Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2014., 17:57   #21
Quote:
free spirit kaže: Pogledaj post
pisat ću pritužbu upravi za staklene kugle, jer moja opet ne radi. sad sam baš ljuta. a laštim ju svaki dan, i ona opet zeza.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Old 06.03.2014., 19:43   #22
Quote:
old_time kaže: Pogledaj post
Ovdi se totalno slazem s free. Gledam u "3D" i spajza je livo, u nacrtu desno. Pa gledam onaj balkon, i mislim se jel to ulazni prostor ili sta

Mislim, previse kuhinja i svega da bi mogli povatati sve, i onda jos ako tlocrt ne valja - staklena kugla ne pomaze
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Old 06.03.2014., 20:31   #23
Quote:
old_time kaže: Pogledaj post
Ja bih stavila ledice,one trake.Em su jake ,em su skoro pa nevidljive ,em ne troše skoro ništa.
em su ružne i kičaste
cicamalamica is offline  
Old 06.03.2014., 22:45   #24
Malo sam gledala slike lampica.
Aoife, otkud su tvoje? jel imas dovoljno svjetla?
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Old 07.03.2014., 00:05   #25
Najobičnije ugradbene halogenke mislim iz Elgrada, mislim da su po 20W svaka. Apsolutno ima dovoljno svjetla, svijetli ko Betlehem. Nije pitanje subjektivnosti i nema nikakve dileme - što god radila, to je apsolutno dovoljno svjetla.
Aoife is offline  
Old 07.03.2014., 02:19   #26
Ja sam na kraju stavila kuhinju na stand by i necu ici u izradu dok ne budem 100% sigurna da je to ono sto zelim.
Shvatila sam sto mi je smetalo kod svih prijedloga - i s foruma i od stolara,a to je da mi kuhinja nije bila simetricna nego sarena, te elementi od 45, pa od 60, pa od 50... to mi smeta, tako da sad imam dvije opcije, i sve mjere mi krecu od dugackog zida (255cm) na desno:
A) da prodam perilicu od 45 i kupim od 60, raspored bi bio:
60 cm indukcija
60 cm perilica
60 cm sudoper
75 cm radna ploha do zida, s tim da mi 40 cm ne bi bilo vidljivo od naprijed (to bi sakrila bocna strana pecnice na drugom zidu) i donji ormar bi mi bio 35 cm
Gornji elementi bi mi pratili donje, a zadnji,iznad plohe od 75cm bi mi bio jedan ormar s 2 krila, dakle,otvarao bi se na 35cm, ne na tocnoj sredini,jel to ok?
B ) ostavim perilicu od 45,ali spustim (ipak) pecnicu dolje. Tada bi raspored bio:
60 cm pecnica i indukcija
45 cm radna ploha i ispod element
60 cm sudoper
45 cm perilica
45 cm element,tjploha koja se ne vidi

Buduci da mi s bocne strane za hladnjak treba 38 cm, a ostalo mi je 45,onda bih ispred pecnice metnula lajsnu od 7cm da mi radijator ne smeta pa bi taj element onda bio 38,a ne 45cm.
Gornji prate donje.

U prvom slucaju bi mi na kracem zidu bili ugradbena pecnica i hladnjak, a u drugom slucaju bih metnula onaj svoj apoteka ormar (za hranu i to) i do njega hladnjak.

Koja vam se opcija cini bolja?

Sent from my GT-I8190N using Tapatalk
kokoshka is offline  
Old 07.03.2014., 07:09   #27
Quote:
cicamalamica kaže: Pogledaj post
em su ružne i kičaste
ovog sam se i ja bojala,jer mi je sva ta led rasvjeta sto sam vidjela na namjestaju prestrasno seljasta..no u mojoj kuhinji mi je ispala skroz dobra:uopce se ne vidi a stvarno lijepo svijetli....
GALAXY mini is offline  
Old 07.03.2014., 07:48   #28
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Najobičnije ugradbene halogenke mislim iz Elgrada, mislim da su po 20W svaka. Apsolutno ima dovoljno svjetla, svijetli ko Betlehem. Nije pitanje subjektivnosti i nema nikakve dileme - što god radila, to je apsolutno dovoljno svjetla.
Super, hvala. To se onda ugradi u dno i ne vidi se cijela? Koliki ti je razmak izmedju njih? I pale li se sve odjednom? Radimo kuhinju sami pa za svaku stvar imam hrpu pitanja
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Old 07.03.2014., 08:55   #29
Perilica ispod pećnice-hoće li pećnica tada biti previsoko?
Za prvu ruku stajala bi sadašnja podpultna neugradbena,a kasnije bi kupili ugradbenu.Srećom oboje je inox pa neće valjda biti preružno.
mativa2007 is offline  
Old 07.03.2014., 09:10   #30
Evo kako izgledaju ledice u kuhinji

