Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2008., 12:46   #1
Kad pukne vodenjak...

Drage mame kojima je pukao vodenjak,
zanima me kako to izgleda. Mislim, znam da je to hrpa vode, ali strah me je da se to dogodi u autu ili po noći u krevetu. To je kao prozirna voda, jel? Ali kako se to očisti, osuši? Ipak je to puno vode.
Nadam se da pitanje nije preglupo . Istina, jedva čekam da se nešto počne događati, tko zna, možda me samo trudovi potjeraju u bolnicu...

Hvala svima na pomoći i savjetima.
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 13:25   #2
necu ti ni objasnjavati kako ja to zamisljam imam vrlo picajzasltog muža pa je zapravo dobro što idem na carski i što onda nećemo čekati da vodenjak pukne..inače da očekujemo normalni porod onda mislim da bismo i krevet i auto i moju najdražu fotelju obukli u najlon u iščekivanju pucanja
Žena vrag is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 13:33   #3
meni je porod poceo tako da mi je pocela curit plodna voda. to su u pocetku bile male kolicine bezbojne tekucine bez mirisa (kao da voda izlazi iz tebe). Kad bi se digla i pocela hodat bilo bi je malo vise, a kad bi sila onda bi malo curkalo. otisla sam odmah u bolnicu i tamo je pocelo malo obilnije. nisam ostavila po kuci tragove i nije bilo potrebe za najjlonima.
@zena vrag i ja sam bila zakazana za carski, ali maleni je malo pozurija, pa mi je plodna voda pocela curit 7 dana prije termina.
tommy.g is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 13:45   #4
Quote:
tommy.g kaže: Pogledaj post
@zena vrag i ja sam bila zakazana za carski, ali maleni je malo pozurija, pa mi je plodna voda pocela curit 7 dana prije termina.
koliko ranije su te narucili na carski onda? upravo se toga bojim, romantično sam zamisljala normalni porod (vaginalni) onda mi rekoše da prvorotkinje čije su bebe na zadak idu na carski, pa sam se tužno počela pripremati za carski a sad me drži panika da bih na kraju mogla totalno nepripremljena završiti na vaginalnom porodu
Žena vrag is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 14:44   #5
meni je vodenjak puknuo i meni vam je samo par kapi iscurili,onako kao kod menge kad osjetite i ja odem na wc da vidim kaj je to,mislila sam da je sukrvica jer sam taj dan bila na pregledu na kojem su gledali plodnu vodi i rekli mi da mogu imati sukrvicu i da je to normalno,ja dođem na wc nema sukrvice i dok sam sjedila još samo par kapi mi iscuri,na gaćicama prozirno i ja idem to pomirisati i kao da mi je netko rekao da je to plodna voda,kao da sam ju već negdje mirisala,odmah sam znala da je,nema neki specifičan miris ali točno skužiš da je nešto drugačije,tako da meni ti nije curilo ko ludo nego svega par kapi,kad sam došla u bolnicu stavili su mi krpu dolje dok uzimaju anamnezu i oni ju poslije maknu i krpa suha,ide mene dr. pregledavati i veli to su vam gljivce,ja reko molim,pa znam kad imam gljivce a kad ne,i kažem ja njemu meni je toga kap po kap iscurilo oko jedan deci a on meni na to veli pa nakupljalo se par dana pa je sad sve odjednom iscurilo, mislim si ja koji si ti kreten,kako to da se onda menga nenakuplja pa da nam sve odjednom izađe da se nemoramo tlačiti s njom,mislim katastrofa i ide on meni ipak gledati plodnu vodu s instrumentom i počeo mu se instrument puniti plodnom vodom i kaže on oooohhh ipak je vodenjak,mislim si ja stvarno si idiot,šta bi bilo da me poslao doma s tim njegovim gljivcama,dijete bi ostalo u meni na suhom jer nisam imala trudove niti sam bila otvorena i neželim si zamisliti šta bi se dogodilo djetetu
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 18:09   #6
Quote:
Žena vrag kaže: Pogledaj post
koliko ranije su te narucili na carski onda? upravo se toga bojim, romantično sam zamisljala normalni porod (vaginalni) onda mi rekoše da prvorotkinje čije su bebe na zadak idu na carski, pa sam se tužno počela pripremati za carski a sad me drži panika da bih na kraju mogla totalno nepripremljena završiti na vaginalnom porodu
