Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2015., 19:28   #1
Moda za visoke žene

Sve cure/zene/dame/gospodje više od 180 su se vjerojatno već beskonačno puta srele s istim problemima sa shoppingom poput gdje naći dovoljno duge hlače ili suknje ili haljine, majice/jakne/kapute dovoljno dugih rukava... a vjerojatno i elegantne cipele bez 10 cm stikle ne nalazimo cesto? Primjerice, ja već 3. godinu zaredom tražim kožnu jaknu i kaput i nisam nikad našla nijedno. Svi rukavi kratki, a izgleda kao vreća. S cipelama za 'posebne' prigode da i ne počinjem... Pregledala sam teme i čini mi se da nema nijedna gdje bi visoke djevojke/žene komentirale gdje su uopće našle brandove koje proizvode odgovarajuće krojeve i slično. Bar nema nijedna do 2009. godine, ako sam u krivu molim moderatore da spoje i da se stara tema podigne.

S obzirom da ja sa svojih 185 cm i 65 kg često udaram glavom o zid radi ovog, nadam se pokojem savjetu, kako i o shoppingu tako i o što od 'trenutne ponude' mislite da se da iskombinirati, sto ne i slicno..


Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 19:51   #2
Ja sam 182 i, osim povremenog problema s hlacama, moram priznati da nisam imala muka sa shoppingom.
Ok, tesko je naci flat cipele, da su elegantne i da nisu balerinke, ali ja se volim nataknut na stiklu do 8 cm tako da mi ni to nije problem

Inace se oblacim uglavnom po H&Mu, u zadnje vrijeme second hand shoppovima i Asos Tall odjelu, trapke su mi Esprit ili Levi's.
makake is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 21:18   #3
A gdje nalazis stiklu do 8 cm? To povremeno uspijem naci u shoe box-a al svake prijestupne, primjerice ljetne jessica simpson sandane ljetos <3
Levis mi je jedina marka farmerica, al s njima sam jako zadovoljna. Problem su mi najcesce rukavi, tu se vidi svaki cm razlike.. sad ima OK izbor majica na 3/4 svukud pa kombiniram s vestama. Trenutna potraga je za kaputom nakon neuspjele potrage za koznom jaknom... danas sam obisla centar grada i nisam nasla nijedan uski strukirani dovoljno dugih rukava.. P. Pepe ima modela s duzim rukavima ali kroj mi ne stoji, kod ostalih totalni ćorak

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 08:12   #4
Ja sam zapravo jako zadovoljna sa Tall linijama raznih marki sa Asosa (Asos, Glamorous, Little Mistress itd.) Dužine su dobre, čak su mi neke stvari mrvicu predugačke pošto sam visoka "samo" 179 cm.

Što se obuće tiče, stvarno se može naći lijepih elegantnih cipela ne previsoke pete. Ja bez pardona nosim 10 cm, a sa Asosa sam u zadnje 2 godine naručila barem 10-12 pari raznih salonki sa petom od 6-8 cm.

I Zara zna koji put imati lijepe mid heel cipele.

Edit: I u Nine West-u koji put znam naći lijepe cipele ili salonke srednje visine pete. Nešto su skuplje, ali kvalitetne i udobne...
__________________
>> Ponekad, nakon razgovora s nekim ljudima, čovjek osjeti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmjehne se drvetu i sa puno poštovanja skine kapu pred magarcem...<<

Zadnje uređivanje Andrijana1312 : 10.11.2015. at 08:45.
Andrijana1312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 13:32   #5
Eee i ja sam ubola par od Nine Westa.. i preudobne su mi bile. a od Asosa nisam dosad narucivala, bas cu pogledati poneku oblekicu i cipele. Za kaput cu ici danas u City C. West pa javim dojmove iz peeka. Dok mi za majice, haljine a ponekad i hlace nije bad naruciti, za kaput od do par tisuca kn jest. Ako ne bude nuzno radije cu jos malo prosvrljat. Ipak nije tu presudna samo duljina vec i kroj, materijal etc...

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 14:50   #6
ASOS ima moje tople preporuke
Ovo za stikle do 8 cm citaj radije kao stikle OD 8 cm
a takve sam nalazila i u Deichmanu povremeno, Shoe box, Asos...

Za kaput ti nemam sto pametno za savjetovati osim - daj ga siti! To je ipak komad koji traje godinama i meni je bitno da je napravljen po mojoj mjeri. Imam jedan sivani i jedan naslijedjeni od mame (30 mu je godina tek ) koja je jos krakatija od mene i oba su mi odlicna.

