Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2013., 22:50   #1
Problem s košuljama

evo ovako...ne znam jesam li na dobrom forumu, trebam li pisati ovdje, znam da je pitanje glupo, ali svejedno...

zanima me...ima li netko problem kao ja. naime, ja jednostavno NE MOGU naći košulju koja mi odgovara. ne mogu. visok sam 195, imam 88 kg. nisam nešto nabildan, tj. nemam neku figuru. kada nađem košulju koja mi je taman široka, jaaako je kratka u rukavima, kada nađem koja je dobra u rukavima, široka mi je toliko da mi se čini da sam stavio košulju na vješalicu, a ne da sam je obukao. znam da postoji puno tipova košulja, strukiranih, širih, ovakvih, onakvih, sve sam isprobao, zanima me...ima li neki poseban tip ili nešto da ja ne znam, pa da si napokon kupim neku košulju, inače sam iz osijeka.
__________________
Dao bih sve te noći da ostanem taj čovjek u tvojim očima...
theripper is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 23:26   #2
Traži isključivo slim fit ili muscle fit modele. Ima zaista jako strukiranih modela koji bi ti trebali odgovarati.
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 23:31   #3
a pasa mu,

mi imamo drugi-isti problem svi sakoi, kosulje i hlace su muzu predugacke, tako da sve moram skracivati...covjek u standardnoj konfekciji izgleda ko Toro koji je taman izaso iz SHS-a.

Problem je zapravo u gradi tijela koja je za danasnju konfekciju atipicna, brijem da nemas jaka ramena i dugacak si..ono strtljav? Tako da se ne uklapas u standardnu nekadasnju konfekciju. Ona se bazirala na razlicitim visinama i stasu, tako da si kombinirao visok uzrast+vitki stas= 7/88 itd.. Ali onda su dosli kinezi i kapitalizam i sve pretvorili u cudne rijetno nejednake "standardne" velicne s, m, l...
Mozda nekim cudom postoji jos koja nadobudna firma u stecaju koja je posvecena iskonskom krojackom zanatu, no sumnjam, jer do sada nisam naletila na kosulje tih velicina, sustav oznacavanja su prebacili na opseg vrata (38, 39, 40...). Eventualno, bi se moglo zalomiti da naletis u C&A na kosulje sa oznakom tipa: extra lange ärmel, u prijevodu ekstra dugaci rukavi. Znam da imaju kurz/lang oznake za traperice, mogli bi imati i za kosulje. Ali tamo nemas kaj traziti kada su u pitanju poslovne kosulje, uzasno su lose, ove ajd, linija za mlade je ok.

Iskreno mislim da ti je najpametnije naci dobrog krojaca sa odlicnim materijalima i dati za kosulju koju kn vise, iako gotovo i nema razlike u cijeni ako naravno si probavao kosulje viseg srednjeg cjenovnog ranga (od 100 eura na dalje). Muska kosulja, posebno poslovna trazi puno vise neg casual. Ne smije se previse guzvati, mora biti laka za peglati i da, oko ovratnika i orukavlja uvijek iziskuje malo vise sapuna.

Znam da Hilfiger ima malo duze rukave na kosuljama..
Galileo je nasa firma, mozes njih pitati imaju li koji duzi model.
nemam vise ideje
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 23:33   #4
Quote:
bejo kaže: Pogledaj post
Traži isključivo slim fit ili muscle fit modele. Ima zaista jako strukiranih modela koji bi ti trebali odgovarati.
mozda, iako ne znam da li je kod njega problem kod vrlo dugackih ruku,
iako slim modeli ne stoje svakome, ako ima uska ramena ili mali drob, bolje da ih se kloni.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 07:57   #5
Moj muž ima isti problem sa abnoralno dugim rukama. od naših dućana DTR drži košulje sa produženim rukavima.
ako je ebay u igri preporučam englesku marku tm lewin, imaju jako kvalitetne košulje, a kod pretraživanja se može izabrat opseg vrata i duljina rukava.

Zadnje uređivanje jopko_bopko : 18.09.2013. at 08:02.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 09:53   #6
mm ima isti problem, da bi mu bile dobre u rukama, ramenima i leđima u struku su mu toliko široke da stane dva put.
njemu odgovaraju zara super slim košulje, uzme njihove xl i budu mu ok. baš mu ocrtavaju liniju tijela, za razliku od svih drugih u kojima izgleda ko kondukter u prevelikim košuljama
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 16:18   #7
ok, pogledat ću sve što ste rekli. Hvala na pomoći svima
__________________
Dao bih sve te noći da ostanem taj čovjek u tvojim očima...
theripper is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 19:59   #8
ja također imam ogromnih problema sa konfekcijskom odjećom, stoga bih molio preporuku košulja i odjeće za izrazito snažne i niske ljude. bivši sam hrvač, 175 cm, 96 kg. ramena, stražnjica, bedra, listovi, sve mi je prenaglašeno. posebno velikih problema imam sa košuljama. zbog izuzetno širokih ramena i leđa stanem samo u XL ili XXl, ali te košulje su toliko duge i komotne u području prsa i trbuha da izgledam doista smiješno, kao dijete koje obuče tatinu košulju. na leđima i u ramenima su nategnute do krajnjih granica, a u području trbuha bi se mogla još jedna osoba uvući koliko ima viška mjesta.
prale is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:54.