Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Pogledaj rezultate ankete: Koji internet provider vam je najbolji?
T-com 60 34.88%
A1 56 32.56%
Optima 6 3.49%
Iskon 33 19.19%
Tele2 17 9.88%
Glasovatelji: 172. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2017., 20:01   #1681
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Pa fora je vjerojatno u tome da je ugovorena brzina 20Mbps-a, minimalna 14Mbpsa (ili ti ga 70%)...a onda 60Mbps-a kao nekakav maxsimum koji kakti valjda dobiješ badava, ali ti je i dalje ugovorena brzina 20...

To mi tak zvuči kao zadovoljili smo zakon i ne naplaćujemo ti brzinu, ali ti ju niti ne osiguravamo jer u ugovoru piše 20


Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Upravo tako. Mnogi operatori su to riješili na sličan način. Razlog tome je što te visoke brzine jako ovise o duljini i kvaliteti parice, pa je lako moguće da brzina neće biti isporučiva, a operateri se ne žele dovesti u situaciju da se zbog toga raskidaju ugovori.


Kakva su to ismijavanja HAKOM-a i hrvatskih zakona. Sramota sta sve smiju raditi, i to samo kod nas..
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 07:40   #1682
Quote:
mezzzzzo kaže: Pogledaj post
Kakva su to ismijavanja HAKOM-a i hrvatskih zakona. Sramota sta sve smiju raditi, i to samo kod nas..
I jesu i nisu...
Ak ti zbilja naplate brzinu od 20Mbps-a a daju 40-50 ili 60 u čemu je onda problem

Veća pizdarija bi bila da svi skupa nude samo brzinu od 4, 10 ili 20 za koju su ziher da su ju u stanju isporučit...
a da nikom ni ne nude niti isporučuju preko toga...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 19:08   #1683
vjerovatno ovo nije prava tema za to, ali cu svejedno probat.

Istice mi za 10 dana ugovorna obaveza sa h1 telekomom i htio bi iskljucit telefon i internet i sve vezano uz to na toj adresi, posto tamo vise nitko ne zivi. Mogu mailom poslat zahtjev za iskljucenjem uz presliku osobne i oiba vlasnika linije? jel to dovoljno?
__________________
Homer Simpson: Bart, a woman is like beer. They look good, they smell good, and you'd step over your own mother just to get one!
MEDO11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 21:58   #1684
Imaš na ovom pdf-u temu za H1.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=377857&page=112

Savjet: najbolje nazvat SZK i pitat što točno treba.
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 13:25   #1685
ja sam na kraju dobio max brzinu koju podržava parica od H1 (68/16 Mbps) za 139 kn, na ugovoru piše da je usluga Turbo 20
Zizo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 16:57   #1686
Meni istice ugovor sa t comom ovaj tjedan
U pravilu mi racuni nisu ispod 500-600 kn (max3+ dodatni max tv+ baka/ deda pozivi prema fiks. i mob.)
Gledam optimu (285kn- flat net, flat mob i fiks, tv sa 89 programa)
Cekam sto ce mi t-com ponuditi, ali mi je optima favorit trenutno.
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 17:06   #1687
H1 ti je pustio koliko god linija podržava na tcom ovoj centrali? Ili svojoj?

Poslano sa Lenovo Mobicha
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 01:30   #1688
Imam optiku od t-coma net + tel + maxtv.
Posto sam sada ostao sam u tom stanu, a maxtv i telefon ne koristim, zanima me ko nudi najeftiniji opticki internet?
Ili moram ostat na tcomu zbog optike?

Kad sam prije par godina gledao cijene nije se isplatilo ukidati fixni telefon. Kakva je sada situacija?
JuniorRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 08:06   #1689
Vjerojatno se ni sad ne isplati, no sve ovisi o trenutnim akcijama. No telefon marginalno utjeće na cijenu, max tv je skuplji dodatak.
Ako si na HT optici, onda jedino na njoj možeš i ostati, eventualno Iskon ako im HT to omogućava na tvojoj lokaciji.
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 18:24   #1690
Planiram uzeti novi priključak za internet pa me zanima sljedeće. Da li se isplati zvati SZK prije narudžbe pa probati izvući neki popust (ponudu ispod pulta koja nije javno na stranicama)? Npr H1 solo internet je 179 kuna, i ja njih nazovem i pitam jel to može još malo jeftinije, ako nemože hvala doviđenja. U igri su mi još i HT, Iskon i Optima, nemora biti obavezno H1.
alcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 23:02   #1691
Ne može...moras biti dugogodisnji pretplatnik da se mozes cijenkat za produzenje,ali ne kao novi korisnik..