http://www.kucasnova.com/fotografije...like-5717.html

Ok, ovi su malo pretjerali...
IvRo is offline  
Old 07.03.2014., 10:05   #31
Quote:
cicamalamica kaže: Pogledaj post
em su ružne i kičaste
Ma neeee cico,mislila sam da se ne vide.Moja prijateljica ima ufrezane kanale u dnu korpusa i u njima su ugrađene trakice ,tako da su u ravnini sa korpusom.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Old 07.03.2014., 10:20   #32
Quote:
mativa2007 kaže: Pogledaj post
Perilica ispod pećnice-hoće li pećnica tada biti previsoko?
Za prvu ruku stajala bi sadašnja podpultna neugradbena,a kasnije bi kupili ugradbenu.Srećom oboje je inox pa neće valjda biti preružno.
Neće.Meni je pećnica ,znači donji rub pećnice ,u razini sa radnom pločom.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Old 07.03.2014., 10:46   #33
Quote:
dixx kaže: Pogledaj post
Super, hvala. To se onda ugradi u dno i ne vidi se cijela? Koliki ti je razmak izmedju njih? I pale li se sve odjednom? Radimo kuhinju sami pa za svaku stvar imam hrpu pitanja
Aha. U tom slučaju evo malo detaljnije.
U svaki ormarić je na sredinu ugrađena po jedna halogenka. Svaki ormarić je širine 60 cm, dakle razmak između halogenki je isto 60 cm. Radi se o specijalnim halogenkama za ugradnju u namještaj, koje su vrlo tanke i stanu u jednu dasku iverala debljine 18mm. Iako ovdje imaju malo više prostora jer imamo duplo dno - još jedna daska iverala je stavljena na dno svakog ormarića - nije zašarafljena nego samo stoji, a između te dvije daske su one silikonske suzice koje se inače stavljaju na vrata namještaja da manje lupaju. Tako da između te dvije daske postoji 1-2 mm razmaka što je dobro za potrebe ventilacije, a tuda su i provučene žice. Halogenke se inače dosta griju dok svijetle, pa nije dobro da na toj najdonjoj polici stoji npr. čokolada, za većinu ostalih stvari nema veze.
Kod nas se sve halogenke pale na jedan prekidač, ali može se izvesti i drugačije. Halogenke dolaze u paketu po 3 ili 5 komada sa transformatorom, pa ili instaliraš svaki zasebno ili ih jednostavno spojiš međusobno da su vezane na jedan prekidač. Prekidač se isto nalazi na dnu jednog gornjeg ormarića. Transformatori stoje na vrhu ormarića i ne vide se. Žice se isto nigdje ne vide, a sprovedene su dijelom između te dvije donje plohe ormarića, dijelom iza leđa ormarića, dijelom po bočnoj stranici između dva ormarića (tu je bilo potrebno urezivanje iverala), i dijelom po ćoškovima zidova i plafona jer je trebalo dovesti žice sa jedne na drugu stranu kuhinje (tu nema nikakvih lajsni nego je preko žice stavljen bijeli silikon, i vidi se samo ako znaš da je to tamo i buljiš u to).
Eto mislim da sam sve opisala

Zadnje uređivanje Aoife : 07.03.2014. at 10:53.
Aoife is offline  
Old 07.03.2014., 10:56   #34
Quote:
old_time kaže: Pogledaj post
Ma neeee cico,mislila sam da se ne vide.Moja prijateljica ima ufrezane kanale u dnu korpusa i u njima su ugrađene trakice ,tako da su u ravnini sa korpusom.
Cak i kad se lampice ne vide, vidi se odsjaj na pocicama i to stvarno ruzno izgleda. Jedino ako se stavi plastika preko lampica, onda moze dobro izgledati, jer se ujednaci svjetlost.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 07.03.2014., 11:08   #35
Quote:
bulthaup kaže: Pogledaj post
Cak i kad se lampice ne vide, vidi se odsjaj na pocicama i to stvarno ruzno izgleda. Jedino ako se stavi plastika preko lampica, onda moze dobro izgledati, jer se ujednaci svjetlost.
Upravo ovako ja imam,i stvarno dosta dobro izgleda+svjetlost je bas jednolika i topla/ugodna za rad.l uzivo nemam nikakvog odsjaja (al sam skuzila na jednoj slici da ima..)..
GALAXY mini is offline  
Old 07.03.2014., 11:12   #36
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Aha. U tom slučaju evo malo detaljnije.
...
puno hvala! stvarno detaljan opis. idemo odmah danas ili sutra u elgrad vidjet kako to izgleda..
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Old 07.03.2014., 12:35   #37
Quote:
GALAXY mini kaže: Pogledaj post
Upravo ovako ja imam,i stvarno dosta dobro izgleda+svjetlost je bas jednolika i topla/ugodna za rad.l uzivo nemam nikakvog odsjaja (al sam skuzila na jednoj slici da ima..)..
Da i kod nas je takvo svijetlo ugradjeno u gornji element kuhinje. Bile su prije male neonke, pa su ih naknadno zamijenili sa led lampicama i sad je svjetlo puno jace.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 07.03.2014., 14:04   #38
Trebamo madjionicara : )))
Kuhinjica od 2 m u koju mora sve stati.
Problemi:
Zid nije ravan. Ide 60 cm normalnog zida, pa udubljenje od 30 cm, duzine 80 cm u kojem je prozor i onda ponovno 60 cm.

Bilokakve ideje su dobrodosle : )
titulus_ is offline  
Old 07.03.2014., 14:29   #39
Quote:
bulthaup kaže: Pogledaj post
Cak i kad se lampice ne vide, vidi se odsjaj na pocicama i to stvarno ruzno izgleda. Jedino ako se stavi plastika preko lampica, onda moze dobro izgledati, jer se ujednaci svjetlost.
Da da,upravo tako!
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Old 07.03.2014., 14:34   #40
Quote:
titulus_ kaže: Pogledaj post
Trebamo madjionicara : )))
Kuhinjica od 2 m u koju mora sve stati.
Problemi:
Zid nije ravan. Ide 60 cm normalnog zida, pa udubljenje od 30 cm, duzine 80 cm u kojem je prozor i onda ponovno 60 cm.

Bilokakve ideje su dobrodosle : )
A šta je to udubljenje od 30x80 od plafona do poda kao da su nekada bila tu vrata ili ?
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.