Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2017., 18:11   #3521
solna je narodni naziv za HCL.

čuo sam da je Domestos dobar jer ne skida emajl, a u biti je obična solna kiselina razdjeđena na 8% (kod nas se HCL prodaje u koncentracijama 20-30%)
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 18:18   #3522
Cime ocistiti/osvjeziti nosive resetke na kombiniranoj staklokeramickoj ploci za kuhanje? A i ona "kola" na plameniku isto?
Resetke su od lijevanog zeljeza (prema ovome sta sam iscitala), ne znam jesu li i ta kola isto.

Nije nista zagoreno, ima tu i tamo koja masna mrlja, htjela bi da se malo zasjaji i zacrni
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 14:34   #3523
čime oprati venecijanere, tj. žaluzine (aluminijske) ali bez da se skidaju? hvala
pretplate is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 16:42   #3524
Ako uspijete nabaviti ovo, možda pomogne:
https://goo.gl/images/6DEM97

Ili ovako, našla na Googlu:
15. Usamljenom čarapom očistite “venecijanere”

Žaluzine, škure, prušijane, šalaporke, metalne rolete – ili ako ćemo književno rebrenice. Izmiješajte vodu i alkoholni ocat u omjeru 1/1 namočite čarapu i pobrišite svako rebro zasebno. Nakon svakih nekoliko rebara ponovo namočite i malo isperite čarapu u otopini octa.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 14:41   #3525
Cure,molim pomoc! Kako ukloniti onaj tvornicki smrad s traperica?
Jedne su iz hm-a, druge iz amadeusa, i nakon pranja i dalje smrde
Bi li namakanje u octu pomoglo?
Radi se o trapkama s puno elastina

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 14:44   #3526
Molim savjet za čišćenje kuhinjskog i poda u kupaonici.
Jesu li učinkovite vlažne maramice za pod iz DM-a i Muellera? Koje su bolje? Imam neke mopove ali na njih ne bi mogla zakačiti takav tip maramice. Ima li u DM i Muelleru za kupiti neki poseban držač/mop za te maramice da ne moram rukama po podu?
SHYRAH is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 19:52   #3527
našla sam rješenje- swiffer
SHYRAH is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 17:46   #3528
kako oprati fleke od nikotina na bijelim pločicama?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 20:36   #3529
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
kako oprati fleke od nikotina na bijelim pločicama?
Probajte sa ovom spužvom u konbinaciji sa otopinom octa i sode bikarbone
https://www.bauhaus.hr/vileda-miracl...puzva-2-1.html
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 20:42   #3530
Quote:
old_time kaže: Pogledaj post
Probajte sa ovom spužvom u konbinaciji sa otopinom octa i sode bikarbone
https://www.bauhaus.hr/vileda-miracl...puzva-2-1.html
jesam, ne ide... ocat i soda bikabona neće pomoći .. treba mi nešto žešće
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 20:47   #3531
trebaš alkohol da otopi smolastu komponenetu, osušiti, pa razrijeđenu varikinu da ukloni boju.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 20:52   #3532
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
trebaš alkohol da otopi smolastu komponenetu, osušiti, pa razrijeđenu varikinu da ukloni boju.
aha, ok.. probat ću to. Alkohol onaj medicinski jel?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 21:11   #3533
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
aha, ok.. probat ću to. Alkohol onaj medicinski jel?
ne mora biti. treba ti sasvim malo, jaka rakija, votka ili džin bi isto djelovali. razrjeđivač za lak također, vidi šta imaš pri ruci. nisi rekla o koliko velikoj površini mrlje se radi
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 21:58   #3534
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
ne mora biti. treba ti sasvim malo, jaka rakija, votka ili džin bi isto djelovali. razrjeđivač za lak također, vidi šta imaš pri ruci. nisi rekla o koliko velikoj površini mrlje se radi
kompletne plocice u kupaonici, ima svijetlih i tamnih plocica, na svijetlima se vide žute mrlje nepravilnog oblika, kao da je nesto curilo , pa pretpostavljam da je nikotin.. ribala sam svim i svacim al ne ide dolje...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 22:05   #3535
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
kompletne plocice u kupaonici, ima svijetlih i tamnih plocica, na svijetlima se vide žute mrlje nepravilnog oblika, kao da je nesto curilo , pa pretpostavljam da je nikotin.. ribala sam svim i svacim al ne ide dolje...
misliš kao da je netko puno godina pušio tamo, bez čišćenja? ili kak to, ako je curilo misliš da je nikotin? da ne misliš na kamenac?

kompletne pločice, zidovi i pod... ? pa to će biti lakše promijeniti nego očistiti.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 22:14   #3536
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
misliš kao da je netko puno godina pušio tamo, bez čišćenja? ili kak to, ako je curilo misliš da je nikotin? da ne misliš na kamenac?

kompletne pločice, zidovi i pod... ? pa to će biti lakše promijeniti nego očistiti.
mislim da nije kamenac jer je na dijelovima gdje ne dopire voda (doduse, kupatilo se zna dosta orositi kad se ugrije, a vani zima). donje plocice su odlicnw i ciste, ali tamne pa se mozda nesto i ne kuzi.. dijelovi su svijetliji i tamo sw vidi. prvo sam mislila da su tragovi ljepila od plocica ili nesto od tih radova, kamenac mislim da nije, fleke su bas zute, zuto smedje. ribala arfovima, onim za sudje, ajaksom, cak mislim i domestosom al to ne mrda. sve vise me nervira. nije moje kupatilo, ne mogu nista mijenjati
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 22:15   #3537
a jednoliko je po svim svjetlim pločicama? da nije uzorak lol

btw orošenje je kondenzirana vlaga, praktički destilirana voda, nema kamenca.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 22:21   #3538
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
a jednoliko je po svim svjetlim pločicama? da nije uzorak lol

btw orošenje je kondenzirana vlaga, praktički destilirana voda, nema kamenca.
jok, nije uzorak..
probat cu s rakijom i varikinom.. nadam se da postoji i neko profi sredstvo za to, ne mogu vise to gledati
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 22:28   #3539
taj recept ti neće biti praktičan za velike površine. pripazi da dobro zračiš usput, nije zdravo udisati pare klora. ali ako si probala domestosom i nije mrdnulo, znači da si klor već probala, tak da... da staviš sliku? jel izgleda kao da je poprskano bojom? ili pogledaj povećalom, s jakim svjetlom sastrane, jel izgleda kao da je izgrebana površina glazure pločica?
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 22:41   #3540
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
taj recept ti neće biti praktičan za velike površine. pripazi da dobro zračiš usput, nije zdravo udisati pare klora. ali ako si probala domestosom i nije mrdnulo, znači da si klor već probala, tak da... da staviš sliku? jel izgleda kao da je poprskano bojom? ili pogledaj povećalom, s jakim svjetlom sastrane, jel izgleda kao da je izgrebana površina glazure pločica?
tesko je uloviti to na slici.. nije nista izgrebano, al se vidi onak mrlje zuckaste.. onak, ko da zapisas madrac pa ostane fleka eto tako nekako . a na jednom mjestu je i tamnije zuto, i vidi se na prvu kad udjes u kupaonicu . ive druge mrlje netko tko ne zna ne bi ni skuzio, al meni uzasno upadaju u oci... dodje mi da perem s permetalom...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:33.