nisu me jos ni narucili. trebala sam ic sutradan na pregled i dogovor u bolnicu. ali malome se zurilo. nista kad sam dosla u bolnicu sve je islo svojim tokom (i ja sam prvorotkinja, pa nisu nesto zurili ). i uspili su me pripremit za carski i sve je proslo ok. a prije poroda sam imala viziju da cu u panici odlazit u bolnicu i da ce oni u panici vadit dite iz mene. ali nista od toga nemoj se bojat, sve ce bit ok. a kad vidis dite, bit ces najsretnija osoba na svijetu.
tommy.g is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 19:19   #7
meni je pukao doma vodenjak i to je bilo jako puno vode koja je curila iz mene, bez mirisa i boje, pukao mi je u kupatilu i tek poslje 4 sata su u bolnici počeli trudovi ...u svakom slučaju pripremi puno uložaka jer je jakooo puno vode...meni je iscurila sva voda u roku od pola sata tako da je bilo kao mala poplava
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 00:41   #8
Meni je pukao vodenjak i krevet je bio sav natopljen. Prava poplava. Sva sreća da se to dogodilo u bolnici, inače bi mogla krevet baciti u smeće.
yasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 13:12   #9
Quote:
Žena vrag kaže: Pogledaj post
koliko ranije su te narucili na carski onda? upravo se toga bojim, romantično sam zamisljala normalni porod (vaginalni) onda mi rekoše da prvorotkinje čije su bebe na zadak idu na carski, pa sam se tužno počela pripremati za carski a sad me drži panika da bih na kraju mogla totalno nepripremljena završiti na vaginalnom porodu
E tako su i meni rekli carski zbog bebe na zadak, a na kraju u bolnici rekli ne ne to ide normalno van. Beba bila 3100g i to ide vaginalno (kažu do 3500g). Tako je i bilo, malo više tiskanja al izašao je nekako. Mene su držali u bolnici 10 dana prije jer su stalno mislili da ću rodit. Bila sam 4 cm otvorena i to se nije mijenjalo. I na kraju mi pukao vodenjak u bolničkom krevetu u 1 u noći. Čula sam puk i poplava bistre tekučine. Kasnije kad su počeli jači trudovi sa svakim je još šikljala voda van, čak sam i babicu zalila
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 23:34   #10
Negdi oko ponoci probudila san se jer san mislila da prostite da san se popisala. Isla na wc vidin curka nesto malo iz mene, tocno se vidi da to nije mokraca. Negdi oko 5 ujutro bilo malo sukrvice na ulosku, poceli trudovi i u 5ipo krenili u bolnicu.
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 23:39   #11
Quote:
nela25 kaže: Pogledaj post
Negdi oko ponoci probudila san se jer san mislila da prostite da san se popisala. Isla na wc vidin curka nesto malo iz mene, tocno se vidi da to nije mokraca. Negdi oko 5 ujutro bilo malo sukrvice na ulosku, poceli trudovi i u 5ipo krenili u bolnicu.
nama su na tečaju rekli da kad pukne vodenjak i počne curiti plodna, mora se odma doći u bolnicu jer ostoji mogućnost infekcije bebe???
butterfly7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 23:54   #12
Ja nisan bila sigurna, buduci da san bila u 35tj +6dn pa psihicki nisan dosla sebi da iden rodit.. Moj ginekolog mi je cilu trudnocu govoria ako vidin sukrvicu da odma iden u bolnicu.I cim san vidila to na ulosku odma san pobacala sve u torbu i pravac tamo. Cep mi nikakav nije ispa, voda je polagano curila na kapi tako da nisan mogla povezat, svi su govorili da cep mora ispast. A trudovi- nisan bila sigurna jesu li trudovi jer san vec od 7.mj. to osjecala tako da kad su me primili u bolnicu rekla san in da me malo boli ali da nisan sigurna jesu li trudovi. I da cim pocne curit odma u bolnicu. P.S. ja san imala komplikacije tokom cijele trudnoce.
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 13:20   #13
Meni puko vodenjak dok sam ležala u boravku na kutnoj garnituri. Isto sam čula taj "puk" i onda je malo iscurilo. Kad sam se ustala da idem vidit šta je ,počelo je curiti sve više i više. Tog trena mi nije ni kraj pameti bilo kako ću to očistiti, obrisati i sl. već samo pravac bolnica. Znat ćeš da je plodna voda po tome što ju ne možeš zadržati kao npr. mokraću!!!
Ajme kad se samo sjetim!!!!!
zeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 16:17   #14
...ajme, ja san sad skužila da ću sve do poroda bit na predavanjima...koja će to bit bedara i strka kad i ako se to desi tamo...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 11:21   #15
Pucanje vodenjaka?