Frustraciju duzinom hlaca koje nisu traper rjesavam nosenjem suknji.
makake is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 18:50   #7
Super savjet za šivanje makake! Ako imas preporuku za nekog ko dobro šiva npr asimetrične komade odjece koji ne izgledaju smijesno i ko zna preporuciti sto vec krojac treba (ne samo za kapute) rado bih da mi popunis inbox I ako tko zna nekog tko dobro siva kozne jakne vrijedi isto... Inace kupila sam danas u tom tayloru kaput, dovoljno su dugi rukavi na m broju. Osim toga lijepo je kopcanje sa strane i ovratnik je podignuti, nije kragnica sto je meni plus. Mana - 100% poliester, i to se vidi ccccc.. tako da nisam 100% zadovoljna. Al da skratim muke ako koga zanima, u peeka nisam nasla nista od kaputa dovoljno dugih rukava, isto ni u gerry webberu u cc1.. tocnije nigdje osim taj u tt. S druge strane cipele sam vidjela u s.oliveru i u jos par ducana al meni se nijedne nisu bas svidjele. Pozitivno je da ih bar ima
Inace da napisem svoju preporuku za jeftinije sakoe, nevjerojatno al ja sam zadnja dva nasla u caliope. Mozda malo losije od zarinih (i to ako) al sasvim ok
Sljedeca faza mi je pregledavanje ASOS-a za manje zahtjevne odjevne predmete jeeeee!!!

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 21:38   #8
Baš sam se neki dan vratila razočarana iz šopinga jer si nisam uspjela pronaći tamnoplave traperice visokog struka, a da mi ne budu deset centimetara prekratke Imam dvoje traperice koje su mi dobre dužine, jedne iz Zare, a druge iz Takka, ostale mi dođu iznad gležnjeva i to me živcira jako. Ima li itko ideju gdje da nađem to što tražim, a da je prihvatljivo za studentski budžet?

Stradivarius, Bershka i Pull&Bear imaju prekratke hlače, da mislim da i curama nižima od mene nisu dovoljno dugačke, zar je to neka moda sada?
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 21:56   #9
visoka sam 180cm i nemama nikavih problema u pronalasku robe. Baš ste me zbunile... Svugi nađem traperice dovoljno duge, majice i kaputiće.
Prošli tjedan sam kupila hlaće u Stradivarus, kožnu jaknu i traperice visokog struka u H&M, i kaputić u Zari.

Da, cipele su problem jer ne želim biti previsoka a ne zato što nema broja 40 ili 41.
ivana0906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 09:51   #10
Da i meni je problem iskljucivo s visinom potpetice, jer je br iznenadjujucih 39 pa s tim nema problema osim sto se razgrabi.
Problem s potpeticom je sto mi vecina tih niskih izgleda ko nesto za moju baku a ne mene..
Za traperice, hm.. ja sad uzimam u levisa al prije kolko se sjecam znala sam u new yorkera naletiti.. mislim da jos uvijek imam neke fishbone skinnice koje su mi i vise nego dovoljno duge. Ne znam kakva je sad situacija al mozda vrijedi pogledati. A bile su nekakvih 200ak kn ako se dobro sjecam.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 10:46   #11
Pogledat ću u New Yorkeru
A ja najčešće nosim starke, ljeti sandale, zimi ravne čizme, ali si New Look cipele naručujem s Asosa ili s njihove stranice, ima i brojeva, a i različitih visina peta Sad skoro svugdje ima čizmica s debelom, a ne previsokom petom.
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 12:34   #12
Ja sam jucer prolazila kraj NY u areni i nasla sam dovoljno duge skinnice niskog struka. 230 kn. Kupila instant

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 13:45   #13
Quote:
Dorota kaže: Pogledaj post
Ima li itko ideju gdje da nađem to što tražim, a da je prihvatljivo za studentski budžet?
Second hand. Zna bit Levis, Diesel, Replay i fakat kvalitetnih zapadnoeuropskih marki za manje od 200 kn. Krojevi isto na izbor.

Quote:
ivana0906 kaže: Pogledaj post

Da, cipele su problem jer ne želim biti previsoka a ne zato što nema broja 40 ili 41.
Nema previsokog. One druge su niske.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 14:26   #14
Za svecane prigode se slazem, i tu bez bada oborim i 2 m. Problem su mi poslovne prigode poput konferencija. Onda mi je dovoljno stresno javno pricat na nematerinjem engleskom, i bez da mi svi gledaju u stopala.. a i overdressed je malo i upada u oci
Uglavnom, mislim da bi neke lijepe i ne previsoke wedgesice ipak bolje odgovarale za takve prigode, manje klapaju, manje mi smetaju i stabilnije su. Doduse nisam jos nasla neke koje mi se svidjaju.
Debelu petu ne volim, stvar ukusa..