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
__________________
---VOLIM SVOJU DOMOVINU!!!!---
kova11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 00:01   #1692
Ponuda za starije.
Prvi put se uvodi Internet.
Mora li se biti pretplatnik?
Koliko se isplati?


Sent from my Lenovo K920 using Tapatalk
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 07:30   #1693
Quote:
alcro kaže: Pogledaj post
Planiram uzeti novi priključak za internet pa me zanima sljedeće. Da li se isplati zvati SZK prije narudžbe pa probati izvući neki popust (ponudu ispod pulta koja nije javno na stranicama)? Npr H1 solo internet je 179 kuna, i ja njih nazovem i pitam jel to može još malo jeftinije, ako nemože hvala doviđenja. U igri su mi još i HT, Iskon i Optima, nemora biti obavezno H1.
Može biti jeftinije, sve ovisi kakve akcije koji operator ima u tom trenutku, ništa te ne košta nazvati. Najjeftinije ponude za solo internet su na optici ako je dostupna na tvojoj lokaciji (kreću već od 80ak kn).
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 23:13   #1694
Može li netko pojasniti što točno znači "operater ima svoju infrastrukruru". Recimo one Iskonove zone narančasta i bijela, ili kad Bnet dođe sa svojom paricom do vrata od stana?

Koliko kužim iskon bijela zona je kad se koristi u potpunosti HTova mreža ali se plaća Iskonu, a u slučaju narančaste iz moje utičnice parica ide po HTovim kabelima do centrale, a u centrali Iskon ima svoj neki ormar i onda oni moju paricu "ištekaju" ih HTovog omarića i uštekaju u Iskonov ormarić? Time Iskon koristi samo HTov kabel od centrale do moje utičnice u stanu.

U trećem slučaju kad Bnet dođe svojom paricom do ulaznih vrata, operater u potpunsti koristi svoju mrežu, nema nikakve veze sa HTom i usluga je najjeftinija.

Da li je ovo sve točno? Pogotovo me zanima ovo boldano. Hvala!
alcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 19:10   #1695
Prvo i osnovno, Iskon je u vlasnistvu T-HT-a.
Sto se tice vlastite infrastrukture, nije ti ovo boldano tocno, trebali bi imat svoju infrastukturu, dakle potpuno neovisni o Deutsch... ovaj HT-u.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 19:14   #1696
Quote:
gorguc kaže: Pogledaj post
Prvo i osnovno, Iskon je u vlasnistvu T-HT-a.
Sto se tice vlastite infrastrukture, nije ti ovo boldano tocno, trebali bi imat svoju infrastukturu, dakle potpuno neovisni o Deutsch... ovaj HT-u.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Ako misliš pametovat bolje se ni ne javljaj. Žica nezna u čijem vlasništvu je ormar.
alcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 19:16   #1697
LOL, koji lik... postavi pitanje i onda se pravi pametan.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 05:54   #1698
Roditeljima je istekao ugovor za Internet + Telefon kod Optime. Cijene računa za vrijeme tog ugovora su im dolazile oko 180kn. Sada im je ponuđen novi ugovor na dvije godine od 189kn, ali kao dobili bi malo brži net (njima nepotrebno) 16Mbps i flat razgovore unutar RH prema svim mrežama uključujući i mobitele, bez naplaćivanja uspostave poziva. Naravno to još nismo prihvatili. Čine se skuplji od drugih operatera.

Roditelji jako malo telefoniraju pa im taj flat telefon ne treba, računi bi im dolazili nešto veći.

Sad vidim na stranici optime da su cijene puno povoljnije ako se ide preko web naruđžbe ? Hmmmm u čemu je fora, morat ću zvati info opet....naravno operater nam nije to spomenuo.

Imate li koji prijedlog, kod koga preći ? Mislim da kao novi korisnici drugdje mogu proći puno jeftinije....a iz nekog razloga im je i Optima stala na žulji, da ne idem u detalje (mislim da su roditelji u pravu).
Arias is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 10:44   #1699
Skupo je to, čudi me da nemaju nešto jeftinije. Iskon ima telefon + internet 10 Mbps (ako im ne treba brže) za oko 150 kn ako su u narančastoj zoni, čak i HT ima jeftinije od tih 189kn ako su roditelji stariji od 60 godina. Amis čini mi se ima za oko 170 kn itd.
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 12:07   #1700
Pogledati cu za iskon, pitanje je da li imaju uspostave poziva i koliko naplacuju minute ....a za tcom sam u medjuvremenu skuzio da imaju za starije u iznosu od 169kn, bez uspostave flat razovori.
Arias is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:43.