eto, mozda je naslov nespretan, al ne znam kako bih ga drukcije slozila, ako ima takva tema, ispricavam se, zatvorite moju, al ja nisam nasla. uglavnom, kak sam u 35 tj, zanima me u kojim vam je situacijama puknuo vodenjak, da li usred noci kad ste isle na wc, pa pod pritiskom? ili pak dok ste sjedile u bircu i kafenisale tog mi najvise bed... ili vas je probudio mokar krevet?? i dal ste prije imale bolove, tj trudove ili tek kad je otisao vodenjak?
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 11:36   #16
Quote:
marta26 kaže: Pogledaj post
eto, mozda je naslov nespretan, al ne znam kako bih ga drukcije slozila, ako ima takva tema, ispricavam se, zatvorite moju, al ja nisam nasla. uglavnom, kak sam u 35 tj, zanima me u kojim vam je situacijama puknuo vodenjak, da li usred noci kad ste isle na wc, pa pod pritiskom? ili pak dok ste sjedile u bircu i kafenisale tog mi najvise bed... ili vas je probudio mokar krevet?? i dal ste prije imale bolove, tj trudove ili tek kad je otisao vodenjak?
moj nikako nije htio puknut. čak sam se trudila "prirodno" ga natjerati da sam pukne.
tipa trčala sam uza stepenice, napinjala se... svašta nešto.

i kitu. tolko je bio tvrd da mi ga je doktor jedva razbio na porodu. nekih sat-dva prije izgona.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 11:47   #17
usred noci u snu , i to ko u filmovima, poteklo je na litre toga
jednostavno sam se u sekundi probudila i digla, nema sanse to ne osjetit il "prespavat"
apsolutno nikakvih naznaka prije toga nije bilo, niti trudova, niti kontrakcija, nicega...a vec sam bila presla termin
tek nakon toga su krenuli lagani bolovi
bubasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 11:50   #18
nikakvi bolovi, nista (jedino je bio ginekoloski pregled vecer prije)
ujutro, taman sam nakon dorucka kad sam krenula surfati
ne mozes fulati, u trenu budes ful mokra
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 11:58   #19
A ja sam jedna od onih koja uopće nije skužila da je puknuo vodenjak
Dobila sam trudove oko 6 ujutro,oko 13 sati sam primjetila malo mokriji uložak nego inače,ali ni u snu nisam mislila da je vodenjak otišao (jer sam se i ja preipremala na pljas u mlazu). Oko 20 sati me dr na pregledu pita kad je vama puknuo vodenjak?? Ja ostala sva u čudu i kad sam mu rekla što sam primjetila u 13 sati,rekao je da je to to. :klap:
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 12:00   #20
tebi je valjda samo malo curkalo, ja sam za sobom ostavljala trag po stanu, bilo sve mokro od boravka do kupaone

u rodiliste sam isla s najdebljim nocnim uloskom
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:45.