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 16:35   #15
Ma da, ali ak si visoka ionak ti svi pogledaju cipele, da provjere jesil' "prirodno" takva. Cipele treba nosit u kojima se dobro osjećaš, a ne se zanemarivat hoće li te povisiti 5 ili 8 cm.

Dodatni bonus: za prezentaciju je bolje da si viša, ostavljaš dojam moćnije/sposobnije gospođe.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 17:54   #16
nisam preko 180, ali sam blizu. pete ne volim bas ako su vece od 7 cm. za svoju visinu imam malo stopalo pa mi je i tesko hodat ako je preko 8cm. na svadbe uvijek sandale s malom petom ili balerinke. meni se samo problem nac kozne jakne jer vecina ih je prekratka, a ne zelim prehladit bubrege, tako da sam jedva nasla jaknu dugu 60 cm, taman da mi pokrije sve. hlace u h&m imaju u 3 duzine pa nemam problema s tim, iako ih je vecina krojena da budu iznad gležnjeva. najgore mi je ako upecam odlicnu haljinu, a kad ju obucem taman pokrije guzu, sto je prekratko za mene uz to i ovi kratki puloveri me zivciraju, ne volim da mi se pupak vidi usred zime
lydia123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 18:02   #17
U globalu se slazem al moja draga znanstvena zajednica nakon toga iskljucivo komentira stikle a ne sto sam pricala. A to mi nije nikako cilj hahahaha!!!

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 18:35   #18
Quote:
belfegora kaže: Pogledaj post
U globalu se slazem al moja draga znanstvena zajednica nakon toga iskljucivo komentira stikle a ne sto sam pricala. A to mi nije nikako cilj hahahaha!!!

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

Ja sam tek u zadnje vrijeme pocela nositi stikle, pa recimo da su mi u fokusu trenutno
Ja sam ti u Dalmaciji, pa tesko da ti mogu biti od pomoci sto se krojacica tice.
Da budem ontopic, primjetila sam da su u zadnje vrijeme domaci ducani popravili mjere sto se duzina tice. Dok sam u srednjoj bila kupovala sam trapke samo u Levisu i Mustangu jer su jedini imali produzene brojeve. Danas mi je samo tesko pronaci finije hlace moje duzine, ali zivim nekako bez toga.
Sad sam si narucila dvije kosulje s mango outleta, bas me zanima kako ce to izgledati na meni, poradi duzine rukava.
makake is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 16:55   #19
Quote:
belfegora kaže: Pogledaj post
Za svecane prigode se slazem, i tu bez bada oborim i 2 m. Problem su mi poslovne prigode poput konferencija. Onda mi je dovoljno stresno javno pricat na nematerinjem engleskom, i bez da mi svi gledaju u stopala.. a i overdressed je malo i upada u oci
Uglavnom, mislim da bi neke lijepe i ne previsoke wedgesice ipak bolje odgovarale za takve prigode, manje klapaju, manje mi smetaju i stabilnije su. Doduse nisam jos nasla neke koje mi se svidjaju.
Debelu petu ne volim, stvar ukusa..

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
http://www.zara.com/hr/en/woman/shoe...2p2883628.html

http://www.zara.com/hr/en/woman/shoe...2p2775950.html

http://www.zara.com/hr/en/woman/shoe...2p2839041.html (ima ovakvih i u hm-u i genijalne su, imam ih)

http://www.zara.com/hr/en/woman/shoe...2p2774373.html


ovo su primjeri meni krasnih cipela i čizmi do 8 cm
i najbolje mi to na visokim curama stoji. frendica je 1,85 i izgleda premoćno u ovakvim kockastim petama i skinny trapericama
aliceocean is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 11:33   #20
Quote:
Dorota kaže: Pogledaj post
Baš sam se neki dan vratila razočarana iz šopinga jer si nisam uspjela pronaći tamnoplave traperice visokog struka, a da mi ne budu deset centimetara prekratke Imam dvoje traperice koje su mi dobre dužine, jedne iz Zare, a druge iz Takka, ostale mi dođu iznad gležnjeva i to me živcira jako. Ima li itko ideju gdje da nađem to što tražim, a da je prihvatljivo za studentski budžet?

Stradivarius, Bershka i Pull&Bear imaju prekratke hlače, da mislim da i curama nižima od mene nisu dovoljno dugačke, zar je to neka moda sada?

Tamnoplavih skinny traperica visokog struka zna biti u Lidlu (do cca 80kn) - odlično izgledaju jeftine su, a meni se njihova odjeća do sada pokazalo vrlo kvalitetna
yenna89 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:59.