla, a ako ga zgrebes mos ga ispolirat pa je ko nov, sto sa staklom ne i de.
mek djevrek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 16:24   #51
Quote:
mek djevrek kaže: Pogledaj post
obicna staklo keramicka ploca ima ispod samog stakla infracrvene grijace,dakle grijaci griju ispod stakla usiju se na crveno i to je to.
mos kuhat u svakom posudju i nema frke.

indukcijske ploce imaju naravno isto staklo kao i obicne ploce, samo nemaju klasicne grijace, vec se elektromagnetskim valovima potice zagrijavanje u samoj posudi za kuhanje. kod ovih ploca onog casa kad ugasic struju prestane i zagrijavanje u posudi. e na tim plocama nemres kuhat u posudju koje sadrzi aluminij, vec samo zeljezno posudje inox i dr.nema zeptera i ostalog posudja koje ima oo debelo sendvic dno, jer u njemu u nekom sloju ima aluminija pa se nece nist zagrijat. inace ove ploce puno brze ugriju vodu u loncu od bilo koje druge (cca 4x brze).
Hvala!!! Sad znam sta cu izabrati...
__________________
... noubadi puc bejbi in d korner...
Luda bejbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 12:59   #52
Moja je staklokeramička, ali još ju nisam spojila (tek sam se preselila u stan) tak da ne znam dal je fakat tak osjetiljiva. Mislim, našla sam na netu upute i jebote, po njima, najbolje da ju imam za ukras
__________________
Don't blame me, I'm just deeply superficial...
2911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 16:03   #53
Quote:
2911 kaže: Pogledaj post
Moja je staklokeramička, ali još ju nisam spojila (tek sam se preselila u stan) tak da ne znam dal je fakat tak osjetiljiva. Mislim, našla sam na netu upute i jebote, po njima, najbolje da ju imam za ukras
Ma samo naprijed, navali na kuhanje bez straha. Takve ploče su super, moja i nakon 3 godine ko nova, a trpi i punicu i ženu i kćer, a bogme i moju malenkost. Kuhamo i kavu, dakle na maloj đezvi, sve 5. Čišćenje kao što je rečeno, ako ima zapečenog, prvo s nožićem za čišćenje stakla, onda s nekim sredstvom za čišćenje staklokeramike ( DM, Metro i sl. ) a za super glanc, poprskaš nešto za čišćenje stakla, pa papirom posušiš. I naravno da ne treba ovo raditi svaki dan, osim ako uvijek ne želiš visoki sjaj.
tzac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 00:43   #54
Quote:
tzac kaže: Pogledaj post
Čišćenje kao što je rečeno, ako ima zapečenog, prvo s nožićem za čišćenje stakla, onda s nekim sredstvom za čišćenje staklokeramike ( DM, Metro i sl. ) a za super glanc, poprskaš nešto za čišćenje stakla, pa papirom posušiš. I naravno da ne treba ovo raditi svaki dan, osim ako uvijek ne želiš visoki sjaj.

Kakav je to nožić za čišćenje stakla i gdje se može kupiti?
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 03:43   #55
Quote:
tiare kaže: Pogledaj post
Kakav je to nožić za čišćenje stakla i gdje se može kupiti?
Imaš ga za kupiti u dućanima s bojama i lakovima. Obično se koristi za skidanje pošpricane boje ili ljepila sa stakla, a izgleda nešto slično kao britvica za brijanje i košta par kuna

nešto slično ovome ali na rubu ima čelični nožić

tzac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 16:23   #56
Quote:
tzac kaže: Pogledaj post
Imaš ga za kupiti u dućanima s bojama i lakovima. Obično se koristi za skidanje pošpricane boje ili ljepila sa stakla, a izgleda nešto slično kao britvica za brijanje i košta par kuna

nešto slično ovome ali na rubu ima čelični nožić

Hvala ti.

Da, vidjela sam to kod majstora (kod malera) - imali su to za skidanje pošpricane boje, kao što kažeš.
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 22:03   #57
Quote:
tiare kaže: Pogledaj post
Hvala ti.

Da, vidjela sam to kod majstora (kod malera) - imali su to za skidanje pošpricane boje, kao što kažeš.
Muller-city center One, imaš kupiti čistilicu i rezervne "žilete" za nju. Sredstvo, preporuka Cera Clean od Reckitt Benckiser.
Grinch_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 12:30   #58
Imam li problem sa pločom?

Kupili smo Zanussi ploču 4x struja s touch komandama. Ugrađena je, ali kako se još nismo uselili u stan, ploču sam isprobao samo nabrzinu.

... I primijetio sljedeće. Kad npr. jedno od grijaćih mjesta namjestim na recimo 6, ono se zacrveni, počne grijati, ali nakon par sekundi se ugasi, a na komandama ostane svjetliti 6.

E, a sad pitanje - da li je to normalno (jer možda ima senzor pa ne grije dok nema lonca) ili nešto izbacuje pa je to posao za servisera? Jel neko imao sličnih problema?
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 13:46   #59
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Kupili smo Zanussi ploču 4x struja s touch komandama. Ugrađena je, ali kako se još nismo uselili u stan, ploču sam isprobao samo nabrzinu.

... I primijetio sljedeće. Kad npr. jedno od grijaćih mjesta namjestim na recimo 6, ono se zacrveni, počne grijati, ali nakon par sekundi se ugasi, a na komandama ostane svjetliti 6.

E, a sad pitanje - da li je to normalno (jer možda ima senzor pa ne grije dok nema lonca) ili nešto izbacuje pa je to posao za servisera? Jel neko imao sličnih problema?

to je posve normalno,bar je tak na mojoj(ariston).obično ti imaju 2 brza kuhala i dva spora.to što si ti upalio vjerojatno si upalio brzo grijače mjesto.
crazyform is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 13:47   #60
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Kupili smo Zanussi ploču 4x struja s touch komandama. Ugrađena je, ali kako se još nismo uselili u stan, ploču sam isprobao samo nabrzinu.

... I primijetio sljedeće. Kad npr. jedno od grijaćih mjesta namjestim na recimo 6, ono se zacrveni, počne grijati, ali nakon par sekundi se ugasi, a na komandama ostane svjetliti 6.

E, a sad pitanje - da li je to normalno (jer možda ima senzor pa ne grije dok nema lonca) ili nešto izbacuje pa je to posao za servisera? Jel neko imao sličnih problema?

to je posve normalno,bar je tak na mojoj(ariston).obično ti imaju 2 brza kuhala i dva spora.vjerojatno si upalio brzo grijače mjesto.
crazyform is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:17.